Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 32602 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaigran orgazem
Reply #15 - 08.07.2004 at 11:16:57
 
Quote:
Po moje ne more bit neko dejanje plemenito, če je storjeno iz strahu, pa četudi za drugo osebo.


Moj koncept samožrtvovanja ne vsebuje problematike strahu. Kje ga ti vidiš?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




[quote author=Lilith link=boardRe: Zaigran orgazem
Reply #16 - 08.07.2004 at 11:23:08
 
Lilith wrote on 08.07.2004 at 11:16:57:
Moj koncept samožrtvovanja ne vsebuje problematike strahu. Kje ga ti vidiš?



Lilith wrote on 05.07.2004 at 12:45:03:
Moški ne ve.

Morda gre za željo potrditi neučinkovitega moškega v njegovi moškosti, morda gre prikrivanje lastne nesposobnosti doživeti orgazem. Morda pa kaj čisto tretjega.


Tu noter vidim, da govoriš o strahu ženske pred lastno nesposobnostjo doživeti orgazem oz. strahu, da bi bil njen moški neučinkovit. Torej strah pred dejanskim stanjem, zatorej vztrajanje v iluziji.  

Zanima me tudi od kod trditev, da moški ne ve?



Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Zaigran orgazem
Reply #17 - 08.07.2004 at 11:27:06
 
Lilith wrote on 08.07.2004 at 11:16:57:
Moj koncept samožrtvovanja ne vsebuje problematike strahu. Kje ga ti vidiš?


Poglej Lilith zivljenje je vse ena sama igra. Kot je rekel "sekspir", ko se rodis stopis na oder, ko umres gres z odra. Jest pa dodajam, sam si izbiras vlogo, ki jo hoces igrati. ODLOCITEV JE TVOJA!
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: [quote author=Lilith link=boardRe: Zaigran org
Reply #18 - 08.07.2004 at 11:53:47
 
Quote:
Tu noter vidim, da govoriš o strahu ženske pred lastno nesposobnostjo doživeti orgazem oz. strahu, da bi bil njen moški neučinkovit. Torej strah pred dejanskim stanjem, zatorej vztrajanje v iluziji.  


Ja, samo v teh primerih ne gre za samožrtvovanje.
Samožrtvovanje je le ena od opcij...v primeru, ko se ženska odloči zaščititi moškega pred njeno lastno bolečino oz. pred morebitno bolečino, ki bi jo lahko doživljal ob podobi sebe kot neučinkovitega partnerja. Čim gre za pretvarjanje iz kakršnegakoli strahu, takrat pa res ne moremo govoriti o plemenitem dejanju, pač pa najbrž res o sebičnem.








Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: [quote author=Lilith link=boardRe: Zaigran org
Reply #19 - 08.07.2004 at 11:56:43
 
Quote:
Zanima me tudi od kod trditev, da moški ne ve?



V bistvu izvira iz mojega mnenja, da se vse da, če se hoče. Da lahko stvari izpeljemo perfektno oz. prepričljivo, če se potrudimo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaigran orgazem
Reply #20 - 08.07.2004 at 11:59:48
 
Lilith wrote on 08.07.2004 at 11:53:47:
Ja, samo v teh primerih ne gre za samožrtvovanje.
Samožrtvovanje je le ena od opcij...v primeru, ko se ženska odloči zaščititi moškega pred njeno lastno bolečino oz. pred morebitno bolečino, ki bi jo lahko doživljal ob podobi sebe kot neučinkovitega partnerja.


Prav to sem hotela reči, če čutimo potrebo, da nekoga ščitimo, pomeni, da nas je nečesa strah.

Navsezadnje pa se vsi na nek način samožrtvujemo, ker živimo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Zaigran orgazem
Reply #21 - 08.07.2004 at 12:00:42
 
Lilith wrote on 05.07.2004 at 12:45:03:
Moški ne ve.

Osebno sem prepričana, da ženske, ki igrajo orgazem, tega ne počnejo s slabimi nameni. Morda gre za željo potrditi neučinkovitega moškega v njegovi moškosti, morda gre prikrivanje lastne nesposobnosti doživeti orgazem. Morda pa kaj čisto tretjega.



Verjetno misliš, da izbiraš med dvema opcijama, ki sta obe neugodni za žensko, pa potem po tehtnem premisleku izbereš najboljšo med tema dvema? Prva je, da moškemu iskrenu poveš, da ne doživiš orgazma z njim, kar ga lahko raniš in prizadeneš - ampak si ISKRENA; druga opcija pa je, da to zamolčiš, tak da partner nič ne ve in živi v prepričanju, da je vse OK - ampak mu TAJIŠ , kar se lahko hitro sprevrže v nezaupanje. Ampak s tem ženska na nek način tudi sebe prikrajšuje, saj ne more ležati v postelju kot mrtev hlod, moški pa bi se nad njo "rekreiral", kot temu pravi dr. Rugelj.  Embarrassed

Vem, da ne misliš nič slabega s tem, ko govoriš o konceptu "samožrtvovanja", da bi pač svojega partnerja spodbudila in ga opogumila, da bi bil samozavestnejši in se ne bi preveč sekriral,  ker če ne bi zadovoljil ženske, bi bil to za njega verjetno tudi manjši udarec, razen če je gledal le na svoje sebične potrebe, potem mu je to vseeno, če je partner zraven užival. Ampak mislim, da če ženska ne doživi orgazma, oziroma ni pripravljena moškemu povedati, kaj ji ugaja in kaj ne, potem na nek način tudi sebe in prav tako partnerja goljufala, ker ni iskrenosti. Namreč, potem se lahko ženska vpraša, če npr. nikoli ne doživi orgazma z moškim, kaj bo to krivo, morda je na njega le čustveno navezana, če je z drugimi moškimi doživela vrhunec, seksualno pa ne, da na partnerja gleda bolj kot na zelo dobrega prijatelja in sogovornika, ne pa kot na seksualnega partnerja, pri čemer sta oba na nek način prikrajšana. Je pa res, da mi nimamo kaj za dodajat zraven, kaj je OK in kaj ni, če sta sta oba srečna in zadovoljna s takim življenjem, če jima tak paša, ne vidim kamna spotike, zakaj bi mi nekaj od zunaj suflirali... Ampak vsekakor mora biti v odnos vključena iskrenost, da se o vseh stvareh odkrito pogovorita, tudi o spolnosti, da si nič ne tajita.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaigran org
Reply #22 - 08.07.2004 at 12:06:12
 
Lilith wrote on 08.07.2004 at 11:56:43:
V bistvu izvira iz mojega mnenja, da se vse da, če se hoče. Da lahko stvari izpeljemo perfektno oz. prepričljivo, če se potrudimo.


Ampak to še ne pomeni, da če mislimo, da smo nekaj izpeljali perfektno, da moški ne ve. Grin

Perfektno je po moje lahko le če je resnično. Sicer je slej ko prej minljivo kot maske, ki venijo pred ljubeznijo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Zaigran org
Reply #23 - 08.07.2004 at 12:18:34
 
Quote:
Perfektno je po moje lahko le če je resnično. Sicer je slej ko prej minljivo kot maske, ki venijo pred ljubeznijo.

res je. tud orgazem bodisi zaigran ali "resnicen" je samo nekaj minljivega, torej neizpolnjujocega. ampak ne mormo pa opustit nizjega okusa, dokler ne okusimo visjega. za nekatere je osvoboditev od pozeljenja ta visji okus. najbrz tud je, ampak tudi ta umetna osvoboditev se zdi kot pekel osebam, ki lahko obcutijo sladkost izvajanja cistega sluzenja Bogu, kot npr. Prabhodananda Saraswati. vsa slava mu in vsa slava cisti vdanosti Bogu, Sri Krishni.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Zaigran org
Reply #24 - 08.07.2004 at 12:27:25
 
Quote:
Ampak to še ne pomeni, da če mislimo, da smo nekaj izpeljali perfektno, da moški ne ve. Grin

Perfektno je po moje lahko le če je resnično. Sicer je slej ko prej minljivo kot maske, ki venijo pred ljubeznijo.



Ljubezni v zakon in več čustvenosti Little Star, več senzibilnosti in posluha za partnerja, razen če sama takih ne privlačiš in te taki bolj pritegnejo, ki so podobni tebi! Potem je vse OK, ampak potem se ne spakuj nad drugimi ljudmi, če mislijo drugače. Ker to je žaljivo, ko omenjaš svoje partnerje na Chatu in jih primerjaš po njihovih seksualnih zmožnosti. Kdo bi potemtakem spal s tabo - vsak moški, ki ima malo soli v glavi, bi pomislil, tej pa ni do nič drugega kot samo do seksa. Seveda pa imaš tudi take telebane, če se ti šteješ mednje, ne vem, ki jim pomeni odnos nič drugega kot spolno izživljanje, da se dobro posekstata, potem pa čau Marička. Vsi tega ne zmorejo, ker je za njih partnerstvo preplet čustev in spolnosti. Izpuščaš ČUSTVA!!!!!!!!!!
Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaigran orgazem
Reply #25 - 08.07.2004 at 12:38:27
 
apostat wrote on 08.07.2004 at 12:27:25:
Ljubezni v zakon in več čustvenosti Little Star, več senzibilnosti in posluha za partnerja, razen če sama takih ne privlačiš in te taki bolj pritegnejo, ki so podobni tebi! Potem je vse OK, ampak potem se ne spakuj nad drugimi ljudmi, če mislijo drugače. Ker to je žaljivo, ko omenjaš svoje partnerje na Chatu in jih primerjaš po njihovih seksualnih zmožnosti. Kdo bi potemtakem spal s tabo - vsak moški, ki ima malo soli v glavi, bi pomislil, tej pa ni do nič drugega kot samo do seksa. Seveda pa imaš tudi take telebane, če se ti šteješ mednje, ne vem, ki jim pomeni odnos nič drugega kot spolno izživljanje, da se dobro posekstata, potem pa čau Marička. Vsi tega ne zmorejo, ker je za njih partnerstvo preplet čustev in spolnosti. Izpuščaš ČUSTVA!!!!!!!!!!
Tongue


Kva?

Ne ne, exo, žaljivo je bolj to, kar ti pišeš o meni, precej low no. Vidiš, kar hočeš videt in res si mi dosadan, ker na tak način skoz isto lajnaš.

Tebi bi naj pokazala čustva? Heh, joke tedna.



P.S.:
Ne "spuščaj" se več vame!







Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Zaigran orgazem
Reply #26 - 08.07.2004 at 12:59:44
 
Quote:
Kva?

Ne ne, exo, žaljivo je bolj to, kar ti pišeš o meni, precej low no. Vidiš, kar hočeš videt in res si mi dosadan, ker na tak način skoz isto lajnaš.

Tebi bi naj pokazala čustva? Heh, joke tedna.

P.S.:
Ne "spuščaj" se več vame!



Kdo pa se spušča vate, če pa že cel čas obiraš Lilith, nonstop, jaz pa tebe ne bi smel? To je joke!  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zaigran orgazem
Reply #27 - 08.07.2004 at 16:44:19
 
Lilith wrote on 08.07.2004 at 10:58:27:
Jaz razumem samožrtvovanje kot dejanje, ki se porodi iz ljubezni do neke osebe in je pogojeno z namero dobrobiti tisti osebi. V tem primeru torej o naveličanju ne moremo govoriti...razen če ljubezen mine...
Si imel z manj plemenitimi dejanji v mislih afero? Hm...jaz mislim, da bi prej sledil konec zveze, kot pa dvojno življenje.

Konec zveze, zamera in kup ocitkov za nazaj, afera, nezainteresiranost, ...

A ni zanimivo, koliko pravljic se konca z "in nato sta srecno zivela do konca svojih dni", kot da se potem pa vse neha in niti z besedico ne omenijo, da tisto "srecno zivela" vsebuje veliko truda, prilagajanja, dela in napora (pa tudi veselja in srece in zadovoljstva, da ne pozabim), da se da to vcasih le z velikimi napori obdrzat, ce sploh.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zaigran orgazem
Reply #28 - 08.07.2004 at 21:04:59
 
Zaigran orgazem je čisto isto kot pohvala obupne nove obleke od šefice... skratka...včasih tudi stvar dobre diplomacije.

Sama se na splošno ljudem pri katerih moram bit u iber diplomatska kar lepo izognem, če se to da ... v primeru šefice to pač ne gre ... je čist nujno zlo ....

pri partnerju hvala bogu pa imam zadnjo besedo vendarle jaz ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zaigran org
Reply #29 - 08.07.2004 at 22:21:16
 
Quote:
Ampak to še ne pomeni, da če mislimo, da smo nekaj izpeljali perfektno, da moški ne ve. Grin

Perfektno je po moje lahko le če je resnično. Sicer je slej ko prej minljivo kot maske, ki venijo pred ljubeznijo.



Absolutno res. Moški ve!!! Nobena ne more bit taka glumica, da bi tut po končanem dejanju žarela zadovoljno in dajala nadaljnje iniciative. Ne morem si tega predstavljat, da bi si v takih primerih katera želela šeeeee!!! Torej ne govorimo o one night stand, se razume, torej, srednje ali dolgoročno, taka ženska postane žalostna in ni več voljna. Zadovoljna ženska izmenično prevzame iniciativo, torej, ne vidim rezona, razen psihopato varianto, da bi nezadovoljna ženska navalila na moškega in želela ponovit tako enkratno izkušnjo.  Wink

Apostat, ... praviš, če obema tako ustreza in sta s tem zadovoljna, mi nimamo besede. Seveda. S tem, da obema tako ustreza, je to iz drugih vzgibov, namreč, na splošno pa velja, če poznaš orgazem, nekak ti ne more ustrezat brez njega. Brez njega ti lahko ustreza, če ga itak še nikoli nisi spoznal. Mho.  Smiley

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11