Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 14295 times)
Masa
1
*
Offline

... I'm the one and the
only ...
Posts: 27
Ljubljana
Gender: female
Dnevnik nekega psa
12.02.2004 at 17:14:33
 
Tukaj je eno zelo resnično, ter žalostno besedilo, ki je v bistvu resnično.  To opozarja na našo odgovornost za vsakega psa ali živali, ki jo sprejmemo v naš dom.

In sicer, tole je ''dnevnik'' nekega psa, prisluhnite in tudi malo razmislite:

*DNEVNIK NEKEGA PSA

1. teden
Danes sem star en teden. Kako vesel sem, da sem na svetu!

1. mesec
Moja mama me skrbno varuje.

2. mesec
Danes so me ločili od mame. Kako žalosten sem! Vendar sem vesel, ker bom dobil novo družino.

4. mesec
Hitro rastem. Živim skupaj z otroci, ki so mi kot bratci.

5. mesec
Danes so me razžalostili. Gospodarica se je razjezila, ker sem se polulal, kjer se ne bi smel... vendar mi nikoli niso pokazali, kje je pravo mesto...

8. mesec
Srečen pes sem. Imam topel, varen dom, imajo me radi.

12. mesec
Danes imam 1. rojstni dan. Zdaj sem odrasel. Kakšno veselje!

13. mesec
Kako žal mi je! Moj »bratec« mi je vzel žogico, čeprav jaz nikoli ne jemljem njegovih igrač. Moja čeljust je močna in nehote sem ga malo poškodoval. Po vsesplošnem preplahu so me privezali na verigo...

15. mesec
Nič več ni enako... Živim zunaj, pripet na verigo. Tako osamljen sem. Ne morem ne jesti ne piti vode. Ko dežuje, sem moker. Zebe me.

16. mesec
Danes so me odvezali z verige. Kako srečen sem! Odnesli so me v avto in skupaj smo se odpeljali. Dolgo smo se vozili, nato pa smo se ustavili ob cesti. Napodili so me z avtomobila, zaprli vrata in odpeljali! Pozabili so me!

17. mesec
Veliko sem prehodil, vendar poti domov nisem našel. Zebe me in lačen sem, otroci mečejo vame kamenje, odrasli me brcajo... Zdaj sem ves shujšan, umazan, grd... vsi se mi posmehujejo...

20. mesec
Težko se premikam. Želel sem čez cesto, pa me je podrl avto. Strašno me boli, zadnje noge me ne ubogajo...
...
10 dni ležim na soncu, dežju, mrazu... brez hrane... Skoraj nezavestnega me je dosegel nežen, zaskrbljen glas: »Ubogi kužek, kako so ti lahko storili kaj takega?« Bila sta gospa in gospod, ki je s seboj nosil čudno torbo. Gospod je rekel: »Žal mi je, gospa. Ta kužek nima nobene možnosti, najbolje zanj bo, da ga ODREŠIVA.« Prijazni gospe so iz oči pritekle solze...
...Z zadnjimi močmi sem dvignil glavo in ju pogledal, da bi se jima zahvalil za skrb. Začutil sem rahel vbod v tačko in gledal v oči gospe, ki me je božala po utrujenem telesu. S pogledom sem se zahvaljeval, ker sta mi pomagala zaspati za vedno in se spraševal:

»ZAKAJ SEM PRIŠEL NA TA SVET, ČE ME NIHČE NI IMEL RAD?«




Back to top
« Last Edit: 12.02.2004 at 20:17:36 by Masa »  
WWW WWW  
IP Logged
 
Masa
1
*
Offline

... I'm the one and the
only ...
Posts: 27
Ljubljana
Gender: female
Re: Dnevnik nekega psa
Reply #1 - 12.02.2004 at 17:17:19
 
Žalostno, toda res resnično Cry

Na žalost poznamo take in drugačne gospodarje, in nekateri gospodarji so resnično ''pokvarjeni''.

Zato pa jaz vedno pravim:

''Včasih se sploh ne zavedaš kaj imaš, dokler to ne izgubiš!''
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Dnevnik nekega psa
Reply #2 - 13.02.2004 at 08:29:21
 
Mašenka, ta zgodbica me pa vedno znova gane. Cry
In napolni s ful agresivnimi čustvi do "lastnikov". Angry Take svojati bi se jaz lotila na njihov način - s fizičnim mučenjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Dnevnik nekega psa
Reply #3 - 13.02.2004 at 09:02:01
 
Cry

Snobizem je nekaj, kar enostavno ne razumem...imeti psa, ker ga imajo vsi
Kako more nekdo zavreči tiste rjave, tople pasje oči?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Masa
1
*
Offline

... I'm the one and the
only ...
Posts: 27
Ljubljana
Gender: female
Re: Dnevnik nekega psa
Reply #4 - 13.02.2004 at 12:58:56
 
sinjeoka wrote on 13.02.2004 at 09:02:01:
Cry

Snobizem je nekaj, kar enostavno ne razumem...imeti psa, ker ga imajo vsi
Kako more nekdo zavreči tiste rjave, tople pasje oči?


Jah, poznamo tudi take in drugačne gospodarje.
Tudi jaz ne razumem kako lahko to naredijo, ampak očitno eni to res zlahka naredijo... Sad
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Masa
1
*
Offline

... I'm the one and the
only ...
Posts: 27
Ljubljana
Gender: female
Re: Dnevnik nekega psa
Reply #5 - 13.02.2004 at 13:23:20
 
Nekateri gospodarji se spravljajo na pse, ki niso nič krivi, potem jih pa krvijo, kaj vse so naredili, ugriznili itd. ... Veliko takih zgodb sem tudi sama slišala, toda dokler se na svoje oči nisem prepričala, nikomur nisem verjela. Eni ljudje so resnično pokvarjeni, ko vidijo npr. koliko imam rada pse in koliko mi pomenijo, mi začnejo omenjati kakšni so in ... Shocked
Recimo pes ugrizne otroka, in to sigurno z razlogom!
Lahko so ga otroci kdaj, ''izivali'' ali pa kaj metali vanj, da se jih je pes začel bal. In potem enostavno, ko je videl otroka, ko se mu približuje ga je ugriznil, ker se ga je bal!
Lahko je pa kriva tud vzgoja psa, lahko ga je gospodar tako naučil in ga tepel in ne vem kaj še vse, da je pes končno postal tak, kot je njegov gospodar.
Je pa tudi to, lahko so ga kje mučili in grdo s psom ravnali, da je pes enostavno postal preplašen.
In to so posledice, jih je pa še veliko možnih, niso samo te, ki sem jih tule naštela!
Tak kakršen je gospodar, tak je tudi pes!

Malo kdo je še tak, da bi res lepo skrbel za svojega psa in mu nudil vse kar potrebuje. Malo je takih, zato pa tudi vidimo veliko zapuščenih psov povsod. Lahko so pobegnili (to se malokrat zgodi), se izgubili, še najbolj možno pa je to o katerem govori dnevnik nekega psa, zgoraj.

Psom je treba pomagati, oz. vsem živalim!

Tisti, ki pa nakupujete psa pa mislim, da bo bolje, če si prej preberete zgodbo zgoraj in malo razmislite.
Pa tudi preden se odločiš za nakup psa se DOBRO prepričaš, če imaš pogoje zanj in, če boš dobro zanj skrbel... Če vidiš, da je kakšen pogoj preveč ali pa ga nimaš, potem tudi psa ne moreš imeti!
That`s all !!!
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Dnevnik nekega psa
Reply #6 - 13.02.2004 at 16:20:35
 
Pa saj že v Bibliji piše, da je človek odgovoren za vse živali.

Preveč je še takšnih zgodb, sam saj so tud lepe zgodbe, koliko je ljudi, posameznikov in skupin, ki pomagajo.

Pozna kdo tako zgodbo?

Btw, Sinjeoka, kako kaj kaže z zakoni glede unih žverc na Vodnikovi c.? Al bo treba kar ograjo prerezat? (itak, jo je jelen že kar dodobra naluknjal) Wink Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Dnevnik nekega psa
Reply #7 - 13.02.2004 at 16:33:18
 
Petra. wrote on 13.02.2004 at 16:20:35:
Pa saj že v Bibliji piše, da je človek odgovoren za vse živali.

Preveč je še takšnih zgodb, sam saj so tud lepe zgodbe, koliko je ljudi, posameznikov in skupin, ki pomagajo.

Pozna kdo tako zgodbo?

Btw, Sinjeoka, kako kaj kaže z zakoni glede unih žverc na Vodnikovi c.? Al bo treba kar ograjo prerezat? (itak, jo je jelen že kar dodobra naluknjal) Wink Smiley


a za Vodnikovo gre?
tko, dobiš PM do nedelje zvečer, še dobr da si me spomnila, ker sem čist pozabila na svojo obljubo
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Dnevnik nekega psa
Reply #8 - 13.02.2004 at 16:35:56
 
Masa wrote on 13.02.2004 at 12:58:56:
Jah, poznamo tudi take in drugačne gospodarje.
Tudi jaz ne razumem kako lahko to naredijo, ampak očitno eni to res zlahka naredijo... Sad



Vidim Maša, da imaš samojeda...so pravi lumpi, naš je bil pravi stručko za pobege...(se je naučil, skakat čez ograjo, vrata odpirat, rove kopat) pa ne samo naš; poznamo vse samojede iz soseske, ker je še vsak od njih vsaj 1x prespal pri nas...se lastniki poznamo po tem...halo...vaš...je pa pri nas....smo ga srečali na sprehodu  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Dnevnik nekega psa
Reply #9 - 13.02.2004 at 17:00:52
 
sinjeoka wrote on 13.02.2004 at 16:33:18:
a za Vodnikovo gre?
tko, dobiš PM do nedelje zvečer, še dobr da si me spomnila, ker sem čist pozabila na svojo obljubo

tnx 8)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Masa
1
*
Offline

... I'm the one and the
only ...
Posts: 27
Ljubljana
Gender: female
Re: Dnevnik nekega psa
Reply #10 - 13.02.2004 at 19:49:24
 
sinjeoka wrote on 13.02.2004 at 16:35:56:
Vidim Maša, da imaš samojeda...so pravi lumpi, naš je bil pravi stručko za pobege...(se je naučil, skakat čez ograjo, vrata odpirat, rove kopat) pa ne samo naš; poznamo vse samojede iz soseske, ker je še vsak od njih vsaj 1x prespal pri nas...se lastniki poznamo po tem...halo...vaš...je pa pri nas....smo ga srečali na sprehodu  Grin


Na žalost, samojeda nimam več...
Mi je predkratkim poginil. Cry Cry CryV bistvu je bilo zanj tako boljše, kot pa, da bi se še naprej mučil.


Sedaj imam 5 tednov starega nemškega ovčarja, ki zelo rad nagaja. Wink Cheesy



Back to top
« Last Edit: 16.02.2004 at 20:21:03 by Masa »  
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Dnevnik nekega psa
Reply #11 - 15.02.2004 at 13:47:07
 
Sva ugotovili s Sinjeoko, da se kao nič ne da narest za jelenjo družinico na Vodnikovi c.
Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

A se res ne da? A pozna kdo koga, ki ima kmečki turizem, velik zemlje in bi lahko vzel te živali? To ponudbo lahko pošljemo na inšpekcijo veterinarsko in na lovsko zvezo in DPMŽ, morda se lahko kaj premakne? Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Dnevnik nekega psa
Reply #12 - 15.02.2004 at 16:27:08
 
Med MB in Selnico je odcep za kmečki turizem ''Pri starem kovaču'', kjer gojijo na prostem jelene in srne. Mogoče bi jih oni lahko vzeli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Dnevnik nekega psa
Reply #13 - 15.02.2004 at 16:31:56
 
Pa v MB na Meljskem hribu je turistična kmetija "Ribičija", kjer imajo ful živali, med drugim tudi srne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Dnevnik nekega psa
Reply #14 - 18.02.2004 at 18:36:48
 
Mašika, kaj pa ti praviš na to, da so psi "ljudožerci". Recimo v kakih vojnah, ko človeška trupla ležijo naookorg razmetana pod milim nebom, se potepuški psi lotijo tudi človeških trupel, da jih mrcvarijo. Torej bi v kriznih časih, ko bi bili sestradni, pojedli tudi svojega mrtvega gospodarja, če ne bi imeli drugega za jest?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5