Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1984 times)
Teufelsaustreiber
Ex Member




Stojchyjeva sreča ali nesrečna iluzija sreče?
10.02.2004 at 16:18:49
 
Nekaj me iritira pri tvojem pojmovanju sreče, namreč, zatrjeval si, da ne poznaš nobene osebe ali izredno malo, ki bi dosegli srečo in notranji mir z lastnim naprezanjem in samoiniciativo, ampak si mojstra postavil in povzdignil v most, brv, ki spaja človeka in Boga, in kateri je vezni člen, povezovalec, posrednik, čigar naloga je, da nas približa k Bogu. Torej prepada med Bogom in človekom ni mogoče premostiti po lastni moči in prizadevanjih nam, navadnim smrtnikom? Tako tudi, po tvoji teoriji, ne moremo nikoli do popolnosti dojeti pomena sreče in notranje izpolnjenosti brez "mostrov"? Tukaj se ti moram odločno upreti, sj ti za dokaz  lahko navedem gomilo ljudi, ki so srečni, katerih stanje sliči tvojemu, pa bodisi so iz religioznih ali nereligioznih krogov, to sploh ne vpliva? Torej ne vidim prednosti, biti privrženec nekega indijskega guruja, še vedno me nisi v nič prepričal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Stojchyjeva sreča ali nesrečna iluzija sreče?
Reply #1 - 11.02.2004 at 09:06:24
 
Quote:
Nekaj me iritira pri tvojem pojmovanju sreče, namreč, zatrjeval si, da ne poznaš nobene osebe ali izredno malo, ki bi dosegli srečo in notranji mir z lastnim naprezanjem in samoiniciativo, ampak si mojstra postavil in povzdignil v most, brv, ki spaja človeka in Boga, in kateri je vezni člen, povezovalec, posrednik, čigar naloga je, da nas približa k Bogu. Torej prepada med Bogom in človekom ni mogoče premostiti po lastni moči in prizadevanjih nam, navadnim smrtnikom? Tako tudi, po tvoji teoriji, ne moremo nikoli do popolnosti dojeti pomena sreče in notranje izpolnjenosti brez "mostrov"? Tukaj se ti moram odločno upreti, sj ti za dokaz  lahko navedem gomilo ljudi, ki so srečni, katerih stanje sliči tvojemu, pa bodisi so iz religioznih ali nereligioznih krogov, to sploh ne vpliva? Torej ne vidim prednosti, biti privrženec nekega indijskega guruja, še vedno me nisi v nič prepričal...

teufelaustreiber, neki casa nazaj si ze odpiru podobn topik o "mojstrih". ocitno se vedno nisi popolnoma preprican v to, da mojstra ne potrebujes zato stalno odpiras nove in nove topike z istim dvomom. in ce v nekaj dvomis to pomen, da si si sam indirektno povedal, da potrebujes nekoga, ki bi ti ta dvom pomagu odstrant, ker ocitno ti ziveti z njim ni prijetno.

tud men se zdi, da je stojchijeva sreca le nesrecna iluzija srece, ampak ne ti ne jaz ne nihce drug ga ne bo v nic preprical, dokler mu nima za ponudit nekaj boljsega. da pa lahko nekomu nudis nekaj boljsega pa moras najprej sam imeti. in to v "roki" ne le na papirju. zato se ti demistificirat druge ne splaca tok kolkr se ti splaca delat na sebi, pr svoji sreci in izpolnjenosti in s tem se bojo v tvoji druzbi ostali avtomatsko pocutil trpece oz. manj srecne in takrat te bojo pripravljeni neprisiljeno in spontano poslusat, se pustit pomagat. do takrat pa jim lahko v glavo meces raznorazne stvari, ampak le tvoj lasten zgled/sreca steje za napredek, tko pr tvojih dvomih kot pr dvomih ostalih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ex
Guest




Re: Stojchyjeva sreča ali nesrečna iluzija sreče?
Reply #2 - 11.02.2004 at 09:43:12
 
Dobro napisano aryan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Stojchyjeva sreča ali nesrečna iluzija sreče?
Reply #3 - 11.02.2004 at 10:03:37
 
Če rabiš mojstra ti pride naproti, če ne pa ne. Sploh ni nujno, da je v povezavi z bogom še tretji, veliko lepše je direkten pogled.

Za vse je pravi trenutek, ki pride takrat ko smo za določeno stvar zreli.

V življenju dohovno napredujemo, nek mojster ja lahko danes primeren za nas in čez nekaj časa ni več, tako je pač v rasti.

Kar je za nekoga svetloba, je lahko za drugega tema in obratno. Zato je važno, da ostaneš zvest sebi v srcu. Ostalo pride ...
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
vseeno
Guest




Re: Stojchyjeva sreča ali nesrečna iluzija sreče?
Reply #4 - 11.02.2004 at 10:31:25
 
UČITELJI IN GURUJI



Vprašanje: Ali naj sledimo gurujem?

Mati Meera: To je odvisno od guruja. V izjemnih okoliščinah je guru nujen, celo ključen za duhovni razvoj. Na splošno je boljše moliti direktno k Bogu ali se mu približati preko ene od njegovih božanskih inkarnacij. To je bolj koristno. Če vam kateri koli človeški guru daje nauke, ki približujejo vaša srca Božanskemu, ga poslušajte in bodite hvaležni ter sledite naukom. Toda zavedajte se tudi vseh omejitev človeških gurujev. Oni le nakažejo pot, ne morejo pa vas pripeljati do končnega cilja. Če želite videti Božansko, zakaj Ga ne iščete direktno?



Vprašanje: Avatar nam lahko daje Svetlobo. Ali guru tega ne zmore?

Mati Meera: Da, tudi guru vam lahko daje Svetlobo, toda to je drugačna oblika Svetlobe.


Vprašanje: Zakaj nekateri avatarji, kot na primer Sai Baba, uprizarjajo "čudeže"?

Mati Meera: Da pritegnejo zanimanje človeškega uma in ga usmerijo k Bogu.


Vprašanje: Kako spoznamo, da je guru pristen?

Mati Meera: Če v njegovi bližini občutimo mir in blaženost, je to znak, da nam guru lahko pomaga. Če pa v njegovi prisotnosti ne občutimo ničesar, to še ne pomeni, da guru ne more dati ničesar; pomeni le, da trenutno ne potrebujemo tistega, kar nam guru lahko ponudi. Odnos med učencem in gurujem je odvisen od tega, koliko lahko guru učencu pomaga na njegovi/njeni takratni stopnji razvoja. V določeni fazi razvoja je odnos med gurujem in učencem presežen in učenec gre k drugemu guruju. Guru ima vse sposobnosti za učenje, in je lahko nekomu vzgojitelj v vrtcu, drugemu pa univerzitetni profesor.


Vprašanje: V tradicionalnih časih je bilo težko videti Mojstra. Zakaj je danes to lažje?

Mati Meera: Še vedno je težko. Ljudje sicer lahko prihajajo k meni, toda za to, da spoznajo, da je nek avatar avatar, je potrebnih veliko let aspiracije in tapasye (asketsko prizadevanje ali zbranost volje in energije zato, da bi človek obvladoval svoj um, vitalno in telesno, ter se preobrazil).


Vprašanje
: Vsakdo ima svojo pot, mar ne?

Mati Meera: Da. Vsak otrok ljubi Mater v skladu s svojim značajem in svojo naravo. In Mati ljubi vsakogar z upoštevanjem njegove specifične narave in značaja.

Adilakshmi: Nekateri vidijo Mater kot Budo ali Krišno, nekateri kot Devico Marijo. Nekateri so doživeli njeno vizijo v hindu simbolih, nekateri v budističnih ali krščanskih. Dušo vedno poučuje na način, ki je človeku najbližji.

V:http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030908204711992
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Stojchyjeva sreča ali nesrečna iluzija sreče?
Reply #5 - 11.02.2004 at 10:52:12
 
gost "vseeno", torej je trenutno in glede tega primera tvoj guru/mojster/ucitelj mati meera.

Back to top
 
 
IP Logged
 
vseeno
Guest




Re: Stojchyjeva sreča ali nesrečna iluzija sreče?
Reply #6 - 11.02.2004 at 11:03:14
 
Dal sem jo kr ok pove v teh vrsticah o "tem".

Ne, ni ona moj guru, mi je pa ful carica.

Nimam guruja (Pa ti, aryan?), bi pa rad da bi v kontekstu "Vse je to del šole" mi uspelo vse ki vas srečujem, tu, in na ulici, in v službi, in v trgovini, tam in tam,  sprejemat kot učitelje, guruje, non-stop, vsako uro vsak dan, samo zaenkrat mi moja lenoba in samopomembnost tu štekata vso stvar,     v šoli preveč modrujem/o in se premalo učim/o, premalo sprejemam/o.


Napiši še kaj aryan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Stojchyjeva sreča ali nesrečna iluzija sreče?
Reply #7 - 11.02.2004 at 11:17:10
 
Quote:
Nimam guruja (Pa ti, aryan?), bi pa rad da bi v kontekstu "Vse je to del šole" mi uspelo vse ki vas srečujem, tu, in na ulici, in v službi, in v trgovini, tam in tam,  sprejemat kot učitelje, guruje, non-stop, vsako uro vsak dan, samo zaenkrat mi moja lenoba in samopomembnost tu štekata vso stvar, v šoli preveč modrujem/o in se premalo učim/o, premalo sprejemam/o.

sej ti dobr gre. sola je ta, da ugotovimo tko kot si ti, da sta lenoba in samopomembnost skodljivi za nas. treba je bit delaven, entuziasticen v pravi smeri, in dati vse spostovanje tistim, ki so tega vredni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1