Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14632 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #30 - 11.02.2004 at 15:16:35
 

vida wrote on 11.02.2004 at 15:09:39:
Ne vem, morda zato ker sta si blizu.


Ne vem no, dokler sama verjame v nečistovanje, je nečistovanje v njenem umu, mu daje težo in to mi pove, da ni pripravljena ljubiti tako, da "moža" osvobodi. S tem se tudi Resnici zapre...


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #31 - 11.02.2004 at 15:35:56
 
Quote:
Ne vem no, dokler sama verjame v nečistovanje, je nečistovanje v njenem umu, mu daje težo in to mi pove, da ni pripravljena ljubiti tako, da "moža" osvobodi. S tem se tudi Resnici zapre...



problem je v tem, zakaj je to nečistovanje?

in

zakaj naj bi se s tem resnica zaprla?


to je problem

in tu vidim slaboumnost, da na to ni nekega konkretnega odgovora, razen tega, ki se vleče že od Avguštinovega "izuma" izvirnega greha, ki se prenaša spolno prek spolnih odnosov, zato tudi skoraj cela krščanska banda ploska ob Aidsu, ki je po njihovem samo znak - kazen za človeško sprevrženost

(nekoliko bolj sem tole razčlenil tu:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=106966814... )

uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #32 - 11.02.2004 at 15:44:39
 
vida wrote on 11.02.2004 at 15:14:52:
ne vem če si me res, še sama zase lahko rečem da se glih komaj poznam  Roll Eyes



haloooo?

saj nisem rekla, da te poznam, ampak, da si prva, ki jo slišim in vidim na ta način razmišljat...

..in s tem zavijanjem z očmi se samo izogibaš odgovoru na moje vprašanje...

..iz katerega razloga se mora/sme ženska moškemu predajat, da ga lahko obvaruje pred nečistovanjem?

Samo to me zanima...ne pa spoznavanje kogarkoli

a prav?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #33 - 11.02.2004 at 15:49:55
 
Quote:
Ne vem no, dokler sama verjame v nečistovanje, je nečistovanje v njenem umu, mu daje težo in to mi pove, da ni pripravljena ljubiti tako, da "moža" osvobodi. S tem se tudi Resnici zapre...




jao

zdaj mi pa prosim povej česa lahko moškega osvobodiš z ljubeznijo?

in za koji k**** ima veze Resnica s sexom?

sex ni nečistovanje, spolni užitek ni nečistovanje, nečistovanje je kurbarija po principu, da ima moški doma ženo za zastonj gospodinjo, sam se pa goni na okoli ali pa še en ženski primer, da se žensk poroči z nekom izključno zarad keša .... to je sprevržena spolnost nečistovanje

...dokler pa slediš feelingu in je spolnost med dvema zato, ker se imata rada ni pa tu ne greha, ne nečistovanja in podobnih oslarij
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #34 - 11.02.2004 at 15:57:47
 
sinjeoka wrote on 11.02.2004 at 15:44:39:
..iz katerega razloga se mora/sme ženska moškemu predajat, da ga lahko obvaruje pred nečistovanjem?

Samo to me zanima...ne pa spoznavanje kogarkoli

a prav?


Prav  Wink
Po moje samo zarad "ljubezni".
A kaj ko je ta pojem že tako izrabljen  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #35 - 11.02.2004 at 16:14:35
 
Quote:
Ne vem no, dokler sama verjame v nečistovanje, je nečistovanje v njenem umu, mu daje težo in to mi pove, da ni pripravljena ljubiti tako, da "moža" osvobodi. S tem se tudi Resnici zapre...



ja res, vse je odvisno od tega v kaj ona verjame in koliko zna bit iskrena do sebe in posledično še do drugih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #36 - 11.02.2004 at 16:33:45
 
vida wrote on 11.02.2004 at 16:14:35:
ja res, vse je odvisno od tega v kaj ona verjame in koliko zna bit iskrena do sebe in posledično še do drugih.



ja in a ni iskrenost tudi v tem, da iskreno uživa s svojim možem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #37 - 12.02.2004 at 08:38:11
 
sinjeoka wrote on 11.02.2004 at 15:49:55:
jao

zdaj mi pa prosim povej česa lahko moškega osvobodiš z ljubeznijo?

in za koji k**** ima veze Resnica s sexom?

sex ni nečistovanje, spolni užitek ni nečistovanje, nečistovanje je kurbarija po principu, da ima moški doma ženo za zastonj gospodinjo, sam se pa goni na okoli ali pa še en ženski primer, da se žensk poroči z nekom izključno zarad keša .... to je sprevržena spolnost nečistovanje

...dokler pa slediš feelingu in je spolnost med dvema zato, ker se imata rada ni pa tu ne greha, ne nečistovanja in podobnih oslarij


Ne vem, kaj se peniš, saj to je bil moj point.

Ker ta modelka anastazija pravi, da nobena ženska ne more obvarovati moža pred nečistovanjem, če se mu sama predaja zaradi zadovoljitve telesnih potreb, pa četudi z njim. Nisem jaz tega rekla. Jaz v spolnosti ne vidim nič nečistega. Če pa moža vleče drugam, pa je bil moj point le v tem stilu:
If you love something, let it go, if it comes back to you, it's yours, if it doesn't, it never was.

Mislim pa, da je sex lahko ena zelo velika manifestacija Resnice. 8)






Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #38 - 12.02.2004 at 09:54:50
 
sinjeoka wrote on 11.02.2004 at 16:33:45:
ja in a ni iskrenost tudi v tem, da iskreno uživa s svojim možem?


Je  Smiley
A čez nekaj časa postane to rutina in hrepenenja to več ne zadovoljuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #39 - 12.02.2004 at 10:20:55
 
panta rei

življenje je lepo, zato ker se spreminja...rutina...tisti, ki se jezijo na rutino, kjerkoli..v službi, pri otrocih, partnerstvu...so obstali v nekem momentu...pozabili so, da nekdo ali nekaj ni for granted, torej samoposebiumevno....rutina postane tisti del življenja, ki ga zanemarimo...(koder se polenimo)

Sem sicer relativno še mlada...toda moji kolegi že danes težijo, kok jim služba mori, pa še noben ni naklepal niti 3 leta delovne dobe !!!

Zakaj to? Mularija živi v eni hudi iluziji, da diploma v žepu pomeni garancijo za eno hudo plačano službo brez garanja do konca življenja...kaj je res se pa ve...(upam vsaj)...

mal sem skrenila iz teme...isto je v partnerstvu...žensko in moško telo se spreminjata, čas, ki ga lahko namenimo partnerju se s prihodom otročkov zmanjša...in partnerja se začneta zanemarjat...odtujevat...in sex je na konc samo za to, da je

....
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #40 - 12.02.2004 at 10:59:07
 
sinjeoka wrote on 12.02.2004 at 10:20:55:
panta rei

mal sem skrenila iz teme...


tud jaz  Wink

Namen tega topica je bil povsem drugje.
Upam da bo Samson ali kdo drug zadevo vrnil na prave tire ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #41 - 12.02.2004 at 11:29:39
 
Quote:
Mislim pa, da je sex lahko ena zelo velika manifestacija Resnice. 8)



hm ja vidim, da se kar strinjava..razen s tem quotanim

jaz se namreč sprašujem zakaj vsepovsod poskušaš tlačit Resnico  ???

resnice v sex-u je ravno toliko kot kjerkoli drugje...kot recimo v tem, da grem zjutraj v službo in v vseh malih banalnostih v življenju...zakaj je potem treba sex tolk izpostavljat






Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3