Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14631 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
10.02.2004 at 12:38:17
 
Zanimiv je pojav, da je največ vicev in domislic vezano na obravnavo spolnosti. Po svoje je to razumljivo, saj je človeku spolnost nekaj integralnega, brez nje ne more normalno živeti, pa naj se ta spolnost odraža v dejavnem skupnem življenju moža in žene, ali v tako radikalni inačici, kot je življenje rodovitnega celibata.

Pa vendar, vtis imam, da se tako na tem forumu kot kje drugje, mnogokdaj govori o spolnosti zgolj zato, ker določenim ljudem primanjkuje fantazije, da bi govorili o čem konstruktivnem. Spolnost se v takem primeru pojavlja kot rešilna bilka ljudem brez prave imaginacije (pogost primer tega pomanjkanja je Exo). Kakorkoli je že spolnost pomembna za človekovo osebno življenje in za človeštvo kot vrsto, pa je vendar še kaj, kar je še bolj pomembno, npr. življenje, ljubezen, absolutna prihodnost individua (v krščanstvu bi temu rekli večno zveličanje!).

Kaj menite o tem begu v sponost ostali?
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #1 - 10.02.2004 at 13:03:10
 
z begom v spolnost je čist isto kot z begom v karkoli drugega, delo, materialne dobrine, ali pa legalne ali nelegalne droge...in imajo skupni imenovalec...nesposobnost soočanja s sabo, s svojimi občutki, okolico.

Pogovori o sexu...je bil že skrajni čas..samo je na žalost sex postal sredstvo pederiranja in potrošniške kulture. Tako da je spolnost potala dober marketinški prijem, namesto da bi se ljudje naučili predvsem "po resnici" govoriti o svojih spolnih občutkih, zadovoljstvih, nezadovoljstvih, hotenjih...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #2 - 10.02.2004 at 13:16:58
 
...

Glede na strukturo naših možganov, ni preseneča, da toliko naših misli posvetimo seksu ...  Cheesy


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #3 - 10.02.2004 at 13:22:15
 


Samson, spet pretiravaš


(razen, če si pomešal spolnost in vreme  Wink)



uživaj!



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #4 - 10.02.2004 at 13:23:37
 
jest mam pa poln kurac tega
Quote:
(pogost primer tega pomanjkanja je Exo).

če si kej hotu povedat, povej o sebi Samson. Jasno in glasno v prvi osebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #5 - 10.02.2004 at 13:38:30
 
za tele vaše odzive bi pa jaz rabla podnapise  ???

kaj se tako kurčite?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #6 - 10.02.2004 at 13:40:59
 
Eva wrote on 10.02.2004 at 13:23:37:
jest mam pa poln kurac tega


Shocked Grin 8)

Eva  Kiss Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #7 - 10.02.2004 at 13:58:29
 
Veliko govorijo o spolnosti tisti, ki imajo na kakršen koli način težave z njo. Bodisi v obliki pomanjkanja (ne sexajo), predsodkov (zlasti moralnih) ali frustracij (slabe izkušnje, nesposobnost uživanja). Iz vsebine njihovih misli o spolnosti lahko sklepamo, kaj jih muči. Običajno sami tega ne povedo, skrivajo se za pretiravanji, "duhovitostjo", moraliziranjem in pdobono.

Pa vendar zaradi takšnih in drugačnih ljudi ne smemo iz spolnosti narediti tabu temo, saj je to predolgo že bila in ni bilo dobro. Po moje je pri tem potrebno biti pozoren na tanko mejo, ki nas loči od vdiranja v zasebnost posameznika, moraliziranja in žaljivosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #8 - 10.02.2004 at 14:04:53
 
Eva wrote on 10.02.2004 at 13:23:37:
jest mam pa poln kurac tega
če si kej hotu povedat, povej o sebi Samson. Jasno in glasno v prvi osebi.

Eva! Smiley

Kaj se pa razburjaš? Saj to je vendar bil le primer. Pri meni takega primera ni, pa zato nisem mogel dati za primer sebe.

Nisem pa vedel, da imaš kurca. Ko bomo drugič govorili o kurcih, se te bom spomnil. Hvala za izjemno zaupanje. Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #9 - 10.02.2004 at 14:06:47
 
Sinjeoka!

Hvala za konstruktivno repliko. Se strinjam, o spolnosti treba govoriti, vendar naj bo to govorjenje stvarno in konstruktivno. Prav škoda je, da nekatere ta tema tako hitro razdraži, mislim, da to ni potrebno.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Teufelsaustreiber
Ex Member




Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #10 - 10.02.2004 at 15:25:16
 
Samson wrote on 10.02.2004 at 12:38:17:
. Spolnost se v takem primeru pojavlja kot rešilna bilka ljudem brez prave imaginacije (pogost primer tega pomanjkanja je Exo). ?


Oho, krščanski prijatelj! Tukaj pa te moram upozorit, da si se malo urezal, sicer se zgodi, ampak sem pričakoval, da me toliko že poznaš, da bi vedel, da sam, pravtako kot ti, dajem izredno velik poudarek na vrednotah, ki pa pravzaprav niti niso krščanska, ampak bi jaz rekel, da so nam že v zibelko položena, univerzalna, kot so, zvestoba, monogamija, predanost družina itd. Res je, da jaz ponavadi dajem zelo kontrastne in ilustrativne primere, ker ti drugače  tile Gapeovci sploh sploh ne bi vedeli, o čem govrim, ker so jim zgoraj naštete vrednote domala španska vas, ker teorija EGA zagovarja takoimenovano "odprtost" do mnogih spolnih stikov in se zgledujejo po mnogih new-agerskih knjigah, kakršna sta Odprt zakon in Vodnik po skupinskem seksu za začetnike.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #11 - 10.02.2004 at 15:33:14
 
Samson, veseli me, da pri RKC-ju spreminjate odnos do debate o sexu, ker še ni tako dolgo tega, ko so v neki vasi (ki je ne bom imenovala) pri verouku otrokom rekli, da ne smejo gledati svojega golega telesa, ko se umivajo......

lp
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #12 - 10.02.2004 at 16:25:45
 
siaj!

Mejdun, kateri zarukanec si je pa izposodil krščanstvo za tako neumnost? Verjemi mi, zdravo krščanstvo nima s takim nesmiselnim gledanjem nobene povezave. To so pač ekstremi, ki se najdejo, vendar niso tipično krščanski.


Exo!

Ne jemlji si pretirano k srcu. Tebe sem omenil, ker si v svojem izražanju res zelo opazen. Sicer te je pa že prva človekinja Eva vzela v zaščito, kar me prav nič ne moti. Si pa že sam lepo pojasnil svoje stališče, in se ti zahvalim za to. V mnogočem se namreč tudi strinjava, tudi v tem, da je mogoče kdaj kakšno zadevo zaradi trdobučnosti določenih ljudi potrebno povedati majčkeno na potenco.

Je pa prav, da ti seks ni tabu, vsaj Evi, ki očitno o tem rada bere, polepšaš marsikakšno urico. S tem razveseliš tudi mene, ki za Evo, normalno, navijam.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #13 - 10.02.2004 at 17:32:21
 
Samson wrote on 10.02.2004 at 12:38:17:
Zanimiv je pojav, da je največ vicev in domislic vezano na obravnavo spolnosti. Po svoje je to razumljivo, saj je človeku spolnost nekaj integralnega, brez nje ne more normalno živeti, pa naj se ta spolnost odraža v dejavnem skupnem življenju moža in žene, ali v tako radikalni inačici, kot je življenje rodovitnega celibata.

Kaj menite o tem begu v spolnost ostali?


Moje mnenje je, da je spolnost ena izmed tistih področij v našem življenju, kjer se kaže največ osebnih težav in kompleksov (drugi dve prodročji sta denar in odnosi s starši/skrbniki/otroci).

Višjo raven intimnosti kot pri spolnem aktu pač dojemanje sebe in drugih ne doseže. In prav pri intimnosti vdarijo ven prav vsi kompromisi in kompleksi, ki se jih ponavadi ne zavedamo...


Hmm.
Ljudje pravijo,
povej mi s kom se družiš in povem ti kdo si,
jaz pa rad zagovarjam stališče,
iskreno poglej svojo spolno življenje, in videl/a boš kolk si zares izpolnjen/a in "spucan/a" (duhoven/a)...

Tako nekako...

lp
Smiley
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko človek ne ve, kaj bi, govori o spolnosti
Reply #14 - 10.02.2004 at 19:03:52
 
Vaša veličanstva na forumu sprašujem...

sinjeoka wrote on 10.02.2004 at 13:38:30:
za tele vaše odzive bi pa jaz rabla podnapise  ???

kaj se tako kurčite?



Ali imate vsi samo slab dan?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3