Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11034 times)
miha-
Guest




Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #30 - 03.02.2004 at 12:58:38
 
js pa mislm,da sama v seb najbol ves kaj je treba narest..

in ce mene vprasas, si to kar ti ze vsi govorijo ze 'vedla' v seb da mors narest ze prej, samo rabla si mau pomoci, potrditev o 'pravilnosti', ki si si jo poiskala kje drugje kot pa na prijaznem gape forumu Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #31 - 03.02.2004 at 16:45:24
 
helo!

ja evo pa mam, k šimfam svojo mamo.. me je boh štrafou pa sm se od nje nalezla ene gripe al kaj je to Tongue

ja sej vsak od vas ma prav in ja miha sm nekak poznala že odgovore in sj sm napisala, da sm zbirala pogum in mela že tak fajn naštudiran speach kaj ji rečt, pa je u nekm trenutku vse izpuhtel iz glave, ko je ona začela, da mi hoče sam dobr.. in ja sej ji vrjamem.. pa sej nekateri izmed vas ste sami starši, nekateri izmed vas ste podobne reči že skos dal pa prbližn veste ko to gre.. Samo enostavno ne znam/zmorem ji tega povedat..

pa tud ja da sm hotla potrditev odzunaj.. emm, mogoč lih tok k gre moji mamic tko fajn od rok upravljanje mojga življenja(od frizure, oblačenja, hrane, šola...) mi u bistvu ni treba kj preveč mislt in kokr sm na enmu chetu učer rekla, da če me kdo ne bi upravljal, da se vrjetn ne bi znajdla Shocked .. in tko k se njej ne upam upret, še komu ne znam rečt ne in bla bla bla... in vrjetn ne znam ene stvari narest sama, brez da bi se pomenla s kermu pomembnmu Shocked
pravzaprav se pomojem ne upam ji upret ravno zard tega, da če se kje zatakne, bo pa tak ona kriva in mi ne bo treba prevzet odgovrnosti za svoja dejanja. pa smo spet pr odgovornosti in tam kjer sm sama kriva in spet jovo na novo...  sej zdj študiram uno diskusijo u zvezi z exotovimi občutki krivde, se kr fajn navezuje na tole moje problematiziranje  Grin

LP Kiss sparky
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #32 - 03.02.2004 at 17:34:59
 
Quote:
in vrjetn ne znam ene stvari narest sama, brez da bi se pomenla s kermu pomembnmu Shocked
pravzaprav se pomojem ne upam ji upret ravno zard tega, da če se kje zatakne, bo pa tak ona kriva in mi ne bo treba prevzet odgovrnosti za svoja dejanja. pa smo spet pr odgovornosti in tam kjer sm sama kriva in spet jovo na novo...  


Tu si povedala zelo pomembno stvar. Biti neodvisen, samostojen, odločati sam o sebi pomeni tudi nositi odgovornost za svoje odločitve in način življenja. Zdaj se pa odloči med komoditeto/odvisnostjo in odgovornostjo/neodvisnostjo.

Ti povem, da jaz nikoli ne zamenjam neodvisnost za komoditeto. Raje tvegam kakšno napako in nosim odgovornost, ne krivdo, odgovornost zanjo, jo popravljam in se iz nje učim, kakor da mi nekdo ves čas diha za vrat in vdira v mojo zasebnost.

Zdaj si pred izbiro: neodvisnost in odgovornost ali odvisnost in komoditeta. Če boš izbrala prvo možnost, sprejmi posledice svoje odločitve, bodi odgovorna in uživaj. In če boš izbrala drugo možnost, odgovorno sprejmi posledice te odločitve in ne jamraj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #33 - 03.02.2004 at 18:07:45
 
lola wrote on 03.02.2004 at 17:34:59:
Ti povem, da jaz nikoli ne zamenjam neodvisnost za komoditeto. Raje tvegam kakšno napako in nosim odgovornost, ne krivdo, odgovornost zanjo, jo popravljam in se iz nje učim, kakor da mi nekdo ves čas diha za vrat in vdira v mojo zasebnost.



ja je ena izmed možnosti, da tvegam napako, ampk kolikor jaz svoje starše poznam, bi mi spet kdo zadihal za vrat v stilu 'sm ti rekel/la, pa nisi hotla ubogat, zdej pa maš Undecided' joj tale od moje mamice je tud dobra:'mlajši ste pametnejš, starejši mamo pa več izkušenj Roll Eyes'


Quote:
Zdaj si pred izbiro: neodvisnost in odgovornost ali odvisnost in komoditeta. Če boš izbrala prvo možnost, sprejmi posledice svoje odločitve, bodi odgovorna in uživaj. In če boš izbrala drugo možnost, odgovorno sprejmi posledice te odločitve in ne jamraj.


že en čas izbiram med tem in sm se že zdavnej odločla za prvo možnost, samo še udejanit jo moram. sej veš, da je tko fajn v takih 'conah udobja' Wink pa moj namen ni bil jamrat-sorry, če je tko izpadl, ampk tko k si pravilno ugotovila, se otrest odmevov njenih besed tud, ko je daleč stran in občutkov krivde, če kdaj ne ravnam tako kot bi si ona v tistem trenutku verjetno želela.. to je biu kratkoročn cilj, doklr ne 'zberm poguma' in ji še direkt povem8) (a sm hinavka ???)
sm pa tud v tem času od kr moje šimfam tuki na netu, pa mal bol intenzivno razmišljam o naših odnosih ugotovila marsikj zanimivega.. med drugim tud to, da mam zlo velike možnosti, da postanem (če že nism) taka ko moja mami.. se zavedam tega, ko mi kera od kolegic/kolegov/fant reče 'ja mami' to takrt ko jim hočm sam dobr Shocked  (vilmini vzorci Wink)

u bistvu sm kr vesela, da sm se izpovedala tuki, ker bolj ko razpredam in se poglablam v to, ko berm vaše poste,  bolj sm prepričana, da mi bo enkrt zelo kmalu tud uspelo Kiss čeprov še mal časa rabm, da se skorajžm:-/

LP Kiss

((p.s. če nism kje prej omenila, sem vam zeloo zelo hvaležna Smiley))
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #34 - 03.02.2004 at 19:31:53
 
Quote:
Kolk je pač moja malenkost razumela so vsi hiteli govorit kolk ma mama rada sparklco, pa da bi jo rada zaščitla pa vse to. Ej, btw, kaj pa zdaj ona post moderna - If it hurts it's not love. Ja no, povejte, govorite... Poslušam



Vsi?  ??? Ne vem, ali površno bereš ali pa si se tolko zaciklala v kakšno takšno pripoved, ki se je vrtela okrog tega, da imam mama Sparkle rada.

Se mi zdi, da je večji del odmevov takšnih, da naj se Sparkle postavi zase, na svoje noge in se ne pusti tolko kontrolirat s strani mame.
In to, se mi zdi, je tudi edina dolgoročno pravilna akcija al pa reakcija (kako za koga).
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #35 - 03.02.2004 at 21:12:12
 
Quote:
ja je ena izmed možnosti, da tvegam napako, ampk kolikor jaz svoje starše poznam, bi mi spet kdo zadihal za vrat v stilu 'sm ti rekel/la, pa nisi hotla ubogat, zdej pa maš Undecided' joj tale od moje mamice je tud dobra:'mlajši ste pametnejš, starejši mamo pa več izkušenj Roll Eyes'



Kje pa so starejši dobili izkušnje, če ne na lastnih napakah? Zakaj pa tebi odrekajo možnost, da se učiš na lastnih izkušnjah? Te izkušnje niso same napake, so tudi uspehi. Izkušnja pa je tudi spoznat napako, jo popravit, se naučit nekaj iz nje. Ja kdo pa so ti domišljavi starejši, ki ti odrekajo pravico do lastnih izkušenj, dobrih in slabih? In odkod jim prevzetnost, da na podlagi svojih izkušenj vedo, kaj je zate dobro? To boš morala ugotovit ti sama.

Svoje izkušnje ti lahko posredujejo, ne morejo pa namesto tebe odločati o tvojem življenju. Kako boš ti sprejela njihove izkušnje, ali jih boš upoštevala, ali pa ocenila, da so tvoje drugačne od njihovih in boš ravnala po svoje, je tvoja stvar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #36 - 04.02.2004 at 08:23:12
 
lola wrote on 03.02.2004 at 21:12:12:
Kje pa so starejši dobili izkušnje, če ne na lastnih napakah? Zakaj pa tebi odrekajo možnost, da se učiš na lastnih izkušnjah? Te izkušnje niso same napake, so tudi uspehi. Izkušnja pa je tudi spoznat napako, jo popravit, se naučit nekaj iz nje. Ja kdo pa so ti domišljavi starejši, ki ti odrekajo pravico do lastnih izkušenj, dobrih in slabih? In odkod jim prevzetnost, da na podlagi svojih izkušenj vedo, kaj je zate dobro? To boš morala ugotovit ti sama.

Svoje izkušnje ti lahko posredujejo, ne morejo pa namesto tebe odločati o tvojem življenju. Kako boš ti sprejela njihove izkušnje, ali jih boš upoštevala, ali pa ocenila, da so tvoje drugačne od njihovih in boš ravnala po svoje, je tvoja stvar.


ja, ja...točno tako

zavijanje v vato te obvaruje življenja...lepih in grdih izkušenj...življenje se spreminja in napreduje in tudi znanje staršev pridobljeno iz izkušenj zastari...zato pa na mladih svet stoji
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #37 - 05.02.2004 at 13:29:42
 
Quote:
Kolk je pač moja malenkost razumela so vsi hiteli govorit kolk ma mama rada sparklco, pa da bi jo rada zaščitla pa vse to. Ej, btw, kaj pa zdaj ona post moderna - If it hurts it's not love. Ja no, povejte, govorite... Poslušam



Ej zvezdica, kolk je pač moja malenkost razmišlala v tej smeri ni nč pametnga odkrila-oz. niti ne upam razmišlat v tej smeri if it hurts it's not love... scary Wink , tko da bi bla vesela, če mal opišeš, kako si ti mela to zamišlen, kaj ti  misliš glede tega... da se bom nehala matrat okol tega.. jz vseen mislm, da me ma rada (pa da ne bo pomote tud jz mam njo).


LP Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3