Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10924 times)
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #15 - 02.02.2004 at 15:31:13
 

Sparky, sej so vsi že vse povedal. Jaz bi samo dodala, da ne misliti, da bo mama kaj drugače ravnala, ko boš malo starejša, pa kao bolj zrela, pa pametna. Mama bo zmeraj isto počela, ko boš imela družino, bo pa kaj drugega na tapeti. Moja mene hoče še danes kdaj manipulirat, pa jih imam skoraj 40. Seveda ji ne rata, ampak proba pa. Tako da, postavi se zase. Ne rečem, da ne bo hudo, ampak potem bo pa bolje.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #16 - 03.02.2004 at 08:55:47
 
Jaz ne vem zakaj vse vsi ful nekaj sprenevedate pa to.  Posebej tisti starši; pol pa še prlepite kao otroci niso vaši - oni pripadajo življenju. Sparklca - itaq veš, da si to ti, a ne? kaj ti mama vzdelava. Tako da ti tud kr nehaj bit otročja, a ne.

Ajde....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #17 - 03.02.2004 at 09:14:29
 
Quote:
Jaz ne vem zakaj vse vsi ful nekaj sprenevedate pa to.  Posebej tisti starši; pol pa še prlepite kao otroci niso vaši - oni pripadajo življenju. Sparklca - itaq veš, da si to ti, a ne? kaj ti mama vzdelava. Tako da ti tud kr nehaj bit otročja, a ne.

Ajde....


Ej, LittleStar... ...

A bi ti to lahko tak malo bolj po domače...
Da bi jaz boljše razumela what's wrong. Wink Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #18 - 03.02.2004 at 09:23:24
 

Lilith wrote on 03.02.2004 at 09:14:29:
Ej, LittleStar... www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/cat.gif

A bi ti to lahko tak malo bolj po domače...
Da bi jaz boljše razumela what's wrong. Wink Grin


Kolk je pač moja malenkost razumela so vsi hiteli govorit kolk ma mama rada sparklco, pa da bi jo rada zaščitla pa vse to. Ej, btw, kaj pa zdaj ona post moderna - If it hurts it's not love. Ja no, povejte, govorite... Poslušam





Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #19 - 03.02.2004 at 09:38:45
 
Quote:
Tako da ti tud kr nehaj bit otročja, a ne.


To je tud point, velik point!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #20 - 03.02.2004 at 10:04:17
 
Valentinaa wrote on 03.02.2004 at 09:38:45:
To je tud point, velik point!



ma  a ne...punca išče odgovore in iskanje odgovorov NI znamneje otročjega ravnanja..je samo znak, da je dojela, da je neki full narobe in zdaj išče izhod...tudi z našo pomočjo

nekateri pa bumm po njej...

...pa sej ni padla pametna na svet...če pa je kdo od vas ...pa lucky you...

jaz zase vem, da nisem, zato pa delam traparije
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #21 - 03.02.2004 at 10:27:45
 
sinjeoka wrote on 03.02.2004 at 10:04:17:
ma  a ne...punca išče odgovore in iskanje odgovorov NI znamneje otročjega ravnanja..je samo znak, da je dojela, da je neki full narobe in zdaj išče izhod...tudi z našo pomočjo

nekateri pa bumm po njej...

...pa sej ni padla pametna na svet...če pa je kdo od vas ...pa lucky you...

jaz zase vem, da nisem, zato pa delam traparije


To ni bum po njej. Jaz sem napisala to, ker se je meni dogodilo skoraj isto. Pa  ni nič pomagalo, doker nisem "odrasla". Torej , to je zgolj praktičen nasvet, odvezati se od "otročje" navezanosti na mamo.




Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #22 - 03.02.2004 at 10:33:46
 
Valentinaa wrote on 03.02.2004 at 10:27:45:
To ni bum po njej. Jaz sem napisala to, ker se je meni dogodilo skoraj isto. Pa  ni nič pomagalo, doker nisem "odrasla". Torej , to je zgolj praktičen nasvet, odvezati se od "otročje" navezanosti na mamo.






ob vsej finančni odvisnosti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #23 - 03.02.2004 at 10:53:41
 
sinjeoka wrote on 03.02.2004 at 10:33:46:
ob vsej finančni odvisnosti...


Ta navezanost je v glavi, in deluje preko čustev. Ko se je osvobodiš, gledaš z drugimi očmi. Pa to ne pomeni, da mamo pošlješ v k****. Še pristnejši, prisrčnejši odnos imaš lahko z njo. Malo potrpiš, dokler si finančno odvisen, ampak v glavi si pa osvobojen, prost bremena in kvazi krivde. Tako sem doživela jaz.

Simpl pa ni, pravzaprav je težko. Pa saj je z vsako odvisnostjo od odnosa podobno.



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #24 - 03.02.2004 at 11:04:45
 
Valentinaa wrote on 03.02.2004 at 10:53:41:
Ta navezanost je v glavi, in deluje preko čustev. Ko se je osvobodiš, gledaš z drugimi očmi. Pa to ne pomeni, da mamo pošlješ v k****. Še pristnejši, prisrčnejši odnos imaš lahko z njo. Malo potrpiš, dokler si finančno odvisen, ampak v glavi si pa osvobojen, prost bremena in kvazi krivde. Tako sem doživela jaz.

Simpl pa ni, pravzaprav je težko. Pa saj je z vsako odvisnostjo od odnosa podobno.





yap I agree...samo odvisnost od odnosov oz. iskanje poti ven ni ravno otročje...očitno je bejbi kar začela štekat...in je res point v tem, da mame ne skuša spremijat, ampak sebe..oz. odnos do situacije..in ni ravno mus, da mamo kam pošlje, ali pa da ji razlaga kaj in kako...
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
tatRe: Kako pozabiti določene besede?
Reply #25 - 03.02.2004 at 11:26:39
 
Koliko jaz opazujem ljudi okrog sebe, so možnosti, da se takšna skrbna (beri - posesivna) mama spremeni, minimalne. Lahko ji poskusiš razložit svoj pogled, svoje stališče, ne pa se ustavljat pri njenih ovirah. S tem naj se sama ukvarja, ti se pa ukvarjaj s sabo in svojim življenjem. Za to imaš pravico in to si tudi dolžna sebi. Takšna mama te lahko, tudi če se odseliš v drug kraj,  spremlja celo življenje in ves čas ji moraš postavljati meje. Doseči svoj mir je možno. Sicer vlagaš v to veliko časa nekaj energije, a še vseeno manj, kot če pustiš, da mama obvladuje tvoje življenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #26 - 03.02.2004 at 11:37:12
 
sinjeoka wrote on 03.02.2004 at 11:04:45:
samo odvisnost od odnosov oz. iskanje poti ven ni ravno otročje...


Seveda ne. Moja izkušnja pa je taka, da sem "odrasla" v tistem trenutku, ko sem se otresla "otročje" navezanosti na starše. Še danes se zelo živo spominjam tega trenutka. In zgodil se je resnično v trenutku.




Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #27 - 03.02.2004 at 11:48:50
 
Valentinaa wrote on 03.02.2004 at 11:37:12:
Seveda ne. Moja izkušnja pa je taka, da sem "odrasla" v tistem trenutku, ko sem se otresla "otročje" navezanosti na starše. Še danes se zelo živo spominjam tega trenutka. In zgodil se je resnično v trenutku.






no ja no...trenutku..odraščanje in individualizacija je proces...

sicer pa...v nekaterih primerih bi morali biti tudi starši tisti, ki bi znali odrezati svoje mladiče...

aja pa še to..tudi staršem je včasih treba dat f*** off... in to dobesedno...nasilnežem, alkoholikom....včasih je taka brca v rit edina pot streznitve in spremembe na njihovi strani...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #28 - 03.02.2004 at 12:07:07
 
sinjeoka wrote on 03.02.2004 at 11:48:50:
no ja no...trenutku..odraščanje in individualizacija je proces...



Hja, meni se je tako zgodilo. Itak je to kot posoda, ki se polni z vodo, nekaj časa se polni, v nekem trenutku pa voda pljuškne čez rob...
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Kako pozabiti določene besede?
Reply #29 - 03.02.2004 at 12:12:04
 
Ljuba Sparkica:)

Ko se boš znala "skregat", se postavit zase, ti bo šlo vse po maslu... In če dovoliš, da mama to dela s teboj, potem lahko tudi vsi ostali;) In največjo ljubezen do sebe, boš našla, ko se boš naučila reči "Ne"... Ko boš pristopila do mame, ji samo povedala, tja in tja grem. Pridem takrat in takrat... (to mi namreč moja otroka povesta;))
In dokler tega ne boš zmogla, ti bo manjkalo nekaj... Pustmo slabo vest... danes vsi drug z drugim manipuliramo, ker je očitno, da se lahko preizkuša trdnost značajev in egotov... Kar ne gre s milino, gre pač na tak način. Samo od nas je odvisno, če znamo to pretrgat ali ne...

S tem, ko se ne znaš upreti svoji mami, kažeš svojo nesamozavest... Da ravno njej ne moreš reči tisto kar ji gre. To je lahko samo bolečina, ki jo doživljaš vsak dan, ko se gledata in točno veš, kaj bo v tistem trenutku rekla.... Zbiraš pogum, ko si se že odločila, da jo nekam pošlješ, a ti uplahne, ko te pogleda... Si misliš, da ni vredno... "Mama je le mama.... je edina in rada jo imaš... Skrbi zate in ti bi jo pustila na tak način... le kaj bi si mislili ljudje?"Wink

Ko boš še enkrat v taki situaciji - pomisli najprej na to: da si še mlada... in da se zavedaš svoje odgovornosti do svojega življenja... da rabiš izkušnje, te pa lahko dobiš samo na tak način, da se odlepiš od "maminega kompleksa". To pa so že lahko vzorci;)

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3