Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5938 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: EXO
Reply #15 - 31.01.2004 at 10:09:31
 
Ker so take stvari težke, grejo počas
grejo pa, vsaj meni se zdi
in tega sem ful vesela Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EXO
Reply #16 - 31.01.2004 at 10:15:43
 
teb se zdi da vrtim besede

mene pa zanima

natresu sm kr neki vprašajev in niti na enega nism dubu odgovora.

zdej sm šu popedenat še en file.

kolk si kdo časa vzame za koga bi se dal debatirat.


če se s čim ne strinjaš napiš to tam kjer se ne strinjaš, ne pa da si nabijaš u sebe in se pol 'z nečim ne strinaš' (čeprov z nečim se).

hvala lepa za tak fidbek


no da ne bo dolgočasno in da bom lahko mal prevaju ... evo texta ... že dolg je čaku ... zdej je očitno pravi čas.

meditate on it.

toplo priporočam branje tega texta ... ga nism nč boldu ... je zelo zanimiv kot celota, čeprov je tud za pejstat dost materiala ...

http://www.gape.org/gapes/prispevki/files/gerkman.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: EXO
Reply #17 - 31.01.2004 at 10:53:00
 
Eh, gape, sem ti odgovoril.

Pa ti bom še enkrat, malo drugače:

Ni enostavno premagat svojih traum. Kapo dol, če ti je uspelo. Če te nekdo prosi za pomoč pri premagovanju njegovih, in če so podobne tvojim, in si voljan pomagati, in veš kako pomagati, mu pomoč ponudiš. Če jo sprejme, lepo, če je ne, iz kakršnega razloga že, se lahko umakneš, lahko pa mu še vedno poskušaš pomagati. Ali si ob njegovem odklanjanju tvoje pomoči užaljen, jezen, prizadet, je to tvoja stvar, tvoja stiska. Ni on kriv za to in ga ne smeš obsojati ali karkoli že.

Če nekaj lepega, kar si prebral v knjigi, napišeš, če ideje, ki se ti zdijo pravilne, želiš deliti z drugimi, je lepo in prav. A za njimi moraš stati. Če mi razlagaš, kako lepo in prav je, če si strpen in blag in razumevajoč, obenem pa popizdiš, ko dvignem levo obrv ali pokažem kanček dvoma v tvoje ideje, je najmanj, kar se bo zgodilo, da boš izgubil svojo kredibilnost v mojih očeh, tudi, če bom tiho. In to je moj problem, tvoj pa, če boš zato užaljen, ali jezen ali karkoli pač.

Če se ti zdi, da sem kakšno vprašanje spregledal ali nerazumno odgovoril, me lahko opozoriš.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: EXO
Reply #18 - 31.01.2004 at 11:37:02
 
Hehe, gape, dober članek.

Saj v tem je point, a ne.

Aja, je treba mal širše. Ok.

Strpnost, do sebe in drugih; ljubezen, do sebe in drugih; ponižnost, do sebe in drugih; razumevanje, sebe in drugih; iskrenost; do sebe in drugih; blagost, do sebe in drugih; spoštovanje, do sebe in drugih; /če sem kaj pozabil, lahko dodaš/. Če sem tak in če si tak, me prav malo boli kurac, a si kristjan al musliman al karkol že, a si ženska ali moški ali karkol že, al si črn al bel ali karkol že, al si žvau al rastlina ali karkol že, al si al nisi ali karkol že.

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: EXO
Reply #19 - 31.01.2004 at 11:38:04
 
Aja, če pa nisem tak al pa nisi tak, je pa to moj al pa tvoj problem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EXO
Reply #20 - 31.01.2004 at 12:54:58
 
*Če jo sprejme, lepo, če je ne, iz kakršnega razloga že, se lahko umakneš, lahko pa mu še vedno poskušaš pomagati.*
mi poveš kam se naj umaknem?

če exiča obsojam se globoko opravičujem in čakam da mi bo kdo pokazu kje to delam (da se naučim - valjda).


o mojih stiskah lahko odpreš posebn thread ... če jih še ni zadost
o moji nestrpnosti ravno tako
o razkoraku med mojimi mislimi besedami in dejanji ravno tako


ne bom opozarju na vprašajčke ... sm enkrat ... mislm da je zadost ... ctrl + f pa tud vsi poznate.


* Aja, če pa nisem tak al pa nisi tak, je pa to moj al pa tvoj problem.*
natanko tako
in če je exo tak je to njegov problem.
on pak tega ne priznava za problem.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: EXO
Reply #21 - 01.02.2004 at 09:00:06
 
hja, en_bk, vsak pac reagira kakor zmore  Undecided

se mi zdi da med nami se nihce ni 'cel' (jaz ziher ne), pa mi konstantni napadi (ne nujno name) tud povzrocijo obrambo ali pa se zaprem (cetudi pod njimi cutim 'iskanje')

da pa * Ni pa našel razumevanja nekoga, ki bi bil sposoben se poglobiti vanj in pripravljen si vzeti čas.*
se ne strinjam... jaz sem tega vidla, zacutila kar nekaj -
seveda je pomembno, ce je tudi exo to zacutil, samo to zahteva vsaj malo pripravljenosti z njegove strani

hja, v tem svetu dvojnosti in egov odnos še vedno ustvarjata oba cloveka


mogoce bi res rabli vec takih kot je exo... samo, se mi zdi da meni ne bi blo najbolj prijetno in zabavno tule, ce bi se vsi obnasali tako kot on
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: EXO
Reply #22 - 01.02.2004 at 10:57:44
 
m wrote on 01.02.2004 at 09:00:06:
da pa * Ni pa našel razumevanja nekoga, ki bi bil sposoben se poglobiti vanj in pripravljen si vzeti čas.*
se ne strinjam... jaz sem tega vidla, zacutila kar nekaj -
seveda je pomembno, ce je tudi exo to zacutil, samo to zahteva vsaj malo pripravljenosti z njegove strani



S tem se zelo strinjam. Večina odzivov na njegovo pisanje je bila dobronamerna. Kaj pa je Exo sam imel od tega, je odvisno zlasti od njegove pripravljenosti sprejemati.

Nobenemu ne moremo pmagati, če pomoči ne želi sprejeti.  Tisti, ki pomoč potrebuje in zaprosi za njo, se mora zavedati, da brez njegovega sodelovanja (sprejemanja, aktivnosti) pomoč ni učinkovita.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: EXO
Reply #23 - 01.02.2004 at 11:22:59
 
Pomoč ??? Da postane takšen kot VI ??? Mrtev, izgubljen " duhovnež "
Poln samohvale in nabitega egiča, oh in seveda, čistun vaših misli ???


...
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: EXO
Reply #24 - 01.02.2004 at 11:38:39
 
na zdravje kreden  Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: EXO
Reply #25 - 02.02.2004 at 12:26:02
 
en_bk wrote on 31.01.2004 at 09:00:55:
Ni pa našel razumevanja nekoga, ki bi bil sposoben se poglobiti vanj in pripravljen si vzeti čas.


Jaz se tudi ne strinjam s tem. Ampak to je proces, ki še traja, in bo še trajal. Počasi gre to, kot izgleda. Pa sej imamo čas...



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2