Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5936 times)
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

EXO
30.01.2004 at 19:21:04
 
Res sem bil malce v dvomih, kajti fant se kar dobro znajde tudi sam in ne potrebuje podpore, a mi je simpatičen in ..mislm...zakaj ga ne bi podprl, če tako čutim.

Zdi se mi jako pozitivno in hvalevredno, da mladenič pri 23 letih razmišlja tako zrelo ter išče  odgovore na vprašanja o stvareh, o katerih ..no ja, ne bom rekel večina, ampak mnogo njih... ne razmišlja nikoli v svojem življenju. Sprašuje vas, ker vas ceni, ker pričakuje, da jih bo mogoče dobil. In če ni zadovoljen z vašimi odgovori, ste mu pač povedali premalo, ali na nezadovoljiv način, ali pa enostavno ne veste. Halo, ali je v tem kaj slabega? Konec koncev, tudi če veste ali tako mislite, ima vso pravico, da dvomi in da sprejme vašo resnico ali pa tudi ne. Čemu taka nestrpnost?
Vas moti njegova zbadljivost, žalitve. Se mi zdi, da ima tu kar dobre učitelje.

Exo, da bi bilo več takih kot si ti.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: EXO
Reply #1 - 30.01.2004 at 19:29:53
 
en_bk wrote on 30.01.2004 at 19:21:04:
Exo, da bi bilo več takih kot si ti.  Smiley



Vse lepo in prav dokler sam ni prišel v svojo lastno past in dokler ni lagal.  Tudi to je Exco.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EXO
Reply #2 - 30.01.2004 at 19:30:36
 
se ti zdi da išče?

se ti zdi da sprašuje?

v več kot 50% postih?


men se zdi že mal brez veze petišmezdesetič eno in isto razlagat ...


zakaj se ti zdi da bi moralo bit več takih kot je exo?

kje se ti zdi konstruktiven?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: EXO
Reply #3 - 30.01.2004 at 19:45:24
 
Andres wrote on 30.01.2004 at 19:29:53:
Vse lepo in prav dokler sam ni prišel v svojo lastno past in dokler ni lagal.  Tudi to je Exco.

Andres


V vsakem od nas se skriva dr. Jekill in mr. Hyde, noben od nas ni brezmadežen in, ja, tudi Exo ne.
Ampak poba razmišlja in razmišlja hudičevo dobro in išče in prav je, da išče in ni ovca, ki slepo sledi in prav je, da ni ovca. Take bi morali podpirati, ne pa zatirati s svojim napuhom, samovšečnostjo in samozadostnostjo.
V čast bi si morali šteti, da nas sprašuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: EXO
Reply #4 - 30.01.2004 at 19:47:29
 
gape wrote on 30.01.2004 at 19:30:36:
se ti zdi da išče?

se ti zdi da sprašuje?

v več kot 50% postih?


men se zdi že mal brez veze petišmezdesetič eno in isto razlagat ...


zakaj se ti zdi da bi moralo bit več takih kot je exo?

kje se ti zdi konstruktiven?


halo ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: EXO
Reply #5 - 30.01.2004 at 19:49:00
 
Bk, tud jest sm exota spodbujal, da ostane na forumu. Res si zastavlja (pre)zrela vprašanja za svoja leta, samo ker se premal poglablja v odgovore, se ne more znebit svoje moralizatorake drže, ki ga omejuje in zarad katere si tako zrela vprašanja tud postavlja, da bi jo presegu. Značajsko trdnost gradi na nedejavnosti oz. zgolj na virtualni dejavnosti, ki jo lako kontrolira. Skoz  dejavnosti v  real lajfu take značajslke trdnosti in moralne neoporečnosti ni možno vzdrževat, kakor pa se je na andrasu pokazal, pa je tud exotova virtualna hiperaktivnost začela kazat razpoke na njegovi značajski trdnosti in začela razkrivat njegovo dvojno moralo. Jest jo samo pozdravljam, ker to je znak, da  se je eksotova moralna moč začela  razkrajt in da se mu odpira prostor za sprejem drugih idej in resnic.    

Evo, sem se spet mal nataksiral...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: EXO
Reply #6 - 30.01.2004 at 19:59:17
 
titud wrote on 30.01.2004 at 19:49:00:
Bk, tud jest sm exota spodbujal, da ostane na forumu. Res si zastavlja (pre)zrela vprašanja za svoja leta, samo ker se premal poglablja v odgovore, se ne more znebit svoje moralizatorake drže, ki ga omejuje in zarad katere si tako zrela vprašnja tud postavlja, da bi jo presegu. Značajsko trdnost gradi na nedejavnosti oz. zgolj na virtualni dejavnosti, ki jo lako kontrolira. Skoz  dejavnsti v  real lajfu take značajslke trdnosti in moralne neoporečnosti ni možno vzdrževat, kakor pa je na andrasu pokazal, pa je tud exotova virtualna hiperaktivnost začel kazat razpoke na značajski trdnosti in začela razkrivat njegovo dvojno moralo. Jest jo samo pozdravljam, ker to je znak, da  se je ekostava moralna moč začela  razkrajt in da se mu odpira prostor za sprejem drugih idej in resnic.    

Evo, sem se spet mal nataksiral...  


Noben od nas ne ve, kaj ima Exo za sabo, da so njegova vprašanja (pre)zrela, da moralizira, da pa se ne poglablja dovolj v odgovore?
Mogoče njegova mladost, mogoče njihova nejasnost (kdor ve, odgovarja enostavno, razumljivo). Kar pa se komunikacije tiče, ga niti slučajno ne zagovarjam, ampak, mislm, poglej vaše odgovore.
Da pa vas ceni, ne glede na njegovo pisanje, vas pa zagotovo. Preberi njegove dialoge s Stojčijem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EXO
Reply #7 - 30.01.2004 at 20:35:20
 
ni brezmadežen

razmišlja hudičevo dobro

in išče in prav je, da išče in ni ovca

viš kle pr ovci bi se jest hotu mal ustavt.
zdej mi kle gor ovco poljudno uporablamo za nekoga ki sledi mainstreamu ... večini ljudi ... in to v svojih bistvenih prvinah ... avto, žena, hiša (velika, lastna), otroci, narodnost, državljan, tv, radio, časopisi ...
to exo ni
je pa pri njem problem v tem da je ovca kar se tiče sexualnosti, znanosti, vere ... ne vere, religije, pa ne religioznosti ... ovca je v smislu krščanske duše ... kar se tega tiče bi mu samson bil lahko za zgled ...  


morš me razumet bk ... jest sm pred časom odpiru egiče, da so se razpadal ... pa sm se tega odvadu ... me je preveč na zoprn način praskal ...
težke energije mi ne sedejo več tolk zlo ...

pri exotu je blem v tem ker karkoli mu že začneš razlagat ... ker je vprašu valjda, sej drgač nebi ... no in na konc ti prpele kakšno v smislu mrtve babice & stuff ...
od začetka smo se še trudl ... sej tud zdej še nismo obupal ... smo pa blizu ... eni še vsake tolko kej probamo ... odgovort, iz svojih izkušenj z besedami izkušenejših ljudi ... pa spet fašem kakšno nej grem rajši z oshotom enga skadit ...

se reče ... exo je tak mejni primer, tko kt še marsikdo ... se pa iz mejnih primerov velik naučimo ... gre pa velik energije za to ... ampak eni mormo delat tud to ... očitno ...


ni nč fajn delat v takih energijah ...



ker sm očitno nedoumljivo zapisu prvi post, ga bom probu drugač zapisat.
bolj osebno

exo, kaj iščeš ... točno ... na kratko?
kaj 'sprašuješ' v več kot 50% svojih postov?

lahko seveda na prejšnji vprašanji odgovoriš po svoje en_bk.

kako se ti zdi en_bk da tipi a la exo pridonesejo svetu. kako pridonesejo forumu svet pogovorov. kako se vključujejo v namero razen tega da smo omogočili vsem naše znanje, če nam le zagotovijo zadost normalne energije za predajo tega.
kar zdej ni primer
kje in kako njegovo delovanje (ki definitivno ni nedelovanje) konstrutivno doprinaša k nameri?

razen seveda s tem da se bo tud on lahko zvleku od kle ... point pa je v tem da mora vsakdo opravit svoje delo. (exota opazujem(o) že kr en časa, kaj pa tud nam preostane drugega, in enkrat se je že primerilo, da se je model normaliziral, da bi lahko začel doprinašat ... pa ga je odbil nazaj u stare vzorce ... in a matter of days)
in v teh vzorcih ostaja ...

če exo misli, da je njegovo delo to, da razkrinka leglo sovražnikov njegove družine, ki je osnovna celica države, če to misli ... misli narobe ... to ni njegovo delo ...

men se zdi da se od exota več nč dost nimamo za naučit ... mislm ... zihr še kej ... je pa to tolk predrago učenje ... da nima veze.


ja ... to da nihče ne odgovori na jasno zastavljeno mu vprašanje mi je tud mal mim že ratal.




ampak bo že ...




point je v sodelovanju ne pa vsak dan v novem vzorcu ki bo poču pri drugemu.



vsi jih mamo

tud gape jih ma

okej?

that is no secret

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: EXO
Reply #8 - 30.01.2004 at 21:05:36
 
ja, en-bk, ja titud, to sem tudi jaz začutila, mlad je še,...

predvsem, po moje, mu je to igra, on se igra

Čiste skrivalnice, otrok se skrije in hkrati vpije: TU SEM!

pomembno mu je, da ga odkrijejo, ker s tem čuti, da šteje, da ga ljubimo

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: EXO
Reply #9 - 30.01.2004 at 22:22:10
 
Jest mu od casa do casa malo obrnem, vse kar sam napise, tako da postavim v tem primeru njega za objekt njegovega nacina argumentiranja.

To naredim predvsem zato, ker zna biti vcasih zaljiv, nesramen, vcasih predrzen da bi se zavedel, da bi se lahko tudi kdo drug do njega enako obnasal, ce bi se le hotel.

Mislim da ne rabi moje pomoci, prvic je pri 23 ze odrasel moski in drugic ni se nikdar na tem forumu odprl kaksnega svojega osebnega problema in morda malo bolj direktno pokazal, da rabi karkoli. Glede na to, da vztraja tukaj, kljub temu, da ga vsi ne sprejemamo vedno prijazno, pa vendarle pomeni, da potrebuje nekoga s katerim bi lahko razpravljal o nekaterih receh, o katerih sicer ne more. Mu zelim uspesno iskanje odogovorov se naprej, na kakrsenkoli nacin ze to pocne in zna. Jest ga ne mislim bojkotirat (kakor sem prebral en predlog nekje), ne mislim pa se ravno vtikat v vsako njegovo stoinprvic ponovljeno moraliziranje. Ko se mi bo kaj zdelo zanimivo, se mu bom pa oglasil.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: EXO
Reply #10 - 30.01.2004 at 23:50:58
 
en_bk wrote on 30.01.2004 at 19:45:24:
V vsakem od nas se skriva dr. Jekill in mr. Hyde, noben od nas ni brezmadežen in, ja, tudi Exo ne.
Ampak poba razmišlja in razmišlja hudičevo dobro in išče in prav je, da išče in ni ovca, ki slepo sledi in prav je, da ni ovca. Take bi morali podpirati, ne pa zatirati s svojim napuhom, samovšečnostjo in samozadostnostjo.
V čast bi si morali šteti, da nas sprašuje.


Čak mal En_bk.  Saj vsi tu od časa do časa sprašujemo.  Tam kjer je človek tanek, za tisto pač vpraša.  Nimam pojma o reikiju, več o tem so mi tu povedali.  Sam potem se ne obesim, da je reiki peace of shit, ker pač ne gre za nekaj kar se ne izvaja pri uradni medicini.  Ampak vidiš. Excotova pomankljivost je v tem, da mu nekaj poveš, ker kao vpraša in fant potem kolovrati s svojo resnico, ki je pogosto razumljiva le njemu. No, priznam, včasih ima dobre poste, dobre za njegova leta. Ampak stil medsebojnega komuniciranja mu nije baš vrlina.  Grin Grin Grin Grin


Andres
Back to top
« Last Edit: 31.01.2004 at 01:12:10 by Andres »  
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: EXO
Reply #11 - 31.01.2004 at 09:00:55
 
Eno lepo jutro vsem.

Mogoče se motim, pravzaprav si močno želim, da se motim in da je za Exota res vse le otročja igra brez nečesa zadaj in želim si, da nas vse le zajebava, ampak.
Ne morem se znebiti občutka, da fant vlači težak mlinski kamen iz otroštva in prosi za pomoč, ja, na neprimeren način za marsikoga, a vseeno.
Pravzaprav lahko celo razumem njegovo pikrost, trpkost, nesramnost ali žaljivost v komuniciranju.
Predpostavka, za katero upam, da je napačna:
Če izhaja iz družine, v kateri je haral alkohol, fizično in verbalno nasilje, je njegov odpor do drog vsake vrste, tudi do kozarca terana ob kosilu, popolnoma razumljiv in opravičljiv.
Kolikokrat in na kakšne načine je bilo pohojeno njegovo človeško dostojanstvo, kako ranjena njegova otroška duša, ve le on. Sprašujete, zakaj ničesar ne pove o svojih problemih, o svojih travmah, strahovih. Mislite, da je to enostavno?
Našel je tale "svet pozitivk" kot upanje, da bo našel dušo, vredno zaupanja, ki se ji lahko odpre, ki bo razumela, ki je drugačna, boljša. Mislil je, da bo našel toplino, razumevanje, strpnost, ljubezen.
In kaj je našel. Polno čudovito leporečnih citatov iz raznoraznih knjig, življenskih in neživljenskih, ki pa jih nihče ne živi, ali pa le na pol. In našel je nestrpnost, nerazumevanje, žalitve v dialogih teh istih, ki stresajo leporečne citate, ki jih nihče ne živi, kot orehe.
In našel je cel kup raznoraznih življenskih filozofij, ki jih niti njeni zagovorniki ne razumejo, a ne premorejo toliko samokritičnosti, da bi to priznali.
Ni pa našel razumevanja nekoga, ki bi bil sposoben se poglobiti vanj in pripravljen si vzeti čas. Dvajseta leta so burna tudi za nekoga, ki ima pozitivne vzorce iz otroštva, kaj šele za nekoga, ki jih nima, ki razen sebe, nima nikogar, ki bi mu bil trdna opora.
In kjub temu se ne vda in išče dalje in ta trmoglavost je to, kar mi je pri Exotu všeč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: EXO
Reply #12 - 31.01.2004 at 09:18:12
 

Tisti, ki ve, naj mi oprosti
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EXO
Reply #13 - 31.01.2004 at 09:43:08
 
*da fant vlači težak mlinski kamen iz otroštva in prosi za pomoč*
to je skor zihr res, dejstvo pa je da si tega ne prizna in skozi to tudi ne priznava kar mu kdo pove.
kar mu poveš njegov mind pač pretvori v new-age sranje.
ki pa to ni.

*kozarca terana ob kosilu*
če se dobr spomnem on to prakticira ... zato bo živel 100 let

* Kolikokrat in na kakšne načine je bilo pohojeno njegovo človeško dostojanstvo, kako ranjena njegova otroška duša, ve le on.*
share ...

*Mislite, da je to enostavno?*
mislš da je blo nam enostavno?


on ni našel sveta pozitivk ampak gape forum in gapeovce;
če še nisi zapazu

*Polno čudovito leporečnih citatov iz raznoraznih knjig, življenskih in neživljenskih, ki pa jih nihče ne živi, ali pa le na pol.*
če bi hotu kej več bi moral al kej več narest al pa it do živega mojstra - recimo babe.

se pravi bk ... tud ti si med tistimi, ki trdiš da če jest neki lepga preberem, ki neki v meni sproži, mi da kakšen odgovor in mi je to u bistvu novo (po tvoje tega ne živim - po moje pa tega samo osvojil še nisem), da o tem nimam kej pisat al pa govort?

da ne smem širit nečesa kar se mi zdi da je pravilno?

to je bla dilema ki je obstajala, pa ni več dilema ... na tem forumu ne več ... zato tud exo lahko piše kar piše in zato tud jest lahko pišem kar pišem. in vsi ostali ravno tako.


je pa zanimivo da se postaviš na tisto stran, če že zavzemaš stran.


* Ni pa našel razumevanja nekoga, ki bi bil sposoben se poglobiti vanj in pripravljen si vzeti čas.*
to si v temo brcnu, edin kar je, modelu odgovori niso všeč, ker bi moral več al manj vsa prepričanja odvršt ... kar je primer pri vsakomer, ki se začne jebat z egičem. svojim. sploh če ima background na temo exota. kar v sloveniji ni redkost. čak bih mogao reči ... je zelo pogosto.


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: EXO
Reply #14 - 31.01.2004 at 10:08:43
 
Gape Smiley

Lahko vrtiš moje besede, kot ti je ljubo. Mislim pa, da si razumel, kaj sem želel povedati. Kar se mlinskih kamnov tiče; se ti res zdi, da mislim, da je le Exo otovorjen z njim? Da pa nam gre strpnost, razumevanje in še kaj lepega veliko lažje z jezika, kot pa v dejanjih, sem pa prepričan.  In če ne bi cenil vaših prispevkov v tem "virtualnem svetu pozitivnosti", kamor spada tudi tvoj forum, se ne bi pasel na njem, in če bi rekel, da ne najdem ničesar zase, bi lagal, in če bi rekel, da je vse, kar preberem tu, le dobro, bi spet lagal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2