Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 17074 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Išče se avtor tega članka
26.01.2004 at 22:53:01
 
Vse pisce naprošamo, da se registrirate: http://www.gape.org/geeklog/public_html/staticpages/index.php?page=2003071104283...

Zanima nas, ali objavimo pod Pozitivke, ali bi se morda registrirali? Hvala za razumevanje!




Pogovor z Bogom      
Sunday, January 25 2004 @ 08:35 AM CET
Piše: Anonymous

Molitev pogovor z Bogom, meditacija poslušanje kaj ti Bog govori. Tako misteriozno se sliši, pa tako enostavno je. Tako naravno, kot se srečujemo z ljudmi na ulici, tako primarno, kot govorimo s svojci in znanci. Pa vendar za nekatere tako nepoznano, čudno in nenavadno.
Stvari so tako resnične, če jim vdihnemo Dušo, tako jasne, če jim damo Moč, ki jo vdihnemo preko molitve. Tako sedaj, če v Resnico verjamemo in zaupamo vanj. To je nedelovanje na fizičnem nivoju, na drugih, mentalnih, višjih sferah, pa je naša misel, videnje, močno dejavna.
Ni pomembno, kako je naše telo dejavno, da dosežemo nekaj kar želimo ali nam pripada. Ni potrebno, da se gibamo in premikamo. Dejavni smo lahko v molitvi in meditaciji, pa še močneje dosegamo stvari, ki so v Božjem načrtu. Smo soustvarjalec življenja, sreče, zadovoljstva. Ni nam potrebno hitenje in gibanje, da dosežemo srečo. Potrebna je harmonija med gibanjem in mirovanjem, med delovanjem in nedelovanjem.
Kako lahko človeka nekdo prepriča, kaj je Resnica? Vsak ima svojo, vsi imamo Eno. Vsak jo vidi s fizičnimi očmi drugače, vsak jo vidi z notranjim očesom skupno. Slepec čuti, hrom miruje s svojim telesom in kakor gluh razvije druge sposobnosti, da lahko zazna, kaj je tisto pravo.
Potrebno je samo, da se umirimo, povrnemo v svojo notranjo tišino in počakamo na odgovor, na pot katero naj stopimo, na dejanja, katera naj izvršimo in situacije, katere naj opustimo. Znaki, priporočila, namigi, vse to lahko dobimo, če le prisluhnemo sebi, oziroma Bogu, ki ga nosimo v sebi. Zakaj bi delali nekaj, kar je že v naprej obsojeno, kot neuspeh, nezadovoljstvo, žalost ipd., če se lahko obrnemo v sebe, k Bogu, ki ga nosimo vedno s seboj in povprašamo, kaj je za nas ta trenutek in naslednji trenutek najboljše. Kaj pripravlja za nas, da nas osreči, kam se moramo obrniti, da najdemo zadovoljstvo tudi v zunanjem fizičnem svetu, ki pa je povezan z našimi organi, kot so oči, ušesa, vonj, okus, otip - našimi zaznavami zunanjega fizičnega sveta, vse je odvisno od nas, če smo le pripravljeni sodelovati, povprašati in delovati v skladu z Božjim načrtom.
Nihče nam ne more škodovati, če imamo notranjo moč in zaupanje, nobena zunanja sila nas ne more premakniti, če nam naš notranji glas pravi, da delamo prav in smo na pravem mestu. Nobeno negativno čustvo se nas ne more dotakniti, če mu sami ne pustimo, da nas obvlada. Nobena misel, ki je škodljiva za nas ali druge, nam ne more blizu, če smo usmerjeni v drugo smer, tja kjer ni prostora za sovraštvo, jezo, strah, pohlep, oholost, ampak le za brezpogojno univerzalno Ljubezen.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Išče se avtor tega članka
Reply #1 - 02.02.2004 at 14:08:25
 
Vse pisce naprošamo, da se registrirate:
http://www.gape.org/geeklog/public_html/staticpages/index.php?page=2003071104283...

Zanima nas, ali objavimo pod Pozitivke, ali bi se morda registrirali? Hvala za razumevanje!


Obračaj svoj obraz proti soncu in
zagotovo ne boš videl sence.
Tako to počno sončnice.
Hellen Keller
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Išče se avtor tega članka
Reply #2 - 03.02.2004 at 21:49:19
 
Devi wrote on 02.02.2004 at 14:08:25:
Vse pisce naprošamo, da se registrirate:
http://www.gape.org/geeklog/public_html/staticpages/index.php?page=2003071104283...

Zanima nas, ali objavimo pod Pozitivke, ali bi se morda registrirali? Hvala za razumevanje!


Obračaj svoj obraz proti soncu in
zagotovo ne boš videl sence.
Tako to počno sončnice.
Hellen Keller


Devi, saj imaš avtorja. Drago je avtor prispevka. Le naslov si je treba izmislit.

P.S. je že porihtano.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Išče se avtor tega članka
Reply #3 - 16.02.2004 at 09:23:51
 
• Work in groups when possible as group energy can multiply the energy of an individual many times over.

• Remember that meditation is an escape to reality, not an escape from reality. Avoid any guru or group that asks you to deny truth.

• Don't limit yourself to just one teacher. The single guru approach can lead to cult thinking with its small mindedness and us vs. them syndrome.

• Hatha yoga can make you more energetic and fit for long meditation sessions, but do not take it too seriously or become obsessed with extreme gymnastics. The easy and basic hatha yoga exercises work best. Extreme kundalini yoga exercises that involve fast breathing in bizarre positions may be dangerous and are not recommended. Men should never sit with their heels pressed behind the testicles, as some yogis instruct, as this practice is unhealthful and can cause sterility.

• Having a separate room used exclusively for meditation can be very helpful. It is possible to build up a vibration in a room so that the moment you enter it your mind becomes silent and ready to go deeper.

• Avoid fads (newage therapists kill girl) and complicated philosophies that give your mind more to think about. Meditation is a step beyond the thought process. No philosophy can adequately describe man's place in the universe. Concentrate on meditation in this moment and not on ancient scriptures. Many old scriptures were written by madmen and fools and have gained respect from society simply because they are so old and dusty.

• It is essential to maintain a nutritionally adequate diet without becoming a food fanatic. Most people find that a semi-vegetarian diet supplemented with dairy products and eggs is generally best for meditation, but not essential. If you have a medical problem like hypoglycemia, you may have to eat meat just to survive. Even the Atkins high fat, high protein diet is perfectly compatible with meditation.

• Food should not be made the fundamental basis of your spiritual practice. Adolf Hitler was a vegetarian yet his diet did not save his soul or make him nonviolent. Most Tibetan lamas and Asian Zen monks eat meat, so obviously meat consumption is not a serious obstacle to cosmic consciousness. There is no scientific evidence to suggest that a vegetarian diet extends lifespan or improves health. To the contrary, nations with the highest longevity rates, such as Japan, Sweden, and Australia, are all populated by avid meat eaters.

• Fasting is a waste of time and will weaken you physically. Like taking LSD, fasting creates strangely entertaining short term experiences, but produces no long term benefits and can cause permanent neurological damage. When you fast your body literally feeds upon itself. If your brain needs protein for repair work, your body will be directed to eat away its own own muscles, or worse, your own peripheral nerve cells. People fast because their heads feel cluttered with thoughts and they hope planned starvation will purify their minds. The human body is made of mud, water and dirt, so the idea of a perfect, spiritually purified physical body is misguided. The way to end the cluttered feeling is to change the way your brain and subtle body function, and this can only be accomplished through real meditation techniques.

• I do not recommend solitary meditation retreats of longer than 7 days duration. To maintain health one must eat a balanced diet and get rigorous physical exercise every day. To maintain full brain function one must also get mental exercise through interaction with other human beings and through problem solving. If you meditate in isolation for months or years your body and brain will become deconditioned and atrophy. You may develop strange hallucinations and delusions and come back physically weaker, with a measurably lower IQ.

• Avoid drugs and alcohol. Carlos Castaneda was a talented fiction writer who misled many people. Drugs are not an effective path to enlightenment, but they are a quick path to misery and insanity.

• Have sex when you wish and do not force celibacy upon yourself in the hopes it will lead to enlightenment. To meditate one must be in a very natural and relaxed state of mind without repression or tension. Celibacy can only be of value if it occurs spontaneously without effort or thought. The majority of famous Eastern gurus who have claimed celibacy publicly have practiced intercourse privately. Why make sex a big secret and why have two faces? Many fully enlightened humans have had sexual relations even after enlightenment. There is no direct relationship between abstinence and spirituality.

• Do practice choiceless awareness (one object vision, mindfulness etc.) throughout the day. Meditation must become as continuous and spontaneous as breathing.

• Don't make meditation a competition and drop any hidden agenda you may have to use it to control others. Legitimate motives for meditation are the desire for tranquility and ecstasy, freedom from suffering, and the pure adventure of self-exploration.

• Don't turn your meditation into a business. People who make a profit from intercourse have turned something beautiful into something ugly. Those who make money from meditation have transformed a noble path into a sordid back alley. Whether you are a sexual prostitute or a spiritual prostitute, the fundamental quality of your mind is the same.

• Be completely honest and have just one face, not two.

• Don't take the inspiring but totally unrealistic teachings of J. Krishnamurti and U.G. Krishnamurti seriously. Both great men, but generally poor teachers, were talking about themselves when they said that methods are not needed. They lost the need for technique after enlightenment, but both men practiced many methods before they attained. If you do not do methods you will never develop any inner power. Meditation methods put direct pressure on the false self, the ego. If you continue patient practice at some point that false self will implode under the pressure, without warning and without apparent and obvious method. 99.99% of people who drop methods stop far too soon, thus bringing their progress to an early end.

• For every action there is a reaction, not just in theoretical physics but in ordinary human life as well. When you create positive actions you will eventually reap positive reactions for yourself and for others. In this way what we call ethics and morality are woven into the very fabric of the universe right down to the subatomic level.

by Christopher Calder

kaj več na:
http://home.att.net/~meditation/


Žal je tekst v angleščini, zaenkrat tega ne objavljamo, je pa dober Smiley tako da ga lahko preberete tukaj, al pa če se komu da prevajat. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Išče se avtor tega članka
Reply #4 - 01.03.2004 at 00:18:46
 
Išče se avtor tele pesmi, ki jo je poslal na Pozitivke anonimen avtor.  

**************************

Zimska idila

Veja z drevesa se upogiba
pod težo snega,
ko ne zmore več,
ga spusti na tla.

Preden se zlomi
se nagne in - skloni,
morda prikloni
pred močjo, ki je večja kot ona.

Ko ne zmore bremen
se ne upira kot človek,
ki trpi.
V vetru se ziblje in popusti.

Lepo je živeti in ljubiti ta svet
saj je vsak dan drugačen
jasen, popoln, čist in nepopačen.

Kdo se lahko naveliča lepote,
ki je vsak dan neponovljiva
in brezmejna?
Zakaj se človek ne naveličaš slepote?
Poglej, sprevidi in se čudi.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Išče se avtor tega članka
Reply #5 - 01.03.2004 at 00:21:25
 
Pa še ena. Sicer je avtor pesmi naveden, članek pa je bil oddan kot anonimen.

*************Težko je biti človek.
...poznati svoje Vesolje
in vedeti Njegovo ime,
poiskati edino srce-z ljubeznijo premagati vse ovire.
Težko je biti človek,
poznati besede svoje duše
in govoriti iskreno,
povedati kar misliš si
in povedati resnico tako, da ne boli.
poznati svojega duha,
in se boriti da tisoč zunanjih jezikov ne oskrunilo bi notranjega Boga.
Da ostajaš in živiš, častiš in dihaš zvestobo svojemu Bitju, ki ti je vdihnilo sonce...


Nimue


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Išče se avtor tega članka
Reply #6 - 23.03.2004 at 10:25:27
 
ENKRAT V ŽIVLJENJU

Slišim klic : Arlena, Arlena,
tu sem, odgovorim
in nato , tišina
in spoznam - bivanje je le navzočnost,
ples Trenutka v srcu življenja,
sem, ko nisem - sladki akord življenja.

Tako polna sem radosti,
a, tako prazno izzvenijo besede,
ko jih trosimo v veter,
nihče ne sliši - spijo.
Osvobojena utvar in prevar Iluzije
in teorij o neskončnem
bom nekoč poletela v Svobodo
enkrat v življenju...

Ja, lahko bi poletela
če resnično bi želela
a ostajam,
čakam nate.
Mogoče, nekega lepega dne
si boš upal priznati,
in tudi ti razširiti svoja krila.

enkrat v življenju...


Res, nekoč bom poletela,
kot ptica bom razširila krila
v svobodno Nebo.

Osvobojena spon te človeške ljubezni in želja
brez obžalovanja in krivde,
brez pogleda nazaj,
nekoč bom svobodna,

enkrat v življenju...

ARELENA
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Išče se avtor tega članka
Reply #7 - 23.03.2004 at 10:26:46
 
KAPLJICA ROSE

Poslušam pesem moje Duše,
odmeva v mojem srcu, kot čudoviti zvon
in kot majhen , nedolžen otrok
tiho,nemo in začudeno,
občutim trepetanje Življenja
in obstrmim;
tako čudežna, veličastna, mogočna in hkrati nežno preprosta
je večno neizpeta pesem Ljubezni,

brez pesnika,
brez not,
brez poslušalca,
brez petja,
brez pesmi
in vendar tišina poje, odzvanja, govori...

Govori mi biserna kapljica rose, v kateri se lesketa Stvarstvo,
govori mi potoček, kamen, šepeta veter, listje, trava,
mehko, nežno, tiho
in vendar je ta veličasten zvok tako močan,
da doseže in preplavi Bistvo VSEGA.

Tako lepa je Lepota sama
in , ko jezik postane omejitev,
govori le srce
in mi šepeta večnost skozi minljivost.

Sem ogledalo, ki odseva vse
a v njem ni odseva.
Sem Svetloba radosti bivanja,
polna spoštovanja in občudovanja
do vsake najmanjše oblike
do kreacije vsega, kar je, je bilo in bo.

In vidim skozi obliko, čutim, sem
povsod sem, le
če nisem v ničemur.

Kakšna radost, blaženost in mir
je svoboda bivanja v nebivanju.
Sem roža, metulj, šepet vetra, petje ptic,
sem gora, sonce, ki se blešči v kapljici vode
in nič od tega
ker samo
SEM...TO.

Preprostost je zlati ključ ,
drevesa se ne odevajo v obleke
so to , kar so.
Bistvo nikoli ni bilo skrito
tahko majhno, nežno in preprosto je vse.
Ja,tako ljubko a tako mogočno,
ta večno pojoča tišina,
ta čudežni spev je VSE.

iZVIR sem in voda
in VIRiz katerega se vse rojeva
in v katerega se vse vrača.
IZVOR sem,studenec čiste zavesti,
ki ohladi in odžeja Stvarstvo
in napaja samega sebe z življenjem.

Ganjena sem,v dno srca
občutim hvaležnost in božansko nežnost Ljubezni,
občudujem veličastnost tega trenutka ,
ki je SEDANJOST,
ki je večnost,
ki je to ,kar je.

Tako majhna sem,
tako nežna

rahla kapljica rose...

ARELENA
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Išče se avtor tega članka
Reply #8 - 23.03.2004 at 15:07:05
 
Smileyavtor sem Arlena - ARELENA
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Išče se avtor tega članka
Reply #9 - 23.03.2004 at 21:57:21
 
arelena wrote on 23.03.2004 at 15:07:05:
Smileyavtor sem Arlena - ARELENA


Super.

A bi se lahko prosim registrirala na Pozitivkah in potem oddala še enkrat svoje pesmi? Je tako mnogo boljše, kakor biti anonimus. Če tega ne želiš, pa bomo objavili pod imenom Pozitivke.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Išče se avtor tega članka
Reply #10 - 24.03.2004 at 15:15:32
 
Smileysem se registrirala pa ne prime ...ne vem kaj ni v redu
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Išče se avtor tega članka
Reply #11 - 24.03.2004 at 16:46:46
 
arelena wrote on 24.03.2004 at 15:15:32:
Smileysem se registrirala pa ne prime ...ne vem kaj ni v redu

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20020806211444784
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Išče se avtor tega članka
Reply #12 - 24.03.2004 at 18:03:37
 
Smileyžal mi je a mi ne uspe.lahko objaviš pod pozitivke...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Išče se avtor tega članka
Reply #13 - 25.03.2004 at 22:25:38
 
Tako. Z Areleno sva uštimala, zdaj je registrirana, ti dve pesmi sem ji jaz gor obesil, v bodoče bo sama. Cheesy Smiley
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1