Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 21 22 23 
(Read 63123 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: stojči I
Reply #330 - 21.04.2004 at 10:56:15
 
stojci,

kot sem ze prej rekel... Sri Krishna v Bhagavad-giti govori veliko stvari, med drugim tudi tisto kar si ti napisal. ampak govori se o necem visjem/globjem kot o Brahman spoznanju in o tem, da je Sri Krishna vseprisoten.

Sri Krishna je govoril govoril Arjuni (in preko njega vsem ostalim), ki je bil njegov ucenec in prijatelj. ce bos sledil po stopinjah Arjune bos spoznal tisto kar mu Sri Krishna skozi ves svoj govor v Bhagavad-giti indirektno in direktno razlaga, ponuja in predlaga. to je cista, vecna in "onkraj materialna" (transcedentalna) vdanost Sri Krishni.

sri-bhagavan uvaca
idam tu te guhyatamam
pravaksyamy anasuyave
jnanam vijnana-sahitam
yaj jnatva moksyase 'subhat
(Bhagavad-gita, 9.1)

SYNONYMS

sri-bhagavan uvaca--the Supreme Personality of Godhead said; idam--this; tu--but; te--unto you; guhya-tamam--the most confidential; pravaksyami--I am speaking; anasuyave--to the nonenvious; jnanam--knowledge; vijnana--realized knowledge; sahitam--with; yat--which; jnatva--knowing; moksyase--be released; asubhat--from this miserable material existence.

TRANSLATION

"The Supreme Lord said: My dear Arjuna, because you are never envious of Me, I shall impart to you this most secret wisdom, knowing which you shall be relieved of the miseries of material existence."

pozorn bodi na to zgornjo in se na druge kvalifikacije, ki jih ima Arjuna in, ki jih Sri Krishna znova in znova povdarja. brez podobnih kvalifikacij kot jih ima Arjuna ne bos mogel razumeti Bhagavad-gite take kakrsne je, oz. kar je Sri Krishna dejansko govoril Arjuni.

to, da individualna dusa spozna, da ni ta materialna manifestacija (grobo in subtilno materialno telo), ampak da je cista zavest (brahman), ki je kategoricno razlicna od materije je pomembno. da spozna, da je eno z brahmanom, ki je vseprezemajoc v smislu da mu je kvalitativno enak je pomembno. vse to sluzi za podlago, ki jo more vsak dosezt, ce se hoce odresit vsega trpljenja in vseh skrbi. ampak to je sele pol poti (ki jo Sri Krishna razlaga). od tam naprej Sri Krishna vabi individualne duse naj se mu pridruzijo v svojem onkraj materialnem prebivaliscu kjer bojo dosegl cisto in popolno ekstazo v sluzenju njegovih lotosovih stopal.

jaz sicer ne vem kaj si ti dejansko realiziral in kaj bi rad realiziral, ampak popolnoma in vedno ekstaticno izpolnjen bos lahko sele takrat, ko bos dosegel cisto vdanost do Boga, Sri Krishne. o tem Sri Krishna govori v Bhagavad-giti.

brahma-bhutah prasannatma
na socati na kanksati
samah sarvesu bhutesu
mad-bhaktim labhate param
(Bhagavad-gita, 18.54)

SYNONYMS

brahma-bhutah--being one with the Absolute; prasanna-atma--fully joyful; na--never; socati--laments; na--never; kanksati--desires; samah--equally disposed; sarvesu--all; bhutesu--living entities; mat-bhaktim--My devotional service; labhate--gains; param--transcendental.

TRANSLATION

"One who is thus transcendentally situated at once realizes the Supreme Brahman. He never laments nor desires to have anything; he is equally disposed to every living entity. In that state he attains pure devotional service unto Me."

bhaktya mam abhijanati
yavan yas casmi tattvatah
tato mam tattvato jnatva
visate tad-anantaram
(Bhagavad-gita, 18.55)

SYNONYMS

bhaktya--by pure devotional service; mam--Me; abhijanati--one can know; yavan--as much as; yah ca asmi--as I am; tattvatah--in truth; tatah--thereafter; mam--Me; tattvatah--by truth; jnatva--knowing; visate--enters; tat-anantaram--thereafter.
TRANSLATION

"One can understand the Supreme Personality as He is only by devotional service. And when one is in full consciousness of the Supreme Lord by such devotion, he can enter into the kingdom of God."

lahko mu verjames, lahko mu ne verjames. mas svobodno voljo.

iti te jnanam akhyatam
guhyad guhyataram maya
vimrsyaitad asesena
yathecchasi tatha kuru
(Bhagavad-gita, 18.63)

SYNONYMS

iti--thus; te--unto you; jnanam--knowledge; akhyatam--described; guhyat--confidential; guhya-taram--still more confidential; maya--by Me; vimrsya--by deliberation; etat--that; asesena--fully; yatha--as you; icchasi--you like; tatha--that; kuru--perform.

TRANSLATION

"Thus I have explained to you the most confidential of all knowledge. Deliberate on this fully, and then do what you wish to do."

za vse ostale detajle pa si lahko pozorno preberes Gito od zacetka do konca s kvalifikacijami, ki jih je imel Arjuna. tako lahko vsi dosezemo tisto po cemer vedno hrepenimo.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #331 - 21.04.2004 at 13:06:31
 
Smiley
dragi aryan,

za mene, brez prepoznanja notranje svetlobe

in Boga, ki prebiva v srcih vseh ljudi,

ni nobenega napredka

pri Bhagavat Giti pa bi te rad opomnil še na eno pomembno stvar vnjej, ki piše na koncu in sicer:

Kjerkoli sta Joge Gospod
in lokostrelec Ardžuna,
tam našel boš srečo, zmago
in pa blaginjo, poštenost.


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: stojči I
Reply #332 - 21.04.2004 at 13:23:40
 
stoychi wrote on 21.04.2004 at 13:06:31:
za mene, brez prepoznanja notranje svetlobe

in Boga, ki prebiva v srcih vseh ljudi,

ni nobenega napredka

ja, to je pol poti (samo-spoznanja), kot je opisano v Giti in kot sem ti ze prej opisal. od tam naprej je treba sprejet zavetje cistih bhakt (castilcev) Sri Krishne, ki poosebljajo cisto vdano sluzenje Njegovim lotosovim stopalom onkraj materije.

ce pa se nekdo tam (na pol poti) ustavi zarad ljubosumnosti do cistih bhakt (castilcev) Sri Krishne bo postopoma padel se iz te realizacije (kot pravi Srimad Bhagavatam), kaj sele da bi dosegel popolni potencial svojega vecnega obstoja, ki ga edini lahko popolnoma izpolni.

Quote:
pri Bhagavat Giti pa bi te rad opomnil še na eno pomembno stvar vnjej, ki piše na koncu in sicer:

Kjerkoli sta Joge Gospod
in lokostrelec Ardžuna,
tam našel boš srečo, zmago
in pa blaginjo, poštenost.

se strinjam.

yatra yogesvarah krsno yatra partho dhanur-dharah
tatra srir vijayo bhutir dhruva nitir matir mama
(Bhagavad-gita, 18.78)

"Wherever Krishna, the master of yoga, and the archer Partha (Arjuna) are, there will allways be good fortune, victory, wealth, well-being, and righteousness. This is my conviction."

kjerkoli sta Bog, Sri Krishna in njegov cisti bhakta Arjuna prisotna, tam nasel bom sreco. oz. ce nimam srece, zadovoljstva, to nakazuje na to, da Arjune niti Sri Krishne pri (v) meni ni. oz. ce lahko obstajam izkljucno le za Njuno zadovoljstvo, sem lahko srecen.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: stojči I
Reply #333 - 21.04.2004 at 13:43:20
 
Madan Gopal Das wrote on 21.04.2004 at 13:23:40:
ja, to je pol poti (samo-spoznanja)

tud jest tko mislm ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: stojči I
Reply #334 - 21.04.2004 at 13:54:05
 
gape wrote on 21.04.2004 at 13:43:20:
tud jest tko mislm ...

ti to spoznanje razumes kot 4ta stopnja (od 7) po tvoji lestvici? kjer se konca zmotno-poistovecanje z grobo in zacne zmotno poistovecanje s subtilno materijo? al?

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: stojči I
Reply #335 - 21.04.2004 at 14:31:04
 
tuki nek ja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: stojči I
Reply #336 - 21.04.2004 at 15:10:51
 
gape wrote on 21.04.2004 at 14:31:04:
tuki nek ja ...

no pol ti govoris o 1/4 poti samo-spoznanja.

eno je zmotno-poistovecanje z grobo materijo, eno je zmotno-poistovecanje s subtilno materijo, eno je pravilno poistovecanje s cisto zavestjo (brahman, ali Visji-jaz kot mu ti pravis), ki je onkraj tko grobe in subtilne materije in je kategoricno razlicna od materije na sploh. eno pa je se pravilnejse poistovecanje, da si delcek potence vrhovne substance, Boga (in kot tak nemenjen Zanj).

ce se delcek te potence, individualna dusa, ki ima svobodno voljo nenaklonjeno obrne stran od Vrhovne substance, jo prekrije Maya (iluzija) v obliki tistih treh, dveh zmotnih in enem pravilnem poistovecanju.

ce pa se naklonjeno obrne k svojem izvoru, Vrhnovni substanci pa lahko dokoncno spozna sebe v vecnih aktivnostih v ljubecem odnosu z Vrhovno substanco. ta Vrhovna substanca (vzrok vseh vzrokov, izvor vseh izvorov) je Sri Krishna.

bl v detajle mas v Giti, lohk ti kdaj tud v zivo razlozim... ampak spoznat se da pa to le z doloceno prakso v kombinaciji z milostjo Boga.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #337 - 21.04.2004 at 16:33:44
 
Stojchy, zakaj bi verjal v Boga, če nimam o njem nobenih izkušenj, ga ne zaznam? Torej je v takem primeru je bolje, da sem ateist, kot da bi slepo zaupal nekomu, ki "promovira" svojega boga, npr. Prem Rawata ali Jezusa? Ker če bi se sam ali da bi me nekdo drug v nekaj silil, da bi nekomu slepo zaupal, bi bilo nenaravno, mejilo bi celo na fanatizem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #338 - 21.04.2004 at 22:55:15
 
Smiley
aryan in gape,
vajin problem je samo eden in to:
da preveč mislita in premalo čutita
če ne znaš čutiti srca in svetlobe,
ki prebiva v njej, če ne znaš kot pravi Krišna vase potegnit vse čute
kot želva potegne svoje noge pod oklep,
džaba ti
in tega vidva pač ne znata,
ali pa se mogoče motim?
Kiss Kiss Kiss

dragi exo
preberi si tole mojo pesmico,

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030521122820788

mogoče ti bo odgovorila
na tvoje vprašanje.
Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: stojči I
Reply #339 - 22.04.2004 at 09:33:59
 
stoychi wrote on 21.04.2004 at 22:55:15:
če ne znaš kot pravi Krišna vase potegnit vse čute
kot želva potegne svoje noge pod oklep,
džaba ti
in tega vidva pač ne znata,
ali pa se mogoče motim?

stojci, kot sem ti ze prej napisal, je pametno in koristno govor Sri Krishne v Bhagavad-giti sprejetiv celoti (ne le dolocenih izsekov) in to s takimi kvalifikacijami kot jih ima Arjuna. brez tega se bistva/skrivnosti/koristnosti njenega sporocila, ki ga Sri Krishna namenja vsem nam, individualnim dusam, se posebej pa njegovim castilcem, ne da dojet. brez prave vsebine tega sporocila pa ne mormo pravilno delovat... tako, da bomo v koncni fazi dosegl tisto po cemer vsi vecno hrepenimo.

zdej, ce si ti s svojim trenutnim stanjem popolnoma zadovoljen in izpolnjen, pol te ne moj govor, ne od gapeta govor ne od Sri Krishne govor ne od kogarkoli ne bo kej prevec interesiral. ko in ce te kdaj bo, pa ves kam se lahko obrnes. poslusaj glas srca, tvojega vecnega srca.

ce je nekdo iskren, ponizen in usluzen pred in do prave osebe, lahko doseze vse kar si zeli in se vec.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: stojči I
Reply #340 - 24.04.2004 at 14:51:35
 
Ne vem več kdo je rekel:
 Pot v pekel tlakovan je dobrim namerama

ni resnica
tedaj ni resne krivde,  (to verjamem bo rekel vsaki kristijanski duhovnik )

prav namen določi ali je učinkovanje resni pogrešek /greh/ ali nekaj drugega
namen je vse zame,
pak seveda mi je zelo pomembno tudi kaj se bo drugem človeku pri tem zgodilo Undecided

Prav zarad tega imam dolžnost ves čas delati tudi na usklajevanju mojih dela/ učinkovanja, reči in tudi misli
z verskim ali drugim avtoritetom ki mu verjamem

Bog neskončno ljubi vse ljude
vendar mi je dal moč in svobodo z kojom morem raniti fizično telo ali še poškodovati dušo drugega človeka kog Bog enako ljubi
(in vsaki normalen, navaden zemaljski oče, mati, ljube vsako svoje dete- v neskončno manji meri seveda)

to je resna zadeva...

Če hočem biti bolj pozitivno duhovna in mojom svobodom koliko je mogoče manj
negativno vplivati na drugega človeka mnenja sem da ni dovolj če se samoprepustim notarnjem občutenju in ne dovolim da nihče vpliva name kot poveda Arelena, in koliko razumem, Stojči
Tega ne prenesem,
je treba še dosti -  najpomembnejše -  je treba ločiti duha/ vir  ki ga srečemo -

stoychi:
Re: stojči I
« Reply #296 on: 04/18/04 at 15:44:03
  Quote:
Zdaj lahko bi tam kjer sem  napisal, da smo Slovenci hudo nerazsvetljeni napisal tudi z izjemo mene in tistih, ki to svetlobo znotraj sebe doživljajo, vendar se mi to ni zdelo potrebno in
naj še enkrat ponovim, da je zgrešenost definicije SSKJ v tem da tam piše, da razsvetljenje omogoča človeku pravilno odločitev ali ravnanje.??
Pravilno, ali nepravilno ravnanje ali sprejemanje odločitev,  
je vedno samo možnost izbire in ne razsvetljenja.
Razsvetljenje samo je vir notranjega zadovoljstva,.......

Stojči Smiley , ne bom zdaj komentirala kaj je splošno razsvetljenje, ali kaj piše v SSKJ
pomembno je kaj si ti o razsvetljenju napisal, pri svoji vesti se upam ,

če je tak, zdi se meni  jasen ko beli dan da ni tebi kot ni drugem ni dovolj 'svetloba'

kakšna bo odlučitev, bo to pravilno, ali nepravilno ravnanje je možnost izbire koja obstaja in pri 'razsvetljenju'
če ostaneš sam na njem ne veš kjer si, v stiko z čem
potrebujemo nasvete ....

stoychi:
 Re: stojči I
« Reply #263 on: 04/13/04 at 18:33:44
  Quote:
sam sem praktik in ne teoretik, teorije in filozofije me nikoli niso zanimale.

Ne verjamam,  pa bral si in naučil nekaj ... bagavat gito, vede, tudi forum.... kaj se to ne šteje Wink Smiley
Ima tak lepega za brati v samozdravljenje -EGO , ti tudi pišeš,
ti rabiš reč
reč je moč, misel... tu izhaja reč, in delo, kreacija potem

Prvič je treba videti kdaj je na vrsti nižji ego, ves čas moram vprašati sebe: ali sem egoistična,
zakaj hočem to, ali hočem morda majhno, majhno slavo ??? ali hočem pobedo...
V enem momentu izbiram, in tedaj sem takšna kot je moja izbira
svetloba Božanskega ali demonskega
ni sredine
kot binarni kod  
samo JA ali NE

Smiley Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #341 - 26.04.2004 at 00:44:54
 
Smiley
Vabim te, na koncert Care Tower,
moje prijateljice iz New Yorka,
ki je odlična kitaristka,
kantavtorica z angelskim glasom
in seveda tudi učenka mojega mojstra Prem Rawata,
Koncert bo ta četrtek 29 aprila ob 19h v dvorani podjetja Delo Dunajska 5 v Ljubljani v pritličju.
Trajal bo približno dve uri.
Vstopnine ni, zaželjeni so prostovoljni prispevki.
Kdor bo želel, si bo lahko kupil tudi njene CD-je.
stojči Stojan Svet
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #342 - 08.05.2004 at 12:26:04
 
Stojchy, si ti prejel kakšni mantro za meditacijo od P. Rawata, če, potem je verjetno enaka kot od drugih P. Rawat učencev, in kako jo izvajaš - fizični položaj telesa, roge, glave itd., in zakaj je to dobro?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #343 - 08.05.2004 at 14:36:15
 
Smiley
dragi exo, o tem je tukaj pod stojči in stojči 1 že toliko napisanega še posebej pa pod
Prem Rawat umetnost notranjega spoznanja I, II, III,

na kratko:

vsi imamo iste tehnike,

ne gre za nobeno mantro,

gre za to, da ti prepoznaš in občutiš svoje srce,
gre za to da vidiš, slišiš, čutiš in okusiš svoj dih


tehnike izvajaš sede na stolu ali leže v postelji, ni potrebna nobena telovadba.

skratka ne gre niti za razmišljanje,
niti za kako ponavljanje
med prakticiranjem niso pomembne tvoje misli
pomembni so tvoji občutki srca.

Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #344 - 11.05.2004 at 11:15:01
 
Smiley
dragi prijatelji,
tale topic bom tule zaprl in nadaljeval novega pod:
Osebnim smislom in srčnimi željami.
Naj bo tule več prostora za Samsona in exorcista s krščanskimi nauki.
 Smiley
tule bom nadaljeval
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=risanjezemljevidov;action=display...
Back to top
« Last Edit: 11.05.2004 at 16:25:26 by stoychi »  

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 21 22 23