Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 
(Read 25204 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Izjava leta 2004
Reply #120 - 28.12.2004 at 08:56:06
 
Lilith wrote on 27.12.2004 at 15:53:36:
Nekoč sem verjela, da moj ponos dela zgago v medosebnih odnosih. In nekje sem takrat prebrala, da v ljubezni ni prostora za ponos in da bi ponos veljalo spraviti v mičkeno vžigalično škatlico.  
Uuu, kako dobro se mi je to takrat slišalo. In sem vadila spravljanje ponosa v mičkene škatlice. In se neverjetno samopožrtvovalno počutila.
Jao, kakšen strel v prazno.
Danes vem, da je bil moj ponos še zadnji obrambni mehanizem, ki sem ga imela, da bi me varoval pred destruktivnimi odnosi. In jaz sem ga šla po nasvetu neke "ljubeče" filozofije uskladiščiti. Roll Eyes Kaj bolj samodestruktivnega pa punca še lahko naredi? Lips Sealed

Danes se mi zdi, da ponos velja požreti le v odnosu do ljudi, ki so tega dejansko vredni.
Oz. ob ljudeh, ki so tega vredni, niti več ne gre za ponos, a ne? Vsaj ne za ponos v smislu konstruktivne obrambe, ker se pred njimi itak ne rabimo braniti. Smiley V tem primeru gre bolj za našo ogroženost, ki ima globje izvore v preteklosti, pa so ljudje ob nas bili le triggerji.




čudovita misel  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Izjava leta 2004
Reply #121 - 28.12.2004 at 09:20:48
 
sinjeoka wrote on 28.12.2004 at 08:51:15:
Probleme z zasvojenostjo se rešuje z vsemi bližnjimi in zadeva klapa samo v tistih primerih, ko ni nobenega, ki bi v žepu držal figo.

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Izjava leta 2004
Reply #122 - 28.12.2004 at 16:47:19
 
stane wrote on 28.12.2004 at 16:45:47:
Mićotov samoupravni vic Grin

Družbena podjetja bomo prodali, potem bomo pa delali pri tistih, ki jih bodo kupili  Undecided

Lips Sealed Undecided Tongue
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9