Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 22322 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: labilni moški
Reply #45 - 19.12.2003 at 12:01:43
 
Tukaj se jaz sprašujem koliko so tovrstne ugotovitve stvar percepcije...oz. zornega kota opazovanja.
Če štartaš iz pojma problematičnih mulcev in nato kot razlog ugotoviš, da je zrastel v enostarševski familiji si s tem sploh ne daš priložnosti opaziti tistih ta neproblematičnih.

Kaj pa vsi tisti, ki rastejo v navidezno popolnih družinah...recimo največ motenj hranjenja je dokazano v družinah, ki živijo v "zlatih kletkah".

Moje mnenje je, da je bolje za otroka, da raste v okolju koder starši premorejo vsaj dokajšnjo mero uravnovešenosti in duševnega miru, kot pa da živijo za kuliso srečne familije z očkom in mamo, ki se pa na smrt ne prenašata, torej z družbenega stališča popolni a skrajno nesrečni okolici.

Je pa res..stigmo bo otrok prej "fasal" če bo rastel gor materi samohranilki, kot pa če pride iz "kulisnega" okolja.


Quote:
jest sem imel pa priliko spremljat par mulcev, ki so gor rasli kot posledica "skrajnih" variant (takrat se brez bank s sprermo), pa takih ki so rasli ob mocnih zenskah in sibkih moskih, pa takih ki so pac po spletu nakljucij rasli brez ocetov.

vsem tem par primerom je skupno to, da imajo probleme s svojo spolno vlogo, ki naj bi jo igrali v svetu in posledicno z odnosi z nasprotnim spolom (in zato ne bodo nikoli casanove, tudi ce bi hoteli to postat)

pa ne bom prevec generaliziral, ker lahko o tem samo ugibam.

--

sem se zraven spomnil, da celo v istospolnih parih pogosto oba partnerja prevzameta zelo razlicni vlogi, ki sta stalni in nezamenljivi. mi sicer ni jasno, zakaj je to potrebno, ampak glede na pogostost, bi znalo biti, da imamo to celo vgrajeno in ne le nauceno (torej da je del genetskega zapisa, kot vecina reci v zvezi s spolnim vedenjem)

se mi zdi, da o tem govori andres, ko omenja zenske-moske. (mogoce pa bi bila zenska-moski in moski-zenska lahko idealen par, ali pa se izkaze, da sta oba zmedena glede svoje vloge?)

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: labilni moški
Reply #46 - 19.12.2003 at 12:13:18
 
Aja Andres,

ker imaš toliko povedati o ženskah moških...meni se začne dobesedno zmeraj kolcat od smeha, vsakič ko slišim na kaki razpravi moškega, ki kot razlog za nevzdržnost zakonske zveze (ločitveni razlog) navede, da mu žena noče prat in kuhat.

Najbolj hecno pri vsej zadevi je to, da to prihaja iz ust vsakovrstnih tipov... takih, ki jih ni nikoli doma in so službeno odsotni, do takih, ki so brezposelni in bolj ali manj cele dneve preživijo doma.

Sprašujem se kdaj bodo tipi začeli masovno ugotavljati, da gospodinjenje in vzgoja otrok nista pretežno ženski domeni, ampak da je to stvar dobre delitve dela v skupnosti in da skupnost klapa je potrebno delo obeh.

Nič ne rečem, če se najdeta kdaj kak tip, ki je sposoben toliko zaslužit, da preživi družino sam in da je žena lahko doma kot gospodinja..OK, če obema sede why not?
Ama ena povprečna slovenska plačica pač ni sposobna zagotavljati preživetja 4 članski familiji (no razen ob žgancih in čaju, če povzamem tvoj besednajk)
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: labilni moški
Reply #47 - 19.12.2003 at 12:51:22
 
sinjeoka wrote on 19.12.2003 at 12:13:18:
Aja Andres,

ker imaš toliko povedati o ženskah moških...meni se začne dobesedno zmeraj kolcat od smeha, vsakič ko slišim na kaki razpravi moškega, ki kot razlog za nevzdržnost zakonske zveze (ločitveni razlog) navede, da mu žena noče prat in kuhat.

Najbolj hecno pri vsej zadevi je to, da to prihaja iz ust vsakovrstnih tipov... takih, ki jih ni nikoli doma in so službeno odsotni, do takih, ki so brezposelni in bolj ali manj cele dneve preživijo doma.




A da naj bi se zato ločevali?
Madona ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: labilni moški
Reply #48 - 19.12.2003 at 14:06:30
 
sinjeoka wrote on 19.12.2003 at 12:01:43:
Tukaj se jaz sprašujem koliko so tovrstne ugotovitve stvar percepcije...oz. zornega kota opazovanja.
Če štartaš iz pojma problematičnih mulcev in nato kot razlog ugotoviš, da je zrastel v enostarševski familiji si s tem sploh ne daš priložnosti opaziti tistih ta neproblematičnih.

Kaj pa vsi tisti, ki rastejo v navidezno popolnih družinah...recimo največ motenj hranjenja je dokazano v družinah, ki živijo v "zlatih kletkah".

Moje mnenje je, da je bolje za otroka, da raste v okolju koder starši premorejo vsaj dokajšnjo mero uravnovešenosti in duševnega miru, kot pa da živijo za kuliso srečne familije z očkom in mamo, ki se pa na smrt ne prenašata, torej z družbenega stališča popolni a skrajno nesrečni okolici.

Je pa res..stigmo bo otrok prej "fasal" če bo rastel gor materi samohranilki, kot pa če pride iz "kulisnega" okolja.

Mene bolj zanima ali je igranje moskih in zenskih vlog zares potrebno za uspesno zvezo? Poleg tega me zanima, ali so nam te vloge prirojene in tezko spremenljive, ali naucene, torej se lahko s casom tudi (v druzbi) spermenijo ali celo obrnejo.
Tretja stvar, ki se mi zdi zanimiva je, ali rabis za uspesno zvezo ze kot otrok pozitivnen moski vzor in pozitiven zenski vzor, da lahko kasneje prevzames konstruktivno vlogo v neki zvezi? Ne zanima me pa prav dosti, kaj si o tem mislijo sosedje.

Jest glede na moja pogled na par primerkov v moji  zlahti, ali je mulc/mula odrascal/l ob odsotnem ocetu, ali ob ocetu, ki si ga mulc/mula ni vzel/a za vzgled, ali pa recimo ce je otrok rasel ob dominantnih zenskah in podrejenih moskih, ali pa v primeru da so se zenske odlocile, da bodo same vzgajale otroka, vidim to kot morebiten problem, ko si morajo ti mulci poiskat partnerja. (kaksen pozitiven vzor se da sicer poiskat tudi drugje, zunaj druzine, ni pa nujno, da si ga otrok tudi res poisce).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: labilni moški
Reply #49 - 19.12.2003 at 14:58:06
 
Good point za mozgat.  Smiley

Jaz bi rekla nekako takole...da so obnašanja sociološki fenomeni in ker se vloge oblikujejo v interakciji, torej v delovanju med ljudmi in tako se izoblikuje tudi pričakovanje kaj naj bi "moška" vloga bila. (primer) Zato posameznik vloge ne more avtonomno spreminjat, ampak zmeraj rabi še nekoga, ki bo to modificirano vlogo sprejel in živel v harmoniji z njo.

Si pa omenil eno zelo nenavadno stvar...mulc si očeta ni vzel za zgled...torej oče v familiji je recimo nujen, očitno pa ne zadosten pogoj...
ali pa imamo sami toliko svobodne volje, da se sami odločimo za vzglede in vlog

razmišljam...

ama bp...very very good point


Quote:
Mene bolj zanima ali je igranje moskih in zenskih vlog zares potrebno za uspesno zvezo? Poleg tega me zanima, ali so nam te vloge prirojene in tezko spremenljive, ali naucene, torej se lahko s casom tudi (v druzbi) spermenijo ali celo obrnejo.
Tretja stvar, ki se mi zdi zanimiva je, ali rabis za uspesno zvezo ze kot otrok pozitivnen moski vzor in pozitiven zenski vzor, da lahko kasneje prevzames konstruktivno vlogo v neki zvezi? Ne zanima me pa prav dosti, kaj si o tem mislijo sosedje.

Jest glede na moja pogled na par primerkov v moji  zlahti, ali je mulc/mula odrascal/l ob odsotnem ocetu, ali ob ocetu, ki si ga mulc/mula ni vzel/a za vzgled, ali pa recimo ce je otrok rasel ob dominantnih zenskah in podrejenih moskih, ali pa v primeru da so se zenske odlocile, da bodo same vzgajale otroka, vidim to kot morebiten problem, ko si morajo ti mulci poiskat partnerja. (kaksen pozitiven vzor se da sicer poiskat tudi drugje, zunaj druzine, ni pa nujno, da si ga otrok tudi res poisce).

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: labilni moški
Reply #50 - 19.12.2003 at 18:31:09
 
S tem, ko od drugih moških pričakuješ, da ti bodo dali občutek lastne vrednosti, izročiš svoje samospoštovanje v njihove roke. Te je mogoče oče v mladosti na kakršenkoli način čustveno izigraval, prizadel? Morda ti je takšen način odzivanja sedaj postalo za vodilo za samouničevalno iskanje tiste ljubezni, ki si jo zaman iskala od očeta, saj je v tvojih besedah čutiti negativno stališče (prizvok) do moških? Morda podzvestno izbiraš brezsrčne, nasilne ali hladne moške, kot je bil tvoj oče, ali pa pri njih iščeš ljubezen, ki je od očeta nisi nikoli dobila?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: labilni moški
Reply #51 - 19.12.2003 at 21:23:14
 
sinjeoka wrote on 19.12.2003 at 08:08:35:
 

Pa veš Andres, ti tako ali tako nimaš povprečne plače (domnevam, da si računalničar in ker ti inteligence ni za oporekat lahko kar predpostavim, da si precej dober v fohu - in kot tak imaš vse prej kot povprečno slovensko plačo) in si morda res lahko privoščiš imeti doma eno hausfrau.



Sinjeoka!

Čisto povprečno plačo imam, tako da si neko hausfrau, kot si se izrazila, ne morem privoščiti. To sem itak jaz, pri meni doma.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: labilni moški
Reply #52 - 19.12.2003 at 21:30:07
 
sinjeoka wrote on 19.12.2003 at 12:13:18:
Aja Andres,

ker imaš toliko povedati o ženskah moških...meni se začne dobesedno zmeraj kolcat od smeha, vsakič ko slišim na kaki razpravi moškega, ki kot razlog za nevzdržnost zakonske zveze (ločitveni razlog) navede, da mu žena noče prat in kuhat.

Najbolj hecno pri vsej zadevi je to, da to prihaja iz ust vsakovrstnih tipov... takih, ki jih ni nikoli doma in so službeno odsotni, do takih, ki so brezposelni in bolj ali manj cele dneve preživijo doma.

Sprašujem se kdaj bodo tipi začeli masovno ugotavljati, da gospodinjenje in vzgoja otrok nista pretežno ženski domeni, ampak da je to stvar dobre delitve dela v skupnosti in da skupnost klapa je potrebno delo obeh.

Nič ne rečem, če se najdeta kdaj kak tip, ki je sposoben toliko zaslužit, da preživi družino sam in da je žena lahko doma kot gospodinja..OK, če obema sede why not?
Ama ena povprečna slovenska plačica pač ni sposobna zagotavljati preživetja 4 članski familiji (no razen ob žgancih in čaju, če povzamem tvoj besednajk)


Sinjeoka!

Ženske ne perejo. To delajo pralni stroji. Vse ostalo, torej obesanje na štrik je peace of cake.   Kuhanje je spet stvar za sebe. Eni moški celo uživajo v kuhanju, toda jaz v tej skupini nisem.

Sicer pa je čudno da ti naletiš samo na tiste, ki se ločujejo samo zaradi pranja in kuhanja.  
Zanimivo, da nobene ne poznaš, ki bi bila rada lady z normalno, povprečno plačo in zato pač troši prekomerne za vse živo, ker mož je stabilen in bo že on dal.  Moškim kot vem sčasoma taki šopingi prekipijo.
Še ful vzrokov se najde za ločitve, tolk da to enakopravnost v kuhinji ni treba tako zelo poudarjat.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: labilni moški
Reply #53 - 19.12.2003 at 21:40:38
 
lola wrote on 19.12.2003 at 09:38:02:
Moški so lahko hvaležni ženskam, ki vztrajajo, da se več ukvarjajo s svojimi otroci. Pa ne na tak način, da jim nadomeščajo mamo, ampak po svoje, po moško, očetovsko. Tako tudi očetje pridobijo, ustvarijo globjo vez s svojimi otroki, in predvsem so vzor sinovom, da se ne razvijejo v labilne moške.


Sploh pa naj bomo moški hvaležni tudi zato, ker ene, no veliko jih je takih žensk, ki so zmaji, negativne,  kaj vem kaj še vse.  In one pretežno vzgajajo otroke?  
Otrok ki ga ženska lahko vzgaja po moško je že na pol al pa kar cela ženska-moški. Ženska naj daje materinstvo ne pa očetovstvo, tega ni sposobna, al pa naj gre za gozdarja.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: labilni moški
Reply #54 - 19.12.2003 at 21:59:32
 
Grin Grin Grin Grin
Kaj pa je sploh še moški? Modni dodatek pri ženski modi. (Patricia Wood)

Grin Grin Grin Grin
Idealni moški so kot legendarni samorog: vsi govore o njem, videl ga ni pa še nihče.

Grin Grin Grin Grin
Moški so kot zrak - sicer zasvinjan, a nepogrešljiv. (Michelle Pfeiffer)

Moški so kot sneg: komaj jih odtajaš, že se razlezejo in niso več za nobeno rabo.

Zdaj je pa dost. Da me ne bo kdo obsodu, da ne maram moških. Ampak.... stvar je jasna.... samoroga si lahko tudi predstavljamo... 8)
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: labilni moški
Reply #55 - 20.12.2003 at 12:22:34
 
da te moj oče sliši Smiley

madona, kaj pa ima on s tem? Moj oče ni bil niti odsoten, niti šibka figura, niti me ni čustveno zlorabljal...
niti me ni pretirano razvajal

Mi pa zna stati ob strani in je eden izmed ljudi, ki jih spoštujem.

Ma od kod tebi to, da so za vse psiho-socio tegobe krivi starši? Kaj pa ostali ljudje s katerimi se pride v stik?

Glede na tvoje pisanje o ženskah bi po tvoji logiki moral biti ti tisti, ki nima vsega spucanega z mamo.



exorcist wrote on 19.12.2003 at 18:31:09:
S tem, ko od drugih moških pričakuješ, da ti bodo dali občutek lastne vrednosti, izročiš svoje samospoštovanje v njihove roke. Te je mogoče oče v mladosti na kakršenkoli način čustveno izigraval, prizadel? Morda ti je takšen način odzivanja sedaj postalo za vodilo za samouničevalno iskanje tiste ljubezni, ki si jo zaman iskala od očeta, saj je v tvojih besedah čutiti negativno stališče (prizvok) do moških? Morda podzvestno izbiraš brezsrčne, nasilne ali hladne moške, kot je bil tvoj oče, ali pa pri njih iščeš ljubezen, ki je od očeta nisi nikoli dobila?

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: labilni moški
Reply #56 - 20.12.2003 at 12:24:44
 
naletim...saj nisem napisala, da je to edini razlog...ama je bolj razširjen "pojav", kot sem si poprej mislila

Andres wrote on 19.12.2003 at 21:30:07:
Sinjeoka!

Ženske ne perejo. To delajo pralni stroji. Vse ostalo, torej obesanje na štrik je peace of cake.   Kuhanje je spet stvar za sebe. Eni moški celo uživajo v kuhanju, toda jaz v tej skupini nisem.

Sicer pa je čudno da ti naletiš samo na tiste, ki se ločujejo samo zaradi pranja in kuhanja.  
Zanimivo, da nobene ne poznaš, ki bi bila rada lady z normalno, povprečno plačo in zato pač troši prekomerne za vse živo, ker mož je stabilen in bo že on dal.  Moškim kot vem sčasoma taki šopingi prekipijo.
Še ful vzrokov se najde za ločitve, tolk da to enakopravnost v kuhinji ni treba tako zelo poudarjat.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: labilni moški
Reply #57 - 20.12.2003 at 13:12:09
 
sinjeoka wrote on 20.12.2003 at 12:22:34:
da te moj oče sliši Smiley

Glede na tvoje pisanje o ženskah bi po tvoji logiki moral biti ti tisti, ki nima vsega spucanega z mamo.



Ne, pucam in pomivam posode pa res ne, to je žensko delo, pravi moj očka.  Grin

Zanimivo, da si se se poistovetla s tem postom, ni bil namenjen tebi, ampak Tuti-fruti.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: labilni moški
Reply #58 - 20.12.2003 at 13:21:11
 
titanic wrote on 19.12.2003 at 21:59:32:
Grin Grin Grin Grin
Kaj pa je sploh še moški? Modni dodatek pri ženski modi. (Patricia Wood)

Grin Grin Grin Grin
Idealni moški so kot legendarni samorog: vsi govore o njem, videl ga ni pa še nihče.

Grin Grin Grin Grin
Moški so kot zrak - sicer zasvinjan, a nepogrešljiv. (Michelle Pfeiffer)

Moški so kot sneg: komaj jih odtajaš, že se razlezejo in niso več za nobeno rabo.

Zdaj je pa dost. Da me ne bo kdo obsodu, da ne maram moških. Ampak.... stvar je jasna.... samoroga si lahko tudi predstavljamo... 8)



Jao, kako odklonilen odnos do moških. Še dandanes bi živeli v raju, če ne bi Eva zapeljala Adama z jabolkom spoznanja, preklete jabolke, bilo je bridko spoznanje, še po pečkah se mi kolca, raje imam zrele češplje in mandarine, te vsebujejo veliko C vitamina, se mi potem ne kiha toliko. Potem pa mi gre Bog in mi sune še eno rebro, da ustvari Evo. Bili bi lahko komot homoseksualci, kaj bi nam manjkalo v paradižu? Kaj praviš Bogglefreak, kdo jih sploh rabi, kajneda? Sem vedel, da se boš z mano strinjal, ha, ha...
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: labilni moški
Reply #59 - 20.12.2003 at 17:28:25
 
Andres wrote on 19.12.2003 at 21:40:38:
Sploh pa naj bomo moški hvaležni tudi zato, ker ene, no veliko jih je takih žensk, ki so zmaji, negativne,  kaj vem kaj še vse.  In one pretežno vzgajajo otroke?  
Otrok ki ga ženska lahko vzgaja po moško je že na pol al pa kar cela ženska-moški. Ženska naj daje materinstvo ne pa očetovstvo, tega ni sposobna, al pa naj gre za gozdarja.  

Andres


Pa daj, Andres, malo bolje preberi. Saj to ravno trdim, mama naj bo mama, oče pa oče. Mama naj ne prevzema očetove vloge, saj ima svojo in obratno. Pravim le, da marsikatere matere vzpodbujajo očete, da se več ukvarjajo z otroki in da je to dobro za očete in za otroke.

Pa še to. Neverjetno, da poznaš samo ženske, ki bi rade bile dame na račun moževe plače. Jaz pa poznam ženske, ki same vzdržujejo svojo družino brez moževega prispevka.

In kar se razvez tiče, veliko moških želi,  kljub temu, da se pri nas krivda ne ugotavlja, naložiti ženski krivdo za razpad zakona s konvencionalnimi partiarhalnimi razlogi.
Pa še kapirajo ne, koliko so patetični pri tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7