Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9513 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #30 - 20.11.2003 at 09:37:01
 
en_bk wrote on 20.11.2003 at 09:34:42:
Mi ni glih čisto jasno.
Sem poslal nasvete v pozitivke, pa jih niso objavili. Najbrž sem kaj zašuštral. Dvomim, da bi bili tako neprimerni, da bi jih uredništvo namerno skenslalo. Ali pač.
Če bi si jih kdo slučajno želel prebrati, jih lahko najde na med.over.net-ovem ali mojuspeh.com-ovem forumu.


Men je tale od John Gray-a čist bye knjiga Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #31 - 20.11.2003 at 09:52:28
 
mind wrote on 19.11.2003 at 16:39:34:
ls:

tud živali ne vedo zakaj so "tukaj ali tam", in so sposobne biti

ampak človek ima svobodno izbiro, ali bo "tukaj ali tam"

žival ima svobodno izbiro zelo omejeno in jo vodijo tri gune katere sem ti zgoraj opisal prav tako kot človeka, ampak človeku ni treba jesti, piti, se braniti oz. razmnoževati izključno tako, kot mu to narekujejo tri gune temveč lahko po svoji (čeprav tudi omejeni) volji pije, je, se razmnožuje itd...in še marsikaj drugega, kot npr. sprejme proces predanega služenja in se mu v ljubezni preda, enkrat za vselej

še vedno nevem, kako v praksi izgleda delovanje na podlagi teorije ki jo zagovarjaš,no  vsaj predvidevam da to ni samo umsko žongliranje ampak je neka podlaga za konkretno delovanje

ker če ni, kakšna korist je od vsega tega ?


ls:

kakšna pa je razlika med tistim, ki rezultata ne more spoznat, ker se ne potrudi in tistim, ki se potrudi in potem spozna da sploh ni rezultata  ???




LP






Ne zagovarjam nobene teorije (please don't project yourself so much      )

Vprašanje, če ma človek res svobodno izbiro. Ja, res veliko vprašanje.

Po moje tist, ki se potrudi, ma vsaj mirno vest, da je naredu vse, kar je pač blo v njegovih zmožnostih in je lahko na podlagi tega svoboden - you know - lasten um ga ne preganja več      
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Z roko v roki
Reply #32 - 20.11.2003 at 09:53:45
 
Quote:
Men je tale od John Gray-a čist bye knjiga Undecided


Sto ljudi-sto narav, mala zvezdica.

Najbrž ni nobena knjiga čist bye. Midva z ženo sva jo brala, oba sva se našla v njej tolikokrat, da sva poskusila. Se obnese..zelo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #33 - 20.11.2003 at 09:54:59
 
en_bk wrote on 20.11.2003 at 09:53:45:
Sto ljudi-sto narav, mala zvezdica.

Najbrž ni nobena knjiga čist bye. Midva z ženo sva jo brala, oba sva se našla v njej tolikokrat, da sva poskusila. Se obnese..zelo.


No yah, sori, ampak men je bye. Po moje ni nobene razlike med moškim in žensko razen fizične Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Z roko v roki
Reply #34 - 20.11.2003 at 09:59:05
 
Quote:
No yah, sori, ampak men je bye. Po moje ni nobene razlike med moškim in žensko razen fizične Undecided


Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Z roko v roki
Reply #35 - 20.11.2003 at 10:00:13
 
en_bk wrote on 20.11.2003 at 09:34:42:
Mi ni glih čisto jasno.
Sem poslal nasvete v pozitivke, pa jih niso objavili. Najbrž sem kaj zašuštral. Dvomim, da bi bili tako neprimerni, da bi jih uredništvo namerno skenslalo. Ali pač.

Nisi zašuštral, članek izide jutri Smiley
Uredništvo rabi svoj čas, da tekste uredi, opremi in časovno uskladi z ostalimi prispevki.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Z roko v roki
Reply #36 - 20.11.2003 at 10:07:54
 
Devi wrote on 20.11.2003 at 10:00:13:
Nisi zašuštral, članek izide jutri Smiley
Uredništvo rabi svoj čas, da tekste uredi, opremi in časovno uskladi z ostalimi prispevki.


Hvala Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #37 - 20.11.2003 at 10:14:50
 
Quote:
Ne zagovarjam nobene teorije

ok.

Quote:
Po moje tist, ki se potrudi, ma vsaj mirno vest, da je naredu vse, kar je pač blo v njegovih zmožnostih in je lahko na podlagi tega svoboden - you know - lasten um ga ne preganja več      

najbrz si hotla zgori povedat to, da ne zagovarjas nbene teorije razen "svoje". kot najbrz vsak drug.  

vsaka teorija je podlaga neki pripadajoci praksi/delovanju.

opazi pa se, da bolj ko je teorija v skladu z vecno vzpostavljeno, vseprezemajoco Resnico, bolj pravilno je delovanje in bolj prijetni in izpolnjujoci so vmesni, koncni ter vecni rezultati. zato se nam vedno splaca za naso dobrobit "izpopolnjevat" to naso osebno teorijo (in s tem posledicno tud delovanje) s pomocjo tistih, ki so blizje tej vseprezemajoci univerzalni Resnici kot mi. kako lahko vemo kdo je blizje? po simptomih pomirjenosti (v kakrsnikoli situaciji), ekstaze, vsesplosnega socutja in ljubezni, ki jo izzarevajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #38 - 20.11.2003 at 10:18:35
 
Quote:
kako lahko vemo kdo je blizje? po simptomih pomirjenosti (v kakrsnikoli situaciji), ekstaze, vsesplosnega socutja in ljubezni, ki jo izzarevajo.


Eh, aryan, men se zdi to še samo ena prepreka do resničnega miru. Simptomi so simptomi. Kako dolgo se boš še gledal v ogledalu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #39 - 20.11.2003 at 10:26:49
 
Quote:
Eh, aryan, men se zdi to še samo ena prepreka do resničnega miru. Simptomi so simptomi.

a ma to, kar se teb zdi uzadi tud kej prakticne podlage, izkusenj? (upam da pomirjajocih in izpolnjujocih).

a lahko nekdo ve, kaj je prepreka do resnicnega miru, ce ga pa se ni dosegel? najbrz lahko v to le verjame, oz. se mu tako zdi, kot si sama zgori napisala, vkljucno z mano.

Quote:
Kako dolgo se boš še gledal v ogledalu?

v ogledalo se je dobr pogledat, da vidis svoje napake in jih postopoma odpravis. seveda pa je odvisno od tega s kaksnimi "ocali" gledas.

1. ce gledamo z "ocali ljubosumja" bomo vidl v sebi izkljucno le dobre kvalitete v drugih pa izkljucno le slabe. (tipicno za nemoralne ateiste in nemoralne kvazi-teiste)

2. ce gledamo z "nevtralnimi ocali" bomo vidl pr seb hkrati napake in dobre lastnosti, prav tako pri drugih. (tipicno za moralne ateiste. npr. resni in striktni praktikanti budizma, yoge itd.)

3. ce gledamo z "ocali ljubezni" vidimo pri sebi le napake, pri drugih pa le dobre lastnosti. (tipicno za resne, moralne, avtenticne teiste)

seveda pa mora bit zgornje v skladu in glede na univerzalno, vecno Resnico. npr. ce si tatovi, potem ko so okradli banko med seboj "posteno" razdelijo plen, to iz sirsega gledisca ni lih dobra kvaliteta. prav tako, ce nekdo iz socutja ne da alkohola pijancu, to ni slaba kvaliteta. ce pa je nekdo dokoncno samorealiziran in deluje v skladu z vecno, univerzalno Resnico, pa so vsa njegova dejanja za njegovo in od vseh drugih vecno dobrobit, ne glede na to kaj si kdorkoli drug misli in spekulira.
Back to top
« Last Edit: 20.11.2003 at 11:36:13 by aryan »  
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Z roko v roki
Reply #40 - 20.11.2003 at 10:27:40
 
en_bk wrote on 20.11.2003 at 10:07:54:
Hvala Kiss

Tebi Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Z roko v roki
Reply #41 - 20.11.2003 at 14:45:17
 
ls:
Quote:
Ne zagovarjam nobene teorije (please don't project yourself so much )


ne ?  


ls:
Quote:
Vprašanje, če ma človek res svobodno izbiro. Ja, res veliko vprašanje.


brez svobodne izbire ne more bit ljubezni, zato svobodna volja obstaja

ampak kot nam vsakodnevne izkušnje kažejo, nismo vedno zadovoljni, mirni in izpoplnjeni in zato ni težko ugotovit, da naša svobodna izbira ni absolutna

potencial večne ljubezni imamo v sebi vsi, vendar kot že večkrat rečeno, prostovoljno Mu moramo podat roko v prijateljstvu in ljubezni







LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #42 - 20.11.2003 at 15:26:05
 
mind wrote on 20.11.2003 at 14:45:17:
vendar kot že večkrat rečeno, prostovoljno Mu moramo podat roko v prijateljstvu in ljubezni

sam kaj k se nam (se vedno) zdi, da smo mi v resnici Bog v vseh pogledih.

to je v bistvu tista nasa osnovna kronicna bolezen. sicer je ozdravljiva, ampak zelo tezko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3