Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 9100 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #30 - 13.11.2003 at 13:23:55
 
Quote:
princip je isti v njihovi tradiciji. Kristus (in kasneje drugi svetniki) je Mojster, preko katerega se nam Bog razodeva.

Ker so oni tako rekli.
Včasih se vprašam, če je res vsem verjet na besedo Undecided
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #31 - 13.11.2003 at 13:24:51
 
Quote:
Roll Eyes Misliš nekoga drugega? Al kaj?

ja, nekoga drugega.

jaz, pogojen potrebujem nasvet, prakticno navodilo in inspiracijo od nekoga "drugega", ze osvobojenega.

ilustracija:  ali se lahko jaz, bolan, sam pozdravim brez pomoci zdravnika, ki ve strokovno kaj mi je in kako se tisto pozdravi?

kot sem ze velikrat pisu tud drugje, pa bom se enkrat.

ilustracija : les ima v sebi potencial ognja, zato se ga lahko zakuri, v nasprotju s kamnom, ki v sebi nima potenciala ognja. les se sam sebe, brez pomoci zunanjega ognja ne more zakurt. torej sta potrebna dva pogoja. potencial ognja in zunanji ogenj. oz. moj trud in tudi pomoc Mojstra.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #32 - 13.11.2003 at 13:25:58
 
Devi wrote on 13.11.2003 at 13:23:55:
Ker so oni tako rekli.
Včasih se vprašam, če je res vsem verjet na besedo Undecided

ce ne verjames njim, potem najbrz nekomu drugemu. komu ti trenutno verjames, da ne verjames njim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #33 - 13.11.2003 at 13:29:20
 
Quote:
princip je isti v njihovi tradiciji. Kristus (in kasneje drugi svetniki) je Mojster, preko katerega se nam Bog razodeva.

Se ti samo zdi ali res ne veš, da princip ni isti!
Kristus po krščanski veri ni svetnik, ampak Bog.
Po muslimanskem učenju je Kristus (Isa)  le eden od prerokov, enako kot Mohamed.
Ti pa trdiš, da je Kristus Mojster in svetnik.

Svetnike po krščanski veri za take lahko razglasi le papež, sicer ne morejo biti svetniki.

Toliko o  principu ...  8)



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #34 - 13.11.2003 at 13:40:07
 
Bardo_Thodol wrote on 13.11.2003 at 13:29:20:
Se ti samo zdi ali res ne veš, da princip ni isti!
Kristus po krščanski veri ni svetnik, ampak Bog.

ne dovolj natancno razlozen.

Kristus je Bog, ampak hkrati ni Bog. to se krscanom samim vcasih ni ciz jasno kako je to.

ogenj (energetik) in topolota/svetloba (energija). ali lahko energetika in energijo razdruzimo? ne. torej sta v nekem smislu enaka (eno). ampak hkrati nista enaka, v funkciji. eno je energetik, eno je energija. vse je Bog (ker je Absolut), ampak hkrati ni vse Bog v smislu vloge in pozicije. Kristus je Bog, ker ga od Boga ne mors razdruzit, a hkrati ni on. Kristus je rekel, jaz sem Bozji sin, nikoli ni rekel jaz sem Bog. sin in oce sta enaka ker sta nerazdruzljiva, a hkrati nista eno v vseh pogledih. posebnost Kristusa je ta, da je Boga spoznal, in on lahko tudi nam ostalim pomaga, da ga tudi mi spoznamo. brez njegove pomoci, ali pomoci katerega drugega realiziranega svetnika/mojstra je to nemogoce.

Quote:
Po muslimanskem učenju je Kristus (Isa)  le eden od prerokov, enako kot Mohamed.

to je bolj natancno ja.

Quote:
Ti pa trdiš, da je Kristus Mojster in svetnik.

tako je. prerok, mojster, ucitelj, svetnik, guru... je ena in ista oseba (funkcija) le razlicno imenovana.

Quote:
Svetnike po krščanski veri za take lahko razglasi le papež, sicer ne morejo biti svetniki.

on jih razglasa znotraj njihove tradicije, kar ne pomeni da svetnikov iz drugih tradicij ne priznavajo, ampak se jim pac ne posvecajo toliko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #35 - 13.11.2003 at 13:48:01
 
Quote:
Kristus je Bog, ampak hkrati ni Bog. to se krscanom samim vcasih ni ciz jasno kako je to.

ogenj (energetik) in topolota/svetloba (energija). ali lahko energetika in energijo razdruzimo? ne. torej sta v nekem smislu enaka (eno). ampak hkrati nista enaka, v funkciji. eno je energetik, eno je energija. vse je Bog (ker je Absolut),

Ne moreš svojih razlag (takole prosto po svoji presoji) projicirati na krščanstvo.
Kristus po krščanski veri ni le Bog v smislu absoluta in ne(ra)združljivosti energetika in energije, po katerem je to tudi vsak od nas. Ne, Kristus je po krščanski veri Bog osebno.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #36 - 13.11.2003 at 13:53:19
 
Quote:
ce ne verjames njim, potem najbrz nekomu drugemu. komu ti trenutno verjames, da ne verjames njim?

V temle trenutku se mi zdi da v čist nobeno idejo več ne verjamem Tongue
(Razen mogoče v boga, v kerga pa niti ni treba verjet, ker če je, pol vera nima nobenga smisla in tud ničemur lih ne služi).
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #37 - 13.11.2003 at 13:54:06
 
Bardo_Thodol wrote on 13.11.2003 at 13:48:01:
Ne moreš svojih razlag (takole prosto po svoji presoji) projicirati na krščanstvo.

preber kaksne avtenticne krscanske svete spise, pa sam presodi.

Quote:
Kristus po krščanski veri ni le Bog v smislu absoluta in nezdružljivosti energetika in energije, po katerem je to tudi vsak od nas.

ja, tudi mi smo delcek ene izmed energij Boga in smo namenjeni njegovemu sluzenju. ce se s tem strinjamo smo v koncni fazi izpolnjeni, ce pa ne, smo vznemirjeni.

Quote:
Ne, Kristus je po krščanski veri Bog osebno.

kolkr sm jz seznanjen s krscanstvom, to ni res.

sicer pa ne glede na to... princip nujnosti Bozjega poslanca/mojstra za spoznanje Boga se vedno ostaja tak kot je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #38 - 13.11.2003 at 13:58:15
 
Devi wrote on 13.11.2003 at 13:53:19:
V temle trenutku se mi zdi da v čist nobeno idejo več ne verjamem

na podlagi cesa pa jih zanikas, oz. v njih ne verjames?

Quote:
(Razen mogoče v boga, v kerga pa niti ni treba verjet, ker če je, pol vera nima nobenga smisla in tud ničemur lih ne služi).

vera, oz. zaupanje v Boga, ki prihaja iz prakticnih izkusenj, je nujno potrebna na zacetku, zato da nas kasneje vodi v pravilno delovanje, v skladu s tem.

ce nekak verjamemo da Bog je, potem nas mora tud zanimat na kaksen nacin smo mi z njim vecno povezani in kaj mormo v zvezi s tem pocet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #39 - 13.11.2003 at 13:59:29
 
Si že slišal za skrivnost svete trojice? (o troedinem Bogu)
Po tej uradni katoliški dogmi je Kristus Bog osebno in zveličanje duše je mogče samo preko njega.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #40 - 13.11.2003 at 14:05:32
 
Bardo_Thodol wrote on 13.11.2003 at 13:59:29:
Si že slišal za skrivnost svete trojice? (o troedinem Bogu)
Po tej uradni katoliški dogmi je Kristus Bog osebno in zveličanje duše je mogče samo preko njega.

ja, troedinost, ja. hkratna razlicnost in enost, a ne?

kot sem ti ze reku, Kristus je Bog, ker nic ni izven Boga (Absoluta). Kristus je kvalitativno enak Bogu (je spirit), a je kvantitativno razlicen. Bog je Oce (velik), Kristus je sin (majhen). Bog je Gospodar, Kristus je njegov sluga, kar je velikokrat izrekel in tudi s svojim zgledom pokazal.

ce pa hoces ciz natancno, pa je Kristus kvantitativno in tudi kvalitativno razlicen od Boga. Kristus je delcek ene izmed energij Boga, kar pa se vedno ne izkljucuje njuno Enost, kar sem ti razlozil ze prej.

princip nujnosti Mojstra za spoznanje Boga ostaja isti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #41 - 13.11.2003 at 14:09:48
 
Quote:
Bog je Gospodar, Kristus je njegov sluga, kar je velikokrat izrekel in tudi s svojim zgledom pokazal.
princip nujnosti Mojstra za spoznanje Boga ostaja isti.

Ne razumeš!
Kristus po krščanski veri je Bog, vsi ostali, mi in  mojstri ali kakorkoli jih že imenuješ pa ne.

Nujnost Mojstra za spoznanje Boga v tem učenju nima nobene veljave.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #42 - 13.11.2003 at 14:13:51
 
Bardo_Thodol wrote on 13.11.2003 at 14:09:48:
Ne razumeš!
Kristus po krščanski veri je Bog, vsi ostali, mi in  mojstri ali kakorkoli jih že imenuješ pa ne.

mogoce pa ti ne razumes?

Quote:
Nujnost Mojstra za spoznanje Boga v tem učenju nima nobene veljave.

ce si popacil ucenje, potem seveda tudi prakticni principi izgubijo svojo veljavo.

sicer pa ne le krscanstvo, ampak vsa verstva, religije itd. govorijo o nujnosti ucitelja. tudi v sekularnih sferah je ucitelj/ekspert/mojster nekega podrocja vedno nujno potreben za laike. zakaj to ne bi veljalo za spoznavanje Boga?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #43 - 13.11.2003 at 14:22:46
 
Quote:
mogoce pa ti ne razumes?

Če ne verjameš, pa vprašaj kakega pravovernega kristjana. Samsona mogoče  8)

Za trenutek snemi svoja vedska očala in poskušaj videti, kako si določene zadeve razlagajo druga verstva. Začasno si natakni  njihova očala. Če nosiš zelena očala, to ne pomeni da vidijo svet v zeleni barvi tudi vsi drugi, tudi tisti, ki nosijo rdeča očala.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zakaj rabimo Mojstre?
Reply #44 - 13.11.2003 at 14:29:21
 
ne glede na ocala, ki jih kdo nosi, je princip nujnosti Mojstra za spoznanje Boga, ali kagarkoli ali cesarkoli ze pac hocejo spoznati, vedno prisoten tko v religioznih kot sekularnih sferah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4