Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 
(Read 36058 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #135 - 23.02.2004 at 07:07:42
 
23. FEBRUAR

Več ko dobivaš, več moraš dajati. Ničesar ne zadrži zase, ampak dajaj in dajaj in še naprej dajaj ter napravi prostor, da boš lahko prejemal več. Bolj ko se zavedaš sprememb, ki potekajo in bolj, ko si odprt zanje, hitreje se bodo odvijale. Postale bodo del tebe in ti boš postal del njih. Zemlja je pripravljena in seme je posejano. Zdaj je čas za rast, razvoj in razcvetanje. Ta proces poteka zdaj. Opazuj njegovo čudežnost in lepoto. Opazuj, kako se več in več duš prebuja in začenja zavedati, kaj se dogaja. Gre za velikanski val. Poti duha postajajo živa resničnost za mnoge. Živi po duhu, stopaj po njegovih poteh, in postani eno z vsem življenjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #136 - 24.02.2004 at 07:27:31
 
24. FEBRUAR

Kar je prav za eno dušo, ni nujno prav tudi za drugo. Zato je tako pomembno, da iščeš svojo lastno pot in hodiš po njej, ne da bi si prizadeval slediti stopinjam drugih. Svobodno lahko izbiraš, saj sem vsem živim bitjem podelil svobodno voljo. Nisi lutka, ki se ne more premikati, ne da i kdo vlekel za vrvice. Lahko iščeš in najdeš, kar je prav zate. Samo od tebe je odvisno, kaj boš storil s tem. Resnični mir srca in duha najdeš šele tedaj, ko slediš tistemu, o čemer veš, da je prav zate. Torej išči, dokler ne najdeš svoje poti, potem pa stopaj po njej. Utegne se zgoditi, da boš moral stati sam in narediti stvari, ki se bodo drugim zdele nenavadne, a naj te to ne plaši. Stori, karkoli že je, saj v sebi veš, da je prav zate in da bo prineslo najboljše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #137 - 25.02.2004 at 09:18:33
 
25. FEBRUAR

Na vsako težavo glej kot na izziv, odskočni kamen, in nikoli ne dopusti, da bi te kdo ali kaj premagalo. Stopaj naprej in vedi, da se ti bo odgovor razkril, če boš vztrajen in dosleden. Bodi močan in pogumen, zavedajoč se, da boš v vsakem primeru dosegel želeno. Na tej stopnji ni vračanja. Vsa vrata za teboj so zaklenjena in zapahnjena, torej moraš naprej. Časa je vse manj in še veliko je treba storiti. Odigrati moraš svojo vlogo v celotnem načrtu. Najdi svoje pravo mesto v njem, kajti ko boš vedel, kam spadaš, boš našel mir in napravil vse, kar je treba, s popolnim zaupanjem. Načrt je čudovit, veličasten, torej se ne boj sodelovati v njem. Delaj po svojih najboljših močeh in pomagaj, da bo načrt hitro izpolnjen, ter opazuj, kako se razgrinja v resnični popolnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #138 - 26.02.2004 at 07:17:22
 
26. FEBRUAR

So trenutki, ko se novo razgrinja tako postopoma, da se ne zavedaš sprememb, dokler nenadoma ne spoznaš, da se je vse zgodilo, ne da bi se bil sploh zavedel. Včasih se zgodi, da vidiš spremembe, ki potekajo pred tvojimi očmi, kako se odvijajo korak za korakom. So tudi obdobja, ko se spremembe zgodijo čez noč – tako kot pozimi, ko greš zvečer spat in je svet zunaj običajen, a ko se zjutraj zbudiš, vidiš, da je prekrit s snegom. Ničesar ti ni bilo treba storiti za to; zgodilo se je na čudežen način. Novo se razkriva na mnogo različnih načinov. Stopaj v korak z vsem in se ne upiraj. Spremembe niso nujno boleče. Neizbežne so, ker ne more nič ostati tako, kakršno je; in če pogledaš v svoje srce, si boš želel biti zraven.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #139 - 27.02.2004 at 07:09:32
 
27. FEBRUAR

Prepoznati moraš svojo svobodo, da lahko duhovno poletiš više. Sicer si kot ptica v kletki, ki ne prepozna svobode in še naprej prhuta v kletki, čeprav so njena vratca na široko odprta in bi lahko zletela, kamor bi se ji zahotelo. Vse življenje lahko preživiš kot takšna ptica, popolnoma slep in ujet, če ne spoznaš, da si svoboden. Če ne sprejmeš svoje svobode in jo uporabiš, kot je treba, na področjih duha, kjer ni omejitev, meja in ovir, ki bi te zadrževale. Vsa človeška bitja so svobodna, če to spoznajo in sprejmejo. Svoboda ti je ponujena, vendar jo moraš sprejeti, preden jo moreš izkoristiti. Zakaj je ne bi sprejel takoj, se zavedel, da nisi zavezan ničemur in nikomur, da si sposoben storiti vse, kar si zaželiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #140 - 28.02.2004 at 07:49:48
 
28. FEBRUAR

Dovoli si bivati v kraljestvu, ki je tu in čaka, da ga bo prepoznalo in zahtevalo več duš. Moliš, naj pride moje kraljestvo, naj se moja volja izpolni na zemlji; zdaj nehaj moliti zanj in ga zahtevaj. Molitve brez vere so prazne. Naučiti se moraš moliti tako, da veruješ z vsem srcem, umom in dušo. Naj bodo tvoje molitve, kakršnekoli že so, realne in konkretne. Vedi, da bodo uslišane. Ničesar ne omejuj. V mojem kraljestvu ni meja, moje kraljestvo je tu, v mojem kraljestvu so vse stvari mogoče. Nauči se živeti nad svojimi človeškimi omejitvami. Živi v kraljestvu duha, kjer lahko delaš vse stvari v meni. Krepim te in podpiram, torej vedi, da sem vedno s tabo. Kako bi moglo biti drugače, saj sem v tebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #141 - 29.02.2004 at 09:48:21
 
29. FEBRUAR

Vsaka duša se mora od časa do časa odmakniti od sveta, da najde mir, ki presega vse razumevanje. Vsaka duša mora biti uravnotežena, to pa lahko doseže le v miru in tišini. Ko vzpostaviš notranje ravnovesje, lahko greš kamorkoli in delaš karkoli ne glede na zunanji kaos in zmedo, saj ne moreta vplivati nate. Uživaš v tišini ali ti je v njej nelagodno? Postaneš v tišini nemiren in hrepeniš po hrupu in živahnosti okoli sebe? Si vedno želiš biti zaposlen in delati? Ali z veliko težavo umiriš telo in um? Na svetu je na milijone duš, ki ne prenašajo tišine; nenehno jih morata obdajati hrup in živahnost. Nemirne so navzven in navznoter. Vedi, da so obdobja miru in tišine zelo dragocena v svetu nemira. Išči jih, najdi jih in ostani v njih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #142 - 01.03.2004 at 07:27:24
 
1. MAREC

Pričakuj čudež. Pričakuj, da se bo dogajal čudež za čudežem. Nikakor jih ne omejuj. Bolj, ko si odprt, bolje je, saj tako nič ne ovira pretoka mojih zakonov, kajti čudeži so samo moji udejanjeni zakoni. Prepusti se jim in vse se lahko zgodi. Opazuj, kako se razgrinja popolnost mojega načrta. Nesmiselno je vsakršno hitenje. Ko se kaj razgrinja, se lahko razgrinja zelo hitro, a kljub temu z velikim občutkom miru in vedrine, popolne časovne usklajenosti in natančnosti. Ničesar se ne boj, saj se ni česa bati, ko veruješ vame in mi zaupaš. V tebi sem, torej sprevidi, kako se popolnost mojega načrta uresničuje v tebi in zunaj tebe. Vse se začne znotraj in deluje navzven; torej ne dopusti, da bi kaj v tebi oviralo to napredovanje. Naj se zgodi; novo nebo in nova zemlja sta tu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #143 - 02.03.2004 at 07:21:56
 
2. MAREC

Mnoge duše govorijo o veri, vendar ne živijo po njej. Iste duše govorijo, da me ljubijo, a ne vedo najpomembnejše stvari o ljubezni. Govoriti o tem, kako ljubiš nekoga, ki ga nisi videl, obenem pa ne ljubiti tistih duš, ki so okoli tebe in potrebujejo tvojo ljubezen, modrost in razumevanje, je zapravljanje časa. Najprej se nauči ljubiti tiste duše, ki sem jih postavil v tvojo najbližjo okolico; šele tedaj boš vedel, kaj pomeni resnično ljubiti mene. Zakaj tavati skozi življenje, ko pa moraš samo trdno stopati skozenj z vero in zaupanjem, zavedajoč se, da sem s teboj? Tu sem, podajam ti vse svoje dobre in popolne darove, toda če jih ne sprejmeš, ne moreš imeti koristi od njih. Sam od sebe ti jih ponujam; sam od sebe jih moraš sprejeti in jih nato modro uporabiti za blaginjo vseh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #144 - 02.03.2004 at 15:43:01
 
Miska wrote on 02.03.2004 at 07:21:56:
Govoriti o tem, kako ljubiš nekoga, ki ga nisi videl, obenem pa ne ljubiti tistih duš, ki so okoli tebe in potrebujejo tvojo ljubezen, modrost in razumevanje, je zapravljanje časa.


Kako zelo resnično in kako zelo ... Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #145 - 03.03.2004 at 07:19:03
 
en_bk wrote on 02.03.2004 at 15:43:01:
Kako zelo resnično in kako zelo ... Embarrassed

Hmnjah... nehajmo potem o tem govorit in to živimo, ane? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #146 - 03.03.2004 at 07:19:29
 
3. MAREC

Pripravljen moraš biti na vse čudovite spremembe, ki potekajo v novi dobi. Če jih zmoreš sprejeti in vsrkati, kot bi jih vsrkal pivnik, se bodo spremembe dogajale znotraj in zunaj tebe mirno in harmonično. Odkril boš, da se z njimi spreminjaš tudi ti, ne da bi te preveč prizadele; živel boš in se gibal z njimi ter dihal v njih tako naravno kot riba v vodi. Zmogel boš sprejeti novo okolje in se mu brez vsakršne napetosti prilagoditi. Otrok zlahka prehaja iz vrtca v prvi razred in nato v višje razrede, saj težave brez truda premaguje in se pomika korak za korakom. Ne bi mogel preiti iz vrtca naravnost v peti razred, saj bi bil popolnoma izgubljen. Ne skrbi; ne bom te pomikal prehitro. Moje časovno usklajevanje je popolno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #147 - 04.03.2004 at 07:17:24
 
4. MAREC

Koliko porabljenega časa in energije, ker si ne vzameš časa ali se ne potrudiš umiriti in počakati name! To je skrivna rešitev vsake situacije. Zakaj se ne bi prepričal tako, da bi jo preizkusil in videl, kako deluje? Dokler česa ne preizkusiš, ostaja teorija. To duhovno življenje je zelo realno, praktično, dejavno. Nič teoretičnega ni v njem, vendar je samo od tebe odvisno, da se odločiš in to dokažeš. Svetloba dneva je tu, toda dokler ne odgrneš zaves, ostajaš v temi8. Voda je v cevi, toda dokler ne odpreš pipe in omogočiš, da steče, miruje. Hrana je na krožniku pred teboj, toda dokler je ne poneseš v usta in poješ, ti nič ne koristi. Torej začni ukrepati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #148 - 05.03.2004 at 07:21:11
 
5. MAREC

Misli kot celota, bodi celota in dokazuj, da si celota. Da bi bil cel človek, se moraš poznati, vedeti moraš, kam greš in kaj počneš, nato pa stopati naprej z zaupanjem ter živeti celostno in polno življenje. Nikoli ne dvomi o sebi in svoji sposobnosti, da si lahko cel. Prav dvomi, strahovi in skrbi ti onemogočajo ustvariti celost; torej se nehaj vznemirjati. Preženi vse dvome in strahove, vedoč, da sem s teboj in da so v meni vse stvari mogoče. Zapomni si, da mi moraš vedno zaupati in verovati vame, v božje v sebi. Stopaj z roko v roki z mano, nenehno se posvetuj z mano in dopusti mi, da te vodim in usmerjam. V tebi sem, zato ne more nič zunanjega vplivati na najin neposredni stik. Počuti se varnega v tem védenju. Ko je tvoja varnost v meni, je vse, res vse, najboljše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #149 - 05.03.2004 at 09:10:29
 
Smiley

Miška, že pogrešam tele misli vsako jutro. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11