Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 
(Read 36057 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #120 - 12.02.2004 at 07:09:25
 
12. FEBRUAR

Spoznaj popolni vzorec in načrt, ki prepredata vse tvoje življenje. Nič ni naključno. Čeravno se utegne zdeti nenavadno, je vse moj božji načrt. Ne bi bil, kjer si, delal tistega, kar delaš, če ne bi položil svoje roke nate. Moje poti niso tvoje poti. Vedno se trudi izpolniti mojo voljo. Vem, kaj je najbolje zate, zakaj bi se torej boril proti meni in mislil, da več veš? Popolnoma mi zaupaj in verjemi. Vedi, da sem vedno tu in te ne bom nikoli zapustil ali pozabil. Obračaj se k meni. Poslušaj, kaj ti imam povedati v tišini in ubogaj moj najtišji šepet. Pokorščina ti odpira novo življenje in sprošča energije, ki so bile skrite globoko v tebi. Čakale so, da se bodo sprostile, ko jim boš pripravljen in voljan slediti brez vprašanj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #121 - 13.02.2004 at 07:53:38
 
13. FEBRUAR

Črpaj iz neskončnega vira moči v sebi in spoznal boš, da si sposoben navidezno nadnaravnih stvari, ker ravnaš po mojih božjih zakonih. Karkoli se lahko zgodi, kajti moji zakoni so ključi, ki odpirajo vsa vrata. Zaradi njih postanejo nemogoče stvari mogoče. Prepoznaj jih kot moje zakone, nikoli se ne pozabi zahvaljevati zanje, jih uporabljati v mojo čast in slavo ter za blaginjo vseh. Šele tedaj se bodo začele dogajati najčudovitejše stvari in vsi bodo imeli korist od njih. Pravilno uporabljena moč, ki jo usmerjam in vodim, lahko spremeni tok zgodovine, ustvarjajoč novo nebo in novo zemljo. Če je uporabljena napačno, prinaša le uničenje in razdejanje. Z močjo se ne gre poigravati, z njo je treba ravnati nadvse spoštljivo. Jaz sem moč. Stvarstvo držim v rokah in ti si del te celote. Spoji se z njo in najdi svoje pravo mesto v njej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #122 - 13.02.2004 at 19:53:20
 
Miska od kod to "prepisujes"?  V tem je dosti mojih (oz. sem tudi sam prisell do istih) spoznanj. Ceprav si lahko jaz na "lahek" nacin predstavljam "moc" atoma, ki lahko spremeni "zgodovino". Kot lahko Atomska unicuje, lahko pravilno usmerjena energija dela "precudovita" dela. Js svojo energijo stisnem v predel zel0dca in nato "explozija". Takrat zacutim mravljince (podobno kot takrat ko vas zebe), ki gredo skozi mene (tudi ko je zunaj 40C). Naj boljsi cas za Vizije pa je pri meni ko sem sproscen oz. zelo utrujen. Takrat pa mi "dogaja" kot bi dejansko gledal film. U mes se lahko pogovarjam in povem kaj se bo zgodilo naslednji dan. To sem v druzbi na morju tudi dokazal. V mojem mestu pa tega nihce ne ve, se starsim sem samo tako malo omenil, kao "zajebancija" Wink


Lp
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #123 - 14.02.2004 at 08:02:17
 
Miska wrote on 20.04.2003 at 08:04:12:
ODPIRANJE NOTRANJIH VRAT, Eileen Caddy

Nikoli se ne boj stopiti v neznano, v novo. Stori to brez strahu, pričakujoč najboljše, ko stopiš. Življenje je zelo zanimivo in razburljivo, če si voljan pognati se v novo z absolutno vero in zaupanjem.

Če o resnici samo poslušaš, bereš in govoriš, te ne more osvoboditi. Resnica mora živeti, se premikati in bivati v tebi. Tedaj te osvobodi in šele tedaj spoznaš resnični pomen svobode srca, uma in duha.

Živi in delaj, vendar se ne pozabi igrati, zabavati in uživati v življenju. Vse mora biti uravnoteženo. Če preveč delaš, življenje izgubi ravnotežje, medel postaneš in nezanimiv. V vsem, kar počneš, najdi ravnotežje, odkril boš, kakšna radost je življenje.

***

Leta 1953 je začel Eileen Caddy voditi tih notranji glas, izhajajoč iz vira, ki mu pravi Bog znotraj. Preprosti nauki, ki jih je prejela v desetletjih, ponujajo duhovno resnico in vizijo ter uvid v srečnejše, bolj smiselno in popolnejše življenje. To vodstvo ji je bilo vir navdiha pri ustvarjanju in razvijanju komune v Findhornu, mednarodne duhovne skupnosti in holističnega izobraževalnega središča na severu Škotske.

To je knjiga o duhovnih vrednotah – ljubezni, radosti, miru, hvaležnosti, enosti. Te in druge teme se v tekstu ves čas prepletajo – z besedami Eileeninega vodnika: »Zelo prijazno in zelo ljubeče te nenehno opominjam na stvari, ki so pomembne v življenju, dokler ne bodo končno postale del tebe in živele, se prelivale in bivale v tebi.«

Ta trajni dnevnik ponuja navdihnjena sporočila praktičnega vodstva v preprosti in neposredni prozi s posebnimi predlogi za dnevno rast in razvoj. Mogoče boste zjutraj, ko se prebudite, prebrali dnevno sporočilo, ki vam ponuja celotno usmeritev za dan. Lahko ga izmenično prebirajo družinski člani ob zajtrku ali pa ga uporabite za osnovo dnevne meditacije. Vnovič ga preberite, preden zaspite, saj bo pripomoglo k boljšemu pregledu dneva. Kakorkoli se že odločite, sprejmite te nauke in jih nosite v sebi dan za dnem, leto za letom ter živite in rastite v njih, dokler ne bodo opravili svojega blagega in dobrohotnega dela, to pa je »odpiranje notranjih vrat«.

Tole je knjigica, iz katere prepisujem tele misli, maxtor.

Drugače pa je (vsaj meni) tole, o čemer pišeš, zelo zanimivo. Tudi tisto, ko pišeš, da svojo energijo stisneš v predel želodca. Tam naj bi se (vsaj po mojem védenju) zbirala jeza… Škoda, ker tega ne »razkriješ« večim ljudem. Res je, da se je treba zavedati, da boš verjetno pogosto naletel na neodobravanje in morda kdaj izpadel tudi kot »čudak«, ampak mogoče bi se pa dalo tole tvojo energijo in tole tvoje »videnje« za kaj dobrega ali koristnega uporabit? Če boš skrival le v sebi oz. razlagal tole samo kot »zajebancijo«, boš to težko približal tudi drugim ljudem. Morda pa imaš kakšen tovrsten potencial v sebi, pa ti vse to kaže le na to, da bi ga moral izkoristiti? Usmeriti? Kaj, če bi o tem za začetek poskusil govoriti o tem v krogih ljudi, ki bi te poskušali razumeti? Ti morda celo pomagati pri usmerjanju tele tvoje energije ali razlagi tvojega videnja? Ne vem, jaz sem popoln telebajsek za te stvari, nimam kaj dosti pojma o njih, vendar vanje verjamem…

Lep dan ti želim!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #124 - 14.02.2004 at 08:03:00
 
14. FEBRUAR

Ljubezen je v zraku. Čuti njeno toploto in svobodo, ki jo prinaša. O njej ne gre govoriti, saj se izraža na nešteto načinov; s pogledom, dotikom, z dejanjem. Ljubezen je povsod, vendar se je moraš zavedati, da jo lahko povsem ceniš. Zrak, ki ga dihaš, je vsepovsod, toda zdi se ti samoumeven, dokler se ne zaustaviš, se ga zaveš in sprejmeš dejstvo, da te ohranja pri življenju. Ničesar ne jemlji kot samoumevno, kajti če si tako naravnan, ne zaznava radosti in iskre življenja. Ljubezen se poraja po malem, nato pa raste in raste. Ko resnično ljubiš, veruješ in zaupaš. Naj se ta ljubezen pretaka naprej in naj ji nič ne stoji na poti. Naj se moja božja ljubezen pretaka skozi vse. Spoznaj mir, ki presega vsako razumevanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #125 - 15.02.2004 at 08:07:49
 
15. FEBRUAR

Skrivnost, da kaj uspe, je v želji, da uspe in v pozitivni naravnanosti, da ne more biti drugače. Če se lotiš težavne naloge le napol, ne težiš za uspehom, toda ko se je lotiš z vsem srcem in resnično željo, da bi uspel, se bo zgodilo najboljše. Vsega, česar se lotiš, se loti z vsem srcem, pa naj gre za drobne vsakdanje opravke ali za najtežje in najbolj zapletene. Bodi voljan sprejeti resnične življenjske izzive in se jih ne boj. Ko se spopadaš z njimi v pravem duhu in z notranjim védenjem, da delujem v tebi in skozte in ti pomagam, se lahko zgodi karkoli. Spremeni svoj pogled in odprl boš vrata pritoku in odprl boš vrata pritoku zelo pozitivnih in ustvarjalnih energij v svoje bitje. Spoznaj, da se lahko spreminjaš, spreminjaš z veliko hitrostjo, vendar je vse odvisno od tebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #126 - 16.02.2004 at 07:01:06
 
16. FEBRUAR

Kako se lotevaš stvari, ki so pomembne v življenju? Imaš prave vrednote? Zakaj si ne bi vzel časa in se umiril, utihnil, preučil svoje razloge in uvidel, ali so najvišji? Samo ti lahko to storiš. Nihče ne more tega storiti namesto tebe. Morebiti boš moral počakati name in ne boš dobil takojšnjega odgovora. Morebiti se moraš naučiti pomembnih lekcij, ki se jih lahko naučiš le v tišini in čakajoč name, še posebno, če si nestrpna in zahtevna duša. Zakaj bi iskal opravičila zase? Teoretično poznaš vse odgovore. Zdaj je čas, da jih udejaniš in vidiš, kako delujejo zate. Nikoli se ne boš naučil življenjsko pomembnih naukov, dokler jih ne boš preizkušal na sebi. Zakaj ne bi tega storil takoj in nehal zapravljati čas s premišljevanjem o njih? Spoznaj, kaj so prave vrednote in postavi prave stvari na pravo mesto. Naj delam v tebi in skozte.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #127 - 17.02.2004 at 06:58:07
 
17. FEBRUAR

Ko boš pripravljen, da se mi povsem predaš in ne zadržiš ničesar zase, bodo zadovoljene vse tvoje potrebe in tvoje življenje se bo odvijalo v obilju; ko se mi predaš, odpreš vrata pretoku. Vsrkavaj ta zakon vase, dokler ne postane del tebe, dokler ne zavibriraš v ritmu vsega življenja; spoznal boš pomen celosti, stanja uglašenosti s celotnim stvarstvom, torej uglašenosti z mano. Sem stvarnik vsega stvarstva; sem celotnost življenja. Dvigni svojo zavest in spoznaj, da sem v tebi, da je ta celotnost v tebi in da te razen tvoje omejene zavesti nič ne more ločiti od njene čudežnosti. Zakaj je torej ne bi sprostil in razširil? Ne dopusti, da bi karkoli zaustavljalo širjenje tvoje zavesti, sprejmi, da sem v tebi, da si ti v meni, da sva eno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #128 - 18.02.2004 at 07:29:46
 
18. FEBRUAR

Ko daješ ljubezen in razumevanje, se ti vrneta stoterno. Ko izražaš kritiko in oddajaš negativnost, se ti povrneta stoterno. Kar je globoko v tebi, se kaže v tvojem življenju navzven. Ne moreš skrivati svojega nezadovoljstva ali bede, kajti prej ali slej bosta izbruhnila navzven kot ognojek, ki ga je treba prerezati. Čim prej se strup izlije, tem bolje. Najhitreje in najbolje je to doseči s spremembo naravnanosti. Nadomesti strupene, negativne, kritične misli z mislimi čiste ljubezni, harmonije in razumevanja. To je mogoče storiti zelo hitro. Ni se ti treba valjati v bedi in potrtosti. Ni ti treba zapravljati dragocenega časa za samopomilovanje. Ko želiš izboljšati položaj, v katerem si, lahko to storiš takoj. Sprememba se lahko zgodi, kot bi trenil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #129 - 19.02.2004 at 07:25:09
 
19. FEBRUAR

Vsakdo se mora v tem življenju naučiti zelo pomembnih naukov. Naučiti se mora, na primer, kako opraviti, kar mora biti opravljeno, ne da bi zbujal pozornost, brez vsakršnega hrupa in fanfar. Ne odrivaj tovrstnih lekcij na stran in ne misli, da poznaš vse odgovore, pa se ti zato ni treba učiti osnov. Zazri se globoko vase in naj te duhovni ponos ne oslepi za lastne pomanjkljivosti, saj ne moreš biti povsem koristen, če mu dovoljuješ, da ti ovira pot. Ponos ti lahko pogosto onemogoča, da bi se naučil novih in življenjsko pomembnih lekcij, ki čakajo, da jih boš sprejel in tako zaustavlja tvoj duhovni razvoj. Vedno je še kaj novega in čudovitega, kar se je treba naučiti in vsrkati in lahko boš to storil, če boš pripravljen ostati odprt in prepoznati svoje potrebe. Zadovoljuj te potrebe v resnični ponižnosti in globoki hvaležnosti. V življenju se nikoli ne prenehaš učiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #130 - 20.02.2004 at 07:16:27
 
20. FEBRUAR

Zakaj bi se česarkoli bal? Vedno sem s teboj. Stopam pred tabo, da ti pripravljam pot in ob pravem času se ti bo pokazala v resnični popolnosti. Imeti moraš vero, tvoja vera mora biti močna in trdna, da lahko živiš to življenje. Ko jo udejanjaš, se veča in krepi. O veri ne gre govoriti. Treba jo je živeti, tako da lahko vse duše vidijo, da ne gre za nekakšno veličastno življenje v oblakih, ampak da je zelo resnična in nekaj, kar se udejanja v vsakdanjem življenju. Čisto nepotrebno je razpravljati o veri ali prebirati o njej, če ne živiš po njej. Pomeni, da se moraš odgnati z globokega dna in zaplavati, ne le čofotati v plitvinah z eno nogo na dnu, govoreč sam sebi, da znaš plavati. Zakaj ne bi tega polnega in prekrasnega življenja zaživel takoj zdaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #131 - 20.02.2004 at 08:19:34
 
Lep dan ti želim, Miška Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #132 - 21.02.2004 at 10:27:15
 
Hvala, en_bk  Smiley

Hmm… a ti verjameš, da se dan po jutru pozna? Kaj hočem rečt? V bistvu to, da tako, kakor se usmeriš v dan zjutraj, tako ti bo dan tudi minil… Deluje… vprašaj mene… če uspem zjutraj najti svoj mir v srcu, potem je mir v srcu cel dan… ga ne razburkajo niti raznorazne situacije in vplivi okolice, ki se jim v vsakodnevnem življenju ne moreš izognit… in takrat vedno lahko zvečer rečem – še en lep dan je za mano, čeprav se ni odvijal ravno po mojih načrtih in po mojih željah… Če pa sem »raztreščena« že zjutraj… ajsi… se zna zgodit, da včasih potem zvečer iščem raztreščene koščke sebe po sobi…  Grin Tako da – vzet si pol urice časa zase zjutraj… ni slaba naložba  Smiley

OK, malce slikovito napisano, ni pa daleč od resnice…

Miren in prijeten dan želim tudi tebi!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #133 - 21.02.2004 at 10:28:16
 
21. FEBRUAR

Nihče ni rad ranjen ali zapostavljen; nikomur ni všeč, da ga ignorirajo ali da se počuti neljubljenega, nezaželenega. Zakaj torej ne bi ravnali s soljudmi z ljubeznijo in spoštovanjem? Poskusi jih razumeti in bodi pripravljen prehoditi z njimi še eno miljo, če je potrebno. Zelo strpen bodi, zelo potrpežljiv in zelo ljubeč. Tudi sam si želiš, da bi tako ravnali s teboj, torej živi, kakor bi želel, da bi živeli drugi. Bodi dober zgled, toda nikoli ne stori ničesar samo zato, ker se ti zdi, da to pričakujejo od tebe. Stori, ker sam želiš storiti in z vsem srcem želi, da bi pri vsem, kar delaš, govoriš ali misliš, ravnal najbolje. Večja, ko je želja, lažje se izpolni. Nikoli ne bodi zadovoljen s povprečnim. Pazi, da je vse, kar delaš, najbolje opravljeno, da so tvoji motivi čisti in da ni v tvojem ravnanju nič sebičnosti ali osredotočenosti nase.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #134 - 22.02.2004 at 08:06:39
 
22. FEBRUAR

Bodi ti in ne trudi se biti podoben drugim. Svet mora biti sestavljen iz raznolikosti. Nočem, da bi bili vsi enaki kot grahova zrna v stroku. Potrebujem vas različne, da vsak opravlja svoje delo in igra svojo vlogo, spajajoč se v celoto. To ne pomeni, da sta zaradi vaše različnosti nujna neskladje ali disharmonija. V orkestru je mnogo različnih glasbil, a vsako ima svoje mesto v celoti in se odlično staplja, ko deluje harmonično z njo. Neskladje in kaos nastaneta, ko posamezne duše nenadoma krenejo stran, ne da bi pomislile na celoto ali jo upoštevale. Ko je tvoje srce na pravem mestu, ko živiš in delaš za dobro celote, se zgodi najboljše. Nehaj se torej boriti. Edino, kar moraš storiti, je, da živiš in dopustiš, da se vse samo odvija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11