Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2072 times)
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
instantna duhovnost
08.11.2003 at 18:05:48
 
kaj si mislite o raznih (dragih) tečajih samorazvoja, iskanja duhovne poti itd.

Jest nekako duhovnost živim in mi vprašanja, ki jih imam predstavi pot sama ( ko je čas za to), nek tak instant načim se mi zdi dokaj vprašljiv. Mislim greš na intenzivni tečaj daš 15 000 sit za 5 ur pol pa 1 mesec spet živiš svoje običajno življenje  ??? (upam da se motim)

zdi se mi stvar preveč božanska, da bi se z njo ukvarjal kot s sredstvom za preživetje in služenje denarja.

comments...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: instantna duhovnost
Reply #1 - 08.11.2003 at 23:11:34
 
obstaja miljon ljudi ki ne živijo duhovnosti ...
niti se jim ne sanja kaj to je ...
tisti rabijo take tečaje ipd ...

pomoje je to preprosto tko da ko prideš do tega nivoja v svojem lajfu, moraš pač svoje znanje predat drugim. se pa precejkrat opazi da so nekateri preskočili na ta nivo - nivo učitelja ... tiste pol hebe ...

tuki je velik za filozofirat ... smo pa o tem že kr precej govoril ... mal poišč ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: instantna duhovnost
Reply #2 - 09.11.2003 at 00:50:20
 
ok ql, pol sm za brez veze novo temo odpiru,
grem zdej pol poiskat, sam nimam kej preveč dobrih izkušenj s tem iskanjem, ampak bo že
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: instantna duhovnost
Reply #3 - 11.11.2003 at 10:52:39
 
Etika, morala ipd. zame niso zanemarljive kategorije kadar je govora o duhovnosti. Menim, da nekdo, ki "se bliža Bogu" mora neizbežno hkrati postajati tudi bolj "etično neoporečen" (se opravičujem za neprimerne izraze). Ker Bog je pravičen, moralen itd.

In kdor računa za posredovanje duhovnega znanja, za veščine, ki so takorekoč za javno dobro, ta po mojem z etiko nima veliko skupnega.
Isto po mojem velja za tiste, ki za svoje znanje iz homeopatskega zdravilstva in tehnik (npr. reiki itd.) računajo za uslugo. Razumem, da obstajajo objektivni stroški za zdravila ipd., vendar bi sama usluga morala biti zastonj. Če je govora o etiki, seveda.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: instantna duhovnost
Reply #4 - 11.11.2003 at 13:28:32
 
mislim, da eni ko stopjo na duhovno pot to začnejo forsirat v tem sistemu in pol hodjo na neke tečaje, dosežejo neko znanje, ki ga pol prodajajo.

uprašanje je pa kaj so na seb realnega dosegl

sicer je to tko zlo relativno, lahko ti sama pot nakaže, da je prava stvar, ali napačna.

samo da moraš pol to uvidt, na pa da si govoriš jest sm duhovno nekje zelo visoko, mam stopnjo tega pa unga, odzuni na cesti pa napizdiš klošarja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: instantna duhovnost
Reply #5 - 12.11.2003 at 18:11:36
 
To ravno ni instant duhovnost, je pa duhovnost, da se malo zamislimo zakaj smo in kako nam je lahko lepše le, če želimo.
Izvedela sem, da ima  22. in 23. novembra 2003 (sobota in nedelja ves dan) v Domžalah dvodnevni začetni seminar Miran Zupančič. On je zdravilec, jasnovidec in pisec knjige Človek drugih dimenzij. Jaz sem bila pred tremi leti in sem se veliko naučila (sproščanja, vizualizacije, samozdravljenja), tako da sedaj samo nadgrajujem in uživam v rezultatih, ki so vidni. Tam se lahko kupi tudi njegova knjiga, ki je kot priročnik. Pokliče se ga lahko na telefon: 090-43-24, za osebni pogovor ali prijavo na seminar pa se ga da dobiti tudi na GSM: 040-236-890.
Želim vam veliko veselja. Čao
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: instantna duhovnost
Reply #6 - 12.11.2003 at 21:34:49
 
bogglefreak20 wrote on 11.11.2003 at 10:52:39:
In kdor računa za posredovanje duhovnega znanja, za veščine, ki so takorekoč za javno dobro, ta po mojem z etiko nima veliko skupnega.

najpogostejši je argument, da če 'zdraviš' zastonj, to itak 'noben' ne spoštuje, pa še karmo si nabiraš ... kao ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: instantna duhovnost
Reply #7 - 13.11.2003 at 00:55:25
 
titanic: in kolk stane zadeva (ce stane sploh kej ce ne je the best)

pa jest verjamem, da se da naučit koristnih stvari,
samo jest nism gledu s strani porabnika, temveč ponudnika!
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: instantna duhovnost
Reply #8 - 13.11.2003 at 05:42:09
 
Ali drugače povedano.

KO IMAJO BEDAKI DENAR, PAMETNI SLUŽIJO.


Blagajnik Kreden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: instantna duhovnost
Reply #9 - 13.11.2003 at 10:33:28
 
gape wrote on 12.11.2003 at 21:34:49:
najpogostejši je argument, da če 'zdraviš' zastonj, to itak 'noben' ne spoštuje, pa še karmo si nabiraš ... kao ...


Poznam ta argument. Kar je zastonj, naj ljudje ne bi resno jemali. Ampak mi sploh ni logično, kako bi lahko nekdo nabiral karmo, če pa daje, zastonj daje svoje znanje naprej. Če pa za to računaš, potem odpadejo vsi, ki si tega ne morejo privoščiti - v mojem svet vlada tudi solidarnost in čut za pomoč drugemu pro bono.
Sploh pa je po mojem jasno, da je dajanje tisto, ki bogati, a ne?
Tako, da me ta argument vedno preseneti...  ???
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: instantna duhovnost
Reply #10 - 13.11.2003 at 10:45:04
 
tudi mene ...  Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: instantna duhovnost
Reply #11 - 13.11.2003 at 10:58:06
 
gape wrote on 13.11.2003 at 10:45:04:
tudi mene ...  Wink


Morda pa je potrebno spoznati  še ta paradox, da ne mormo zvedet, kaj je dajanje za "druge" - torej dajanje, ker nam Bog najbolje omogoča, da delamo le zase?
Back to top
 
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: instantna duhovnost
Reply #12 - 13.11.2003 at 12:22:00
 
bogglefreak20 wrote on 13.11.2003 at 10:33:28:
Poznam ta argument. Kar je zastonj, naj ljudje ne bi resno jemali. Ampak mi sploh ni logično, kako bi lahko nekdo nabiral karmo, če pa daje, zastonj daje svoje znanje naprej. Če pa za to računaš, potem odpadejo vsi, ki si tega ne morejo privoščiti - v mojem svet vlada tudi solidarnost in čut za pomoč drugemu pro bono.
Sploh pa je po mojem jasno, da je dajanje tisto, ki bogati, a ne?
Tako, da me ta argument vedno preseneti...  ???


to je blo po moje mišleno v stillu karme, namreč ti daješ dobro, dobro se ti vrača. nej ne bi nabiru karme ampak pozitivno energijo, kar je itak logično.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1