Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5954 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Vilinski svet in Marjetka Jeršek
23.10.2003 at 18:30:37
 
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #1 - 23.10.2003 at 22:11:01
 
kaj pa članki  Grin  Grin  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #2 - 23.10.2003 at 22:36:38
 
Takoj ko izidejo 8) Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #3 - 02.11.2003 at 10:48:39
 
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #4 - 04.11.2003 at 08:38:37
 
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #5 - 11.11.2003 at 09:39:03
 
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #6 - 30.12.2003 at 09:54:05
 
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #7 - 31.12.2003 at 08:57:50
 
Zdaj za praznike, ko imam malo več drena, sem se tudi jaz slučajno poglobil v vilinski svet. To zares slučajno, saj sem se spomnil na ta svet, ko sem opazoval stare vile na nekem starem skednju, ki me spominja na moje počitnice na kmetih. Pri tistih vilah sem ugotovil, da je zadeva res onstran tega sveta, kot pravi "vilinčarka" v uvodnem postu tam na tisti svoji strani, saj tistih vil več ne uporabljamo pri rednem delu. Nadomestili so jih stroji.

Sem pa pogledal v slovar in našel kar precej različnih vil(incev): z dvema rogljema, s tremi roglji, s štirimi roglji, s petimi, lesene, železne, z lesenim ročajem, s kovinskim ročajem... Torej vilincev zares veliko. So bili pa vsi pomalem znucani, nekateri z zlomljenimi roglji, z zarjavelimi kovinskim deli, z izglajenimi ročaji... Skratka, ta vilinski svet onstran današnje realnosti je sila zanimiv. In ima tudi precej moči, če se človek spusti na tipično rurarno področje.

Sem mislil enega lesenega vilinca vzeti domov, pa imam premalo prostora v stanovanju v bloku...

Ja, res si človek lahko marsikaj obeta od teh vil(incev)... Hehe. Vsaj pravljičarji imajo svojo tvarino za ustvarjanje.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #8 - 31.12.2003 at 09:37:38
 
Samson wrote on 31.12.2003 at 08:57:50:
Sem mislil enega lesenega vilinca vzeti domov, pa imam premalo prostora v stanovanju v bloku...

Vidiš zdej, kam nas je pripeljalo... včas so bile vile del vsakdana vsakega poštenega človeka... zdej pa po blokih niti enega samega kota ni več, kjer bi bil prostor zanje Tongue Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #9 - 03.01.2004 at 07:06:28
 
Devi wrote on 31.12.2003 at 09:37:38:
Vidiš zdej, kam nas je pripeljalo... včas so bile vile del vsakdana vsakega poštenega človeka... zdej pa po blokih niti enega samega kota ni več, kjer bi bil prostor zanje Tongue Wink



To si dober napisala, POŠTENEGA človeka.

Si mar TI poštena ?

Glupo vprašanje, odgovor je jasen. NE.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #10 - 03.01.2004 at 11:48:41
 
Valjda da sem, mam vile doma Grin

Pa ti?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Vilinski svet in Marjetka Jeršek
Reply #11 - 03.01.2004 at 12:46:53
 
Ja, me res zanima kakšne vile ?

Valjda da nisi, kako si lahko poštena ? To mi razloži ?

Jaz ? Kakor gdo vzame.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1