Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3162 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Hrbtenica
17.10.2003 at 12:49:04
 
Quote:
Pozdravljeni!

Lepo bi prosila, ce mi lahko kdorkoli pomaga s kasnim nasvetom glede moje tezave. Stara sem 24 let in imam ze od 17 leta tezave s hrbtenico. Bolecine so se najprej pojavile v krizu,trtici in levem delu medenice, obcasno me je bolela leva noga. Obiskala sem nekaj ortopedov, kiropraktika, manuelnega terapevta in sla skozi nesteto terapij. Bolecina pa je ostajala. Se danes niso postavili prave diagnoze (le lumbalgijo). Stevilna rentgenska slikanja niso pokazala nikakrsnih nepravilnosti, zdaj cakam na magnetno resonanco hrbtenice, bolecine pa so postale tako mocne, da tezko stojim ze vec kot pet minut. Aprila sem dozivela tudi prometno nesreco, zaradi katere se je bolecina razsirila po celem ledvenem delu hrbtenice, rentgen pa prav tako ni pokazal nepravilnosti. Kot ze omenjeno tezko stojim, hodim dalj casa, od nasrece naprej pa tudi tezko sedim dalj kot uro dve in se ne morem drzati popolnoma pokoncno, saj v uleknjenem delu cutim ostro bolecino. Zdravniki pravijo, da bo vse skupaj minilo, jaz pa sem navelicana cakati ze vec kot 7 let, poleg tega je stanje vedno slabse.
Hvala za pomoc!
Lep pozdrav!


Smiley
mogoče ti lahko pomagam.
Oglasi semi na mail
stoyansvet@hotmail.com
Smiley
Back to top
« Last Edit: 10.12.2016 at 01:39:59 by gape »  

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Hrbtenica
Reply #1 - 17.10.2003 at 15:14:18
 
Hm, kako naj tole napišem, da se ne bo bralo kot eno alter bluzenje...

Mene boli hrbet, že od kar vem zase. Leta 91 sem si ga pa šel še na živo lomit, tako da danes lahko hodim samo po zaslugi angela varuha. Z bolečino sem se naučil živeti, tako da normalno funkcioniram, oziroma sem omejitve, ki so mi jih drugi hoteli vsiliti, presegel.

Moja spoznanja, ki sem jih na tej kalvariji dosegel, so zaenkrat naslednja (pravim zaenkrat, ker bom zadnje spoznanje o tej stvari dosegel par trenutkov pred smrtjo):

- zdravniki in zdravilci pri vsej stvari sploh niso pomembni, z mano oziroma mojo bolečino imajo toliko veze, kot Alfa Centauri z vinskimi mušicami...
- vse je odvisno samo od mene

ČE HOČEM, LAHKO ŽIVIM BREZ BOLEČINE.

Kadar pa na to pozabim, takrat postanem negativen in to se odraža na mojem fizičnem telesu, natančneje na najšibkejšem delu mojega telesa, to je hrbtu.

Hočem reči naslednje: moja bolečina je odvisna samo od mene.

Moj nasvet: namesto, da iščeš pomoč pri drugih, jo poišči v sebi.

Proces je dolgotrajen in se dejansko nikoli ne ustavi. Ti ne rabiš terapevtov, pač pa nekoga, ki ti bo pomagal spoznati samo sebe. Na psihičnem, še bolj pa na duhovnem nivoju nosiš v sebi toliko bolečine, toliko negativnosti, da je pritegnila nase zlo iz okolice. Zato se ti tudi dogajajo nesreče, oziroma zato trpiš.

Bolečina bo pa izginila tisti trenutek, ko se je boš naveličala. Trenutno je pa tako, da se je bolečine naveličal tvoj um, saj ga zelo moti, njegove aktivnost zaradi tega ni takšna, kot si jo on želi.

O temle bi lahko pisal še cel roman, pa me skrbi, da že zdaj sploh nihče nima pojma, kaj sem hotel napisati.

V glavnem, to je moja avtentična izkušnja, ne pa nakladanje, samo ubesediti je (še) ne znam, verjetno zato, ker se mi v bistvu še vsak dan dogaja.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Hrbtenica
Reply #2 - 18.10.2003 at 06:32:51
 
Jakob, imamo pojma, o čem govoriš, zato  kar brez skrbi govori dalje... Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miran
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

Re: Hrbtenica
Reply #3 - 31.10.2003 at 20:25:23
 
če želiš priti na osebni obisk, kliči 040-236-890 ali na 090-43-24 Gjer-kat d.o.o. Zdravilec Miran
(lahko si ogledaš tudi pod "Samozdravljenje" Človek drugih dimenzij  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Hrbtenica
Reply #4 - 02.11.2003 at 01:48:05
 
Miran wrote on 31.10.2003 at 20:25:23:
če želiš priti na osebni obisk, kliči 040-236-890 ali na 090-43-24 Gjer-kat d.o.o. Zdravilec Miran
(lahko si ogledaš tudi pod "Samozdravljenje" Človek drugih dimenzij  Shocked


OK, reklamo si naredil, zdaj pa še tukaj daj kakšen brezplačen nasvet, če te kdo prosi zanj. Saj te nič ne stane. Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Hrbtenica
Reply #5 - 02.11.2003 at 12:43:17
 
no mene ni treba klicat niti mi ni treba pisat na mail Wink


mi smo včasih rekl: preveč si si naložu (na rame - posredno hrbet) in zdej te boli.
recimo, jest sm začel pedenat hišo prbližn eno leto nazaj, pozim me je med kidanjem potke do hiše, zasekal u hrbtu, na desni strani. pol sm še precej prečepel, med polaganjem ploščic, pol še standardno pred računalnikom v bednem-bednem položaju ... itd ... krampanje, lopatanje ... skoz neki ... nikol časa za umirit se, zravnat hrbet in zameditirat ... meditirat je blo treba pač med (ne)delovanjem.
skratka ... kolkr sm ugotovu, ko si to enkrat navlečeš (bolečinko u hrbet), se tega težko skineš, sploh če nič radikalno ne spremeniš ... zdej, zdej bo fertik lopatanja, klečalnik sm pa prjatlu zaplenu že precej nazaj ... zdej je že kr kulj, je tud na ramah mnogo manj reči, ki so še za realizirat ... bom reku tko, število namer, ki se imajo še za uresničit na prvem nivoju se je drastično zmanjšalo.
in ves čas sm bil v zavedanju, da je to preveč kar sm si use naložu, ampak sm reku, jebiga, časa je mal, in telo mora tud svoje oddelat.

in zdej je oddelalo ... in zdej zdravmo ... kolkr znamo ... recimo jest jakobove igre ne bi nikol sprejel (to se samo tko reče, sa, nikoli ne reci nikoli je pač nad vsem) ... pač boli ... se navadu živet z bolečino ... ok navadm se samo pod pogojem, da je to pogoj da me spusti, drugač pa, ma da se popravi telo ... če drugač ne, greš k babi in ga prosiš ... če si zaslužiš boš to zihr dubu ... al pa h kakšnmu drugmu, k se ga zdej ne spomnem pa zihr, pa vem da obstajajo.

treba se je pa odločt ... ste pa vedno eni, ki se razlikujete in je jeba z vami, ker ste glih una izjema, ki potrjuje pravilo. čeprov, to je tko samo če hočeš, bit izjema ki potrjuje pravilo.

pravilo je pač da se da vse pozdravt.
edin verjetno fizične poškodbe - minus roka ipd ... to zna bit jebeno, čeprov, če bi se tko odloču človek, ki nima roke, bi jo danes znal dobit nazaj.
danes se vse ravna po naših mislih.

definitvno bi blo pametno pogruntat od česa si fasala to bolečino in zakaj si se nanjo navezala. kaj ti je omogočala? kaj je blo tisto kar si si preveč naložila na hrbet in začela okrog prenašat?
na misel mi pride še miljon vprašanj ... pa rajš ti povej ... če te zanima seveda ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Hrbtenica
Reply #6 - 03.11.2003 at 11:18:18
 
gape wrote on 02.11.2003 at 12:43:17:
pač boli ... se navadu živet z bolečino ... ok navadm se samo pod pogojem, da je to pogoj da me spusti, drugač pa, ma da se popravi telo ...


Točn tko!

Valda nism mislu, da te mora stalno bolet, ti se morš pa kao sprijaznit s tem.

Sprejet jo moraš, velik več energije ti vzame strah pred bolečino kot pa bolečina sama.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
gjer-kat
Guest




Re: Hrbtenica
Reply #7 - 04.11.2003 at 20:19:32
 
Pozdravljena!
Uporabi naslednjo metodo, ki ti jo bom opisal iz svoje prakse. Usedi se na udoben stol.
1. V mislih si predstavljaj na mestu bolečine, obliko bolečine(krog, kvadrat, črto,elipso itd).
Sedaj si z svoje leve strani telesa zamisl posodo in obliko posode v katero boš dala bolečino.
2.Sedaj ko že imaš obloko bolečine, določi sedaj barvo bolečine, kakšna je? zapomni si jo.
3. Sedaj določi okus bolečine, kakšen je? zapomni si ga.
4. Sedaj določi vonj bolečine, kakšen je? zapomni si ga.
Sedaj daj vse na dno posode z leve strani. Bolečina bo izginila. Če ne že v prvem poskusu, pa ponovi te cikle.Bolečina je samo navada, če prekinemo z vizualizacijo navado, bolečina izgine. Ta metoda ti odpravi vse bolečine. G.Joži je imela štiri leta hude bolečine v sklepih ramen( sklepna revma). Ko je šla štirikrat skozi opisane cikle ni mogla več odkriti bolečine, ne glede na to kako je premikala rameni. Še mesece kasneje se bolečina ni pojavila. M.M. je občutil kronično bolečino v spodnjem delu hrbtenice. Zavestno je šel skozi opisane cikle-dvakrat. Ko je hotel iti še enkrat bolečine ni bilo več. Vse je v vizualizaciji in imaginaciji. Tu ni nobene magije ali rituala, avtosugestije, afirmacije. Stori to in bolečine ne bo več. Srečno,Miran. ??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1