Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 717 times)
exorcist
Ex Member




EGO ni vedno krivec
11.10.2003 at 16:06:40
 
Pripisati vso krivdo EGU pomeni spregledati kompleksnost občutja in se izogibati globljemu delu duše, v katerem prebiva. Če bi mu resnično prisluhnili, bi mogoče naleteli na njegove zametke v svojem življenju ali svoji družini, prepoznali bi okoliščine, ki so ga tokrat izzvale, in mit, ki se trenutno dogaja. Tes tvari niso nikoli jasne, zato se ponavadi osredotočimo na očitna čustva in si jih površno razlagamo.


Vir: Nega duše - Thomas Moore
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO ni vedno krivec
Reply #1 - 11.10.2003 at 21:57:28
 
ne gre se tolk za krivdo, kot za vzrok.
in vzrok za občutje (taslabo) je v egu, vsaj če ga pojmuješ tko kt jest npr, kot skupek vseh vzorcev, ki so (še) v meni, (ego namreč).
to da je vzrok za občutje (ki nas ponavadi ne navdaja z navdušenjem) v načinu življenja ali v družini ... to je pa itak jasno ... ti vzroki so zapisani v vzorcih in ti vzorci nam preprečujejo zavestno odreagirati na neko situacijo, namesto tega ego sproducira reakcijo, ki povzroči filing, (ki nas ponavadi ne navdaja z navdušenjem).
tko da ... ni kriv ego ... nihče ni kriv u bistvu, ego pa dejansko prepreči akcijo in namesto nje vstavi reakcijo in to nisem JAZ ampak samo moj trenutni ubogi jaz.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1