Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 
(Read 59706 times)
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #150 - 17.09.2003 at 15:11:36
 
Lilith wrote on 17.09.2003 at 14:21:54:
LSD je po izkus<caron>njah sodeč zelo dvorezen meč:

1.Zakomplicira se, ko ljudem na tripu ne uspe "pozabiti na vsa prepričanja in teorije, ki so jih imeli v glavi"  - takrat lahko potreba po kontroli sproz<caron>i totalno paniko, ker kontrolirati se ni več moz<caron>no. Kup folka po takem bad tripu ni več hotelo slis<caron>at za LSD.

2.S<caron>e bolj tragično pa je gledati, kako lahko LSD pri človeku sproz<caron>i psihotično epizodo ali pa celo trajno dus<caron>evno obolenje. Bom skus<caron>ala razloz<caron>it, kako do tega pride. Ljudje s s<caron>ibko ego strukturo so ves čas na robu tega, da se jim meje ega zrus<caron>ijo. Trip pa je v tem smislu zelo močan dejavnik, ki povzroči, da pride do zrus<caron>itve mej, defragmentacije ega - pol jih pa vozijo na psihiatrijo.
Saj ni rečeno, da ne bi pri takem človeku kak drug zunanji dejavnik sproz<caron>il napr. shizofrenije, ampak res je bad, če si to sam naredis<caron> - tako za brezveze.

Aja, pa s<caron>e to, osebe z ego deficiti so pogosto nagnjene k delinkventnemu vedenju, tudi eksperimentiranju z drogo. Zato jaz vidim problem v eksperimentiranju, ker človek v osnovi ne ve, kaks<caron>no dozo prenese, ko pa izve, je pa itak z<caron>e prepozno.


Ja glede tega da je dvorezen mec se popolnoma strinjam, tudi sam imam podobne izkusnje z njim.

Zgoraj sem le navedel primer za Exorcista da so tudi DR. dokazali pozitivne ucinke DROGE v katere Exorcist ne verjame.

Ljudje vedno exerimentiramo v zivljenju in ne samo z drogami.

Lahko bi se reklo tudi da so droge ogenj s katerim se lahko opeces, zato kot pri vsaki stvari tudi tukaj velja, da je potrebno uprabiti tudi kancek razuma.

Cist tko tud brez drog si lahko marsikaj naredis.

Glede tega (Zakomplicira se, ko ljudem na tripu ne uspe "pozabiti na vsa prepričanja in teorije, ki so jih imeli v glavi) pa je tako, ce si mogoce poskusila trip oz. kdorkoli je v zivljenju vzel trip bolj halucigene narave, po njem ni bil nikoli vec isti.
Zivljenje se ti spremeni za vedno oz bolje receno pogled na svet in dojemanje nasega sveta.

Veliko je povezano s tem da nekateri ljudje zal zivijo prevec po prepricanjih kako morajo ziveti in zato se ponavadi takim ljudem vse skupaj se bolj zakomplicira.

Je pa tudi res, kot sem ze nekajkrat omenil ce droge (kot vsako drugo stvar) zlorabljas, se ti to lahko tudi vrne, in zal sem tudi sam to obcutil na lastni kozi, pa sem se kljub temu spravil k sebi.

Vsi pa dobro vemo da je veliko ljudi umrlo tudi zaradi pijace...
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha1
Guest




Re: Gape forum in mamila
Reply #151 - 17.09.2003 at 16:01:51
 
meheh, ne morm se upret da napisem svoje..
..absolutne resnice glede te stvari ni, vsak ma svojo,
zato vsak v svoj rog piha, tezava nastane takrat,
ko nekdo misli da je nejgova resnica absolutna!

sicer zdej to je spet neka moja resnica  Smiley  pizda, ne maram paradoksov heh..

dejstvo1: nekaterim je droga prinesla (veliko)vec pozitivnega kot negativnega
dejstvo2: 'nekateri' bi ukinili mamila za vse ljudi na svetu
dejstvo3: tisti 'nekateri' iz dejstva2 na splosno (v veliki vecini primerov) nimajo osebnih izkusenj s tem, marvec samo pravijo na podlagi necesa kar so slisali, videli, prebrali
dejstvo4: tisti nekateri iz dejstva2 bi preprecili nekaterim iz dejstva1 nekaj pozitivnega, dobro za njih  posegali v njihovo svobodo, invidualnost,  v njihovo zivljensko pot,.. in tako poseganje je metafizicno gledano zelo NOT COOL.

NE mores ti enmu preprecit da se ne bo zadel.. cetudi rata oblastem VSO DROGO skenslat (ze to je nemogoce, utopija)
imas se druge fikse kot je, bencin, lepilo in tako fiksanje  je 5x bolj nezdravo, in 10x(ok,dandanes  5x:) ) bolj dostopno..
torej dolocen % ljudi in mladih bo vedno v stiku z "drogo"..
inevitabilty


pa ne me zdej odret, jaz dobro vem kaksna nevarnost so droga, in da se starsi bojite za otroke da bodo notr padl in tako naprej..zato je treba drugacen pristop!,ker pristop "ukint VSE|, "to ni dobr za VSE" OCITNO(vec kot ocitno??) enostavno ni pravi.. ce mislis da je droga slaba za vse to zgolj pomeni, da droga ni zate..

 inevitabilty

rabte pilota k bo nastavu nove destinacije
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #152 - 17.09.2003 at 17:09:14
 
exorcist wrote on 16.09.2003 at 11:27:10:
Povej mi eno samcato svetovno religijo, ki tolerira uzivanje drog in vidi v njej nek dusevni potencial. Morda bodizem, NE bato....... Spririzualizem, pa droge sta ko pes in macka.



 jamajka     Grin  Grin  Grin  Grin  Grin 8) 8)      
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #153 - 17.09.2003 at 17:29:59
 
Quote:
Ja glede tega da je dvorezen mec se popolnoma strinjam, tudi sam imam podobne izkusnje z njim.

Zgoraj sem le navedel primer za Exorcista da so tudi DR. dokazali pozitivne ucinke DROGE v katere Exorcist ne verjame.

Ljudje vedno exerimentiramo v zivljenju in ne samo z drogami.

Lahko bi se reklo tudi da so droge ogenj s katerim se lahko opeces, zato kot pri vsaki stvari tudi tukaj velja, da je potrebno uprabiti tudi kancek razuma.

Cist tko tud brez drog si lahko marsikaj naredis.

Glede tega (Zakomplicira se, ko ljudem na tripu ne uspe "pozabiti na vsa prepričanja in teorije, ki so jih imeli v glavi) pa je tako, ce si mogoce poskusila trip oz. kdorkoli je v zivljenju vzel trip bolj halucigene narave, po njem ni bil nikoli vec isti.
Zivljenje se ti spremeni za vedno oz bolje receno pogled na svet in dojemanje nasega sveta.

Veliko je povezano s tem da nekateri ljudje zal zivijo prevec po prepricanjih kako morajo ziveti in zato se ponavadi takim ljudem vse skupaj se bolj zakomplicira.

Je pa tudi res, kot sem ze nekajkrat omenil ce droge (kot vsako drugo stvar) zlorabljas, se ti to lahko tudi vrne, in zal sem tudi sam to obcutil na lastni kozi, pa sem se kljub temu spravil k sebi.

Vsi pa dobro vemo da je veliko ljudi umrlo tudi zaradi pijace...


Cimprej jo priporoci svojim otrokom, se ko bosta v plenicah jima prizgi joint, seznani z LSD, da se najprej navidita na dim, bomo videli do kod bos prisel s svojo vzgojo in kje bodo pristali tvoji otroci. Zase to lahko govoris, je pa zelo neodgovorno, ce si porocen in imas familjo, ki je ti zagotovo nimas sodec po tvojem neodgovornem in nezrelem pisanju o tako perecih vprasanjih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #154 - 17.09.2003 at 18:17:42
 
Quote:
Vsi smo odgovorni za vse,



To govorijo le tisti, ki nočejo niti za sebe biti odgovorni.
Vmešavanje v tuje stvari, obsojanje.....Sebe pa ne vidi.


Meni je vseeno, kdo bo se drogiral in kdo ne.Vsak je sam odgovoren za svoje življenje. Vesolje pa poskrbi zato, da vsak dobi tisto in nosi posledice za svoja dejanja. Nič ni naključno.

Sam ne rabim nobenih drog in jih nikoli nisem rabil, ne alkohola, ne cigaret....


Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #155 - 17.09.2003 at 21:58:27
 
Quote:
Meni je vseeno, kdo bo se drogiral in kdo ne.Vsak je sam odgovoren za svoje življenje.
.


Meni pa ni vseeno za sočloveka, če vem, da "brat" hodi po krivi poti sem dolžan, da ga opozorim, je pa druga stvar, ce me bo poslusal. Taksno pasivno "neftikanje" ravno temelji na ignoranci in brezbriznosti, ko ti je vseeno za drugega, bliznjega, oci raje obrnes na stran, samo da je tebi lepo postlano in toplo... Za druge pa, ah, kaj me briga, pogine naj pes....

Kaka sprijena "newagerska" logika temeljeca na hladnem neodzivanju in nesposobnost se vziveti v tezave drugega, pomanjkanje empatije. Ja, delaj, kar hoces, to je EGOIZEM, ko ti ni za drugega niti malo mar.

Ajd bratec

???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila
Reply #156 - 17.09.2003 at 22:29:29
 
exorcist wrote on 17.09.2003 at 21:58:27:
Meni pa ni vseeno za sočloveka, če vem, da "brat" hodi po krivi poti sem dolžan, da ga opozorim, je pa druga stvar, ce me bo poslusal.


Exo.. sedaj sploh ne bom debatirala o drogi da ali ne... in bom šla malce off topic.

Kar si tule zgoraj napisal.. nujno rabi streznitev...

1. Nisi dolžan opozoriti, da drugi hodi po krivi poti.
2. Če se čutiš dolžnega komu kaj povedati, glede njegove krive poti, je dobro, da si z njim vsaj prijatelj...
3. Ponujaj pomoč tam, kjer te prosijo.
4. Pomoč, kot jo opisuješ tule, je navadno nasilje.

exorcist wrote on 17.09.2003 at 21:58:27:
Kaka sprijena "newagerska" logika temeljeca na hladnem neodzivanju in nesposobnost se vziveti v tezave drugega, pomanjkanje empatije. Ja, delaj, kar hoces, to je EGOIZEM, ko ti ni za drugega niti malo mar.


Ti se sedaj vživljaš v čigave težave sploh???

imo
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila
Reply #157 - 17.09.2003 at 22:32:11
 
Quote:
Meni je vseeno, kdo bo se drogiral in kdo ne.Vsak je sam odgovoren za svoje življenje. Vesolje pa poskrbi zato, da vsak dobi tisto in nosi posledice za svoja dejanja. Nič ni naključno.

Robi.



Tole je tudi mene v oči zbodlo Robi. Normalno. Tebi je vse kdo se bo dorgiral, ker verjetno nimaš otrok, al pa ravno od časa do časa s kom joint pokadiš, tako da ti trava niti ni slaba in se obenem zavedaš, da je nedaleč tam prepad.

Jaz bom šel skozi celotno temo z mojim sinom (7 let).  Kolikor ga poznam bo rekel, da je fiksanje  bljak.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila
Reply #158 - 17.09.2003 at 22:36:19
 
Amstel wrote on 17.09.2003 at 22:29:29:
1. Nisi dolžan opozoriti, da drugi hodi po krivi poti.
2. Če se čutiš dolžnega komu kaj povedati, glede njegove krive poti, je dobro, da si z njim vsaj prijatelj...
3. Ponujaj pomoč tam, kjer te prosijo.
4. Pomoč, kot jo opisuješ tule, je navadno nasilje.



Dej Amstel nehi glumit.  Kako folk nebi opozarjal, če je naša okolica okrožena pred tovstnimi špric paraziti? Daj no nehi no, se vidi, da še nikoli nisi imela kugle trebuha.  
Torej si ponosna na svojo okolico ki je že odrasla in ima svoj razum ter seveda sama nase. Smo tudi tisti, ki smo ponosni na svoje otroke, ki v trenutku lahko padejo pod vpliv špric mislečih.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #159 - 17.09.2003 at 22:44:35
 
Andres wrote on 17.09.2003 at 22:32:11:
Tole je tudi mene v oči zbodlo Robi. Normalno. Tebi je vse kdo se bo dorgiral, ker verjetno nimaš otrok, al pa ravno od časa do časa s kom joint pokadiš, tako da ti trava niti ni slaba in se obenem zavedaš, da je nedaleč tam prepad.

Jaz bom šel skozi celotno temo z mojim sinom (7 let).  Kolikor ga poznam bo rekel, da je fiksanje  bljak.

Andres


Bravo, to sem hotel povedat. Vecina si rece, kaj me briga drugi in to tudi ni najbolj v redu, ceprav verjetno res nima nihce pravice posegat v drugo zivljenje, gotovo pa lahko upozoris nekoga, ce hodi po krivi poti, ce ves do kod lahko gres pri tem cloveku in sicer kako sta si blizu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila
Reply #160 - 17.09.2003 at 22:48:58
 
Andres wrote on 17.09.2003 at 22:36:19:
Dej Amstel nehi glumit.  Kako folk nebi opozarjal, če je naša okolica okrožena pred tovstnimi špric paraziti? Daj no nehi no, se vidi, da še nikoli nisi imela kugle trebuha.  
Torej si ponosna na svojo okolico ki je že odrasla in ima svoj razum ter seveda sama nase. Smo tudi tisti, ki smo ponosni na svoje otroke, ki v trenutku lahko padejo pod vpliv špric mislečih.

Andres



Andres... tvoj problem, če misliš, da glumim.

Recimo, da jaz ocenim, da ti rabiš pomoč.... da bolje razločiš svoja čustva... se ti ne bi zdelo nasilje, če bi ti to povedala, glede na to, da nisva prijatelja???

To sem hotela povedati.

Vsekakor STE PA STARŠI ODGOVORNI ZA TO KAK ZGLED DAJETE SVOJIM OTROKOM.... glede vsega.... A naštevam?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Gape forum in mamila
Reply #161 - 17.09.2003 at 22:52:25
 
exorcist wrote on 17.09.2003 at 22:44:35:
Bravo, to sem hotel povedat. Vecina si rece, kaj me briga drugi in to tudi ni najbolj v redu, ceprav verjetno res nima nihce pravice posegat v drugo zivljenje, gotovo pa lahko upozoris nekoga, ce hodi po krivi poti, ce ves do kod lahko gres pri tem cloveku in sicer kako sta si blizu.


Ko boš kdaj delal s kakim odvisnikom, ti bo kmalu jasno, koliko mu lahko pomagaš ti.

Kar ne pomeni, da ne bi pomagala nekomu, ki je sam uvidel, da tako ne želi več živeti.
A brez uvida ne gre.
Informacije o škodljivosti drog, verejmi, so znane vsem, ki so zasvojeni.
Pa ne govorim zdej samo o travi.

Ajde.... tisti, ki kadite... a boste nehali kaditi, če vam jaz povem, da vam to škodi? Andres, recimo?????????
Me boste poslušali??? Če vam rečem, da mi ni vseeno za vas, niti za vaše otroke, saj kadite doma in jih zastrupljate? Boste to doživeli kot mojo nesebičnost?

Kdo zdej glumi??

...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #162 - 17.09.2003 at 22:59:44
 
Amstel wrote on 17.09.2003 at 22:52:25:
Ko boš kdaj delal s kakim odvisnikom, ti bo kmalu jasno, koliko mu lahko pomagaš ti.

Kar ne pomeni, da ne bi pomagala nekomu, ki je sam uvidel, da tako ne želi več živeti.
A brez uvida ne gre.
Informacije o škodljivosti drog, verejmi, so znane vsem, ki so zasvojeni.
Pa ne govorim zdej samo o travi.

Ajde.... tisti, ki kadite... a boste nehali kaditi, če vam jaz povem, da vam to škodi? Andres, recimo?????????
Me boste poslušali??? Če vam rečem, da mi ni vseeno za vas, niti za vaše otroke, saj kadite doma in jih zastrupljate? Boste to doživeli kot mojo nesebičnost?

Kdo zdej glumi??



Sodec po tvojem defenzivnem pisanju bi si upal porinit roko v ogenj, da si ti ze tudi kadila travo oziroma jo se, zal...

???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #163 - 17.09.2003 at 23:01:15
 
Amstel wrote on 17.09.2003 at 22:52:25:
Ko boš kdaj delal s kakim odvisnikom, ti bo kmalu jasno, koliko mu lahko pomagaš ti.

Kar ne pomeni, da ne bi pomagala nekomu, ki je sam uvidel, da tako ne želi več živeti.
A brez uvida ne gre.
Informacije o škodljivosti drog, verejmi, so znane vsem, ki so zasvojeni.
Pa ne govorim zdej samo o travi.

Ajde.... tisti, ki kadite... a boste nehali kaditi, če vam jaz povem, da vam to škodi? Andres, recimo?????????
Me boste poslušali??? Če vam rečem, da mi ni vseeno za vas, niti za vaše otroke, saj kadite doma in jih zastrupljate? Boste to doživeli kot mojo nesebičnost?

Kdo zdej glumi??



Ja, kakor koli obrnete, ima Amstel prav. In tudi dobro argumentirano je tole napisala.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila
Reply #164 - 17.09.2003 at 23:01:29
 
Amstel wrote on 17.09.2003 at 22:48:58:
Andres... tvoj problem, če misliš, da glumim.

Recimo, da jaz ocenim, da ti rabiš pomoč.... da bolje razločiš svoja čustva... se ti ne bi zdelo nasilje, če bi ti to povedala, glede na to, da nisva prijatelja???

To sem hotela povedati.

Vsekakor STE PA STARŠI ODGOVORNI ZA TO KAK ZGLED DAJETE SVOJIM OTROKOM.... glede vsega.... A naštevam?



Dobro, ti si ocenila da jaz rabim pomoč.  Ok, grem na zdravljenje, samo povej kam in kdaj.  Psiholog, psihiater, ti sam povej, sem itak že večkrat povedal, da smo vsi bolniki.

Starši dajemo zgled otrokom to drži, za njih pa smo itak odgovorni, se razume. Toda  našo odgovornost in zgled njim nam kradejo razni tisti, ki po šolah drogo prodajajo Amstel. Tolk da sva si na jasnem.  Otrok ni pod starševim nadzorom v šoli, zunaj na dvorišču med igranjem in v adolescentni dobi nekje v mestu.  
In seveda, ti si se postavila  v vrsto čakajočih ZA legalizacijo mehkih drog, kar bi potegnilo verigo v smeri ulične, in šolsko dvoriščne prodaje trdih nelegalnih drog. In okrog tega Amstel se cel topic vrti. Začne se s travo. Super, saj sploh ni tako, vse je mehko, past je pa pred očmi.

In se daj mi še reči da ne dajem otroka na prvo mesto. Oglasi se ko boš rodila, potem pa se lahko o otrocih in njihovem pristopu k  drogam pogovarjava, ter kaj je prav in kaj ne.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12