Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 13953 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Kloniranje...?
05.09.2002 at 19:59:11
 
Hmmmm....


Zanima me ali bi kdo želel, da bi ga klonirali....?
??? ??? Roll Eyes

Jaz osebno menim, da Bi bila rada samo ena in Edina Star12- na tem širnem lepem svetu!!

Kaj si o Kloniranju (ljudi) mislite Vi??? Kiss Kiss


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kloniranje...?
Reply #1 - 05.09.2002 at 21:05:39
 
jest nebi, ego pa bi ... bil kloniran
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Kloniranje...?
Reply #2 - 06.09.2002 at 07:51:00
 
Znanstveniki naj lepo v miru delajo, saj s kloniranjem itak ni moč kaj pametnega doseči.
Razen če bodo naredili ene par majhnih Bushev in Sadamov za rezervne dele ta velikim, kar je pa bolj malo verjetno.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Kloniranje...?
Reply #3 - 06.09.2002 at 11:11:58
 
A je kdo poslušal RAELA?

Lepo je rekel: Kaj bi bilo, če bi lahko vašega šest letnega sina, ki je umrl v prometni nesreči potegnili nazaj k sebi? Verjetno bi odobrili kloniranje.

Tudi ta stvar ima svoje dobre in slabe lastnosti. Mislim, da povratka nazaj ni in slej ko prej se bo moralo spoprijazniti s kloni. po moje ljudi klonirajo že tako ali tako...vsaj preizkušajo (v veliki tišini in tajnosti). javnost je praktično obveščena o 10% dogajanja.

In potem se bo stvar razmahnila kot telefoni. In če so včasih naši sorodniki smatrali za nemogoče in nedopustno emancipacijo ženske, počnemo mi to sedaj z zavračanjem kloniranja.

Naš svet drvi.......baje nas čaka še ena dolgotrajna 27 letna vojna. Kdor bo preživel, bo živel v srečnem svetu. Včeraj je enako v nočnem programu bežno omenila regresoterapevtka. Baje......se slabo piše. Sam sem dobil informacijo, da imamo še sedem let časa, da se pripravimo. Pol bodo pa batine.

In kloniranje je le del sveta, ki gre navzdol. Smo v dekadenci. Potrebno bo sprejeti to dejstvo in ga integrirati v naše življenje.

Kdo še tipka po pisalnem stroju? Nihče. Smo postali bolj priročni, bolj moderni, bolj IN. Uporabljamo računalnik. Saj bi še tipkali na stroj, pa dejansko ni nikogar več, ki bi to počel. Je prepočasno in neumno. ROK prešaltanja: od 1990 do 2000.

Kdo še piše pisma in ga pošlje prijatelju po pošti? Zelo malo število ljudi. Zakaj pa bi. Sedaj je elektronska pošta, SMS,.....nimam časa, pa še staromoden bi izpadel, če bi to naredil. Brez veze. ROK prešaltanja: od 1996-2000

In kdo še pospravlja doma, kuha in hodi po nakupih? Pa v službo? Bljak. Najraje ne bi. Najraje bi, da bi nekdo take zamudne stvari počel namesto mene. Kolikokrat smo si to rekli? Evo, prihajajo kloni. ROK prešaltanja 200? - 20??

Sicer bo verjetno potem kak problem, ker si bodo tovarne naštimale zastonj klone. A potrebno se bo preusmeriti v življenju. Tako kot nihče ni vprašal kam so šli volovi, ko je prišel traktor, tako se nihče ne bo vprašal, kaj bo s prebivalci tega planeta.

ŽALOSTNO AMPAK RESNIČNO. Po eni strani OK, po drugi strani pizdarija ( pa pardon izrazu, ampak ne najdem drugega).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kloniranje...?
Reply #4 - 06.09.2002 at 11:35:01
 
Quote:
baje nas čaka še ena dolgotrajna 27 letna vojna. Baje......se slabo piše.
Sam sem dobil informacijo, da imamo še sedem let časa, da se pripravimo. Pol bodo pa batine.


Baje, da meni to zveni prav strašljivo.... menda so tej podatki resnični, baje, da bo z nami kmalu konec....
Ok, mal heca....  ;D  ;D

Kloniranje? Mene ne klonirat.... Pa tudi če bi me, moj klon ne bi bil osebnostno tak kot jest.. tako, da...  :P
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Kloniranje...?
Reply #5 - 06.09.2002 at 11:51:39
 
Amstel.

Baje, ker tega ne moremo vedeti. Je pa vse nakazano v tej smeri.

Upam, da se bom en dan temu smejal.

Po moje klon lahko postane popolnoma enak kot ti oziroma tak, kot si ti želiš. Recomo če bi jaz hotel sebe bolj postavnega, z manj kili, bi lahko to željo izrazil. Edini problem mislim, da je duša. Kako bo to laufalo, ne vem. Edino na tak način bo lahko osebnostno drugačen.

Ja, vsak pa ima željo nekaj spremeniti, pa se ne more soočiti s svojim strahom in se raje slepi v določeni temi.

Daj Borut, shujšaj. Če ne bom klona vzela (ha, ha, ha,.....)

Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kloniranje...?
Reply #6 - 06.09.2002 at 11:51:39
 
Quote:
A je kdo poslušal RAELA?

Lepo je rekel: Kaj bi bilo, če bi lahko vašega šest letnega sina, ki je umrl v prometni nesreči potegnili nazaj k sebi? Verjetno bi odobrili kloniranje.




Če kloniraš telo, kaj je pol z dušo? Saj ni rečeno, da se vanj inkarnira ista duša. Ali pa? Ali pa del energije iste duše? Je tale Rael kaj o tem povedal?

In kaj bi bilo, če bi dobil klona svojega umrlega šestletnega sina, vanj pa bi bila inkarnirana druga duša, kakšen "nadomestek" pa je to?  ???  ???  ???

Zame je tukaj toliko vprašanj, da tega sploh ne jemljem tako enostavno, ja to je prinesel razvoj, kaj pa moremo proti temu. Vsaj razmišljati moramo o tem.

Verjamem pa, da raziskave kloniranja, ali pa tudi že samo kloniranje, intenzivno potekajo, naskrivaj.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Kloniranje...?
Reply #7 - 06.09.2002 at 11:57:28
 
Raela nisem ujel v celoti, ker me je služba terala.

Je pa včeraj v nočnem programu regresoterapevtka lepo povedala, da se lahko duša deli na sebi enake. To je bil odgovor na to, da se prebivalstvo sveta hitro množi in bi moralo po vsej logiki zmanjkati duš. Tako se morda nekdo na tem svetu sprehaja z mojo identično dušo.

In sigurno raziskujejo poleg kloniranja vzporedno tudi duše in to. Nič ni prepuščeno naključju. kako in kaj delajo? Booo.

Ena matematika sigurno je, vendar ne vem, kako lahko grejo proti zakonom narave. Duša se ne bo mogla povrniti v isto telo ali v njegov klon. Je malo kontradikotorno mišljenje, toda ta trenutek ne vidim druge smeri.

Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kloniranje...?
Reply #8 - 06.09.2002 at 12:01:24
 
Kloni?
Dejte mal pogledat okol sebe in boste opazl, da se folk hoce "klonirat" po nekom. Ni to zdej cist 100% nadomestek, sam vecina folka stremi za tem, da bi bil nekdko tretji oz. imel tisto, kar ima nekdo tretji.
Idiotizem, ce mene vprasate.
OK, bojo kloni... sam prou hecn mi je brat o teh stvareh, ker folk dela tak pomp okol tega... zdej bo pa kr jutr vsak mel svoj klon in bo kr naenkrat 16 miljard folka in se bomo vsi poklal... hehe, a bejz no, a se ne bi rajs kr zdej zacel pobijat, da bojo manj klonov naredl, da ne bo tolk kustal? Smiley

Ma da ne govorim sploh o nekih vojnih napovedih in "tocnih" definicijah ostanka nasega "casa".

Sej so za 2000 tud vsi pametoval, da se bo prklatu antikrist iz tretjega sveta in razpickal vse zivo. Pa?
A ga cajt mal jebe, a je zdej prestavu vse za 7 let? In pol bo vojna 27 let? A ne 26? A ne 28?
Prosim vas no!

Dejte mal z razumom zivet in ne verjet vsaki nakladanciji, katero si nek fanatik vbija tolk cajta v glavo, da ji ze sam verjame in pol jo trobi ke okol in nek folk, ki itak stremi za tem, da samo slisi eno slabo novico in jo pol napihne, da potolazi svoj negativizem pol to strogo verjame in je pizdarija tukej.

Dejmo mal vec optimizma in kokr bi nas Edi reku.. velik soncka, pa bo vse OK.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Kloniranje...?
Reply #9 - 06.09.2002 at 12:09:09
 
Zaradi nerazumevanja kloniranja se v javnosti pojavlja veliko nesporazumov.

Kot prvo, noben klon ni identična kopija osebe-originala, ni in ne more biti njen popolni duplikat v vsem. Zaradi enake genetske osnove je klon telesno sicer zelo podoben originalu (podobno kot so si podobni enojajčni dvojčki). Stoodstotne podobnosti pa v nobenem primeru ni mogoče doseči, že zaradi različnih pogojev med razvojem ploda. Pri silno zapletenih kemičnih procesih, ki potekajo med razvojem ploda, so odstopanja neizogibna in ta vedno privedejo do večjih ali manjših razlik.

Klon je ravno tako samostojna in edinstvena ter neponovljiva individua kot sem jaz ali ti in ima svojo lastno zavest (ki je seveda ne deli z originalom).

S kloniranjem celic mrtvega otroka ne moremo dobiti le tega istega otroka spet nazaj, ampak bomo dobili povsem novo osebo.

Kloniranje za rezervne dele je enako ubijanju enih, zaradi preskrbe organov drugim.

Iz dedne zasnove (spolnih) celic ni mogoče vzgojiti samo ledvic ali jeter ali kakega drugega organa, vedno le kompletni organizem v celoti, torej celega človeka.

V DNK so se skozi milijarde let dolgo evolucijo zakodirali algoritmi, ki na koncu proizvedejo samo celega človeka, nikakor pa ne morejo proizvesti samo kakega njegovega posameznega "rezervnega" dela po želji. Opravka imamo z na več nivojih povezano in zelo prepleteno celoto, ki je ne moremo enostavno razdeliti na noge, roke in trup ter glavo, pa še kaj.
Kako to spremeniti in preprogramirati, pa zaenkrat še nihče niti približno ne ve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Kloniranje...?
Reply #10 - 06.09.2002 at 12:24:48
 
Se strinjam z obemi, John in Bardo.

Vendar je potebno imeti v uvidu, da tehnologija in vse tisto, kar se da z njo narediti, dela velike korake naprej. Tako velike, da se mi, smrtniki, tega ne zavedamo.

In sigurno se zaenkrat ne bo dalo klonirat enakega človeka. Take kontrole nimajo zaenkrat.

Leta 1900 so glavni šefi po svetu trdili, da je odkrito vse, kar se je odkriti dalo. Ja, morda so imeli prav.....

In moja vizija je, da bo res vsak imel svojega klona, nekoga, ki mu bo pomagal, prevzemal naloge, ko jih mi neradi delamo. To bo lahko sicer čez 50 let, pa vendar. Lahko to ne bo klon mene ampak fabriško nastavljen klon namenjen stvarem, za katere ga bomo uporabljali. Ker omejitve bodo postavili. To je 100%. Na žalost pa bo to šele tedaj, ko bodo klone uporabljali v vojski in se klali med sabo vsepovprek.

A mislita, da to ne bo mogoče? Da kloni tega ne bodo sposbni? Tega in še mnogo več.

A je kdo od vas pomislil, da bo kdaj življenje sestavljeno iz računalnika in GSMjain da bo življenje brez elektrike nezamišljivo.

kako pa so živeli naši predniki brez elektrike? Če sedaj crkne elektrika, propade svetovni sistem.

Leto 2110
Včasih ni bilo klonov. Pismo, le kako so shajali.

Srhljiva, a zelo možna resničnost
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Kloniranje...?
Reply #11 - 06.09.2002 at 12:37:00
 
Poglej, klon je ravno tako osebnost, kot sem jaz ali ti in zato ne vidim razloga, zakaj ne bi mogel delati enako kot jaz.

Tisto kar ti napoveduješ, je pa področje robotike. Ko nas bodo roboti zamenjali pri opravilih, ki presegajo naše zmožnosti. Roboti pa pri opravljanju določenih nalog ne bodo več nam enaki, kot kloni, ampak bodo (in so že) mnogo močnejši in spretnejši. Za enega robota ni noben večji problem dvigniti ene par ton naenkrat. Pa jih poskusi dvigniti ti. Robote, (kot zapletene elektromehanske naprave) se da uporabiti ne samo za težka fizična dela, saj znajo z vgradnjo zmeraj zmogljivejših procesorjev in primernega programiranja  reševati tudi zelo zapletene intelektualne naloge, tudi take, ki delajo težave celo nam, ki smo si te robote izmislili.

Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kloniranje...?
Reply #12 - 06.09.2002 at 12:38:45
 
Borut... ja, moznoje vse. Res je.
Lahko se bo dal tud sexat preko masine, kaj jest vem.. sej pravjo, da SF ni delec od resnice. In ja, razvoj gre naprej, sicer pocasneje kokr okol leta 1900, ampak vseeno gre.
In zna se zgodit, da bova midva lepo cez 50 let pridno srkala kak drinkec v kakem kaficu, se tresla od starosti in tulila en na drugega, ker bova ze oba naglusna in se spominjala teh casov, ko smo se drzali za glavo, ko mulci niso znal vec na prvi zmenek brez interneta in GSM-ja, medtem ko bo doma lepo nek klon sel najinima zenama po futr v trgovino pa vnuke mal merkal itd, itd... Smiley

Je pa res hecno kako gre cajt naprej. Se spomnim, kako me ej en frend ene 10 let nazaj napizdil, da nimam vec cajta it z njim vsak dan na pir, ker sem cist padu v internet in da me sploh ne razume, kaj vidim v njem... Sem mu samo reku, naj pocaka se nekaj let, ko bo tud njega not potegnilo, ker bo najbrz vse. Pa se je bunil z vsemi petimi.... no dandanes sva oba pridno na vezi preko mejla in to tud po 30x dnevno. Smiley

Bomo vidl kaj bo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Kloniranje...?
Reply #13 - 06.09.2002 at 12:58:24
 
Edina razlika med kloni in običnimi bo, da ima enega samega starša, zato ne bo mešanja genov. Vse ostalo je isto, celo rodili se bodo enako, zato je kup enih predsodkov in debat čista neumnost. Kot da se bodo kloni pustili zasužnjit in bodo delali namesto nas ??!!??
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Kloniranje...?
Reply #14 - 06.09.2002 at 12:59:16
 
Quote:
Poglej, klon je ravno tako osebnost, kot sem jaz ali ti in zato ne vidim razloga, zakaj ne bi mogel delati enako kot jaz.

Tisto kar ti napoveduješ, je pa področje robotike. Ko nas bodo roboti zamenjali pri opravilih, ki presegajo naše zmožnosti. Roboti pa pri opravljanju določenih nalog ne bodo več nam enaki, kot kloni, ampak bodo (in so že) mnogo močnejši in spretnejši. Za enega robota ni noben večji problem dvigniti ene par ton naenkrat. Pa jih poskusi dvigniti ti. Robote, (kot zapletene elektromehanske naprave) se da uporabiti ne samo za težka fizična dela, saj znajo z vgradnjo zmeraj zmogljivejših procesorjev in primernega programiranja  reševati tudi zelo zapletene intelektualne naloge, tudi take, ki delajo težave celo nam, ki smo si te robote izmislili.




Ne roboti, kloni.

Ker to, da bodo delali več kot mi je povedano v smislu, da se nam tega ne bo dalo več (kopanje po vrtu, itd,itd) ali pa bomo zaposleni s čim drugim. Potem pa lahko klonu dodajaš in odvzemaš moč (mislim da se bo dalo). to pa bo pomenilo, da boš imel klona za fizično delo, kako klonico za zadovoljevanje drugih potreb,....

Ja, roboti bodo tudi, vendar mislim, da bodo kloni bolj aktualni. Že sedaj so, pa sploh jih nikjer še ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4