Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13960 times)
Borut
Ex Member




Re: Kloniranje...?
Reply #15 - 06.09.2002 at 13:03:01
 
John_Doe wrote on 06.09.2002 at 12:38:45:
Borut... ja, moznoje vse. Res je.
Lahko se bo dal tud sexat preko masine, kaj jest vem.. sej pravjo, da SF ni delec od resnice. In ja, razvoj gre naprej, sicer pocasneje kokr okol leta 1900, ampak vseeno gre.
In zna se zgodit, da bova midva lepo cez 50 let pridno srkala kak drinkec v kakem kaficu, se tresla od starosti in tulila en na drugega, ker bova ze oba naglusna in se spominjala teh casov, ko smo se drzali za glavo, ko mulci niso znal vec na prvi zmenek brez interneta in GSM-ja, medtem ko bo doma lepo nek klon sel najinima zenama po futr v trgovino pa vnuke mal merkal itd, itd... :)

Je pa res hecno kako gre cajt naprej. Se spomnim, kako me ej en frend ene 10 let nazaj napizdil, da nimam vec cajta it z njim vsak dan na pir, ker sem cist padu v internet in da me sploh ne razume, kaj vidim v njem... Sem mu samo reku, naj pocaka se nekaj let, ko bo tud njega not potegnilo, ker bo najbrz vse. Pa se je bunil z vsemi petimi.... no dandanes sva oba pridno na vezi preko mejla in to tud po 30x dnevno. :)

Bomo vidl kaj bo.


ja, midva bova srkala pivo, ki bo morda takrat prepovedano, ti ga boš pa doma na črno delal. (bo prepovedano pivo zaradi kroničnih klonskih pijancev). Tulila bova tudi, ko bo kaka penzionistka mimo šla. Potem pa bova v trgovino s kloni zavila in si privoscila vsak svojo klonico model TURBOSUC 2120 free power generator.


Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kloniranje...?
Reply #16 - 06.09.2002 at 13:08:48
 
hehehehehehe...
Se prej bo pa treba najinima klonoma vzet neki vitalnih organov, da bova lahko sploh kej funkcjonirala z uno klonico model TURBOSUC 2120 free power generator.   Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Kloniranje...?
Reply #17 - 06.09.2002 at 13:12:20
 
John_Doe wrote on 06.09.2002 at 13:08:48:
hehehehehehe...
Se prej bo pa treba najinima klonoma vzet neki vitalnih organov, da bova lahko sploh kej funkcjonirala z uno klonico model TURBOSUC 2120 free power generator.   ;D





Takrat bo vse dosegljivo. Celo izmenjeval boš lahko orodje. Tako kot golf palice (ha, ha, ha,.....)

Pol pa boga klonica............

Pa še v reklamacijo jih bova dala....premalo avtonomije brez hrane in pijače.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Kloniranje...?
Reply #18 - 06.09.2002 at 13:13:16
 
Quote:
Ne roboti, kloni.

Ker to, da bodo delali več kot mi je povedano v smislu, da se nam tega ne bo dalo več (kopanje po vrtu, itd,itd) ali pa bomo zaposleni s čim drugim. Potem pa lahko klonu dodajaš in odvzemaš moč (mislim da se bo dalo). to pa bo pomenilo, da boš imel klona za fizično delo, kako klonico za zadovoljevanje drugih potreb,....

Hehe, Borut, a ti si pa še iz  tistih časov, ko so imeli še sužnje. Ja madonca, potem pa tako reči, da sužnja rabiš, ki bo delal namesto tebe in ti zadovoljeval različne potrebe.  Ker je pa sužnjelastništvo že zdavnaj prepovedano, smo si pač izmislili nov izraz "kloni".
8)

Samo ti povem, da bo tudi "klonolastništvo" prepovedano, ker so kloni ravno tako osebnosti, ki imajo zavest, kot so jo imeli sužnji in kot jo imamo mi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Kloniranje...?
Reply #19 - 06.09.2002 at 13:16:38
 
Quote:
Hehe, Borut, a ti si pa še iz  tistih časov, ko so imeli še sužnje. Ja madonca, potem pa tako reči, da sužnja rabiš, ki bo delal namesto tebe in ti zadovoljeval različne potrebe.  Ker je pa sužnjelastništvo že zdavnaj prepovedano, smo si pač izmislili nov izraz "kloni".
8)

Samo ti povem, da bo tudi "klonolastništvo" prepovedano, ker so kloni ravno tako osebnosti, ki imajo zavest, kot so jo imeli sužnji in kot jo imamo mi.


verjetno bodo imeli kak drugi status, ....

Po moje pa bo še vse za definirati. Je pa primerjava s sužnji na mestu.

Je pa vse možno.

Veš da Amerika lahko spremeni ali napiše nov zakon čez noč. Potem pa je vse možno.

Recimo: ZAKON O UPORABI KLONOV V OBČE DOBRO IN ZA BOJ PROTI TERORIZMU V ZDA.

Evo, pa imaš takoj sužnje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Kloniranje...?
Reply #20 - 06.09.2002 at 13:32:52
 
Quote:
verjetno bodo imeli kak drugi status, ....

Po moje pa bo še vse za definirati. Je pa primerjava s sužnji na mestu.

Je pa vse možno.


Te vrste rasizem je  možen. Če se tako brez težav razdelimo na črno in belo raso in na arijce in nearijce, na vernike in brezverce, se lahko tudi na klone in normalno spočete (neklone).
Težava pa bo, ker nam bodo ti kloni podobni veliko bolj, kot so nam naprimer podobni Kitajci ali črnci.

Poleg tega obstaja še en drug, čisto psihološki problem. Kako bi se naprimer ti počutil, če bi tvojega klona (praktično brata dvojčka) tam en perverzež kupil za majhen denar, ter ga uklenil in proti njegovi volji silil, da mu izpolnjuje razne seksualne želje. Saj tale tvoj klon (ki ti je podoben kot brat dvojček) te verjetno ne bi pustil ravnodušnega in verjetno bi čisto znoru in tistega perverzenža zbutal do konca.  8) 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Kloniranje...?
Reply #21 - 06.09.2002 at 13:45:20
 
Po moje se bo do takrat v mladini odrazvil - zakrnel tak občutek do klonov. Te probleme bomo imeli mi, takratna starina, medtem pa ko bo takratna mladina smatrala to kot nekaj popolnoma samoumevnega.

Tako kot se sedaj prebija v našo zavest, da smo vsi enaki, črni, beli, rumeni, rdeči. Ali pa prebijanje v normalnost ideje o homoseksualnosti.

Enako bo s kloni. Eni se bodo sekirali, večina pa sploh ne.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kloniranje...?
Reply #22 - 06.09.2002 at 13:53:09
 
Quote:
Te vrste rasizem je  možen. Če se tako brez težav razdelimo na črno in belo raso in na arijce in nearijce, na vernike in brezverce, se lahko tudi na klone in normalno spočete (neklone).



Itak bi se klone dalo eksploatirat le, če bi imel malo preštelane koleščke v glavi, in jim kaka zavest ne bi delala težav pri izvrševanju nalog.

Drugač pa se ljudje že danes delimo na tiste spočete na klasičen način in na tiste iz epruvete. Pa noben rasizma na to ne dela, še v kartoteki mislim da ni zapisano. Torej, če kloni ne bodo zmanipulirani, bodo obravnavani kot ljudje tako kot mi, z istimi pravicami (in dolžnostmi).

Kaj se pa zna kakšen model zmislit za delanje profita je pa druga zgodba. Veliko bolj grozljiva od zgolj "normalnega" kloniranja.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kloniranje...?
Reply #23 - 06.09.2002 at 14:01:32
 
rael je dost čudaški stric ja ... a ga kdo pozna?

Q
Sam sem dobil informacijo, da imamo še sedem let časa, da se pripravimo. Pol bodo pa batine.
Q
jah čez sedm let (najkasneje, če ne prej, če bo šlo tko u kurcu naprej) bo telepatsko spregovoru maitreya, pol je pa še tri leta časa do avtobusa - 2012

jest tud hudo dvomim da lahko s kloniranjem podvojiš mojo dušo v kompletu, pomoje bi se morala moja energija razdelit, kar pa ne vem če je bistvo, bistvo je da jo združujem, ne pa še naprej delim.

Q
In moja vizija je, da bo res vsak imel svojega klona, nekoga, ki mu bo pomagal, prevzemal naloge, ko jih mi neradi delamo.
Q
heh se pravi da boš naredu klona ki bo prevzel nase tvojo senco ... hudo dvomim.
to smo že razglabljal, tehnologija lahko naredi tehnologijo (gsm ipd), težko pa naredi življenje, človeško življenje, za to je potreben človek in bog ki to življenje omogoči.

dejmo nazaj od drugih prešaltat na sebe ... sej zato smo tuki a nismo?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kloniranje...?
Reply #24 - 06.09.2002 at 14:12:34
 
Quote:
In moja vizija je, da bo res vsak imel svojega klona, nekoga, ki mu bo pomagal, prevzemal naloge, ko jih mi neradi delamo.

Če tole pomeni posledico kloniranja, potem sem jaz odločno proti! Mamma mia, vse usmerjam v to, da bom končno enkrat izhajala iz same sebe, nekaj naredila zato, ker to želim jaz in ne zato, ker to od mene pričakuje nekdo drug... Vse usmerjam v to, da smo vsi enaki ne glede na to, kdo smo in kaj smo… In zdaj pa tole kloniranje… Uf, ne, hvala lepa, ampak tole potem ni za mene…

Pa četudi bi bila na ta način v »prednostni« poziciji… Da bo torej klon tisti, ki bo delal nekaj zato, ker jaz to od njega pričakujem… Ne. Tudi tega ne želim in tudi tega se izogibam…

Torej lahko rečem le – ne strinjam se s kloniranjem…

m.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Kloniranje...?
Reply #25 - 06.09.2002 at 14:22:10
 
Quote:
Miska:
Pa četudi bi bila na ta način v »prednostni« poziciji… Da bo torej klon tisti, ki bo delal nekaj zato, ker jaz to od njega pričakujem… Ne. Tudi tega ne želim in tudi tega se izogibam…

Torej lahko rečem le – ne strinjam se s kloniranjem…


Potem bi morala biti tudi proti razmnoževanju črncev, ker se jih je zlorabljalo in uporabljalo kot sužnje in ker so marsikje še vedno obravnavani kot manjvredni.

To je pa po načelu, češ, če jih ne bo, potem tudi tovrstnih problemov ne bo več  Roll Eyes

Mislim, da resnični problemi niso pri klonih in kloniranju, problemi so v nas samih zaradi naših sprevrženih predsodkov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kloniranje...?
Reply #26 - 06.09.2002 at 14:33:07
 
Quote:
Mislim, da resnični problemi niso pri klonih in kloniranju, problemi so v nas samih zaradi naših sprevrženih predsodkov.


Ali pa sprevrženih namenov tistih, ki klonirajo.

Meni ni problem sprejet klona, saj ni nič drugačen od "nas". Če človek sklonira novo telo, vanj pa se utelesi ena duša, bilo katera, je na koncu rezultat isti, samo procedura je drugačna (analogno z in vitro spočetjem).

Če kloni bodo, bodo naši bratje!



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Kloniranje...?
Reply #27 - 06.09.2002 at 14:50:10
 
Quote:
Valentina:
Ali pa sprevrženih namenov tistih, ki klonirajo.


Seveda, vendar smo to mi vsi in zatiskanje oči pred tem dejstvom, da to niso oni, ampak tudi mi, ni ravno na mestu. Vsi mi smo del družbe, ki se obnaša tako, kot se obnaša. Vsi mi težimo k čimvečjemu blagostanju in da je to mogoče doseči, moramo početi vse mogoče in nemogoče, tudi kaj takega, kar se nam, ko se tega bolje zavemo, obrne v želodcu.

Za kloniranje mogoče ne ravno ti konkretno, vendar ker si tudi ti del sistema, ki funkcionira v skladu z našimi težnjami, se je treba sprijazniti tudi z vsem, kar iz naših teženj sledi.

Če se vozimo z avtomobili in ogrevamo stanovanja, se potem ne bi smeli zgražati zaradi efektov tople grede in vremenskih sprememb. To sodi skupaj, le da so tovrstne povezave najpogosteje še bolj zapletene in zato bolj skrite, ter ne tako očitne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kloniranje...?
Reply #28 - 06.09.2002 at 15:01:41
 
Valentinaa wrote on 06.09.2002 at 14:33:07:
Če kloni bodo, bodo naši bratje!

Ja, Valentina…  Smiley


Ampak, če pomislim , je tisto, kar pravi Bardo, res:

Quote:
Mislim, da resnični problemi niso pri klonih in kloniranju, problemi so v nas samih zaradi naših sprevrženih predsodkov.

Sama imam tele »predsodke« v svoji glavi kar precej dobro poštimane. Jih namreč nimam. Vsi smo enaki, pa ne glede na narodnost, barvo kože, pripadnost katerikoli veri,... Problem ostaja, kako to vcepiti v glave vseh? Z vsiljevanjem ne. S  pregovarjanjem ne. S silo ne. Je pa to tema, ki ostaja nedorečena že dolga stoletja in verjetno je ne bomo rešili niti mi tukajle na forumu. Pa še »out of topic« je.  Wink

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kloniranje...?
Reply #29 - 06.09.2002 at 15:30:26
 
Miska wrote on 06.09.2002 at 15:01:41:
Sama imam tele »predsodke« v svoji glavi kar precej dobro poštimane. Jih namreč nimam. Vsi smo enaki, pa ne glede na narodnost, barvo kože, pripadnost katerikoli veri,... Problem ostaja, kako to vcepiti v glave vseh?


Bi bilo tudi interesantno slišat, kakšno je mnenje RKC o klonih (govorim hipotetično kao da bi bili), a so oni sploh ljudje ker jih kao ni ustvaril bog ampak se človek igra boga. Ali pa pripadniki RKC, kaj mislite o tem? Me zanima, ker nisem še zasledila nikjer njihovih stališč, ali pa nisem bila pozorna nanje. Ne sprašujem zaradi provokacije, to bi rada poudarila.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4