Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10672 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Avto, ekologija in jaz
Reply #30 - 26.03.2005 at 12:15:31
 
Sinteza d.o.o. je tehnološko podjetje v okviru katerega se ukvarjamo z električnimi_vozili, gorivnimi_celicami, inovacijami in raziskovanjem problemov v bazični_znanosti ter z drugimi manjšimi storitvenimi posli.

Po svojih močeh si želimo prispevati k tehnološko naprednejšemu in ekološko sprejemljivejšemu načinu življenja. Ne moremo si namreč zatisniti oči pred katastrofalnim prometnim stanjem v večjih mestih in z neznosnim onesnaženjem, s katerim uničujemo naravo.

Naš cilj na področju električnih vozil je uveljavitev manjših, za mestne potrebe prilagojenih električnih vozil (električna kolesa, električni mopedi in manjši električni avtomobili). Ta vozila bodo prostorsko in energijsko bistveno maj potratna od obstoječih, obenem pa bodo za uporabnika tudi ekonomsko zelo zanimiva.

Gorivne celice bodo v prihodnosti, zaradi bistveno večjega energijskega izkoristka, ekološke sprejemljivosti in drugih prednosti, nadomestila motorje na notranje izgorevanje. Sodelujemo z več podjetji v svetu in nudimo vse storitve v povezavi z omenjeno tehnologijo. Žal trenutno še ni veliko resnih komercialnih produktov, kar pa obstaja, dobite pri nas. Pričakujemo da se bo to področje v prihodnjih letih močno razširilo na vsakodnevno uporabo.

Inovacije so zelo zanimivo področje! Razvijamo svoje inovacije, obenem pa smo s svojim znanjem pripravljeni tudi drugim pomagati pri tehnični, pravni in ekonomski realizaciji njihovih inovacij. Zelo pomembna se nam zdi učinkovita realizacija inovacij, saj se vse prevečkrat zgodi, da dobre ideje ostanejo le v glavah ali na papirju.

Ukvarjamo se tudi z nekaterimi problemi v bazični znanosti, predvsem na področju elektromagnetnih polj in nanotehnologije.



Očitno bo treba kontaktirat tole Sintezo in se kej pametnega zment.Problem(pri meni) pa je v tem,ker se moram vsak dan pripeljat 70km v službo in 70 nazaj pa ne vem,če pride takle avto pri meni sploh v upoštev.Bo treba počas službo zamenjat... Grin
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Avto, ekologija in jaz
Reply #31 - 20.04.2005 at 19:32:43
 
Sem pisala temu tipu na Sintezo in mi je odpisal,da je ta avto na gorivne celice še v povojih,vendar,da ful delajo na teh stvareh.On in Andrej Detela delata predvsem na elektromotorjih.Avto bo drag,vsaj na začetku valda,kasneje pa ko se bo to uveljavilo(predvsem kar se mestne vožnje tiče) pa bo fuuuull cenejši,cenejše vzdrževanje in polnjenje,seveda. Pripomnil je še,da upa,da bodo cene nafte še naprej rasle(kratkoročno mi sicer ni čist nč všeč),saj to pomeni,da lahko pride do pizdarije,sledi pa pospešeno izdelovanje takšnih avtomobilov,skrb za okolje(jst pa dodajam še nč vojn zarad nafte) itd.Tko da...spremembe so,sicer počasne...ampak so... Cheesy
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Avto, ekologija in jaz
Reply #32 - 20.04.2005 at 20:53:05
 
Ej Picola. U bistvu se je ze zacelo dogajati. Prevferi tegale japonskega lepotca: http://www.toyota.com/prius/

V zivo si ga lahko ogledas v LJ, saj jih je kar nekaj nabavila ena taxi sluzba. Zelo pohvalno!
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3