Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8015 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Resnica
Reply #15 - 28.08.2003 at 00:39:23
 

a_hero wrote on 26.08.2003 at 21:35:24:
Jest bi na njenem mestu raje negativno energijo ozavestil do skrajnosti, jo pretvoril v pozitivno in nato podaril ljudem potrebnim kakrsnekoli pomoci

Govorim o mentalni tehniki, da ne bo kaksnega nerazumevanja.  

Ker je clovekov um predvsem stvar navade, se da tukaj resnicno delati cudeze.
Vsakic, ko bi iz podzavesti prisel v zavest na mentalni ekran spomin na tega cloveka, bi se v tem istem mentalnem ekranu, sprva namerno, kasneje pa avtomaticno, kreirala vedno ena in ista pozitivna slika, ki kot taka ne bi dovolila negativnih custev.

Trik je v tem, da tem slikam na mentalnem ekranu sledijo custva. Torej, ce preprecimo, da se negativne slike tvorijo, preprecimo negativna custva.

Te slike nam zacrtajo pot, custva, ki jim sledijo, pa nas zenejo po tej poti.

Tako bi se s casom ocistila tudi podzavest in ne samo zavest. Na koncu bi cel postopek potekal povsem avtomaticno, vendar bi bilo na zacetku potrebnega precej dela.


a_hero wrote on 27.08.2003 at 18:04:57:
Torej, da tak custveni problem resimo, oz. da izgine, ga naj nebi odrinili, potlacili itd., temvec pograbili in nato transformirali.
Tastari bi rekli, da bi ga zrtvovali.

Bistvo zrtvovanja po tastaro pa je v tem, da en in isti tip energije dobi drugacno kvaliteto.

Torej, intenzivnost custev ostane, samo da na koncu namesto, da so negativna, se transformirajo v pozitivna.



dobr si povedu jst

odlično metaforiziranje


edin ... me zanima ...
*tem slikam na mentalnem ekranu sledijo custva*
a ni nekako tko, da se ustvari nit (po kateri teče energija) po vseh nivojih, vse do materialnega?


po tastaro seveda ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Resnica
Reply #16 - 28.08.2003 at 05:50:14
 
Siba,

ne poznam te, tvojega nacina razmisljanja in pogleda na zivljenje, zato ne vem, ce ti bo moj pogled kakorkoli pomagal... pa vseeno.

Pri meni je tako: najprej se moras v sebi trdno odlocit, da je to to, da si z zadevo opravila, da jo resnicno zelis spustiti. Da je tvoja namera ozdraviti sebe in svojo bolecino. Biti in ziveti ljubezen, ki si.

V tem trenutku moras spustiti obsojanje in se nehati locevati od tega, kar ti je ta moski naredil. Dokler bos v sebi to tiscala stran od sebe, te bo bolelo, bo se vedno obstajalo JAZ in TO. Locenost. Takrat ljubezen ni mogoca. Niti ljubezen do sebe. Takrat iz sebe delas zrtev in s tem avtomatsko spustis svojo moc iz svojih rok. Svojega zivljenja ne zivis vec sama ampak pustis, da ga se vedno vodi on. Prepoznaj svojo moc in jo vzemi v svoje roke.


Sploh si ne morem predstavljati, kako je ziveti s taksno izkusnjo in kako tezko mora biti sprejeti nekaj takega, odpustiti cloveku...

Meni pomaga recimo tole:

Quote:
Brez težav odpušcam, ko se zavedam, da je drugi izraz Božanskega, s katerim sem naredil tajni dogovor da preiskusim svojo vero, ljubezen, razumevanje in notranjo mo?.

Brez težav odpušcam, ko drugega dojemam kot dušo, ki se obnaša kot se, zaradi nezavedanja svoje resni?ne božanske narave ter zaradi strahu in negotovosti.

Brez težav odpušcam, ko prevzamem odgovornost za svojo realnost in se zavedam, da to kar ?utim, sam ustvarjam v svojih mislih.

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030806143001562


Takrat, ko se odlocis, se pravo delo sele zacne. V vsakem trenutku, ko pomislis na to, na njega, na bolecino, preobrazis odziv. Ce si do zdaj cutila obsojanje, nesprejemanje, bolecino, zdaj v tistem trenutku sama sebi reci: odpuscam.

Ne vem, mogoce ti bi pomagalo, ce bi vedela / poskusala ugotoviti ali razumeti, zakaj je ta moski to pocel. Morda ti je dovolj vedeti, da vsi iscemo in si zelimo ljubezni in tako jo je tudi on.

Ko zacnes misliti na zadevo, svojemu umu ukazi 'spusti, odpusti'. Prosi za pomoc, svoje vodnike, angele, Jezusa... prosi nadangela Mihaela, da poseka vse, kar je v tvojem zivljenju nepotrebnega. Preobrazaj - v takem trenutku prenesi zavedanje na ljubezen, ki je v tebi in jo siri iz sebe. Blagoslavljaj ga, posiljaj mu ljubezen (ko bos lahko).

Vem, da bos nekega dne temu moskemu lahko popolnoma odpustila in ga sprejela. Ko bos pomislila nanj, v tebi ne bo vec bolecine ampak samo ljubezen.  Kiss

Uh, upam da ti je sploh jasno kaj sem hotla povedat.  Undecided
Back to top
« Last Edit: 28.08.2003 at 09:19:20 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Resnica
Reply #17 - 28.08.2003 at 08:42:49
 
Siba, men se zdi čisto zelo v redu, kako si začela odločno z odpuščanjem. Don't give up!

Šele, ko se naveličamo svoje bolezni, se je znebimo. Če se je hočemo znebiti ali zanikati, ji dajemo moč. Embrase & let it be. Seveda ni prav, kar ti je ta odrasel človek storil, ampak sem 100%, da se v tej tvoji izkušnji skriva en velik dar, pa če se še tako čudno sliši. Zato sprejmi, kaj je bilo in ne zanikaj. Kako boš TI gledala na to? Vem, da je težko, ampak poskusi odpreti srce in mu resnično odpustiti. Zate se gre. Nisi odgovorna zanj. Pravijo, da nas v resnici ne more nič od zunaj prizadeti (noben drug). To je kr en provokativen stavek, ampak če se potrudiš, da ga globje razumeš, boš vedela. Love yourself!

Jst, ti maš to ful dobro naštudirano. Ampak to je vse tehnika in če nisi s srcem zraven, je vse skoraj brezplodno.







Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Resnica
Reply #18 - 28.08.2003 at 11:11:08
 

Siba, storila si en važen korak, spoznala si, da za ravnanje tega človeka nisi kriva in odgovorna ti. Tukaj si se lotila problema, in mislim, da si naredila prav. Spoznala si tudi, da nisi dolžna nositi bolečine tega človeka, zato mu jo vračaš, njegovo bolečino. Naj jo nosi sam, ali naj jo odreši sam.

Mogoče ga boš nekega dne razumela, mogoče mu boš nekega dne odpustila, mogoče ga boš nekega dne sprejela. Ampak za to je še čas, in zato je tudi potreben čas. Trenutno je važno, da si se stvari lotila, odločno. Verjamem, da jo boš speljala do konca.

Marjana in LitteStar sta dobro napisali, bi jih kar quotala tukaj.

To je moje mnenje, ki je samo moje osebno razmišljanje, ne morem pa si niti približno predstavljati, kakšno trpljenje si prestala, Siba. Drži se, pogumno naprej!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Resnica
Reply #19 - 28.08.2003 at 20:03:14
 
Pozdravljena!

Moje mnenje je, da doživimo različne izkušnje, da se kaj naučimo. Vem, da je težko to razumeti, ko boli srce. Najprej ugotovi zakaj je bilo to dobro. Kaj si se naučila? Ko boš to ugotovila se ti izkušnja ne bo več ponovila in na koncu ti ne bo več hudo. Vedela boš da je bilo to v tvojo korist in videla boš "celotno sliko".
Ta oseba ne bo več sovražnik, ampak učitelj.

In še dobra novica - močnejša si!!!

Misli nase, poglobi se vase, razmisli.
Če imaš kakšne silke od te osebe ali kakšne osebne predmete jih čim prej odvrzi. - Tako boš naredila prostor za nove, sveže in boljše stvari.

Veliko pozitivne energije ti želim!   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Resnica
Reply #20 - 28.08.2003 at 21:45:37
 
Quote:
Siba: No to je sedaj mimo, resnica je pa tako ali tako vedno odrešujoča.


Siba!

Mar naj to razumem, ko da si šla za redovnico v samostan?

Vsekakor mislim, da si s preteklostjo dobro opravila.
Le tako naprej, ne glede na to, če si šla v samostan ali ne.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Resnica
Reply #21 - 29.08.2003 at 02:22:02
 
Kratko,jedrnato in verjetno...grobo;

SLABIH IZKUŠENJ NI,SO SAMO PRILOŽNOSTI ZA UČENJE...

Naredi iz tega tudi Ti izkušnjo.

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Resnica
Reply #22 - 29.08.2003 at 10:51:19
 
Siba wrote on 26.08.2003 at 03:01:34:
V mojem otroštvu je bil moški, ki me je moooočno prizadel.


Si že ugotovila, zakaj se ti je to moralo zgoditi? Kaj ti je Življenje s tem hotelo sporočiti? Katera je tista naloga, ki jo moraš opraviti v tej situaciji? Izkušnja, ki si jo je tvoja duša izbrala?

Siba wrote on 26.08.2003 at 03:01:34:
Odvrnila sem od sebe, kar nekaj priložnosti, da bi občutila, kar je resnična ljubezen med moškim in žensko.


Kako to misliš? Po čem pa prepoznaš resnično ljubezen? Si jo že kdaj doživela, da veš, kakšna je? Nisi je.

Na tvojem mestu bi se rajši trudil za bolj preproste stvari: zaupanje, odprtost, iskrenost, pripadnost, seksualno privlačnost, sodelovanje, podpora itd. To so stvari, ki so v partnerstvu nujne, ne pa "ljubezen". Kaj je to?

Ljubezen ni počutje, še manj čustvo ali psihično stanje do nekoga. Ljubezen je način življenja, način ravnanja, celosten odnos do nekoga. Ki se kaže ravno v tistih preprostih stvareh, ki sem jih naštel zgoraj.

Siba wrote on 26.08.2003 at 03:01:34:
Sedaj intezivno delam na tem, da vidim nasprotni spol celovito, ne samo preko moje bolečine in vidim, da ni noben moški vreden mene.


Seveda te ni noben pravi moški vreden! S svojo bolečino si privlačila bolečino moških (ti jim praviš seksualni kreteni).

Če bi se jaz tako počutil kot ti, bi si začasno (verjetno nekaj let) izbil iz glave misli o moških, partnertvu in teh rečeh. No, mogoče bi si našel kakšnega fukača. Drugače bi pa intenzivno delal na tem, da ozdravim svojo bolečino. Če tega ne boš naredila, boš še naprej spoznavala ljudi, kakšne si tudi sama: ponižane in razžaljene.

Siba wrote on 26.08.2003 at 03:01:34:
No to je sedaj mimo, resnica je pa tako ali tako vedno odrešujoča.


Ni še čisto mimo. V fizičnem svetu se je končalo: odšel je. Toda, v tvojem srcu se je komaj šele začelo dogajati. Tvoje pisanje tule je del tega dogajanja, sledi temu. Zdaj se čistiš: mentalno in čustveno.

Resnice pa ne poznaš. Spoznala si nekaj novega, ki bo že jutri staro. Ti samo poskrbi za to, da boš zvesta sama sebi: spoznaj se in se čim večkrat odloči za dobro. Pa veliko moli k vsem bogovom, da ti bodo pomagali spoznati, kaj je v resnici dobro zate.

Siba wrote on 26.08.2003 at 03:01:34:
Ti oproščam, da si mi uničil veči del življenja,
izkrivil pogled na partnerstvo, uničil moje bistvo, pokvaril moje temelje,...

Vse tvoje breme, ki si mi ga naložil ti vračam za vedno, spuščam te, zame ne obstajaš več, odidi iz mene za vedno.

Pojdi! Naj bo bog s tabo.


On ti je to naredil?????!!!!!!!

Dokler boš tako mislila, se ne boš nikamor premaknila! Tudi odpustila mu ne boš! Pacala in cmarila se boš v svoji bolečini in prizadetosti, jo negovala in pestovala toliko časa, da ti bo srce otrdelo in postalo kamen.

Vem, tvoje bolečina je velika, srce je žalostno na smrt.

Ampak: v imenu svojega srca, ki ga je strah bolečine drugih ljudi te prosim: potrudi se in poskušaj drugače gledati na svojo bolečino. Razumeš: na svojo bolečino! Te bolečine ti ni nihče dal! Tvoja je! Od začetka! Drugi so jo samo sprožili, bili so samo orodje v rokah Stvarstva, ki poskrbi za to, da je svet ustvarjen pravično in pravilno.

Prosim, pusti ga pri miru, tega tvojega moškega. Ampak zares pri miru! Samo ti si važna!

Želim ti čim več miru v srcu in piši še kaj.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Resnica
Reply #23 - 30.08.2003 at 11:49:01
 
Gape,

Ja, v bistvu gre zivljenje tako kot si napisal, samo se sedaj pogovarjamo o dusevnih procesih in ne o izlivu zivljenja ali o nasi duhovni poti, ki ju npr. shematsko ponazarja tudi krscanska formula
Oce-Sin-Sv.Duh-Bozje kraljestvo.

V vsakdanjih dusevnih procesih je to delovanje drugacno, saj so razlicni nivoji znotraj nas samih povezani na razlicne nacine med sabo in ne zgolj v eni liniji.

Npr. ko napeto nekaj razmisljamo, lahko med sabo delujeta zgolj podrocje custev in uma.
Ko sanjamo, lahko medsebojno delujeta zgolj podzavest in um, ki omogoci, da se sanj spomnimo.
Ko se udarimo smo npr. jezni, pa je tako fizicni plan deloval samo na plan custev. Lahko je tudi obratno.
Temu npr. v poslovnem svetu pravimo stres. Itd., itd.
Lahko seveda um, custva, podzavest in fizicni plan delujejo hkrati, itd., itd.

Razumevanje shem kot je zgornja nam predvsem omogoca razumevati principe zivljenja na splosno.
S tem ti da trdno filozofsko osnovno ne samo za duhovnost, temvec za vse s cimer se srecujemo v zivljenju, predvsem pa za nase povprecno zivljenje.
In ravno iz tega povprecnega zivljenja moramo graditi naprej.

Zgornja shema govori, da je vse enako sveto, zaceti pa moramo na zacetku in ne na koncu. To je bistveno. Bog namrec pride na koncu in ne na zacetku. Zato pa pravijo, da kdor si ne pomaga sam, mu niti Bog ne bo pomagal.

Bi moral v duhovnih sferah spet mal  ljudsko modrost oziviti, namesto, da se na veliko vzhodni kic uvaza...


Lp
Matej
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Resnica
Reply #24 - 30.08.2003 at 15:16:12
 
Smiley
Bi moral v duhovnih sferah spet mal  ljudsko modrost oziviti, namesto, da se na veliko vzhodni kic uvaza...

jst tukajle si se pa tolk kičasto zmotu da Bog pomagi Grin
ne obstaja vzhodno, al pa zahodno, obstaja pa tvoja in moja zdrava pamet, ali kmečka modrost, pa kakrkoli že počneš, tolk si pa že pameten a ne , al pa ne, sam Bog  ve? Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2