Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3150 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Koliko časa, da mine?
24.08.2003 at 11:24:18
 
Pred leti sva bili s prijateljico v Benetkah na koncertu Pink Floydov, ki se je odvijal na ploščadi sredi morja. Več tisoč glava množica se je zgrnila na Markov trg.
Od jutra smo čakali, sedeč med golobi, trenutek, ko bo začel koncert.
Vedno več folka je prihajalo proti Markovem trgu.
Veliko preveč.

V nekem trenutku, ko sva lenobno, naveličano ležali na tleh, preganjali zoprne golobe, sva za seboj zaslišali in začutili nenavaden val nečesa.
Bobnelo je, pokalo steklo, masa ljudi je začela teči proti nam.
V stotinki sekunde sva bili na nogah in tekli... Tekli proč. Kdor Benetke pozna, ve, da je to en sam labirint.
Ustavili sva se za nekimi stebri, mimo nas je tekel prestrašen folk, nekateri krvavi po obrazu.
In ponoven val se je sprožil. Takrat nisva zdržali biti pri miru in sva tekli proti izhodu.
Eh, a izhoda ni bilo takoj moč najti. Večkrat sva zašli v enosmerne ulice. Veliko ulic so zaprli z mrežo.
Ni mi jasno, kako sva uspeli priti ven.

In včeraj sva se ravno o tej izkušnji pogovarjali. Da sva potrebovali kake dve leti, da se je ta izkušnja polegla.

Ensotavno dve leti se nisva smeli znajti v preveliki množici, vsak čuden nenaden zvok nama je dvignil adrenalin in sva se zdrznili. Na žure sploh nisva več zahajali. Na koncerte, ni šans. Niti v kake zaprte prostore, prireditve, kinodvorane itd.
Skratka... dve leti sva rabili, da se je ta izkušnja panike umirila.

Pa me zanima, ali ste se kdaj znašli v podobni situaciji... in kako je bilo to pri vas?

Dalo mi je misliti, koliko časa potrebuje telo šele, če se neke šokantne situacije ponavljajo... ali zgodijo večkrat zaporedoma... recimo v kakih nasilnih družinah.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Koliko časa, da mine?
Reply #1 - 24.08.2003 at 22:15:41
 
Pred davnimi leti v nekem hotelu na morju. Prebudil sem se sredi noči in se zazrl v veliko ogledalo, ki je bilo v sobi. In tega me je bila taka groza, pa ne vem zakaj. Od takrat in še danes ne maram, da so v prostoru kjer spim kakšna ogledala. Ponavadi jih preden grem spat pokrijem s kakšno veliko brisačo ali koco. Ja nekatere stvari ostanejo dolgo ali za vedno v nas.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Koliko časa, da mine?
Reply #2 - 24.08.2003 at 22:34:52
 
Quote:
Harry, pa ne da si se ustrašil sam sebe, ko si se zagledal v ogledalu, takole, napol prebujen   Grin Grin Grin Grin


Sploh ničesar nisem videl v ogledalu. V tem je fora. Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Koliko časa, da mine?
Reply #3 - 24.08.2003 at 22:40:45
 
Quote:
Ja nekatere stvari ostanejo dolgo ali za vedno v nas.
LP Iga


Mislim, da res. So neke izkušnje, ki ostanejo nekje "zataknjene". Mislim, da predvsem tiste, ki so se zgodile, ko še nismo imeli sposobnosti razumevanja. Nismo si zmogli razložiti nekaterih stvari, niti jih predelati.

Ali pa ostane tisto, kar je "zaznamovalo" človeka.

Kako to misliš, da nisi ničesar videl v ogledalu? V stilu vampirjev? Ko ne vidijo svoj odsev?  Shocked  Lips Sealed
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Koliko časa, da mine?
Reply #4 - 24.08.2003 at 23:28:04
 
Quote:
Kako to misliš, da nisi ničesar videl v ogledalu? V stilu vampirjev? Ko ne vidijo svoj odsev?


Ne to. Bila je tema in ogledalo pod takim kotom, da sem notri videl le neke sence in začutil sem neko grozo. In pojma nimam, kaj me je tako prestrašilo takrat. Čudna zadeva.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Koliko časa, da mine?
Reply #5 - 25.08.2003 at 05:25:38
 
Quote:
Ne to. Bila je tema in ogledalo pod takim kotom, da sem notri videl le neke sence in začutil sem neko grozo. In pojma nimam, kaj me je tako prestrašilo takrat. Čudna zadeva.


Po Harryjevem pripovedovanju sem se spomnil enega svojega dogodka. Bilo je eno noč, nekje  ob 3.h. Iz spanja me vrže en grozen steklen zvok. Panika! Nekaj časa nisem vedel kje sem, tudi luči nisem našel takoj, da bi jo prižgal.
Edina stvar, ki mi je šla po glavi je bila: tako, zdaj se je nekaj groznega zgodilo.

Končno mi uspe prižgati luč in pogledam na mesto, kjer je bilo ogledalo. Nisem videl odseva, samo nekaj motnega. Oh, groza, sem pomislil, to je neko sporočilo iz drugih svetov.

No, trajalo je ene parminut, da sem ugotovil, da se je ogledalo, ki je bilo zalepljeno na leseni podlagi, odlepilo in zgrmelo na tla. In v tisto,kar sem gledal, ni bilo ogledalo, temveč kvadratna deska, ki mi ni vračala odseva.   Grin  Grin

No, ogledalo se kljub ''skoku'' iz višine 1m ni razbilo in tako sem se rešil 7 let nesreče, ali kako že pravijo. Jaz pa sem z adrenalinsko dozo v telesu gledal kot sova do jutra.  Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Koliko časa, da mine?
Reply #6 - 25.08.2003 at 10:47:15
 
Quote:
Pred davnimi leti v nekem hotelu na morju. Prebudil sem se sredi noči in se zazrl v veliko ogledalo, ki je bilo v sobi. In tega me je bila taka groza, pa ne vem zakaj. Od takrat in še danes ne maram, da so v prostoru kjer spim kakšna ogledala. Ponavadi jih preden grem spat pokrijem s kakšno veliko brisačo ali koco. Ja nekatere stvari ostanejo dolgo ali za vedno v nas.

LP Iga



V spalnici itak naj ne bi imeli ogledal (tako da se v njih vidimo ali celo da nas 'odrežejo'), nekaj v zvezi z energijami. Grin

Jaz imam svojega skoz pokritega.  Roll Eyes
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Koliko časa, da mine?
Reply #7 - 25.08.2003 at 11:10:39
 
m wrote on 25.08.2003 at 10:47:15:
V spalnici itak naj ne bi imeli ogledal (tako da se v njih vidimo ali celo da nas 'odrežejo'), nekaj v zvezi z energijami. Grin

Jaz imam svojega skoz pokritega.  Roll Eyes


Sem lani spalnico prenavljal in nimam več ogledala. Nisem pa se še nikoli poglabljal v urejanje stanovanja po feng shui-u. Zgleda, da sem pri ogledalu sedaj kar dobro trofil.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Koliko časa, da mine?
Reply #8 - 25.08.2003 at 11:16:39
 
Quote:
Sploh ničesar nisem videl v ogledalu. V tem je fora. Wink


Grin Grin
Si se mogoče ponoči spremenil v vampirja?



Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Koliko časa, da mine?
Reply #9 - 25.08.2003 at 14:37:54
 
Ellie, na crystal links pravi, da so vsa ogledala vhod v druge dimenzije. Itak pa ogledalom že od nekdaj pripisujejo raznorazne lastnosti.

Skratka, spooky... Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Siba
1
*
Offline

Edina
Posts: 3

Gender: female
Re: Koliko časa, da mine?
Reply #10 - 26.08.2003 at 03:12:05
 
Ko sem bila majhna sem gledala film Drakula. Še sedaj mi ni jasno, kako da sem ga smela gledati.
Prestrašena sem bila kot še nikoli. Imela sem nočne more na to temo. In vsakič ko sem se zavedla, da sem sama in v temi, me je prevel isti strah kot ob gledanju filma. Že sem imela projekcije vampirja na meni, grozaaa!!!

Pa to še sedaj ni čisto minilo, pa je tega že sigurno 23 let.
Podzavest je res neverjetna!

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Koliko časa, da mine?
Reply #11 - 26.08.2003 at 08:40:09
 
Quote:
Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy

STRAH JE VELIK GOSPOD

Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin



. . . ki je znotraj prazen, okrog ga pa nič ni.  Roll Eyes




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1