Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10
(Read 39595 times)
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #15 - 27.08.2003 at 10:54:26
 
Stojchy malo si poglej prebavni trakt človeka in vprašaj biologe, kaj je človek mesojedec ali rastlinojedec? Srednja pot je najboljša pot, ni dobro, da žreš samo meso, ap ni dobro, da ne ješ niti izdelkov živalskega izvora. To naj vsak zase preuči, kaj je zanj osebno dobro. Ti lahko samo daješ priporočilo nekomu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #16 - 27.08.2003 at 10:54:34
 
exorcist wrote on 27.08.2003 at 10:49:05:
DEZINFORMACIJE in vsiljevanje svojih radikalnih pogledov nekomu drugemu. Se pravi delaj to, kar jaz mislim, da je dobro zate.

temu se rece "predlaganje", ne vsiljevanje.

Quote:
Napačna predpostavka, to mora vsak sam ugotovit, če mu tak način prehranjevanja ustreza. Vse v merah in s pametjo.

drugi pa mu pri njegovih odlocitvah in spoznanjih lahko pomagajo z nasveti iz lastnih izkusenj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #17 - 27.08.2003 at 10:56:00
 
Exo, spet serješ klanfe, a ti je kaj dolg čas ???

Si za pogovor, mogoče odpreva kakšno debato o krščansko pijano pedofilskih župnikih ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #18 - 27.08.2003 at 10:56:51
 
Quote:
ja, vsak se lahko sam odloci.

"pretiravanje" je ze jedenje mesa samo. clovesko telo ne potrebuje mesa za svoj obstoj, ta mu le skoduje (na dolgi rok). tko zdravstveno, kot tudi duhovno.

lahko ti nekaj pomaga na kratki rok, pa ti ta ista na dolgi rok soduje. podobno je z mesom.

res. stvar okusa in odlocitve.

ampak, pol ne smemo drugih krivit za nase lastne probleme (ko pridejo), ampak le nas nekontrolirani "okus". iskreni ljudje so redki.


Se ne strinjam s tabo, lajko pa tudi povprašaš strokovnjake iz tega področja, ki bi soglašali z mano, to je zgolj tvoje osebno prepričanje, niti i ne predstavljam, kako bi ljudje, ki mnogo delajo fizično živeli od zelenjavnih župic, potem ne bi mogli dvignit skoraj ničesar. Saj pravim stvar okusa.

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #19 - 27.08.2003 at 10:58:02
 
Quote:
temu se rece "predlaganje", ne vsiljevanje.

drugi pa mu pri njegovih odlocitvah in spoznanjih lahko pomagajo z nasveti iz lastnih izkusenj.


Aha, ko me zmerja z mrhovinarjem, tale beseda še drugačen prizvok, ne samo to, da ješ meso.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #20 - 27.08.2003 at 10:58:04
 
exorcist wrote on 27.08.2003 at 10:54:26:
Stojchy malo si poglej prebavni trakt človeka in vprašaj biologe, kaj je človek mesojedec ali rastlinojedec?

kdo pa prav, da mormo tocno te "biologe" poslusat, kateri nam bojo to na raznorazne nacine dokazoval?

Quote:
Srednja pot je najboljša pot, ni dobro, da žreš samo meso, ap ni dobro, da ne ješ niti izdelkov živalskega izvora.

ce pijes mleko je to hrana zivalskega izvora, pa vseeno ni treba krave ubit za to.

Quote:
To naj vsak zase preuči, kaj je zanj osebno dobro. Ti lahko samo daješ priporočilo nekomu.

no, tudi moje priporocilo tebi je, da se odpoves jedenju mesa in jes le :

1. zitarice
2. strocnice
3. mleko in mlecne izdelke
4. sadje
5. zelenjava

ce jes te zgoraj nastete stvari (ki jih je vedno dovolj) bos napredoval tako zdravsteno kot tudi duhovno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #21 - 27.08.2003 at 11:00:28
 
stoychi wrote on 27.08.2003 at 10:35:47:
Smiley
halo pica,
a se enemu od administratorjev,
klele blede al kva? Grin Wink


Vsaj dvema  Roll Eyes


stoychi wrote on 27.08.2003 at 10:35:47:
ker sem na lastni koži spoznal  Kiss
njegovo veličastno koristnost,
več let sem bil presnojedec in pranojedec Grin


Pač nisi v moji koži!
stoychi wrote on 27.08.2003 at 10:35:47:
Dragi mrhovinarji, ki jeste crkovino zapomnite si eno stvar:
Tisti, ki res nimate zelo močne želodčne kisline
(samo krvna skupina 0 ) crkovina ni za vas. Kiss

Mrhovinar crkovine Grin

z mesno prehrano,  
dragi prijatelj,
sam postajaš,
ena sama,
od tvojih ust
pa vse do tvoje riti,
ena sama uboga,
nagnusno smrdeča,
gnijoča gniloba. Tongue Grin  
(tale je dobra,
a ne?) Grin Kiss Kiss Kiss


in po njih besedah jih bomo spoznali, mar ne?  Roll Eyes

nekaj o vegeterjanskem odnosu (nisi tisto kar ješ, temveč to, kar misliš) Roll Eyes

stoychi wrote on 27.08.2003 at 10:35:47:
razmisli dragi predelovalec crkovine:
v enem samem samcatem gramu,
nekaj dni stare crkovine,
je lahko tudi,
do dvesto milijonov gnilobnih bakterij,
za razgradnjo katerih,
ti nimaš časa,
zato pa imajo one,
ves ljubi čas,
za razgradnjo tebe. Grin (ta ti je da best stojči Kiss)


ja, predelovalci crkovine pač nismo v takšni meri navezani na svoj drek, kot predelovalci listja (saj ti tvoj diši, mar ne?)

stoychi wrote on 27.08.2003 at 10:35:47:
moj stari prijatelj,
ponavadi pravi: Grin

Svinjsko meso,
jem samo zato,
da lahko ohranjam,
svoje svinjske misli  Grin


Tebi tega očitno ni treba, svinjsko misliš že brez mesa  Roll Eyes



uživaj!


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #22 - 27.08.2003 at 11:03:10
 
Quote:
Kolibri, svaka ti čast.

Nekaterim je pa meso že čist zaslepilo razum.



Nekateri pa mesa sploh ne rabijo  Roll Eyes



pa bog požegnej!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #23 - 27.08.2003 at 11:03:13
 
exorcist wrote on 27.08.2003 at 10:58:02:
Aha, ko me zmerja z mrhovinarjem, tale beseda še drugačen prizvok, ne samo to, da ješ meso.

kaksen prizvok ima pa tole po tvoje za nekoga, ki je zasvojenec?

Quote:
DROGA JE FIKTIVNO SAMOSLEPILO.

"Droga je smrt in vi ji zrete v oči!"


ampak vseen to govoris. zakaj? ker se ti zdi, da je res. na podobn nacin se nekaterim vegetarijancem vidi mesojedec nic drugega kot mrhovinar. jaz bi se npr. izrazil "uglajeni" mrhovinar (kar je se slabs).

zival vsaj s svojimi zobmi napade drugo in jo pozre surovo, clovek gre pa samo v trgovino in vse skupaj zavije v polivinilasto vrecko. se strinjam s tem, da bi se jedenje mesa zelo zmanjsalo, ce bi bil zakon tak, da si ubij sam zival preden jo pojes.

sicer pa exorcist, tudi Jezusova zapoved je "Ne ubijaj!" zdej pa si jo ti interpetiri po svoje kakor hoces, ampak vedi, da Bog vidi v tvoje srce.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #24 - 27.08.2003 at 11:03:59
 
Quote:
kdo pa prav, da mormo tocno te "biologe" poslusat, kateri nam bojo to na raznorazne nacine dokazoval?

ce pijes mleko je to hrana zivalskega izvora, pa vseeno ni treba krave ubit za to.

no, tudi moje priporocilo tebi je, da se odpoves jedenju mesa in jes le :

1. zitarice
2. strocnice
3. mleko in mlecne izdelke
4. sadje
5. zelenjava

ce jes te zgoraj nastete stvari (ki jih je vedno dovolj) bos napredoval tako zdravsteno kot tudi duhovno.


Kak točno te bilologe poslušat, to skoraj vsi na tak način mislijo, ker imajo malo več pojma o celični presnovi - metabolizmu kot mi.

Saj se vidi, da niste z dežele, moj stric je kmet, razloži mi kako naj dela, ko gara iz dneva v dan, da poje fižolco in solato in tehta malo več kot spucan puran? Ne ga srat no, če ne razumeš teh stvari in si z mesta. Beljakovine tvorijo fizično maso mišič in meso je glavni izvor beljakovin. Saj pravim vse v meri.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #25 - 27.08.2003 at 11:07:03
 
Quote:
kaksen prizvok ima pa tole po tvoje za nekoga, ki je zasvojenec?


ampak vseen to govoris. zakaj? ker se ti zdi, da je res. na podobn nacin se nekaterim vegetarijancem vidi mesojedec nic drugega kot mrhovinar. jaz bi se npr. izrazil "uglajeni" mrhovinar (kar je se slabs).

zival vsaj s svojimi zobmi napade drugo in jo pozre surovo, clovek gre pa samo v trgovino in vse skupaj zavije v polivinilasto vrecko. se strinjam s tem, da bi se jedenje mesa zelo zmanjsalo, ce bi bil zakon tak, da si ubij sam zival preden jo pojes.

sicer pa exorcist, tudi Jezusova zapoved je "Ne ubijaj!" zdej pa si jo ti interpetiri po svoje kakor hoces, ampak vedi, da Bog vidi v tvoje srce.


Jaz samo upozarjam na posledice mamila, ne obtožujem mamilaše, ampak njihova dejanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #26 - 27.08.2003 at 11:07:06
 
Quote:
ce pijes mleko je to hrana zivalskega izvora, pa vseeno ni treba krave ubit za to.

no, tudi moje priporocilo tebi je, da se odpoves jedenju mesa in jes le :

1. zitarice
2. strocnice
3. mleko in mlecne izdelke
4. sadje
5. zelenjava

ce jes te zgoraj nastete stvari (ki jih je vedno dovolj) bos napredoval tako zdravsteno kot tudi duhovno.


mleko je za otroke in teleta (izdelki so druga pesem)

da vege hrana ne pomeni nekega duhovnega napredka (karkoli že je to) pa je lepo pokazal prijatelj, ki je že 30 let vege (dohovna višina, ki jo mrhovinarji težko spodklopljemo)

dober tek!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #27 - 27.08.2003 at 11:09:40
 
exorcist wrote on 27.08.2003 at 11:03:59:
Kak točno te bilologe poslušat, to skoraj vsi na tak način mislijo, ker imajo malo več pojma o celični presnovi - metabolizmu kot mi.

skoraj ni se nikoli zajca ujel. Wink

Quote:
Saj se vidi, da niste z dežele, moj stric je kmet, razloži mi kako naj dela, ko gara iz dneva v dan, da poje fižolco in solato in tehta malo več kot spucan puran?

se vid da si ti zelo neinformiran od kje prihaja moc cloveskemu telesu in kaj ji jo znizuje. vse je le v "nekontroliranem" jeziku (okusu).

Quote:
Ne ga srat no, če ne razumeš teh stvari in si z mesta. Beljakovine tvorijo fizično maso mišič in meso je glavni izvor beljakovin. Saj pravim vse v meri.

a na dezeli poznate tudi "internet"?

mi "v mestu" res ne vemo nic o vasi, moci, misicah, mesu, blejakovinah itd. btw. a so tisti biologi (ki jih zgoraj omenjeas) iz vasi ali iz mesta? da bomo vsaj vedl, ce kej vedo ali ne. Wink

eh, exorcist. no comment.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #28 - 27.08.2003 at 11:11:28
 
exorcist wrote on 27.08.2003 at 11:07:03:
Jaz samo upozarjam na posledice mamila, ne obtožujem mamilaše, ampak njihova dejanja.

na, tudi jaz opozarjam na posledice jedenja mesa, ne obtozujem mesojedce, ampak le njihova dejanja (ubijanje), zaradi svojih nekontroliranih jezikov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Meso, mesojedci in naša morala.
Reply #29 - 27.08.2003 at 11:12:45
 
Quote:
na, tudi jaz opozarjam na posledice jedenja mesa, ne obtozujem mesojedce, ampak le njihova dejanja (ubijanje), zaradi svojih nekontroliranih jezikov.



ja, a rastline pa ne živijo, al kaj?

(temu se pa  res lahko reče dvoličnost vegeterjanstva)

bog te nima rad Roll Eyes
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10