Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 13598 times)
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #30 - 11.11.2003 at 16:09:42
 
mah

Men se to ne zdi sploh nč bolanga or sth.

če je pač to to kr v določenem trenutku rabš in ti pomaga pol je ql

ljudje, ki pa nimajo (lastnih) izkušenj s tem si pa to težko predstavljajo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Xy
Guest




Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #31 - 12.11.2003 at 00:06:47
 
"Bolano" ni, samo ne mors pa trdit da je zdravo oz. normalno.....k to je ful velika psihicna in fizicna obremenitv za cloveka.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #32 - 12.11.2003 at 11:08:55
 
XY, napisala si da so nekatere stvari mim in da se z nekaterimi strinjaš.

Bi nam jih mogoče zaupala, ali mogoče to zakaj ti sebe samopoškoduješ?

Si rešila problem ali si še vedno v njem?
Kaj ti osebno misliš, da je vzrok?

Ker s tem da se samo-poškoduješ si ravno ne olajšaš preživet v tem zblojenem svetu (kot ga ti imenuješ)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #33 - 12.11.2003 at 14:12:12
 
men se zdi normalno,
mislm odvisno kako si razlagaš normalnost, glede na splošno na ostalo populacijo slovensko jest itak še na marsikerem področju nisem normalen in to mi je ql!

men je psihične napore omililo ni mi jih stopnjeval
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #34 - 12.11.2003 at 15:14:02
 
Moje izkušnje s prizadevanjem bolečine samemu sebi, oziroma, da ti jo partner v seksualni igri:

- zelo dobro nevtralizira psihični stres in napetost.
- povečuje seksualno vzburjenost
- pomaga premagovati strah pred bolečino, ki boli bolj kot bolečina sama

Po moje gre enostavno zato, da tisti, ki nam ta izkušnja ni tuja, v podzavesti nosimo toliko duševne bolečine, da jo po posebnih mehanizmih taiste podzavesti "moramo" manifestirati na telesu.

Drugače je pa veliko bolje, da namesto tega, da se doma na samem režete in prebate, se odpravite na tek v zelo strm hrib. Boli veliko bolj, ker pa hkrati telo tudi endorfine proizvaja zelo intenzivno, vas tudi veliko bolj zadane.

Zadeva je res super, probajte!

Če ste pa v dvoje, pol pa pustite domišljiji prosto pot...

Problem nastane takrat, kadar ste v takšni psihični depresiji, da vam povezava med možganskima centroma za bolečino in seksualno vzburjenje ne deluje.

Pol je pa brez zveze si bolečino delat, ker je to - vsaj po mojem mnenju - nadomestilo, beg v telesno bolečino, namesto, da bi se soočili s psihično.

Ta povezava ne dela tudi takrat, ko zaradi predsodkov ne morete teh dveh psiho-fizičnih stanj povezati v celoto.

Prav tako ta povezava ne dela pri tistih ljudeh, ki obvladajo tehnike kultiviranje seksualne energije (tao, tantra), saj se v tem primeru del ali vsa seksualna energija preoblikuje v duhovno.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #35 - 12.11.2003 at 19:41:45
 
Eeee, Jakob, kaj bi ti brez sexa?  Grin Kot riba na suhem.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Xy
Guest




Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #36 - 12.11.2003 at 20:41:50
 
@ Jakob_Ostrjan

Si ti cist mau prfuknen "Zadeva je res super, probajte" mislm si ti mau zadet al kva?!?!?!?
Nikomur NE privoscim tega in mi ni jasn kako lahko nekomu svetujes ne se REZE?!?! Mislm da ti nujno rabs psihiatra.
In ful neki mesas SM in samoposkodovanje k NI isto!

Ok a se teb zdi cist normalno da mors polet okol hodt z dolgimi rokavi in hlacam ker se bojis da bi drugac kdo vidu tvoje brazgotine.......da ne mors na morje......da ni dneva kjer se nebi rezal al saj mislil na to...in da mors brisat svojo kri iz tal....da te roke bolijo se par dni ker si prevec rezu.......da si mors usakic glupe izgovore izmisljat kadar kdo opaz rane.......????????
Back to top
 
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #37 - 13.11.2003 at 01:00:33
 
definitvno da je bolano, ce se bojis drugim pokazat kr se teb zdi ql. Stvari je treba s samim seboj razčist in če jih sprejmeš in so ti v redu pol se ti jebe za okolico.

Samo če se pa režeš usak dan pa da morš pol potoke krvi za sabo brisat pol pa to pomojem ne sede glih kej preveč  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #38 - 13.11.2003 at 01:01:52
 
pa če nekaj počneš kar ne privoščiš nikomur drugemu zakaj pol sploh to počne  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #39 - 13.11.2003 at 08:49:23
 
šele sedajle sem videla ta topik, pa bom še jaz malo "pametna" in podala moje nestrokovno mnenje.

Zakaj se človek sam poškoduje? V tem primeru ne gre za željo po sexsualnem vzburjenju. Gre za deklico, ki ima težke duševne bolečine, s katerim se ne zna sama spopadit. Mislim, da vsi vemo, da je psihično nasilje, hujše kot fizično. In z poškodovanjem sama sebe, hoče odriniti duševne bolečine. Saj je znano, da te na dveh koncih ne more boleti naenkrat. In v tem primeru ji je pač ljubša fizična bolečina. Seveda pa gre tudi, do sovražnost same do sebe.
Bila je čustveno prizadeta in sedaj sovraži sama sebe. Ne zna omiliti duševne bolečini drugače, kot da si pokaže, kako se sovraži in se fizično spravi sama na sebe.

seveda je lahko bit pameten, a mislim, da bi potrebovala strokovno pomoč, ampak dobro, ne nekoga, ki bi jo kar porinil v en kalup  v katerega ne spada.

Nekdo je napisal, da če se človke malo reže to ni nič slabega.  ???  V redu, to ni nič slabega, ko si najstnica v roko z žiletko napiše ime svojega dragega - pa še to ne moreš reč da ni nič slabega.

ja je slabo, za osebo, ki si to dela, ker to je znak, da v sebi zelo trpi, nikoli pa ne veš, če ne bo prišlo do tega, da bi si želela oseba prenehati trplenje. Čeprav osebno mislim, da se to zgodi v bolj malo primerov. Vem pa ne.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #40 - 13.11.2003 at 08:50:38
 
Jakob_Ostrjan wrote on 12.11.2003 at 15:14:02:
Problem nastane takrat, kadar ste v takšni psihični depresiji, da vam povezava med možganskima centroma za bolečino in seksualno vzburjenje ne deluje.

Pol je pa brez zveze si bolečino delat, ker je to - vsaj po mojem mnenju - nadomestilo, beg v telesno bolečino, namesto, da bi se soočili s psihično.

Ta povezava ne dela tudi takrat, ko zaradi predsodkov ne morete teh dveh psiho-fizičnih stanj povezati v celoto.

Prav tako ta povezava ne dela pri tistih ljudeh, ki obvladajo tehnike kultiviranje seksualne energije (tao, tantra), saj se v tem primeru del ali vsa seksualna energija preoblikuje v duhovno.


???

???

???

Shocked


Neverjeten si, jakob. 8)

Se ti morda sanja kaj o tem, kako bi si lahko pomagali tisti v prvih treh odstavkih?

In kako tisti v zadnjem odstavku ("da ne bi bili tolk duhovni")?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #41 - 13.11.2003 at 09:16:24
 
veronika wrote on 13.11.2003 at 08:49:23:
šele sedajle sem videla ta topik, pa bom še jaz malo "pametna" in podala moje nestrokovno mnenje.

Zakaj se človek sam poškoduje? V tem primeru ne gre za željo po sexsualnem vzburjenju. Gre za deklico, ki ima težke duševne bolečine, s katerim se ne zna sama spopadit. Mislim, da vsi vemo, da je psihično nasilje, hujše kot fizično. In z poškodovanjem sama sebe, hoče odriniti duševne bolečine. Saj je znano, da te na dveh koncih ne more boleti naenkrat. In v tem primeru ji je pač ljubša fizična bolečina. Seveda pa gre tudi, do sovražnost same do sebe.
Bila je čustveno prizadeta in sedaj sovraži sama sebe. Ne zna omiliti duševne bolečini drugače, kot da si pokaže, kako se sovraži in se fizično spravi sama na sebe.

seveda je lahko bit pameten, a mislim, da bi potrebovala strokovno pomoč, ampak dobro, ne nekoga, ki bi jo kar porinil v en kalup  v katerega ne spada.

Nekdo je napisal, da če se človke malo reže to ni nič slabega.  ???  V redu, to ni nič slabega, ko si najstnica v roko z žiletko napiše ime svojega dragega - pa še to ne moreš reč da ni nič slabega.

ja je slabo, za osebo, ki si to dela, ker to je znak, da v sebi zelo trpi, nikoli pa ne veš, če ne bo prišlo do tega, da bi si želela oseba prenehati trplenje. Čeprav osebno mislim, da se to zgodi v bolj malo primerov. Vem pa ne.


Veronika, bravo. Prav nič nestrokovno se mi ne zdi tole, kar si napisala. Wink

Premagat se bo morala.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #42 - 17.11.2003 at 10:47:27
 
A se lahko odločimo, v kakšen tonu, oziroma kakšno dikcijo bomo uporabljali: "new-age" (kjer sprejemamo vse, kar obstaja) ali neko kvazi terapevtsko in odrešeniško (kjer ljudi, ki furajo malo neobičajen lajf stajl, pošiljamo v sanatorije)?!

Če pa govorimo o ljudeh, ki trpijo (in se njihovo trpljenje manifestira skozi samopoškodovanje), je pa ravno tako narobe, če se zapenjamo v njihov način izživetja bolečine, pač pa jim poskušajmo pomagati, da bi se te duševno-duhovne bolečine znebili!

Torej? Kaj bo?

Moje mnenje je, da bolečino lahko odpraviš tako, da jo najprej sprejmeš. Sprejmeš jo pa lahko samo tako, da jo začutiš. Če jo čutiš z uvidom, da je to samo začetek spreminjanja, ima zadeva smisel, če pa jo čutiš zaradi nemoči in hkrati še z občutkom krivde, si pa res v podnu.

Premakneš se lahko samo s pomočjo lastne volje: misli si discipliniraš tako, da nikoli ne pozabiš, da je tvoja bolečina samo znak čiščenje tvojega bitja, ne pa nekaj, kar je dokončno in iz česar se ne moreš izkopati.

Za tak način mišljenja je pa potrebna vera. Verjeti je treba, da na temle zelenomodrem planetku nismo brez zveze, verjeti je treba, da so se nam vse pizdarije zgodile zato, da bi se MI SAMI izboljšali. In verjeti je treba, da tisti ljudje, ki so nam pizdarije povzročili, nimajo z nami nič! Oni živijo svoje življenje, kar so slabega storili, bodo odgovarjali sami. Ampak: ne nam! Pač pa višji sili, oziroma samemu sebi, to je lastni karmi.

Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #43 - 17.11.2003 at 11:27:04
 
Jakob_Ostrjan wrote on 17.11.2003 at 10:47:27:
Moje mnenje je, da bolečino lahko odpraviš tako, da jo najprej sprejmeš.

Premakneš se lahko samo s pomočjo lastne volje: misli si discipliniraš tako, da nikoli ne pozabiš, da je tvoja bolečina samo znak čiščenje tvojega bitja, ne pa nekaj, kar je dokončno in iz česar se ne moreš izkopati.


Ja res je, bolečino odpraviš tako, da jo sprejmeš, NE PA DA SI ZADAJAŠ nove in nove. To je le odlaganje, prelaganje na kasnejši čas. Zakaj in kako se nekdo samo-poškoduje, mi je manjša neznanka, sem pa prepričan, da s pogovorom in poglobitvijo v osebo, ki ti počne, znava priplavat slej ko prej na površje. Pa ne zato, ker bi si jest želel, ampak ker je on-ona pripravljen razrešiti svoj problem. In bolj ko je iskren, prej začnemo plavat proti gladini.

Quote:
Verjeti je treba, da na temle zelenomodrem planetku nismo brez zveze, verjeti je treba, da so se nam vse pizdarije zgodile zato, da bi se MI SAMI izboljšali. In verjeti je treba, da tisti ljudje, ki so nam pizdarije povzročili, nimajo z nami nič! Oni živijo svoje življenje, kar so slabega storili, bodo odgovarjali sami. Ampak: ne nam! Pač pa višji sili, oziroma samemu sebi, to je lastni karmi.


Tudi o planetku se strinjam. Ampak ne verjamem, da se mi pizdarija zgodi zato, da bi se izboljšal. Tega ni.

Na zemlji smo v zemeljski obliki z zemeljskimi lastnostmi. Te pogojujejo naše dojemanje in čute. Nekdo, ki nam nardi ali mi njemu pizdarijo je z nami v nekem odnosu. Če je odnos zaštekan, se mora enkrat odštekati.

Prizadeti mora odpustiti, prizadejalec obžalovati svoje grehe. Ko je to storjeno, je odnos čist. Dokler ni, je  madež viden na obeh dušah. Če to narediš pred smrtjo, te to ne tangira za naprej.

Mal drugač, povedano, ampak precej podobno ane Jakob Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Astralno_bitje
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: Rabim hiten nasvet - samopoškodovanje
Reply #44 - 27.03.2004 at 00:24:22
 
Živjo! Prosim vse, če mi poveste, kako se izvaja avtomatsko pisanje. Prosm, piš mi na bostjan.mejak@siol.net  HVALA !!! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3