Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3763 times)
exorcist
Ex Member




Pasivni odpor?
22.08.2003 at 21:15:22
 
Kako ravnati v primeru besedne agresije (žalivke, zmerjanja, psovke) in kako fizične agresije, ko se te nekdo loti z namenom, da bi te zbil na tla, te prebutal, zbrcal, ti polomil zobe in rebra, etc...?

Namreč Jezus in Ghandi sta prisegala na pasivni odpor, se pravi če te kdo udari na eno stran lica mu nastavi še drugo, ljubite svoje sovražnike, odpuščanje, nemaščevanje, "pravilo" zob za zob, oko za oko več ne špila...

Mislite, da je defenziva in nereagiranje dober odgovor na nasilje, saj pravijo, da je napad najboljša obramba. Sam se izognem in ignoriram napadalce, pustim jih na miru, ker ne maram drezat v osje gnezdo. Do takšne eskalacije, da bi se moral pretepati z nekom še tudi na srečo ni prišlo, bi pa se verjetno le branil v samoobrambi, nikakor ne bi bil pobudnik za akcijo. Se vam zdi eficienten pasivni odpor, saj te lahko nekdo do smrti pretolče in še slabo baje vpliva na psiho, če ne znaš pokazat jeze in pustiš drugim, da te potačejo sem ter tja kot žogico?
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Pasivni odpor?
Reply #1 - 23.08.2003 at 16:39:17
 
A za besedne spore tut velja isto,kar si napisal?... Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Pasivni odpor?
Reply #2 - 23.08.2003 at 16:39:34
 
Aja,ljubezen vedno prevlada!
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pasivni odpor?
Reply #3 - 23.08.2003 at 16:49:11
 
picola wrote on 23.08.2003 at 16:39:34:
Aja,ljubezen vedno prevlada!


Ja, kaj pa če ne, kako ravnati? Če te mož udari, mu nastaviš še drugo lice ali kako?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pasivni odpor?
Reply #4 - 23.08.2003 at 19:15:07
 
Quote:
Če je pa žena glasna ali sikava, ji je treba pa takoj pokazati kdo v hiši nosi hlače  Grin Grin Grin




Meni se zdi, da si ti samo mož od gazde.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Pasivni odpor?
Reply #5 - 23.08.2003 at 19:22:09
 
CheesyČe me mož udari,ga zapustim,ker se imam toliko rada,da ne dopuščam,da kdo grdo ravna z mano,če sama tega ne počnem.
Ljubezen vedno prevlada,dobro premaga zlo.Vedno je bilo tako in vedno bo tako. Grin
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pasivni odpor?
Reply #6 - 23.08.2003 at 20:23:32
 
picola wrote on 23.08.2003 at 19:22:09:
CheesyČe me mož udari,ga zapustim,ker se imam toliko rada,da ne dopuščam,da kdo grdo ravna z mano,če sama tega ne počnem.
Ljubezen vedno prevlada,dobro premaga zlo.Vedno je bilo tako in vedno bo tako. Grin


Kaj pa, če se znajdeš med dvema ognjema med navijači Viole in GreenDragonsi in je konfrontacija neizbežna?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Pasivni odpor?
Reply #7 - 24.08.2003 at 03:42:16
 
exorcist wrote on 23.08.2003 at 20:23:32:
Kaj pa, če se znajdeš med dvema ognjema med navijači Viole in GreenDragonsi in je konfrontacija neizbežna?  Grin


Potem je tvoj resnični problem v tem, zakaj hudiča te je vleklo tja, kjer se zadržujejo primitivci in kreteni!

Lep slovenski pregovor pravi, da ptiči istega perja skupaj lete! Torej?

Kako pa misliš, da se v resničnem življenju kaže pregovor oziroma Naravni zakon: kar seješ, to žanješ? Če boš v svojem srcu gojil jezo, agresijo, napuh in samopomembnost, boš takšne ljudi tudi privlačil. Ne glede na to, kako se bodo zle stvari v srcu kazale navzven: huliganstvo, alkoholizem, duševne motnje, socialna neprilagojenost, itd itd.

Svet je narejen preprosto.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pasivni odpor?
Reply #8 - 24.08.2003 at 10:45:33
 
Jaz osebno poskušam že prej prepoznati situacijo oz. ljudi, s katerimi nočem imeti nobenih bolj tesnih oz. intimnih stikov, ki bi lahko privedli do fizičnih izpadov.

Če se pa spominjam primera, ko je neki možakar psihologinjo izzival (in si prav želel, da bi se odzvala na njegovo izzivanje), pa vidim, da se nekim takim konfliktom izogneš prav s tem, da ostaneš miren. Ne dopustiš, da se te dotakne. Ponavadi potem taki izzivalci nimajo povoda, da bi nadaljevali.

O tem bi se dalo na veliko pisati, od kod, zakaj nekdo čuti željo po izzivanju oz. fizičnem ali verbalnem ali... obračunavanju, če imaš nekaj znanja o ljudeh, neko modro predvidevanje, potem se znaš temu (vsaj v večini primerov) izogniti.

Ljudje se poiščemo, ali ne?


N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pasivni odpor?
Reply #9 - 24.08.2003 at 11:07:24
 
Jakob_Ostrjan wrote on 24.08.2003 at 03:42:16:
Potem je tvoj resnični problem v tem, zakaj hudiča te je vleklo tja, kjer se zadržujejo primitivci in kreteni!

Lep slovenski pregovor pravi, da ptiči istega perja skupaj lete! Torej?

Kako pa misliš, da se v resničnem življenju kaže pregovor oziroma Naravni zakon: kar seješ, to žanješ? Če boš v svojem srcu gojil jezo, agresijo, napuh in samopomembnost, boš takšne ljudi tudi privlačil. Ne glede na to, kako se bodo zle stvari v srcu kazale navzven: huliganstvo, alkoholizem, duševne motnje, socialna neprilagojenost, itd itd.

Svet je narejen preprosto.


Jaz še fussbala ne gledam, to je bilo samo hipotetično vprašanje, kja šele da bi se ravsal s pivom v roki med pijanimi navijači.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Pasivni odpor?
Reply #10 - 24.08.2003 at 12:58:30
 
Exo,se meni samo zdi,al si se ti res malo umiril... Grin Grin
Prijaznost je lepa čednost... Grin
Ljubezen vedno prevlada.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pasivni odpor?
Reply #11 - 24.08.2003 at 14:32:27
 
ne spuščaj se v hipotetiko ...

ponovno preberi jakoba in robija in n.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Pasivni odpor?
Reply #12 - 24.08.2003 at 16:36:30
 
Quote:
exorcist:  Kako ravnati v primeru besedne agresije (žalivke, zmerjanja, psovke) in kako fizične agresije, ko se te nekdo loti z namenom, da bi te zbil na tla, te prebutal, zbrcal, ti polomil zobe in rebra, etc...?

Za ta forum kaj na mestu vprašanje. Saj tu lahko najprej pričakuješ linč, potem šele se te navadijo. Se mi pa zdi Jezusov odnos do te problematike čisto v redu. Še zlasti, če upoštevamo tudi njegovo reakcijo na preprodajalce v templju, ali pa na njegov ugovor: "Če pa govorim resnico, kaj me biješ?". Tako nekako bi rekel, ne?
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1