Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7355 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #15 - 30.08.2003 at 01:23:10
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #16 - 30.08.2003 at 10:32:57
 
Med obredom izganjanja hudiča umrl osemletni deček


V mestu Milwaukee v ameriški zvezni državi Wisconsin je med obredom izganjanja hudiča umrl osemletnik.



http://www.mladina.si/dnevnik/36887/
Back to top
« Last Edit: 30.08.2003 at 11:44:05 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #17 - 30.08.2003 at 10:34:53
 
Quote:


Njop, to niso počeli "pravi" kristjani, ampak zmanipulirani kristjani pod vplivom institucionizirane vere. Kažeš fasado le teh, ki so se imeli za nekaj, kar v resnici niso bili, verjetno niso imeli pojma kdo je Jezus.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #18 - 30.08.2003 at 15:21:20
 
Smiley pravi nepravi kristjani, kako pa ti lahko sploh veš, kdo je taparav kdo pa ne,
a ti mogoče si in zakaj ne? Shocked Grin Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #19 - 31.08.2003 at 20:57:24
 
exorcist wrote on 30.08.2003 at 10:34:53:
Njop, to niso počeli "pravi" kristjani, ampak zmanipulirani kristjani pod vplivom institucionizirane vere. Kažeš fasado le teh, ki so se imeli za nekaj, kar v resnici niso bili, verjetno niso imeli pojma kdo je Jezus.  Wink


Torej je bila vsa cerkvena srenja zmanipulirana? Kot je še danes v Vatikanu.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #20 - 10.09.2003 at 02:13:17
 
Quote:
Torej je bila vsa cerkvena srenja zmanipulirana? Kot je še danes v Vatikanu.

Eh, Harry, tu si pa zadeve le preveč poenostavil. Je šlo pač za nesrečen primer, ko so se lotili zadeve diletantsko, kar pa ne pomeni, da zares ustrezno opravljen exorcizem ni potreben. Hudiča je vendar potrebno izgnati, če človeka muči, mar ne?

Vatikana in dela v Vatikanu pa očitno niti pod razno ne razumeš, še manj pa je videti, da bi ga kakorkoli poznal. Tvoje pojmovanje Vatikana je v bistvu posnetek natolcevanj Cerkvi sovražnih medijev. Dobro bi bilo, če bi bil pri oblikovanju svojih sodb bistveno bolj samostojen, kadar gre za RKC. V tem primeru si zelo pogosto okužen z "virusom" antidobrega, ki v bistvu povzroča načrtno blatenje in širjenje laži. To pa nekako ne sodi v tvoj sicer plemeniti osebnostni ustroj.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #21 - 10.09.2003 at 08:40:37
 
Dragi Samson in Exorcist

Ce bi bilo verjeti vama in vama podobno misliecim bi danes se vedno zazigali ljudi na garmadi in izglanjali hudica iz vsakega, ki pomisli na kaj drugega kot na krascanskega boga.

Kaj potem po vajinem vere kot so islam, razlicne oblike budizma... niso prave vere, in  ce clovek obcuti kaj vec je po vajinem verjetno potreben izganjanja tako imenovanega hudica.

Na zacetku ko je bog ustvarjal svet je bila ob njem vojska angelov, zakaj pa jo je potreboval ce je bil to edini bog, pred cem je potreboval orbambo, ce je bil takrat Satan se na strani boga, kaj pa se je zgodilo potem pa verjetno vesta.

Ce pa tega ne vesta si preberita knjigo padli angeli.  Wink

Zato vaju se enkrat naprosam da ne posiljujta ljudi s svojo vero.  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #22 - 10.09.2003 at 13:41:11
 
Quote:
Dragi Samson in Exorcist

Ce bi bilo verjeti vama in vama podobno misliecim bi danes se vedno zazigali ljudi na garmadi in izglanjali hudica iz vsakega, ki pomisli na kaj drugega kot na krascanskega boga.

Kaj potem po vajinem vere kot so islam, razlicne oblike budizma... niso prave vere, in  ce clovek obcuti kaj vec je po vajinem verjetno potreben izganjanja tako imenovanega hudica.

Na zacetku ko je bog ustvarjal svet je bila ob njem vojska angelov, zakaj pa jo je potreboval ce je bil to edini bog, pred cem je potreboval orbambo, ce je bil takrat Satan se na strani boga, kaj pa se je zgodilo potem pa verjetno vesta.

Ce pa tega ne vesta si preberita knjigo padli angeli.  Wink

Zato vaju se enkrat naprosam da ne posiljujta ljudi s svojo vero.  Kiss


Hm, malce kontradiktorna se mi zdi tale tvoja kritika, ker vidim, da isces dlako v jajcu in te krepko bode krscanstvo v oci, ki temelju na Jezusu, ki je ucil, da ljubi svojega bliznjega kakor sam sebe, ki je pozival ljudi, da bi delali dobro, ki je napadel hinavske svecenike, ki ni odobraval, da je zenska inferiorna na pram moskemu, ki je bical dvojno moralo in druzbeno zlaganost, se druzil z "garjavimi" prostitutkami in klosarji => outsiderji.

Cudno? Verjames tam v nevemkaksne palcke pa vile, pa vedezevanje, Jezusov nauk pa te moti.... Premisli, ker delas proti svoji naravi ali pa morda ne?
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #23 - 10.09.2003 at 17:09:29
 
exorcist wrote on 22.08.2003 at 16:36:55:
Ja, se strinjam, saj se nisem zasledil, da bi "demon" obsedel enega budisticnega otroka recimo v Nepalu, torej to mora sloneti na nekaksni sugestiji, dusevni manipulaciji, samo to ne razumem kako lahko nekdo pride na tak rob, ce je iz ateisticne familije pa se mu niti ne sajna kdo sploh je Jezus, kako lahko privzame krscanski simbolizem, od kod nejmu te informacije?


..od kod njemu te informacije?  Iz njegove okolice ga ŠOPAJO s tem,   ...in radi bi ga še bolj.  ...na vsakem koraku zvonenje,  ..maše,  ..pridige,   ..prepričevanja po TV,  ..isto po Radiu, ..pa še želja po zadevah v šoli, ..halo?!  Res ni problem do teh "informacij",   ...težje se jim je izognit.
Back to top
« Last Edit: 10.09.2003 at 19:40:27 by DylanDog »  

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #24 - 10.09.2003 at 21:29:17
 
DylanDog wrote on 10.09.2003 at 17:09:29:
..od kod njemu te informacije?  Iz njegove okolice ga ŠOPAJO s tem,   ...in radi bi ga še bolj.  ...na vsakem koraku zvonenje,  ..maše,  ..pridige,   ..prepričevanja po TV,  ..isto po Radiu, ..pa še želja po zadevah v šoli, ..halo?!  Res ni problem do teh "informacij",   ...težje se jim je izognit.


Zato pa ima vsak svojo pamet, da premisli, kaj je dobro in kaj slabo. Nihce nikomur nic ne vsiljuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #25 - 10.09.2003 at 23:34:55
 
Samson wrote on 10.09.2003 at 02:13:17:
Eh, Harry, tu si pa zadeve le preveč poenostavil. Je šlo pač za nesrečen primer, ko so se lotili zadeve diletantsko, kar pa ne pomeni, da zares ustrezno opravljen exorcizem ni potreben. Hudiča je vendar potrebno izgnati, če človeka muči, mar ne?

Vatikana in dela v Vatikanu pa očitno niti pod razno ne razumeš, še manj pa je videti, da bi ga kakorkoli poznal. Tvoje pojmovanje Vatikana je v bistvu posnetek natolcevanj Cerkvi sovražnih medijev. Dobro bi bilo, če bi bil pri oblikovanju svojih sodb bistveno bolj samostojen, kadar gre za RKC. V tem primeru si zelo pogosto okužen z "virusom" antidobrega, ki v bistvu povzroča načrtno blatenje in širjenje laži. To pa nekako ne sodi v tvoj sicer plemeniti osebnostni ustroj.


Poglej Samson. Bom zdajle malo daljši.

Ker smo krščanska familija, so tudi mene kot otroka poslali k verouku. In ob nedeljah dopoldan v cerkev. Pa tudi v maju sem rad hodil k šmarnicam. Smo se otroci zbrali in smo šli. Tudi katehet je bil dober človek. Radi smo ga imeli. Nato sem šel k birmi. Po birmi je prišel novi katehet, ki je bil neprijazen, rad nas je klofutal itd. in posledica tega je bil osip pri verouku. Med tem osipom sem bil tudi jaz. To je bila prva negativna izkušnja s cerkvijo kot inštitucijo.

Potem sem odraščal in videl, kako moja oma znosi pol penzije v faro. To se mi je zdelo brezveze. Ko sem jo vprašal zakaj to počne, mi je rekla, da pač tako je. To je bil odgovor. In takšna ni samo moja oma bila. In začel sem spoznavat, da cerkev nič ne da v povračilo. Samo jemlje. Molimo lahko tudi doma.

Prišel je čas poroke. Seveda tudi cerkvene. In to zahteva določene procedure. Seveda tudi pogovor z opatom na samem. Najprej nekaj duhovnih in življenskuh vprašanj, nato pa je začel vrtati po intimnosti. Seveda ga je zanimalo tudi kako j s spolnim življenjem. In da ne pozabim, da se je začel sliniti. Ogabno. Tretja slaba izkušnja s cerkvijo.

Prišla je hčerka in ko je šla v šolo, so babice in dedki pritisnili, da mora k verouku. Seveda smo jo vpisali. Ampak ni hodila dolgo, ker je bil katehet pedofil. In to ta, ki je letos moral zbežati iz Celja.( Samson, ti boš vedel, kdo je to. Verjetno.) Spet slaba izkušnja.

No, ko se je enkrat kreden razpisal o pedofilih v RKC, sem mu rekel naj ne meče vseh duhovnikov v isti koš. In to pravim tudi zdaj.

Ne Vatikana ne poznam osebno, samo kljub temu še nisem zasledil, da bi naprimer Vatikan organiziral magari kakšen konvoj z hrano za lačne. Če se motim me popravi. Samo moliti za lačne in nič narediti je premalo. Od molitve se ni še nihče zredil.

Kaj se je dogajalo z raznimi znanstveniki, to nas uči zgodovina. Če zgodovina laže, ok, potem smo res zavedeni.

Glede holokavsta med drugo vojno in stališča Vatikana do tega sva že enkrat diskutirala. Ko bo Vatikan ovrgel laži, potem bom verjel, da ni bil Pij nič kriv. Prej ne.

Samson, upam, da sem bil dovolj samostojen. Smiley

LP Iga Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #26 - 10.09.2003 at 23:39:06
 
exorcist wrote on 10.09.2003 at 21:29:17:
Zato pa ima vsak svojo pamet, da premisli, kaj je dobro in kaj slabo. Nihce nikomur nic ne vsiljuje.


A ti ne vsiljuješ tule na forumu ljudem prepričanje, da je šloganje bogokletno?

Vidiš, jaz pravim, ko voli, nek izvoli. Kdor želi hoditi k maši, naj hodi. Kdor želi na šloganje, naj gre. Kdor hodi na nogometne tekme, naj gre. Vsak naj počne, kar mu paše.

In Exo, ne mi spet o anarhiji, ker pod tem kar komu paše mislim za družbeno sprejemljive zadeve. Ne na kriminal in kaos.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #27 - 11.09.2003 at 15:16:48
 
Harry,  2x dober odgovor.



exorcist wrote on 10.09.2003 at 21:29:17:
Zato pa ima vsak svojo pamet, da premisli, kaj je dobro in kaj slabo. Nihce nikomur nic ne vsiljuje.


Hmm, vsi ti mladenici in mladenke ne vem ce ze znajo sami o tem, a je to ok al ni, ce jim samo enostransko sopajo, ..kaj pa ti mislis? O vsiljevanju? Kako da ne?, oz. No Comment
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #28 - 11.09.2003 at 16:46:27
 
Quote:
Ne Vatikana ne poznam osebno, samo kljub temu še nisem zasledil, da bi naprimer Vatikan organiziral magari kakšen konvoj z hrano za lačne. Če se motim me popravi. Samo moliti za lačne in nič narediti je premalo. Od molitve se ni še nihče zredil.

Karitas je institucija, ki je blizu RKC, ce ze ni celo z njo neposredno povezana. In dela. Mogoce celo bolje kot ostale podobne organizacije.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Eksorcizem v domeni RKC
Reply #29 - 11.09.2003 at 22:06:05
 
Quote:
Karitas je institucija, ki je blizu RKC, ce ze ni celo z njo neposredno povezana. In dela. Mogoce celo bolje kot ostale podobne organizacije.

bp


Se mi zdi, da morajo imeti nekaj s cerkvijo. Ker vidim vsako leto, ko je v CE tisti dobrodelni koncert, da je šef en župnik iz MB.

Sam spet vprašanje, če vse kar nafehtajo, potem tudi razdelijo med revne.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2