Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 38402 times)
Pevka
Guest




Pejotl
15.08.2003 at 21:46:06
 
Pozdravljeni! A mogoče kdo ve, kje bi se dalo pit pejotl? Enkart sem ga že in bilo je noro. Veliko stvari se je odprlo. V Peruju ga namreč uporabljajo za razvoj zavesti. No, ima kdo kakšno info kje bi se ga dalo dobit?!
lp, pevka
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #1 - 15.08.2003 at 22:17:19
 
pevka wrote on 15.08.2003 at 21:46:06:
Pozdravljeni! A mogoče kdo ve, kje bi se dalo pit pejotl? Enkart sem ga že in bilo je noro. Veliko stvari se je odprlo. V Peruju ga namreč uporabljajo za razvoj zavesti. No, ima kdo kakšno info kje bi se ga dalo dobit?!
lp, pevka


Kaj je to sploh za pijaca, prvic slisim, kaksni izvlecek iz halucigenih rastlin ali kaj, slicno kot koka?

Lahko ti ponudim domaco smarnico, tudi super za odprtje zavesti ali pa slivovko, se boljse, ta te katapultira na najvisji mozni nivo zavesti, si polbog, ce se sploh se lahko hodis, malo te koordinacija lahko zajebava, amapk to moras vzeti v zakup.....  Grin


DROGA je strup in pomeni beg pred stvarnostjo in iskanje nekih plehkih senzualisticnih uzitkov, efekt zadetosti, ko si malo mozgane omamis. Upam, da ne mislis resno za dvig zavesti, vraga taksna zavest? To je enako kot, da skusas utapljati tezave v alkoholu (drogi), a se ne zavedas, da znajo plavati. Tako si 2x ogoljufan, prvic, ker mislis da deluje, drugic pa, da postanes odvisnik.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
Guest




Re: Pejotl
Reply #2 - 15.08.2003 at 23:33:23
 
Ne teoretiziraj!
Preberi si kaj o šamanih in njihovih početjih, potem pa izkusi in šele nato... postavljaj svoje teze.

Srečno! Pevka
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
Guest




Re: Pejotl
Reply #3 - 16.08.2003 at 07:48:15
 
Dragi moji, tudi jaz SPLOH NE PIJEM!
Verjetno še manj, kot vidva oba skupaj, pa še kdo... Sem proti alkoholu in cigaretom...
Tu pa gre za nekaj drugega. Povsem drugega!
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #4 - 16.08.2003 at 10:35:16
 
pevka wrote on 16.08.2003 at 07:48:15:
Dragi moji, tudi jaz SPLOH NE PIJEM!
Verjetno še manj, kot vidva oba skupaj, pa še kdo... Sem proti alkoholu in cigaretom...
Tu pa gre za nekaj drugega. Povsem drugega!  



Šamanizem ja, zresni se no, da isces uzitke v omami, seveda kvazi visja zavest, norosti po tamalem, ki ga nimas, ker si zenska. Koliko pa si stara, mislis, da smo mi potomci Inkov, ki so si skozi stoletja podajali tisocletno znanje svojih poganskih prednikov, ki so imeli zrtvene obrede, svoje obicaje, kulturo... To je nekomplementarna in povsem asimetricna kultura nasi zahodnoevropski potrosniski kulturi. Ti vidis v tem postopku samo potrosnisko dobrino - produkt za odklop, da te zadene, ne vem zakaj ti ljudje dajejo te opojne napitke zdolgocasenim Evropejcem, ki vec ne vedo, kaj bi s sabo, pa iscejo neke kratkorocne zadovoljitve v mamilih.

Mislim, da bi ti rada patentirala to pijaco in jo nato prodajala ("karikirano receno"). Tako izkoriscajo ameriske multinacionalke npr. Bushmane, ko jim kradejo tisocletna "bio" zdravila (izvlecek iz kaktusa), nato pa ga plasirajo na svoj trg doma in sluzijo $$$.  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pejotl
Reply #5 - 16.08.2003 at 10:37:57
 
pejotl je kaktus in je ena od šamanskih rastlin moči in se pri nas precej malo uporablja ... vsaj jest ne poznam nikogar, ki bi ga uporablju, kar pa ne pomeni da ga nihče ne uporablja ... uporablja pa se za doseganje višjih nivojev zavesti.
ego izgubi kontrolo nad telesom ...

kar nas 'zdravi' potrošništva je lahko edinole dobro.

in ne gre se tolk za zadevanje, bolj se gre za vpogled, vpogled v neke prej neznane svetove, bolje nevidne. ko jih ugledaš, če prej nisi vedu, v tistem trenutku izveš, da je to kar gledaš z očmi čista maya. rastlina moči te sicer iz maye ne more potegnt za skoz, lahko pa zbudi v tebi tvoj pravi jaz.

in to je veliko delo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
pevka
Guest




Re: Pejotl
Reply #6 - 16.08.2003 at 10:51:22
 
Ja, se strinjam s pravkar napisanim!
lp, pevka
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #7 - 16.08.2003 at 11:04:34
 
pevka wrote on 16.08.2003 at 10:51:22:
Ja, se strinjam s pravkar napisanim!
lp, pevka


Ja seveda, kateri razumnik (humanist) si je kadarkoli pomagal z mamili, je bil to Jezus, Ghandi, mati Terezija; ne, ker tu ravno tici crvek v jabolki, noben ni rabil nobenih zvarkov "primitivnih" ljudstev iz dezevnega gozda, nasprotno zavracali so jo. Sranje, pa ne visja zavest. Gre samo za egoisticne poteze, da dosezes sam nirvano, razsvetljenje za kratek cas, si potem, kja bolj pameten, moder, ne? Ti zgoraj omenjeni ljudje so nasli pejotl in visjo zavest v socloveku, ko so se altruisticno razdajali in pomagali, niso iskali Boga v sebi, ampak v ljudeh. Omamaljanje je egoizem, pa bodisi je to alkohol, marihuana, LSD, pejotl... Pomeni umik v sebe, zlobodranje neumnosti, halucinacije, pobijanje sivih celic.... Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #8 - 16.08.2003 at 11:17:56
 
Exorcist, daj oladi malo.
Povsod te je polno in to v 90% sama provokacija, ne pa želja po znanju, kot to ti včasih imenuješ.

Povprašuj po tistem, kar te zanima, kar bi resnično rad globlje spoznal. O tistem, kar pojma nimaš (recimo o pejotlu v tem topicu) pa se prosim vzdrži raznoraznih obsojanj in napadanj.

Se mi zdi že dovolj, da g. Rode vsako leto na Brezju 15.08. vrti eno in isto pridigo: samomori, splavi, brezobzirna vožnja po cestah, droge, premajhna verska (beri katoliška) vzgoja v šolah.... Ne imej še ti izpadov. Smo že imeli topice o alkoholu in drogah - malo jih poišči in tam repliciraj.

Pevka, obrni se na kakega šamana, jih je tudi tukaj na forumu nekaj. Drugače pa mi pošlji PM pa ti lahko nekaj malenkosti napišem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
Guest




Re: Pejotl
Reply #9 - 16.08.2003 at 11:37:31
 
Hvala za info!   Cheesy

lp, pevka
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #10 - 16.08.2003 at 12:06:54
 
Quote:
Exorcist, daj oladi malo.
Povsod te je polno in to v 90% sama provokacija, ne pa želja po znanju, kot to ti včasih imenuješ.

Povprašuj po tistem, kar te zanima, kar bi resnično rad globlje spoznal. O tistem, kar pojma nimaš (recimo o pejotlu v tem topicu) pa se prosim vzdrži raznoraznih obsojanj in napadanj.

Se mi zdi že dovolj, da g. Rode vsako leto na Brezju 15.08. vrti eno in isto pridigo: samomori, splavi, brezobzirna vožnja po cestah, droge, premajhna verska (beri katoliška) vzgoja v šolah.... Ne imej še ti izpadov. Smo že imeli topice o alkoholu in drogah - malo jih poišči in tam repliciraj.

Pevka, obrni se na kakega šamana, jih je tudi tukaj na forumu nekaj. Drugače pa mi pošlji PM pa ti lahko nekaj malenkosti napišem.


Jaz pac ne ovijam svojih besed v celofan in povem direktno, kaj si mislim, saman v Sloveniji, ha, ha. Mater kako lahko verjamete v to pogansko navlako, res nimate pametnejsih stvari za pocet, kot da se ukvarjate s temi burkami in burite duhove, ste na smrt zdolgocaseni, iscete bivanjski smisel, kljuc do nepoznanega? Se zavedate, kaj beseda samanizem sploh pomeni, ko meni ocitate, da nimam pojma o teh stvareh?

Šamanstvo = pri nekaterih "primitivnih" ljudstvih verovanje v duhove, nadnaravne sile, s katerimi imajo šamani v zamaknjenju neposreden stik in vplivajo nanje

Kako lahko samanizem vcepitev v naso zahodno-potrosnisko popkulturo, se je ne da, protislovje, absurd! Šamani so zelo ugledni ljudje pri primitivnih ljudstvih, ker igrajo vlogo zdravnika (ukvarjanje z zelisci) in neke vrste duhovnika (stik z nadnaravno-misticnim, z duhovi prednikov) ter tudi poglavarja. Utelesajo ugled in avtoriteto. Za vstop z "bozjim" si pomagajo z razlicnimi halucigenimi rastlinskimi zvarki, da pridejo v trans, npr. prepricani so, da se lahko se prelevijo v doloceno zival, prerokujejo, imajo stik z mrtvimi...


Ajd, iluzionisti, zunaj sije soncek




Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
Guest




Re: Pejotl
Reply #11 - 16.08.2003 at 12:28:01
 
Saj ne burimo duhov... Ti se nekaj jeziš, ti se buniš.  Shocked

pevka
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #12 - 16.08.2003 at 12:35:44
 
pevka wrote on 16.08.2003 at 12:28:01:
Saj ne burimo duhov... Ti se nekaj jeziš, ti se buniš.  Shocked

pevka


Nismo vsi PRIMITIVNI, karikirano misljeno, ti si lahko zaradi mene, ti ne branim, te le razsvetljujem. Koliko si stara, joj mene, da v take stvari verujes? Uporabljajte tudi RATIO, ne samo domisljije in ne zidajte gradov v oblakih.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
Guest




Re: Pejotl
Reply #13 - 16.08.2003 at 12:52:43
 
NO COMENT!

pevka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Pejotl
Reply #14 - 16.08.2003 at 13:01:39
 
exorcist wrote on 16.08.2003 at 10:35:16:
... To je nekomplementarna in povsem asimetricna kultura nasi zahodnoevropski


Ce je ta kultura asimetricna, a obstaja tud kaka ki je simetricna zahodnoevropski?  Shocked

Vidla sem ze simetricne trikotnike, ampak kulture?  ???

Kaj ce bi poiskal se definicijo simetricnosti, tam kjer si nasel definicijo samanizma a?  Wink
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6