Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 38168 times)
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #15 - 16.08.2003 at 13:56:46
 
pevka wrote on 16.08.2003 at 12:52:43:
NO COMENT!

pevka


No comment is allready comment. Ali drugace povedano, noben odgovor je tudi odgovor, vcasih pove vec kot 1000 besed o nekom in njegovem razmisljanju.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #16 - 16.08.2003 at 14:10:46
 
Terrania wrote on 16.08.2003 at 13:01:39:
Ce je ta kultura asimetricna, a obstaja tud kaka ki je simetricna zahodnoevropski?  Shocked

Vidla sem ze simetricne trikotnike, ampak kulture?  ???

Kaj ce bi poiskal se definicijo simetricnosti, tam kjer si nasel definicijo samanizma a?  Wink


Joj, Terrania zdaj pa me ze res ob zivce spravljas, zopet pikre opazke na moje poste, ce bi te dobil v roke bi se zgrabla,.....  ??? Grin Pomembno je, da ves kaj sem hotel povedat, ne pa da se sklicujes na pravopisne napake in kompliciras, komplicirasˇ2, ceprav je bilo misljeno v prenesenem pomenu, ne dobesednem, to pomeni, da se ne razlaga na tak nacin oziroma hotel sem poudariti bistvene razlike med kolozijami dveh razlicnih si kultur. Ali drugace povedano mi zahodnjaki gledamo na tuje kulture skozi svoj filter vrednot, navad, obicajev, mi nismo oni, oni nismo mi. Mi smo ze vec ali manj skvarjeni do fundamenta, kot tale, ki bi rada pila pejotl in ne razumemo teh prvinskih narodov, da ti ne pijejo pejotla iz uzitka in zabave, ampak je to del njihove tradicije. Ce sem jo prav razumel si je Pevka le zelela biti "high". To je zame izkoriscanje, licemerstvo in eksploracija, tako kot je poziganje in unicevanje kmetov gojiteljev surovine za kokain s strani vlade in amerskih politicnih hujskacev, ko izvazajo v ZDA koko oz. kokain zgolj za prezivetje!  Tongue

Terrania vidim, da te je ze zdavnaj pozr bermudski trikotnik razvrednotenja in iskanja simsla v nesmislu, morda simetricen, asimetricen, ortogonalen, saj je itak vseeno...  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
Guest




Re: Pejotl
Reply #17 - 16.08.2003 at 14:37:05
 
Kok lepo, da ti v mojem imenu veš, kaj bi jaz rada!
Ravnokar sem bruhnila v neustavljiv smeh  Cheesy

pevka
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #18 - 16.08.2003 at 15:46:50
 
pevka wrote on 16.08.2003 at 14:37:05:
Kok lepo, da ti v mojem imenu veš, kaj bi jaz rada!
Ravnokar sem bruhnila v neustavljiv smeh  Cheesy

pevka


Ha, sem dober kaj, ko zadenem v center tarce brez, da bi te sploh poznal? Resnica boli.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
Guest




Re: Pejotl
Reply #19 - 16.08.2003 at 16:52:55
 
Mal se zaglej v svoj EGO!           Tongue  


Pevka
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Pejotl
Reply #20 - 16.08.2003 at 16:53:47
 
exorcist wrote on 15.08.2003 at 22:17:19:
Lahko ti ponudim domaco smarnico, tudi super za odprtje zavesti ali pa slivovko, se boljse, ta te katapultira na najvisji mozni nivo zavesti, si polbog, ce se sploh se lahko hodis, malo te koordinacija lahko zajebava, amapk to moras vzeti v zakup.....  Grin

Smarnica je shit, nisi polbog ampak totalni bedak.  Smarnica je naredila veliko ljudi slepih. In veliko ostalega sranja.. Smarnica in Peyotl nimata niti sence skupnega kaj sele toliko da bi ju lahko primerjal.


exorcist wrote on 15.08.2003 at 22:17:19:
DROGA je strup in pomeni beg pred stvarnostjo in iskanje nekih plehkih senzualisticnih uzitkov, efekt zadetosti, ko si malo mozgane omamis. Upam, da ne mislis resno za dvig zavesti, vraga taksna zavest? To je enako kot, da skusas utapljati tezave v alkoholu (drogi), a se ne zavedas, da znajo plavati. Tako si 2x ogoljufan, prvic, ker mislis da deluje, drugic pa, da postanes odvisnik.

Beg pred stvarnostjo?  Tudi TV je beg pred stvarnostjo. Oz., kaj je zate stvarnost?
Dvig zavesti, seveda. Si kdaj poskusil kaj taksnega, ali pac modrujes?  Mislim da nisi.....
Seveda da deluje. Dejstvo.  ...poznas ti kaksnega ki je odvisen od Pejotla?, ali od LSDja, ali od bilokaksnega drugega halucigena?   Jaz ne...  
Ne ves o cem govoris.


exorcist wrote on 16.08.2003 at 10:35:16:
Šamanizem ja, zresni se no, da isces uzitke v omami, seveda kvazi visja zavest, norosti po tamalem, ki ga nimas, ker si zenska.

Samanizem. Tebi nedosegljivo. Zresni se no.
Ne gre za uzitke v omami. Cisto druga smer…    Razvoj, kontrola, uporabno…..
Ker je zenska?   ..in ti si moski in si nekaj vec?   Kje te zivis ti??  


exorcist wrote on 16.08.2003 at 10:35:16:
nekomplementarna in povsem asimetricna kultura nasi zahodnoevropski potrosniski kulturi

Kaj??      ..my odgovor a la Terrania.


gape wrote on 16.08.2003 at 10:37:57:
kar nas 'zdravi' potrošništva je lahko edinole dobro.
 ….resnica.  Bo treba pocasi zavit na pravo pot.


exorcist wrote on 16.08.2003 at 11:04:34:
noben ni rabil nobenih zvarkov "primitivnih" ljudstev iz dezevnega gozda

Primitivnih?  Kdo je primitiven, ..in kdo ni?    A?!   Tell me.
Kdo je primitiven, Spanec ki pride in v imenu Boga in Kralja dela genocid ali domacin ki mu ponudi hrano?  Kdo,  on ki zivi in pozna zvezde, kanalizacijo, posto, poljedelstvo, deljenje hrane med one ki jo imajo manj, gradnjo fascinantnih zgradb,  ezofriki v nulo,  ..in seveda tudi gobice in peyotl,    …ali on ki ubija za zlato,  hladno rumeno kovino?   V imenu boga seveda, in za kralja…


exorcist wrote on 16.08.2003 at 11:04:34:
Omamaljanje je egoizem, pa bodisi je to alkohol, marihuana, LSD, pejotl... Pomeni umik v sebe, zlobodranje neumnosti, halucinacije, pobijanje sivih celic.... Tongue

A si kdaj…   ne,  nisi.   Ok.


exorcist wrote on 16.08.2003 at 12:06:54:
Mater kako lahko verjamete v to pogansko navlako, res nimate pametnejsih stvari za pocet

Pogansko navlako?   NAVLAKO??    …eni so imeli znanja ko se je cerkeve sele ucila pripravit in prizgat grmade, ..znanja, ne navlake.  Znanja ki so nekaj dala,  ..ki niso jemala davka, prodajala odpustkov, zavirala razvoj znanosti in svobodo, ki niso tako extremno poneumljala.


http://www.erowid.org/plants/peyote/peyote.shtml




Pevka je samo vprasala ce in kje bi se ga dalo dobit, thats all......             A je tak tezko?


LP, DD Angry
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #21 - 16.08.2003 at 17:28:28
 
Ja vidim, da cvilis, ko peseku stopis na rep, ker si se prepoznal v mojih postih in ker ucitno vcasih zelo rad posezes po taksnih prepovedanih napojih, ki te naredijo malo omoticnega in nesposobnega presojati, kaj je prav in kaj narobe. Kaj pa uzivas LSD, marihuano, gobice? Samo, da pokne, kaj pa si lahko saman, superman, pa nevem kaj, tudi Bog?  Grin

Ah, samo zgubljam besede....
Zelim ti obilo omame in zadevanja!
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #22 - 16.08.2003 at 17:45:16
 
Dylan, ti popolnoma potrdim, kar si napisal.   Cheesy

Exorcist, today at 12.35 pm:
Quote:
Nismo vsi PRIMITIVNI, karikirano misljeno, ti si lahko zaradi mene, ti ne branim, te le razsvetljujem. Koliko si stara, joj mene, da v take stvari verujes? Uporabljajte tudi RATIO, ne samo domisljije in ne zidajte gradov v oblakih.  



Nič ne rečem, teoretično si zelo podkovan v mnogih stvareh. Besedno ti tudi leti. Slovar tujk in še kakšna enciklopedija sta ti tudi domači.
Problem je ta, da ti je ta razum in teoretična razgledanost postala lastna kletka, ki ti ne da, da bi pogledal kaj obstaja izven nje. Mogoče bi ti priporočal, da prebereš še kakšno knjigo, ki ti bo dala par indikacij, da nismo samo umski ljudje. Recimo: Paul Solomon - Meta človek.

Um v bistvu določa samo vpogled v fizični nivo bivanja in te ''drži'' na tem nivoju, saj zavrača vse neznano in vse, kar je nepojansjeno...

Ni vse v teoriji, ker ima praksa in izkušnje še veeelikoo večji pomen. In predvsem tega tebi manjka. Nimaš izkušenj. Si jih pa verjetno želiš in zato si tukaj. Samo tvoj machističen pristop je malo sfaliran.

Najbolj sem se pa smejal ob tem:

Exorcist, today at 1.01 pm:
Quote:
Joj, Terrania zdaj pa me ze res ob zivce spravljas, zopet pikre opazke na moje poste, ce bi te dobil v roke bi se zgrabla,.....  


In nekaj tvojih kontradiktornih (na zgornje quotanje) postov:

today at 12.06 pm:
Quote:
saman v Sloveniji, ha, ha. Mater kako lahko verjamete v to pogansko navlako, res nimate pametnejsih stvari za pocet, kot da se ukvarjate s temi burkami in burite duhove, ste na smrt zdolgocaseni, iscete bivanjski smisel, kljuc do nepoznanega


today at 10.50 am:
Quote:
Vedezevanje, pha, zdolgocasenost ljudje dragi, bivanjska praznina, vakuum, ne veste, kaj bi poceli s sabo, pa se zatekate v neke ekstreme, iscete zunaj sebe sreco in izpolnitev, namesto bi jo iskali v sebi, v soljudeh.


Pa še bi se našlo. Toliko o tem, kakšno ubogo jagnje si. Napad je najboljša obramba, ne?

Eh, saj bo boljše. Upam, da boš dopustil malo širši življenjski pogled in ne samo obsojanja iz teorije.

Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Pejotl
Reply #23 - 16.08.2003 at 17:56:38
 
exorcist wrote on 16.08.2003 at 17:28:28:
Ja vidim, da cvilis, ko peseku stopis na rep, ker si se prepoznal v mojih postih in ker ucitno vcasih zelo rad posezes po taksnih prepovedanih napojih, ki te naredijo malo omoticnega in nesposobnega presojati, kaj je prav in kaj narobe. Kaj pa uzivas LSD, marihuano, gobice? Samo, da pokne, kaj pa si lahko saman, superman, pa nevem kaj, tudi Bog?  Grin

Ah, samo zgubljam besede....
Zelim ti obilo omame in zadevanja!
Wink


Ce mi zelis veliko omame  in zadevanja je to zloooo grdo od tebe Grin,     ....mi ne bi zelel rajsi kaj drugega?
In sploh ne cvilim,   ..a a,  ..niti malo, ..in ta pesek ni pesek,    .....je pa lahko hud pes Angry

In res, v tem tvojem postu se nisem prepoznal,  niti za nohet,  ..niti za koliko je crnega za nohtom - ki ga ni. Ja kje se pa naj najdem?  Ob takem pisanju pa res ne...


Kaj uzivam?   Uzivam zivlenje....  

Pa ni to point,  point je tukaj (vsaj bil na zacetku)  Pejotl.
http://www.erowid.org/plants/peyote/peyote.shtml

"No, ima kdo kakšno info kje bi se ga dalo dobit?!
lp, pevka" - Remember?


LP, DD
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #24 - 16.08.2003 at 18:06:54
 
DylanDog wrote on 16.08.2003 at 17:56:38:


Ce mi zelis veliko omame  in zadevanja je to zloooo grdo od tebe Grin,     ....mi ne bi zelel rajsi kaj drugega?
In sploh ne cvilim,   ..a a,  ..niti malo, ..in ta pesek ni pesek,    .....je pa lahko hud pes Angry

In res, v tem tvojem postu se nisem prepoznal,  niti za nohet,  ..niti za koliko je crnega za nohtom - ki ga ni. Ja kje se pa naj najdem?  Ob takem pisanju pa res ne...


Kaj uzivam?   Uzivam zivlenje....  

Pa ni to point,  point je tukaj (vsaj bil na zacetku)  Pejotl.
http://www.erowid.org/plants/peyote/peyote.shtml

"No, ima kdo kakšno info kje bi se ga dalo dobit?!
lp, pevka" - Remember?


LP, DD


Cuj meni je vseeno, kaksne sorte ilegalnih drog si ze vse probal s svojo prijateljico Pevko, ne bom igral moralnega apostola, ampak od svojega prepricanja pa tudi ne mislim odstopit, zakaj bi moral to delati, kar dela 99% ljudi. Rajsi se uvrscam med tisti 1%, ceprav je tezje zivet izven "volcjega" krdela, ker postanes ovca in te lahko drugi raztrgajo.  Grin

Vidim na kaksni "high" zavesti sta s pomocjo pejotla, samo pazita, da ne padeta na  "stone" zavest.  Grin

Smarnica in pejotl imata veliko skupnega, oba sta drogi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Pejotl
Reply #25 - 16.08.2003 at 18:20:37
 
Moralnega apostola res ne mores igrat,    ..kaj sele bit, ..res.
In cist mozno da pa kdaj postanema frenda s pevko in res skupaj "stopima" tja kamor se ni od smarnice opita noga.
Med katere procente se uvrscas me ne zanima,  ..vidim pa da si med vampirji ki se hranijo s tujo energijo, pune, ..sam hvala,  a a,  ne rabim.  Pa nic slabega....

Je pa dobro ce pises,   ...da ves o cem pises.

LP, DD
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
pevka
Guest




Re: Pejotl
Reply #26 - 16.08.2003 at 18:43:21
 
Tale Exorcist res NIMA POJMA! Ampak res ne!
Teoretizira o nečem, česar še od daleč ni niti povohal... To je slabo! Od blefiranja in mlatenja prazne slame me boli glava!

Ja, sej vem, najlažje se je skrivati za praznimi besedami...  Angry

pevka
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Pejotl
Reply #27 - 16.08.2003 at 18:58:58
 
exorcist wrote on 16.08.2003 at 18:06:54:
ne bom igral moralnega apostola, ampak od svojega prepricanja pa tudi ne mislim odstopit, zakaj bi moral to delati, kar dela 99% ljudi.




Zarečenega kruha se največ poje, mar ne?  Roll Eyes


(po moje pa pa počneš točno to kot 99% ljudi - kritziraš stvari, o katerih očitno nimaš pojma in se obnašaš kot pes, ki laja na neznano)


uživajte
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #28 - 16.08.2003 at 19:08:02
 
exorcist, men se zdiš zmeri bolj ubogi s tem tvojim nakladanjem

res se dej malo pozanimat o halucinogenih, prej kot napadaš ljudi s tvojimi subjektivnimi resnicami

a ti veš da se ti ob rojstvu, smrti, med sanjanjem in ob velikih naporih sprošča mamilo v možganih?  DMT se imenuje to mamilo.  A veš da je mogoče taisti DMT ekstaktirat iz nekaterih rastlin? A veš da je molekula DMTja podobna molekuli LSDja in aktivni substanci gobic? Si misliš a? Celo življenje živiš z mamilom v glavi. Sigurno ne moreš gledati trezno na svet zaradi tega mamila. To mamilo te bo popeljalo v zasvojenost. Ubogi bedak..

pevka, jst sm nekje zasledil kje se da dobiti pejotl...žal nisi registrirana da bi ti poslal private message. Je pa pejotl možno baje dobiti v vseh bolje založenih kaktusarnah, ker je legalen okrasni kaktus.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #29 - 16.08.2003 at 19:08:04
 
pevka wrote on 16.08.2003 at 18:43:21:
Tale Exorcist res NIMA POJMA! Ampak res ne!
Teoretizira o nečem, česar še od daleč ni niti povohal... To je slabo! Od blefiranja in mlatenja prazne slame me boli glava!

Ja, sej vem, najlažje se je skrivati za praznimi besedami...  Angry

pevka



Joj, pa sedaj ne biti jezna, me je strah pred tabo, da me pretepes v "nepristevnem" stanju zaradi pejotlove omamljenosti! Kam se naj skrijem?  Grin

Sploh ne vem, kako se mlati slama, tako da me po krivem obtozujes, nisem s kmetov. Lahko pa mi demonstriras proceduro za mlatenje, tehnika ti je znano ali kako naj to razumem? Grin

Jaz povem samo svoje mnjenje, saj se ni treba strinjati in mi verjeti na besedo, ceprav govorim resnico. Grin

No, zdaj pa zadosti, kot pravim, to je se en apekt z drugega zornega kota, da ne bomo vsi enolicno mislil in gledali na razlicne naravne halucigene. S pouzitjem bilokake nenarvne tvarine, v bisti zastrupis mozgane, povzrocis kratek stik med nevrotransmiterji, to je ta varljiva visja zavest => BIOKEMIJA, nic drugega.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6