Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2902 times)
rakica
1
*
Offline

faith.. hope.. love
Posts: 4
Ljubljana
Gender: female
Ogljikovi hidrati
12.08.2003 at 23:16:32
 
Nikjer nisem zasledila, da bi kdo omenil alergijo na ogljikove hidrate....pred casom sem nabavila knjigo TUDI Z OGLJIKOVIMI HIDRATI STE LAHKO ZASVOJENI in ugotovila, da malo morje bolezni izhaja ravno iz nepravilne kombinacije zivil..npr. tezave s scitnico, sladkorna tipa II...pa me zanimajo vasi komentarji...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ogljikovi hidrati
Reply #1 - 19.08.2003 at 17:15:50
 
Ogljikovi hidrati so v bistvu sladkor (skrob, celuloza, glukoza, fruktoza), vendar res se nisem slisal, da bi bil alergicen na ogljikove hidrate, saj enostavni monosaharidi (glukoza) glavni in osnovni vir energije zivalskih in rastlinksih celic. Kompleksnejsi polisaharidi (skrob, npr. krompir) pa se zopet s pomocjo encimov razgradijo v enostavnejse - sladkor.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Ogljikovi hidrati
Reply #2 - 22.08.2003 at 20:42:20
 
rakica, bi lahko mogoče kj več napisala o tej alergiji, kar si pač prebrala. Ker prvič slišm, da obstaja alergija na oglj. hidrate Shocked  in me fullll firbca
Vem da nj bi ble napake v encimih ki razgrajujejo ali pretvarjajo določene oglj. hidrate in pol pride do bolezni-npr. laktozna intoleranca, galaktozemija(povzroca katarakto), prebavne motnje Grin...
kar se sladkorne tiče pa tut naj bi šlo v grobem za neodzivnost celic na inzulin(in pol ne morjo sprejet glukoze=gorivo:)) ali pa trebušna slinavka ne proizvaja zadost inzulina in pol je isti shit... glukoza se nabira v krvi kar ni dobr, poleg tega je pa v celicah manka za celično delo... Btw sladkorna bolezen ni kr tko mal ,da se morš pač samo mal izogibat sladkarij pa to... A-a full je kompliciran vse skp:( Undecided

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Ogljikovi hidrati
Reply #3 - 23.08.2003 at 12:36:53
 
Wink 8)dr. Sparks
Back to top
 
 
IP Logged
 
rakica
1
*
Offline

faith.. hope.. love
Posts: 4
Ljubljana
Gender: female
Re: Ogljikovi hidrati
Reply #4 - 21.12.2003 at 15:08:12
 
Hello!

Po dolgem casu spet tukaj..in verjeli ali ne..cca 20 kg lazja:D..ta knjiga mi je odprla cisto nov svet prehrane, v katerem se ocitno, glede na rezultate, koncno znajdem.. Wink Cheesy
..in zdaj jo priporocam vsem, ki so me pripravljeni poslusat oz. kaj spremenit na sebi..

Vsem zelim vesele praznike, full uspehov, zdravja in ljubezni v 2004!

rakica
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ogljikovi hidrati
Reply #5 - 21.12.2003 at 15:34:53
 
rakica wrote on 21.12.2003 at 15:08:12:
Hello!

Po dolgem casu spet tukaj..in verjeli ali ne..cca 20 kg lazja:D..

8) D best!
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Ogljikovi hidrati
Reply #6 - 22.12.2003 at 09:34:02
 
rakica wrote on 21.12.2003 at 15:08:12:
Hello!

Po dolgem casu spet tukaj..in verjeli ali ne..cca 20 kg lazja:D..ta knjiga mi je odprla cisto nov svet prehrane, v katerem se ocitno, glede na rezultate, koncno znajdem.. Wink Cheesy
..in zdaj jo priporocam vsem, ki so me pripravljeni poslusat oz. kaj spremenit na sebi..

Podeli izkušnje.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1