Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4206 times)
aryan
Ex Member




Re: o mojstrih
Reply #15 - 24.09.2003 at 08:58:58
 
natural wrote on 24.09.2003 at 07:59:48:
Vem za tiste, ki mislijo da jim.

se prav ti iz nekega nivoja to opazis, da si upas trdit, a ne? le tisti ki pravilno hodi lahko opazi (ali oznaci) da nekdo drug sepa.

a si pol ti tisti, ki mu teorija in praksa laufata tko kot je treba? (kar je bilo moje vprasanje)

Quote:
Če komu laufa tudi v resnici, je to nepomembno, ker to ne pomeni,da bo tudi učencu.

ce je itak nepomembno komu laufa, zakaj se pol tok spotikas ob to, da komu sepa? zakaj pa je to pol tok pomembno, da z velikim entuziazmom pises o tem?

Quote:
Učijo itak vsi isto in vsi so pravi.

jah tale ti je bl sibka no. kje ti vidis, da vsi ucijo isto? a zato ker je vse itak vse "eno", a ne? Wink

Quote:
Zelo kompliciran način si je izbral g.Bog, da bo svoje otroke spravil domov.

niti ne.

dal nam je dve moznosti, dva nacina. en je pac kompliciran in neprijeten (indirekten), drug pa je ciz simpl in zelo prijeten (direkten). mi pa smo tisti, ki se lahko odlocimo in to vsak trenutek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: o mojstrih
Reply #16 - 24.09.2003 at 09:16:27
 
Aryan vsi učijo isto pa ne zato, ker je vse eno ampak ker dejansko govorijo isto.Govorim seveda o sant matu.Spotikam se zato ker mislim da je potrebno imeti več virov informacij in če nekoga nekaj zanima potem naj pogleda obe plati medalje odloči se itak sam.Glede tvojih dveh načinov se ne strinjam.Načinov je toliko kot je individualnih razumov.To je dejstvo, ki ga zaznaš z nepopolnimi čutili.Če si ti s svojim postopkom kot ga priporočajo vede ugotovil, da ni individualnih razumov potem in da ni potrebe po njih ,da so samo maya,potem lahko kar zaključiva ta pogovor.Če pa nisi potem je dejstvo da ne more obstajati doloena pot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: o mojstrih
Reply #17 - 24.09.2003 at 09:18:55
 
Aja, vsem laufa praksa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: o mojstrih
Reply #18 - 24.09.2003 at 10:07:00
 
natural wrote on 24.09.2003 at 09:16:27:
Aryan vsi učijo isto pa ne zato, ker je vse eno ampak ker dejansko govorijo isto.Govorim seveda o sant matu.

mozno da vsi ucitelji Sant Mata govorijo isto, ampak Sant Mat ni edina stvar, ki je proizvedla ucitelje, a ne? torej ne govorijo vsi ucitelji isto.

Quote:
Spotikam se zato ker mislim da je potrebno imeti več virov informacij in če nekoga nekaj zanima potem naj pogleda obe plati medalje odloči se itak sam.

se strinjam. ampak mora tudi ponuditi alternativo. ne sam rect kaj ljudje ne smejo pocet, jim mors tud dat vedt kaj naj, drgac je to hinavstvo. zakaj bi ljudje moral tebi verjeti kaj ne, ce jim pa ne ponudis kaj ja.

Quote:
Glede tvojih dveh načinov se ne strinjam.Načinov je toliko kot je individualnih razumov.

dva nacina, ampak detajlov toliko kolikor individualnih razumov.

ilustracija : v MB iz LJ se da pridet po avtocesti ali po stari cesti. dva nacina. ampak lahko pa se gre po tej cesti pes, lahko se gre z avtom, s kolesom, lahko se gre z oplom, lahko se gre z golfom itd. tko sem mislu.

Quote:
To je dejstvo, ki ga zaznaš z nepopolnimi čutili.Če si ti s svojim postopkom kot ga priporočajo vede ugotovil, da ni individualnih razumov potem in da ni potrebe po njih ,da so samo maya,potem lahko kar zaključiva ta pogovor.

heh. vecno dejstvo je, da obstaja vec individumov, ce gledamo na individualne duse (torej tudi razumov) in tudi na Boga. nismo vsi eno, niti nismo eno z Bogom, ceprav smo eno (nerazdruzljivo).

obstaja Bog, individualne duse, materija, aktivnost (karma) in cas.

Bog je energetik (substanca) in upravljalec vseh svojih neomejenih energij (potenc). energetik in energija nista nikoli razdruzena (sta eno) a hkrati sta razlicna. eno je energetik (izvor in upravljalec energije) drugo je energija (upravljani). ilustracija : ogenj in toplota nista nikoli razdruzena (sta eno) , ampak sta hkrati razlicna. ta hkratna razlicnost in enost omogoca ljubezen.

pogoji za brezpogojno ljubezen http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

mi, individualne duse smo delcek ene izmed Bozjih energij, torej smo Njegovi in namenjeni Njemu, ampak nismo On, ceprav smo tud Wink. ampak ker nam je Bog dal svobodno voljo se lahko odlocamo, ali ga bomo sluzili direktno ali indirektno. svobodna volja omogoca ljubezen (ker ljubezen ne pozna prisile, torej je svobodna volja nujna). z Bogom smo hkrati eno in razlicno. razlicna je funkcija in aktivnost/vloga. Bog je vecni uzivalec, mi smo vecno uzivani. ce se kdo s tem ne strinja (ima vso pravico), s to svojo vecno naravo in vlogo pac trpi. to trpljenje je kot "klofuta" iz ljubezni in socutja mame do svojih nepridnih otrok (kar ne pomen, da jih nima rada).

Quote:
Če pa nisi potem je dejstvo da ne more obstajati doloena pot.

pot je dolocena (eno), ampak znotri te ene obstaja veliko razlicnih detajlov (razlicnost). kot sem ti zgori pojasnil.

takrat kadar sta yin in yang porocena, takrat sta oba srecna. ko sta "eno" v interesu ampak ohranjata svojo individualnost, "razlicnost".

kadar pa govorimo o vecnem yinu in vecnem yangu je men njima mogoca tudi vecna ljubezen, in s tem vecni mir in zadovoljstvo po katerem itak vsi hrepenimo.

Goura Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: o mojstrih
Reply #19 - 24.09.2003 at 10:15:43
 
Sem že ponudil alternativo.Spoznaj samega sebe.To je prava meditacija.
Zanima me kako je mogoče da bog upravlja s svojimi potencami energije in obenem pušča svobodno voljo tem potencam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: o mojstrih
Reply #20 - 24.09.2003 at 10:21:24
 
natural wrote on 24.09.2003 at 10:15:43:
Sem že ponudil alternativo.Spoznaj samega sebe.To je prava meditacija.

se strinjam. kdo smi mi v resnic, vecno... to je treba spoznat in delovat v skladu s tem.

Quote:
Zanima me kako je mogoče da bog upravlja s svojimi potencami energije in obenem pušča svobodno voljo tem potencam.

dobr vprasanje!

kar je logicno nemogoce je hkrati logicno potrebno/zazeljeno. sej si sam rekel, da ni vse crno-belo in, da mormo it nad bipolarno izkljucujoco logiko (in tam tudi ostat, kar pa ni vec tok lahko, kot le "pokukat" tja). kako je to mogoce? Bog lahko naredi nekaj "nemogocega" mogocega (ker je vsemogocen). Wink

Goura Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2