Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 
(Read 40098 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #135 - 17.10.2003 at 07:10:17
 
17. OKTOBER

Vse je del popolne celote; vse, kar rečeš, storiš, misliš in čutiš, je njen del. Torej se v nobenem smislu ne omejuj, raje čuti, kako se spreminjaš in širiš ter sprejemaš vase več in več. Nikoli ne boš dosegel meja, ker jih ni. Življenje je neskončno in ti si del te neskončnosti. Nenehno širi svojo zavest. Kje je tvoj občutek za pustolovščino, ki omogoča, da se lahko neustrašno izpostaviš neznanemu? Življenje brez sprememb te ne bo pripeljalo nikamor in ne moreš upati, da bi se v njem duhovno razvijal. Želeti si moraš, da bi se pomaknil naprej, in ko se boš odločil to storiti, boš prejel pomoč od vseh strani. Prvi korak je vedno tvoj. Torej ne zapravljaj časa z obotavljanjem, ampak napravi prvi korak naprej in glej, kako se bodo čudeži dogajali v tvojem življenju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #136 - 18.10.2003 at 08:12:29
 
18. OKTOBER

Tvoje zatočišče sem in moč, vedno prisotna moč v obdobjih gorja in žalosti. Nauči se me poklicati, se opreti name, črpati iz mene, verovati vame in mi zaupati. Če boš tako ravnal, se bodo vse težave in problemi razblinili v nič. Obstaja odgovor za vsako težavo. Išči ga in našel ga boš. Ne zapravljaj časa, ne valjaj se v svojih problemih in samopomilovanju, dvigni se nadnje. Zahvali se, ker se je odgovor takoj pojavi, ko razširiš svojo zavest in ko veruješ, da boš naletel nanj, saj čaka, da ga boš udejanil, ko boš zmogel umiriti svoj um. Spremeni se s prenavljanjem svojega uma. Vsak problem lahko enostavno rešiš, če veš, da se odgovor pojavi, ko se umiriš in si vzameš čas, da ga poiščeš in najdeš. Prenehaj se vrteti v krogih, saj sicer ne boš prišel nikamor. Pokliči me.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #137 - 19.10.2003 at 07:40:16
 
19. OKTOBER

Če si izgubil svojo pot, jo boš najlažje spet našel, če se boš umiril ter v miru in tišini poiskal smer. Si se pripravljen umiriti in iskati navznoter ali se ti zdi, da je to zapravljanje časa in moraš najprej storiti, kar se ti zdi nujno? Vsaka duša potrebuje smer, kajti brez nje se resnično lahko izgubi v blodnjaku življenja. Zakaj ne bi torej vsak dan preživel nekaj trenutkov z menoj, da bi ti lahko povedal, kam greš? Ko se boš tega naučil, boš odkril globljo potrebo po tem stiku in hrepenel po daljših obdobjih z menoj v tem stanju zavesti. Zato ohrani budnost in se odzovi na globoko hrepenenje v sebi; ne odrivaj ga na stran, misleč, da nimaš časa. Pravim ti, da je čas za vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #138 - 20.10.2003 at 07:13:54
 
20. OKTOBER

Si del celote? Zakaj bi se torej z neurejenim, kaotičnim življenjem ločeval od nje? Ko napolniš svoj um z lepimi mislimi, govoriš lepe besede in se posvečaš lepim dejanjem, postajaš eno s čudovito celoto, ki je moje vesolje, in vse se popolnoma ujema. Ko bo vsak posameznik iskal in našel notranji mir in harmonijo, bosta zavladala tudi na svetu. Nekje se mora začeti, zakaj ne v tebi? Spoznaj, da z opravljanjem svoje naloge pomagaš prinašati mir in harmonijo na svet. Ocean sestavljajo drobne kapljice vode in peščeno obalo drobna zrnca peska. Zato vsak umirjen posameznik lahko prinese mir na svet. Zakaj ne bi takoj opravil svoje naloge? Odpri srce in zahvali se, ker veš, kaj moraš storiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #139 - 21.10.2003 at 07:03:57
 
21. OKTOBER

Razširi svojo zavest in vedi, da sem jaz vse, kar obstaja. Nato jo širi naprej in glej, kako vključujem vse. Čuti, kako rasteš, trgajoč vezi, ki so te zadrževale ter dušile tvojo rast in širjenje. Tako kot drobno seme, zasajeno v zemljo, vzklije iz svoje lupine ter začne rasti in se razvijati, dokler ne postane, kar v resnici je, tako naj raste in se širi tvoj resnični jaz, dokler ne postaneš, kar v resnici si in lahko opazuješ čudežnost vsega. V tem dogajanju se zavedaj, da si eno z življenjem zdaj in vedno, da se nikdar več ne moreš ločiti od njega, da sem v tebi in ti v meni. Lahko boš napravil, kar si boš zaželel, vedoč, da ni nič nemogoče, saj sem jaz tisti, ki delam v tebi in skozte. Ko me prepoznaš in sprejmeš, je vse mogoče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #140 - 22.10.2003 at 06:58:46
 
22. OKTOBER

Za hip se ustavi v vsej svoji prezaposlenosti in poglej, kaj postavljaš na prvo mesto. Je to delo? Je življenje? So tvoje želje? Tvoja hotenja? Najprej poišči moje kraljestvo. Najdi neposreden stik z menoj in vse ti bo dano. Še ne veš, da tvoj spoj z menoj pomeni mnogo več kot vse drugo, saj iz tega stika izvira vse drugo? Opravi svojo nalogo in postavi prave stvari na prvo mesto. Ne moreš vleči vode iz vodnjaka, če nimaš vedra, ki ga potopiš v izvir in nato povlečeš navzgor. Nekaj moraš narediti; potruditi se moraš in opraviti svojo nalogo. Ne boš dobil vode, če boš stal ob vodnjaku in gledal vanj. Tako je tudi z duhovnim življenjem; postavanje in opazovanje drugih, ki so našli enost z mano, ti ne bosta nič pomagali. Vsaka duša mora sama iskati in najti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #141 - 23.10.2003 at 07:14:43
 
23. OKTOBER

Če se znajdeš v situaciji, ki jo s težavo sprejmeš in ljubiš, vedno lahko kaj storiš, če hočeš; kajti, če se umiriš, utihneš in me poiščeš, bom obsijal situacijo s svetlobo resnice. Razodel ti bom, zakaj si, kjer si in zakaj delaš, kar delaš. Lahko si prepričan, da obstaja zelo dober razlog za to in da se moraš naučiti življenjsko pomembnih lekcij. Dokler ne spremeniš svoje naravnanosti in se ne naučiš situacije, v kateri si, ljudi, s katerimi si in svojega dela, boš prisiljen ostati v njej. Kakor hitro se boš teh lekcij naučil in resnično vzljubil, kar delaš, ter opravljal delo z vsem srcem, se boš pomaknil naprej na kaj drugega. Glej, kako ljubezen odpira vrata pred teboj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #142 - 24.10.2003 at 07:13:58
 
24. OKTOBER

Če je bilo kaj prav in v redu včeraj, še ni rečeno, da bo tako tudi danes. Živeti moraš vsak dan posebej in v večnem zdaj; kajti ko boš to zmogel brez zadržkov in predsodkov, boš lahko sprejel spremembo brez odpora, življenje ti bo zlahka in gladko teklo. Veliko lažje je to reči kot storiti, posebno ko čutiš, da je že vse gladko potekalo in si globoko zasadil svoje korenine, ker ti je situacija dajala varnost. Naj tvoja varnost izvira iz mene in nikoli iz situacije, načrta, človeka ali dela; kajti jutri mogoče ne bo več tako, kot je danes. Jaz pa sem večno tu. Torej me poišči in se ničesar ne boj. Naj se dogajajo spremembe; vedi, da vsaka sprememba prinaša samo najboljše, da je vsaka nujno potrebna za rast in širjenje celote.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #143 - 25.10.2003 at 07:16:47
 
25. OKTOBER

Više, ko ciljaš in meriš, bolje je. Nikoli se v nobenem smislu ne omejuj. Vedi, da lahko izpelješ vse, za kar si se odločil, ker črpaš moč iz mene in ti pomagam. Poraz in neuspeh ne obstajata. Kar sem zaznamoval, se bo izpolnilo in uspehi bodo najbolj vzvišeni. Naj bo torej tvoja zavest dvignjena, uglasi se z življenjem in opazuj najboljše možne dosežke. Ne moreš jih pričakovati, če nisi v ritmu z najvišjim dobrim v sebi, če se ne moreš prosto pretakati z vsem, kar se dogaja, in se pomikati skozi tisto, kar te povzdiguje. Veliko stvari v življenju ti bo skušalo preprečiti, da bi dosegel cilj. Odstrani jih in niti za hip ne razmišljaj o neuspehu. Vedi, da lahko uspeš in tudi boš. Uspel boš v vsem, česar se lotiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #144 - 26.10.2003 at 07:32:15
 
26. OKTOBER

Ni res, da je le ena pot prava, vse druge pa so napačne. Planinci se morajo odločiti, ali bodo plezali naravnost proti vrhu ali se bodo vzpeli nanj po položnejših poteh. Sam se odloči, katera je prava duhovna pot zate, in ji nato predano sledi. So duše, ki še niso našle svoje poti v življenju. Ti iskalci preizkušajo eno duhovno pot za drugo, nekaj časa hodijo po njej, nato spoznajo, da ni zanje in stopijo na novo. To bodo počeli, dokler ne bodo našli prave poti. Če bodo marljivo iskali in se ne bodo vdali, bodo našli pravo zase. Če si našel pravo pot zase, stopaj po njej in ne zapravljaj časa z oziranjem nazaj. Ne kritiziraj duš, ki še vedno iščejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #145 - 27.10.2003 at 07:52:23
 
27. OKTOBER

Nova zamisel je kot seme, zasajeno v toplino tvojega doma. Ne moreš ga kar iztrgati iz ozračja, v katerem klije, dokler ni tako močno, da ga lahko presadiš in se lahko upira zunanjim prvinam. Tako je z novo zamislijo; ne moreš je izvleči, kot čarovnik izvleče zajčka iz klobuka. Potreben je čas, da se oblikuje in dobi vsebino. Preizkušana mora biti na nekaj ljudeh, preden jo je mogoče razširiti na množico. Za to so potrebne velika ljubezen in potrpežljivost, predanost in posvečenost. To je proces nove dobe. Nekaj novega je. Porodile so se mnoge ideje in zamisli; vse je treba preizkusiti, razumeti in ljubiti. Ko si v prvih vrstah nove dobe, moraš biti pripravljen napredovati brez strahu in preizkusiti najnovejše od novega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #146 - 28.10.2003 at 07:08:00
 
28. OKTOBER

Vaja dela mojstra. Bolj ko se učiš živeti, bolj postaja življenje del tebe, lahko živiš in se pomikaš naprej. Ne moreš ostati pri miru, torej si dopusti rast in širjenje, razvijaj se svobodno in radostno. Pretrgaj vezi, ki so te omejevale v preteklosti. Dvigni se nad strahove, ki so ti onemogočali rast in te zadrževali v slepoti, tako da nisi mogel jasno uzreti čudovite vizije pred seboj. Dokaži, kaj ti pomeni vera in pričakuj, da navidezno nemogoče postane mogoče. Prinesi moje kraljestvo na zemljo, nauči se izpolnjevati mojo voljo in hoditi po mojih poteh. Ne glede na to, kako omahujoči in zatikajoči so prvi koraki, narediti jih moraš. Ni pomembno, kolikokrat padeš. Poberi se ter poskusi vnovič in vnovič.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #147 - 29.10.2003 at 07:36:06
 
29. OKTOBER

Vedno išči najboljše, vedno pričakuj najboljše in niti za hip se ne zadovolji z dovolj dobrim. Mogoče bo težko, posebno, ko se ti bo zdelo, da ti pohajajo moči. Tedaj moraš dvigniti svojo zavest in misliti na obilje. Niti za hip ne pomisli na pomanjkanje. Uglej obilje ter se zahvaljuj za mojo neskončno in neomejeno zalogo. Zakaj bi bil zadovoljen z dovolj dobrim, ko te čaka najboljše, da ga sprejmeš, čaka, da te blagoslovi? Ko boš zmogel misliti na obilje, se bo vse tvoje življenje razširilo navznoter in navzven. Zapomni si, vse se začne znotraj in pri tebi. Takoj začni prilagajati svoje mišljenje. Preusmeri se v sebi in to naj deluje navzven kot kvas v testu. Vedno prepoznaj v vsem mojo roko in se zahvaljuj. Ničesar ne jemlji za samoumevno, ampak prepoznaj, kako blagoslovljen si.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #148 - 30.10.2003 at 07:13:22
 
30. OKTOBER

Nauči se sam od sebe dajati od vsega, kar ti je dano. Nauči se tudi prijazno sprejemati, kar ti je dano, ter modro uporabljati za širjenje in izpopolnjevanje celote. Ko daješ, dajaj sam od sebe in ne glede na ceno. Kar je dano v pravem duhu, od srca in s čisto ljubeznijo, prinaša veliko radost mnogim, množi se in raste. Vedno se zavedaj, da ne smeš ničesar pričakovati, ko daješ. Daj in pozabi, da si dal. Svoje delo opravljaj z ljubeznijo in bodi hvaležen, da si nadarjen in zanj sposoben. Delaj ga popolno in nikoli naj ti ne bo cilj tisto, kar ti bo delo prineslo. Ko se boš naučil vse delati v mojo čast, boš obvladal umetnost resničnega dajanja. V dajanju boš odkril največjo radost, tvoja naravnanost in gledanje na življenje bosta prava.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #149 - 31.10.2003 at 07:51:45
 
31. OKTOBER

V veri je še vse kaj drugega, ne le posedanje in prepuščanje vsega meni. Opraviti moraš svojo nalogo, kajti vse ti je dano po tvoji veri. Ko popolnoma zaupaš in veruješ vame, je vse mogoče. Živi z vero in dokazuj delovanje mojih zakonov vsem dušam okoli sebe. Delajva kot eden, živiva kot eden, bodiva kot eden; jaz v tebi in ti v meni. Ko boš v celoti razumel, da lahko naredim vse, boš spoznal, da lahko narediš vse, saj jaz delujem v tebi in skozte. V tebi sem, ti si moje roke in noge. Uporabljaj jih za služenje meni, tako da ne bo moglo nič zadrževati delovanja in bo vse gladko teklo. Poskrbi, da boš deloval v popolni harmoniji in ritmu z mojimi zakoni, opazuj čudeže, ki se dogajajo okoli tebe, ter se zahvaljuj zanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11