Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 
(Read 40102 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #120 - 02.10.2003 at 07:21:32
 
2. OKTOBER

Vsaka duša ima kaj dati. Darovi in posesti se nahajajo na mnogih ravneh. Mogoče nimaš ničesar materialnega, kar bi lahko dal, a bodi prepričan, da lahko ponudiš kaj drugega. Ne zadržuj ničesar zase, z veseljem izvleci vse na dan, razkrij svoje darove in jih nato uporabljaj, kot je treba; nikoli v lastno slavo, ampak v mojo čast. Ničesar si ne lasti, vse, kar imaš, uporabljaj in dodobra uživaj. Kaj imaš dati? Vzemi si čas in spoznaj, če ne veš. Dajaj z vsem srcem in radostno, bodi hvaležen, ker imaš kaj dati, karkoli že je. Ko se boš odločil za takšno življenje, popolnoma posvečeno meni in mojemu delu, se ne boš mogel ničesar več oklepati. Spoznaj, da je vse, kar imaš, moje; torej je tu zato, da deliš z drugimi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #121 - 03.10.2003 at 07:08:17
 
3. OKTOBER

V tvojih rokah je velika odgovornost, saj te kar obsipam s svojimi izbranimi darovi. Odločil si se stopiti na pot, ki vodi v novo dobo, ves čas se pomikaš naprej po njej in postajaš njen del. Nič več si ne moreš izmišljati opravičil zase, če ne delaš, kar bi moral, izgovarjajoč se, da ne veš ali nisi spoznal, kajti odgovoren si za vsako svoje dejanje. Znaš obvladovati svoje misli in dejanja, torej jih obvladuj. Nikoli se ne skušaj skrivati za nevednost, ampak se zavedaj, da so v tebi vse védenje, vsa modrost in razumevanje; gre le za to, da ves čas črpaš iz te neomejene zaloge. Zahvaljuj se, ker poznaš resnico, saj je resnica tista, ki ti omogoča delati, kar moraš. Mir s teboj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #122 - 04.10.2003 at 08:27:31
 
4. OKTOBER

Kako bi mogel pričakovati, da boš živel globoko duhovno življenje, če se nisi pripravljen potruditi za to? Ne moreš živeti od izkustev in zmagoslavij drugih duš, od enosti drugih z menoj. Sam jo moraš iskati in najti. Takoj začni razmišljati s svojo glavo, stoj na svojih nogah in se prenehaj opirati na druge. Ko človek nekaj časa hodi z berglami, se lahko zgodi, da bo vse življenje odvisen od njih in bo popolnoma prenehal uporabljati noge, če ni pripravljen odvreči bergel in se potruditi, da bi hodil brez njih. Zato je življenjskega pomena, da v duhovnem smislu stopiš na lastne noge in sprejemaš notranji navdih namesto zunanjega. Vsak ga prejme na sebi lasten način. Ni določenega vzorca. Odkrij svojo pot in že danes začni hoditi po njej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #123 - 05.10.2003 at 08:46:08
 
5. OKTOBER

Kaj počneš s svojim življenjem? Si zadovoljen s tem, da te nosi skozenj, da delaš, kar hočeš delati, in živiš, kot hočeš živeti, ne da bi pomislil na druge? Svoboden si in lahko ravnaš tako. Mnoge duše živijo tako in se sprašujejo, zakaj so nesrečne in nezadovoljne. Šele ko se naučiš pozabiti nase in živeti za druge, najdeš pravi mir srca in resnično zadovoljstvo. Tu sem, da ti pokažem pot, vendar moraš stopiti nanjo. Nihče drug je ne more prehoditi namesto tebe; nihče ne more živeti tvojega življenja namesto tebe. Nauči se dajati in ne le jemati. Zakaj ne bi dajal na eni ravni in prejemal na drugi? Življenje je dvosmerno, nenehno dajanje in prejemanje. Če živiš samo zase, ne moreš spoznati prave sreče in pravega zadovoljstva v življenju. Živi za celoto, dajaj celoti in bodi celota.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #124 - 06.10.2003 at 07:14:47
 
6. OKTOBER

Današnji dan lahko ustvariš po svoji volji. V trenutku, ko se zjutraj zbudiš, se lahko odločiš, kakšen dan bo to zate. Lahko je najčudovitejši in najbolj navdihujoč dan, ki si ga moreš domisliti, vendar je odvisno od tebe. Svobodno se odločaš. Zakaj torej ne bi začel tako, da se zahvališ in odpreš srce? Bolj, ko si hvaležen, bolj si odprt za vsa prelepa dogajanja, ki ti jih dan lahko prinese. Ljubezen in hvaležnost na široko odpirata vrata in dopuščata svetlobi, da priteka in razkriva vse najboljše v življenju. Odloči se, da boš danes kolikor mogoče pozitiven, da boš pričakoval najboljše in ga pritegnil k sebi. Živi v popolni veri in zaupanju, da to lahko storiš, in boš tudi storil. Ne dvomi o svojih sposobnostih, da željo lahko uresničiš. Vedi, da so z menoj vse mogoče stvari in da vse delaš z menoj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #125 - 07.10.2003 at 07:03:52
 
7. OKTOBER

Hrepeniš po tem, da bi izpolnjeval mojo voljo, ali se še vedno bojiš, da bo cena mogoče previsoka? Vedi, da zahtevam vse; ničesar ne moreš zadržati zase. Šele ko boš dal vse – dal sam od sebe in z ljubeznijo – ti bo vse vrnjeno. Se ti zdi žrtev prevelika? Ko daš kaj z ljubeznijo, ne more biti govora o žrtvovanju, ampak o resnični radosti, veselju in užitku. Zakaj bi omahoval? Ko ti je vse svobodno dano in si ne lastiš ničesar, je vse tvoje. Ničesar nimaš izgubiti in vse lahko pridobiš. Ves svet ti je pred nogami. Veš, da vse, kar imaš, izvira od mene, vira vsega, da je vse tu in na voljo, ko se pojavi potreba. Zatorej lahko črpaš iz mojega skladišča obilnih bogastev, neomejenih in namenjenih vsem dušam, ki me ljubijo in vedno postavljajo na prvo mesto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #126 - 08.10.2003 at 07:18:48
 
8. OKTOBER

Bodi mi popolnoma predan, uglej se popolnega, celega in narejenega po moji podobi. Nikdar se ne podcenjuj, ne misli slabo o sebi. Misli spodbudno in pozitivno. Če si delal napake, si odpusti, nato se pomakni naprej in navzgor. Ne potrebujem te, če e kaznuješ in hodiš naokrog poln samopomilovanja in prizadet. Mar ne veš, da me izključuješ, kadar si tak in te ne morem uporabiti? Bodi odprt, uči se iz svojih napak. Popolnoma pozabi na svoj jaz v ljubezni in služenju drugim. Kakor hitro boš začel misliti na druge, bo jaz pozabljen. Služenje je mogočen zdravilec, obnavlja ravnotežje in trdnost. Zato odkrij, kaj je najboljše v tebi, kaj dobro delaš; in ko veš, kaj je to, stopi naprej in dajaj z vsem srcem. Pomikaj se naprej, nikoli nazaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #127 - 09.10.2003 at 07:26:07
 
9. OKTOBER

Vsaka duša hrepeni po najboljšem v življenju. Najboljše čaka nate, ko ga boš pripravljen sprejeti. Vendar moraš biti pripravljen sprejeti z vsem srcem in resnično radostjo, brez kakršnegakoli občutka nevrednosti ali nepripravljenosti. Če nisi tako naravnan, si zapiraš pot do svoje prave dediščine, tako da ti ne more pritekati. Torej poskrbi, da je nič v tebi ne bo zadrževalo. Ponujam ti življenje, obilnejše življenje. Ponujam ti lepoto, harmonijo, mir, ljubezen. Poti duha so tvoje. Stopaj po njih, živi v popolni harmoniji in glej, kako se vse ujema v resnični popolnosti. Naj ne bo v tebi nikakršnega stresa in napetosti. Z odprtim in hvaležnim srcem sprejmi, kar je tvoje, nikoli pa ne pozabi izraziti ljubezni in hvaležnosti za vse, kar ti doteka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #128 - 10.10.2003 at 07:16:50
 
10. OKTOBER

Kar je globoko v tebi, odseva navzven. Ko so v tebi red, harmonija, lepota in mir, odsevajo v tvojih besedah, mislih in dejanjih. Če pa so v tebi zmeda, kaos in neskladje, jih ne moreš skriti, temveč odsevajo v tvojem življenju. Sprememba se mora začeti znotraj in delovati navzven. Samo tako bo trajna in je nič ne bo moglo vreči iz ravnotežja. Ne postavaj in ne pričakuj, da se ti bo življenje spremenilo, ampak začni ukrepati in stori kaj za to. Takoj lahko začneš; oglej si svoje notranje stanje. Ni ti treba čakati, da se drugi spremenijo; sam se lahko spreminjaš, ne da bi še kaj odlašal. Nenehno se zahvaljuj, ker si sposoben delovati brez zastojev. Če pride do zastoja, je vzrok v tebi; torej se premakni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #129 - 11.10.2003 at 08:13:57
 
11. OKTOBER

Sad duha je radost, torej naj bo več radosti v tvojem življenju, več zabave in smeha. Pomembno je, da je vse uravnoteženo in zmerno, saj lahko samo tako dodobra uživaš življenje. Morebiti uživaš v delu, ki ga opravljaš in se ti zdi, da ne potrebuješ spremembe. Od časa do časa se moraš odtrgati in napraviti kaj popolnoma drugačnega, da spremeniš ritem svojega življenja. Ko boš to storil, boš spoznal, da se lahko prenovljen vrneš k delu, ki ga moraš opraviti. Lahko ga boš opravljal v večjo vnemo in užitkom. Življenje ti nikdar ne sme biti breme. Nisi tu zato, da bi se upogibal pod težo sveta. Tu si, da bi napravil kar največ s svojim življenjem in užival v vsakem trenutku, ker živiš uravnoteženo, saj nenehno daješ in prejemaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #130 - 12.10.2003 at 08:13:20
 
12. OKTOBER

Zmoreš resnično ljubiti, čeprav živiš v nenehnih preizkušnjah in mukah ter čutiš, da se je vse zarotilo proti tebi? Zelo lahko je ljubiti, ko ti vse gladko teče. Ko se ti zazdi, da je vse proti tebi, zelo rad zapreš svoje srce in ustaviš pretok ljubezni; pa vendar je to čas, ko je potreba po ljubezni še večja. Ko zmoreš ljubiti vsem zunanjim okoliščinam navkljub, si lahko prepričan, da v tebi in skozte pretaka moja božja ljubezen in da bo ta neverjetna ljubezen na koncu vse premagala. Ljubezen se nikoli ne vda; poskusi na en način in nato na drugega, dokler ne zmaga. Ljubezen je mila, a vendar močna in vztrajna. Kot voda si kleše pot skozi najtrša srca. Zato nikoli ne sprejmi zavrnitve. Ljubi. Ljubi in glej, kako se pot razpira.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #131 - 13.10.2003 at 08:39:40
 
13. OKTOBER

Nenehno se mi zahvaljuj za darove, s katerimi te obsipavam. Spoznaj, da ti je vedno dano, kar potrebuješ. Poznam tvoje potrebe, še preden me prosiš, naj jih zadovoljim. Si oskrbnik vsega, kar ti podarjam; bodi torej dober oskrbnik. Nikoli se ne poskušaj česa polastiti; vse, kar imaš, modro in z razumevanjem uporabljaj. Ko si prišel na svet, nisi imel ničesar, in ko ga boš zapustil, ne boš ničesar odnesel s seboj. Vse, kar imaš, sem ti dal v uporabo za čas bivanja na tej zemeljski ravni. Zakaj ne bi torej vsega užival in se zahvalil, ne da bi se poskusil polaščati? Svobodno ti je bilo dano, svobodno razdajaj dušam, ki so okoli tebe. Deli vse, kar imaš, in tako napravi prostor, da ti bo doteklo več. Vedi, da bo vsaka tvoja potreba zadovoljena, če boš živel po mojih zakonih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #132 - 14.10.2003 at 12:00:23
 
14. OKTOBER

Zanesljivost je srčika odgovornosti. Pomeni, da si vedno na pravem mestu ob pravem času in ob pravem času delaš, kar mora biti opravljeno. Nikoli ne odlašaj na jutri, kar moraš storiti danes. Ko se česa lotiš, izpelji do konca ne glede na nasprotovanja, na katera naletiš. Ovire naj ti nikoli ne vzamejo poguma, glej jih kot odskočne deske in izzive, ki jih moraš premagati. Trden si kot skala, saj tvoja gotovost in trdnost izhajata iz notranjosti; zunanje okoliščine in kaos in zmeda te ne morejo prizadeti. Naj se zgodi karkoli, ne poznaš več viškov in padcev. To pomeni biti popolnoma zanesljiv, močan in pogumen. Ko boš z zanesljivostjo prevzemal vse več odgovornosti, boš postajal še močnejši, dokler ti nič več ne bo prehudo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #133 - 15.10.2003 at 07:13:21
 
15. OKTOBER

Živi in delaj, vendar se ne pozabi tudi igrati, zabavati in uživati v življenju. Vse mora biti uravnoteženo. Če preveč delaš, postaneš medel in nezanimiv. V vsem, kar počneš, najdi ravnotežje in odkril boš, kakšna radost je življenje. Potrebuješ raznolikost v življenju, zakaj ne bi torej poskusil napraviti nekaj novega in drugačnega; pa ne zato, ker bi te dolgočasilo delo, ki ga opravljaš, ali bi želel pobegniti od njega, pač pa zato, ker prepoznavaš svojo potrebo po spremembi. Ko boš to lahko storil brez vsakršnega občutka krivde, boš spoznal, da lahko delaš z novim gledanjem; še več, sposoben boš delati z resničnim užitkom. Kakšen smisel ima življenje, če ne moreš uživati in se zabavati pri vsem, česar se lotiš, pa naj temu rečeš delo ali igra?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 2.del
Reply #134 - 16.10.2003 at 07:39:18
 
16. OKTOBER

Naj tvoja ljubezen in sočutje zaobjameta vse; ne le tistih duš, ki te ljubijo, ampak tudi tiste, ki te sovražijo in kruto izrabljajo. Ko boš dvignil svojo zavest in ostal v tem stanju, boš sposoben gledati iz drugačne perspektive. Videl boš, da nimaš sovražnikov. Torej ne zakrkni svojega srca in ne vračaj milo za drago, ko se ti zdi, da je življenje zoper tebe. Zavedaj se in sprejmi, da sem s teboj, da te vodim in usmerjam, da je vse v najlepšem redu. Nato se sprosti in opazuj, kako ti vsaka situacija prinese samo najboljše. Ko boš pripravljen to storiti, boš lahko opazoval udejanjanje mojih čudežev, zavedajoč se, da jih sam ne bi mogel izpeljati. Bodi mi hvaležen in imej odprto srce.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11