Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 
(Read 123865 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #180 - 28.11.2010 at 10:07:31
 
gape wrote on 27.11.2010 at 16:47:59:
Quote:
Naše misli se porodijo v našem srcu, in šele potem preidejo v možgane, kjer jih možgani udejanijo.

na 'srce' je prklopljena povezava na višji jaz - ta sprejema misli od drugih, jih pošilja do srca, ta pa do ega s katerim se večina poistoveča


Ja, tudi tako se da razumeti.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Apokal11
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #181 - 30.11.2010 at 12:57:55
 
Mislim, da kot ljudje ne moremo tako zlahka doseči tako popolnega stanja, da bi vse misli, ki do nas prihajajo bile od našega višjega jaza. Višji jaz nas pozna bolje kot se sami poznamo, vidi vse kar smo bili kar smo sedaj in kar še lahko postanemo. Višji jaz ima namen, da nam pokaže kako lahko ustvarjamo, izpolnjujemo in uresničujemo svoje želje. Višji jaz vidi naše težave in ima največje sočutje za situacijo, je tudi naš najboljši vodnik in intuicija. Z višjim jazom se ljudje srečamo pri NDE (bližnjih srečanjih s smrtjo), od tu prihaja občutek lebdenja popolnosti ljubezni nežne bele barve, in po tem srečanju ponavadi ljudje zaživimo bolj polno življenje. Se pa strinjam s povezavo srce - višji jaz, vendar pa mislim, da v srce pridejo tudi misli od drugod. Nekatere smo pridobili s prihodom v materialni svet, druge podedovali se jih priučili nekatere dobivamo od drugih entitet. Namen meditacije je vzpostaviti čimboljšo povezavo z našim višjim jazom, ki je najboljši filter za presojanje misli in svetovanje, prav to nam pa daje meditacija. Menim, da um ni najboljši filter saj je omračen z materialnimi stvarmi.


http://www.youtube.com/watch?v=Mkin1FhojCo
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #182 - 03.12.2010 at 08:12:32
 
Apokal11 wrote on 30.11.2010 at 12:57:55:
Mislim, da kot ljudje ne moremo tako zlahka doseči tako popolnega stanja, da bi vse misli, ki do nas prihajajo bile od našega višjega jaza. Višji jaz nas pozna bolje kot se sami poznamo, vidi vse kar smo bili kar smo sedaj in kar še lahko postanemo. Višji jaz ima namen, da nam pokaže kako lahko ustvarjamo, izpolnjujemo in uresničujemo svoje želje. Višji jaz vidi naše težave in ima največje sočutje za situacijo, je tudi naš najboljši vodnik in intuicija. Z višjim jazom se ljudje srečamo pri NDE (bližnjih srečanjih s smrtjo), od tu prihaja občutek lebdenja popolnosti ljubezni nežne bele barve, in po tem srečanju ponavadi ljudje zaživimo bolj polno življenje. Se pa strinjam s povezavo srce - višji jaz, vendar pa mislim, da v srce pridejo tudi misli od drugod. Nekatere smo pridobili s prihodom v materialni svet, druge podedovali se jih priučili nekatere dobivamo od drugih entitet. Namen meditacije je vzpostaviti čimboljšo povezavo z našim višjim jazom, ki je najboljši filter za presojanje misli in svetovanje, prav to nam pa daje meditacija. Menim, da um ni najboljši filter saj je omračen z materialnimi stvarmi.



Ja, je tako kot praviš, misli prihajajo tudi od drugod k nam in niso vse plod našega srca, vendar je potrebno tudi tuje misli dobro presoditi v srcu, da jih potem za dobro sebe in bližnjih uporabimo ali pa zavržemo.

Um pa vsekakor ni sposoben upravljanja misli, ker vedno skrbi le samo zase.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #183 - 03.12.2010 at 11:52:05
 
od katerih entite pa prhajajo misli ? Smiley
tistih ki si jih je um omislil? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #184 - 03.12.2010 at 12:16:46
 
vse misli prihajao od tistih s katerimi smo povezani
od egotov od teh ljudi
do našga egota pa ne morejo pridet drugač kot da jih skanalizira višji jaz

pa ne samo misli
tud občutki ipd sranja
sploh če majo ti ljudje opolnomočenje od nas

kako mi odreagiramo na te impulze pokaže stanje našga ega
če smo sposobni akcije na te impulze - za razliko od reakcije - pokaže stanje naše zavesti

Tongue

imho
valjda





frdr
'popolno stanje' je možno samo v razsvetljenju
in tm misli več ni ker več ni ega - ni navezav na druge
je samo še akcija, ki sledi nameri

tko da - višji jaz misli nima
jih kanalizira
isto kot svoja sporočila
um pa razum pa intelekt pa podobna sranja katera imenujemo ego pa se pol ukvarja s temi mislimi
prevsem v smislu a so dobre al slabe
ker pa je dobro in slabo odvisno izključno od percepcije ega ... je pač brez veze s tem izgubljat se u času in prostoru ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #185 - 03.12.2010 at 13:56:47
 
gape wrote on 03.12.2010 at 12:16:46:
vse misli prihajao od tistih s katerimi smo povezani
od egotov od teh ljudi
do našga egota pa ne morejo pridet drugač kot da jih skanalizira višji jaz

pa ne samo misli
tud občutki ipd sranja
sploh če majo ti ljudje opolnomočenje od nas

kako mi odreagiramo na te impulze pokaže stanje našga ega
če smo sposobni akcije na te impulze - za razliko od reakcije - pokaže stanje naše zavesti

Tongue

imho
valjda





frdr
'popolno stanje' je možno samo v razsvetljenju
in tm misli več ni ker več ni ega - ni navezav na druge
je samo še akcija, ki sledi nameri

tko da - višji jaz misli nima
jih kanalizira
isto kot svoja sporočila
um pa razum pa intelekt pa podobna sranja katera imenujemo ego pa se pol ukvarja s temi mislimi
prevsem v smislu a so dobre al slabe
ker pa je dobro in slabo odvisno izključno od percepcije ega ... je pač brez veze s tem izgubljat se u času in prostoru ...

Vse misli prhajajo od drugih ljudi ? a si to opazu pri sebi ali si slisu od drugih ?
kako ves da v razsvetljenju ni misli ? kako predstavo o razsvetljenju pa imas si to nacital ali sam skontruiral fkup?
brez zamere spostujem mnenje , ampak zame to ne pije vode .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #186 - 03.12.2010 at 17:17:57
 
Quote:
Vse misli prhajajo od drugih ljudi ? a si to opazu pri sebi ali si slisu od drugih ?

Saj tudi zgornje trditve je slišal ali smo slišali od drugih in zato seveda misli prihajajo v glavnem od drugih. Smiley
Quote:
kako ves da v razsvetljenju ni misli ?

Ker je in smo to slišali od drugih.
Vedeti pa ne moreš.

Gre se za neka splošna priznana dejstva, da določenim pojmom damo določene lastnosti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #187 - 03.12.2010 at 17:57:59
 
Po Dau je takole:

Kdor pozna druge, je moder.
Kdor pozna sebe, je razsvetljen.
Kdor premaga druge, je močan.
Kdor premaga sebe, pozna pot.
Kdor ve, kdaj je dovolj, je bogat.
Kdor vztraja, je voljan.
Kdor vidi onkraj smrti
in pozna svojo pravo naravo,
je lahko večen.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #188 - 04.12.2010 at 10:38:56
 
Quote:
Vse misli prhajajo od drugih ljudi ? a si to opazu pri sebi ali si slisu od drugih ?


fanta sta use povedala se mi zdi

drgač pa - to je moja izkušnja ja ... tko jest doživljam svet
zanč recimo me je po sto letih bolela glava - nism mogu ugotovit od kje/zakaj/od koga/... so ljudje že navajeni da jih sprašujem po mislih, dejanjih in občutjih ... ti ki so me blizu ...
znam človeka tud vprašat: kaj zdele misliš?
in prepovedat ljudem da mislijo kar trenutno mislijo kadar so ob men ali so z mano povezani v mislih ...
sm izprašu vse možne izvore ... pa nism najdu ...
in pol je pršla mateja iz nekega srečanja s puncami in mi je povedala kako da je kr use fante od teh punc (večino) te dni kr neki glava bolela ...
tko da ... zdej rečemo da je bil apgrejd
k kašn dan prej sm pa kozlal ... sicer vem kaj je prpelelo čez rob - ampak dejstvo ostaja, da ponavad se pred robom ustavm ...  

vodo ti bo držal ko boš v miru sam s sabo
prej ne ... ponavad ...

namreč, če dojemaš svet kakorkoli drugače ... se pač slepiš
iz tega da smo usi povezani u bistvu sledi da smo eno
in to je nekak ... kakosežereče - tavtologija ... se mi zdi
tko pač je
smo pa usi do neke mere zaslepljeni natanko s tem namenom da bi tega ne opazl
da bi ne nabral zavesti na kup
ampak bi mel razpršeno ... čim blj ... in z njo energijo ki pač sledi pozornosti ...



seveda
to ni samo moja izkušnja sveta
več al manj vsakdo ki se umiri ... si uzame čas rečva ... da se opazuje in da opazuje svojo okolico in da opazuje tud vzroke in kasneje posledice ... vsakdo to opazi ...



kako prijetno
iz istega vzroka seveda tud shizofrenija
ker veš da si vse in si eno z vsemi (deep down inside in to)
a hkrati se nekak useen vedno odločiš za egoistično delovanje, ker se ti useen nekak rata poistovetit s telesom in/ali egom
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #189 - 04.12.2010 at 13:19:25
 
Robi wrote on 03.12.2010 at 17:17:57:
Quote:
Vse misli prhajajo od drugih ljudi ? a si to opazu pri sebi ali si slisu od drugih ?

Saj tudi zgornje trditve je slišal ali smo slišali od drugih in zato seveda misli prihajajo v glavnem od drugih. Smiley


na tak nacin drzi to pa ne pomeni da smo  telepatsko povezani pac vsi uporabljamo isto eno obliko -misli


Quote:
kako ves da v razsvetljenju ni misli ?

Ker je in smo to slišali od drugih.
Vedeti pa ne moreš.

Gre se za neka splošna priznana dejstva, da določenim pojmom damo določene lastnosti.

tako pac to deluje ne pomeni pa da so lastnosti ki jih ljudje dajamo dolocenim pojmom resnicne.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #190 - 04.12.2010 at 13:23:45
 
Quote:
Po Dau je takole:

Kdor pozna druge, je moder.
Kdor pozna sebe, je razsvetljen.
Kdor premaga druge, je močan.
Kdor premaga sebe, pozna pot.
Kdor ve, kdaj je dovolj, je bogat.
Kdor vztraja, je voljan.
Kdor vidi onkraj smrti
in pozna svojo pravo naravo,
je lahko večen.

Lp,Igor

to je lepo in razumljivo napisano
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #191 - 04.12.2010 at 13:41:55
 
gape wrote on 04.12.2010 at 10:38:56:
Quote:
Vse misli prhajajo od drugih ljudi ? a si to opazu pri sebi ali si slisu od drugih ?


fanta sta use povedala se mi zdi

drgač pa - to je moja izkušnja ja ... tko jest doživljam svet
zanč recimo me je po sto letih bolela glava - nism mogu ugotovit od kje/zakaj/od koga/... so ljudje že navajeni da jih sprašujem po mislih, dejanjih in občutjih ... ti ki so me blizu ...
znam človeka tud vprašat: kaj zdele misliš?
in prepovedat ljudem da mislijo kar trenutno mislijo kadar so ob men ali so z mano povezani v mislih ...
sm izprašu vse možne izvore ... pa nism najdu ...
in pol je pršla mateja iz nekega srečanja s puncami in mi je povedala kako da je kr use fante od teh punc (večino) te dni kr neki glava bolela ...
tko da ... zdej rečemo da je bil apgrejd
k kašn dan prej sm pa kozlal ... sicer vem kaj je prpelelo čez rob - ampak dejstvo ostaja, da ponavad se pred robom ustavm ...  

vodo ti bo držal ko boš v miru sam s sabo
prej ne ... ponavad ...

namreč, če dojemaš svet kakorkoli drugače ... se pač slepiš
iz tega da smo usi povezani u bistvu sledi da smo eno
in to je nekak ... kakosežereče - tavtologija ... se mi zdi
tko pač je
smo pa usi do neke mere zaslepljeni natanko s tem namenom da bi tega ne opazl
da bi ne nabral zavesti na kup
ampak bi mel razpršeno ... čim blj ... in z njo energijo ki pač sledi pozornosti ...



seveda
to ni samo moja izkušnja sveta
več al manj vsakdo ki se umiri ... si uzame čas rečva ... da se opazuje in da opazuje svojo okolico in da opazuje tud vzroke in kasneje posledice ... vsakdo to opazi ...



kako prijetno
iz istega vzroka seveda tud shizofrenija
ker veš da si vse in si eno z vsemi (deep down inside in to)
a hkrati se nekak useen vedno odločiš za egoistično delovanje, ker se ti useen nekak rata poistovetit s telesom in/ali egom

Vsakmu svoje gape ,vsak pac po svoje in na svoj nacin spoznavamo in to so razsvetljenja in so cisto osebna .
vsi smo eno iz enega se strinjam , vendar pa prevec ljudi to sanjari in to ni to ,vsak ima svojo pot,ta pot je individualna in nima na njo nihce drug vpliva kakor jaz sam  pot osebnih spoznanj enosti.
Vsak ima odgovornost do zivljenja in nobene tuje misli ali obcutki ne vplivajo na cloveka ki je sprejel to odgovornost slabo niti dobro ampak tako kot sam odlocis , ne tvoj ego ampak ti kot celota .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #192 - 04.12.2010 at 13:51:54
 
Quote:
na tak nacin drzi to pa ne pomeni da smo  telepatsko povezani pac vsi uporabljamo isto eno obliko -misli

Res je.
Ljudje smo vsi bolj ali manj enaki...podvrženi podobni vzgoji...podobni socializaciji...imamo podobne potrebe...želje.....In vsi ti pogoji odražajo podoben način razmišljanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #193 - 04.12.2010 at 13:55:03
 
Quote:
tako pac to deluje ne pomeni pa da so lastnosti ki jih ljudje dajamo dolocenim pojmom resnicne.

Lahko so, lahko pa niso.....
Popolne resnice itak ne poznamo, vse je le nek približek in resnica rečemo tistemu, kar večina doživljamo kot resnično.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #194 - 04.12.2010 at 13:58:35
 
Quote:
zanč recimo me je po sto letih bolela glava - nism mogu ugotovit od kje/zakaj/od koga/... so ljudje že navajeni da jih sprašujem po mislih, dejanjih in občutjih ... ti ki so me blizu ...
znam človeka tud vprašat: kaj zdele misliš?
in prepovedat ljudem da mislijo kar trenutno mislijo kadar so ob men ali so z mano povezani v mislih ...
sm izprašu vse možne izvore ... pa nism najdu ...
in pol je pršla mateja iz nekega srečanja s puncami in mi je povedala kako da je kr use fante od teh punc (večino) te dni kr neki glava bolela ...
tko da ... zdej rečemo da je bil apgrejd
k kašn dan prej sm pa kozlal ... sicer vem kaj je prpelelo čez rob - ampak dejstvo ostaja, da ponavad se pred robom ustavm ...

Dejstvo je tudi, da se širi nek virus, ki povzroča slabost in bruhanje. Nič groznega...pri nekaterih malo vročine..enkrat bruhajo in to je to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15