Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 15925 times)
A.
Ex Member




Zapis duše
20.06.2003 at 08:24:56
 
včeri sem gledu en prospekt o zapisu duše, pa me zanima a kdo kaj ve o tem?

naj bi blo tako da ma naša duša zapis v sebi kaj je njen namen, naloga, itd... stric je na ms neki kazu z nihalom, sam ni kaj več hotu dat kot sam neki besed, pa me zanima če kdo kaj ve o tem.

oz še o čem drugem kar se tiče tega zakaj smo poslani sem oz zakaj je naša duša poslana sem?

al pa kje bi se to dal najdt?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #1 - 20.06.2003 at 08:29:14
 
Pa kaj, ti se hecaš, A.? Mislim, eh nič.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #2 - 20.06.2003 at 08:36:51
 
A., a nisi lih ti tist ki vodi neke delavnice kjer ugotavljate kdo smo, kaj je nase poslanstvo itd.?
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #3 - 20.06.2003 at 08:52:40
 
ja sej jih vodim in kar se tega tiče ni ovire, je dobrodošlo vsakakršno izobraževanje in znanje v teh smeri, smo full predelal, odkril, naredil itd... ampak to še ne pomeni da smo tanjbl pametni,... osnova za ustvarjanje tega kar te veseli je, da se zavedaš, da je vse proces, da maš šele 20 % stvari uporabljenih al pa še tolk ne in da ostalo bolj ko stopaš po svoji poti več odkriješ, zato se je temu treba odpret.  

zadnjič je na ms en stric, kazal eno tehniko(konkurenca je več kot dobrodošla), sicer ni kaj velik povedal o tem, pravzaprav ma neke svetovanje, kao da najde tvoj zapis z nihalom, sam ni kaj velik spravu skup ampak vseen sem videl, da bi mogoče ene stvari lahko ble drugač...

drugač se ne omejujem, če ma kdo znanje je res dobr da se izpopolnimo ane? konc koncov tud učitli vedno odkrivanjo in študirajo nove stvari, zakaj bi bli mi izjeme? vrjetno je še velik neodkritega in bo še velik novih stvari prišlo, zato ta post.

zdej me zanima, če kdo od vas ve kaj več o teh stvareh, bom reku konkretno stric je mel ene tabel in je pol gledu iz tam kaj in kako(spominjale so me na radisotezijske ampak jih ni hotel dat), sicer nič dost novega za nas ampak mi je pokazal neko potko kaj bi mogoče se še dal, zato zdej to sprašujem. sicer jaz z nihalom ne delam ampak ene stavri so ble zanimive.


torej bom reku tko, ne glede na to da smo kar dost o tem preštudiral in doživel in ne glede na to, da mamo kar dost enih tekstov o tem itd... me zanima ve kdo kaj o zapisih duše in njenem namenu(res ni velik tega na netu, v knjigah, ljudje pa še tolk manj delajo na tem zato bo vse to dobrodošlo, tudi za vas ostale ane??)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #4 - 20.06.2003 at 08:59:14
 
Quote:
torej bom reku tko, ne glede na to da smo full preštudiral, izkusil, doživel in ne glede na to da mamo kar dost enih tekstov o tem itd... me zanima ve kdo kaj o zapisih duše in njenem namenu in kje dobit kaj več o tem?

Bhagavad-gita govori o dusi (nas), o njenem namenu, o Naddusi (Bogu), o njunem odnosu, o materiji, o zmotnih poistovecanjih duse (nas) z grobo in subtilno materijo pod vplivom iluzije, pravilnem ali napacnem delovanju... si te zapise ze kdaj preveril?
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #5 - 20.06.2003 at 09:01:53
 
sam krščanske...

tko da dobrodošlo  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #6 - 20.06.2003 at 09:07:16
 
Quote:
sam krščanske...
tko da dobrodošlo  Wink

kaj krscanske? in kaj je dobrodoslo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #7 - 20.06.2003 at 09:11:01
 
V našem energetskem ovoju je zapisano vse in zato lahko kateri zna, bere tvoje življenje kot knjigo in ne samo to, zdejšnje življenje, ampak lahko bere tudi vsa tvoja prejšnja življenja, seveda je najlažje tistemu, kateri je dovolj substilen in ima odprto tretje oko, ta praktično ne potrebuje nobenih pripomočkov.
Zato pa kot pravijo, isto privlači isto, tvoja energija vibrira na določenem vibracijskm nivoju in osebe, katere vibrirajo na približno istem vibraciskem nivoju se ujemajo.
V našem energetskem ovoju je zapisano vse, vsako dejanje, vsaka beseda, vsaka misel, se pravi vse, vsako delovanje, dobro in slabo.
In seveda, ko gremo rakom žvižgat se nam prikaže vse kar smo počeli, ponavadi se dobra dela hitro odvrtijo, hehe, ker jih je malo, slaba pa malo bolj dolgo sučejo svoj projektor in potem na podlagi tega, gremo nazaj na popravni izpit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #8 - 20.06.2003 at 09:11:10
 
sam sveto pismo sem preveril tko, da ostalo dobrodošlo...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #9 - 20.06.2003 at 09:13:07
 
Quote:
V našem energetskem ovoju je zapisano vse in zato lahko kateri zna, bere tvoje življenje kot knjigo in ne samo to, zdejšnje življenje, ampak lahko bere tudi vsa tvoja prejšnja življenja, seveda je najlažje tistemu, kateri je dovolj substilen in ima odprto tretje oko, ta praktično ne potrebuje nobenih pripomočkov.
Zato pa kot pravijo, isto privlači isto, tvoja energija vibrira na določenem vibracijskm nivoju in osebe, katere vibrirajo na približno istem vibraciskem nivoju se ujemajo.
V našem energetskem ovoju je zapisano vse, vsako dejanje, vsaka beseda, vsaka misel, se pravi vse, vsako delovanje, dobro in slabo.
In seveda, ko gremo rakom žvižgat se nam prikaže vse kar smo počeli, ponavadi se dobra dela hitro odvrtijo, hehe, ker jih je malo, slaba pa malo bolj dolgo sučejo svoj projektor in potem na podlagi tega, gremo nazaj na popravni izpit.



ja se strinjam, maš dostop do tega? sicer vem da mamo vsi sam tega ne uporablamo, navodila?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Zapis duše
Reply #10 - 20.06.2003 at 19:51:56
 
Quote:
... še o čem drugem kar se tiče tega zakaj smo poslani sem oz zakaj je naša duša poslana sem?


Dobra debata...
Čeprav je tole lahko malo mem... Smiley, sem mnenja, da vsak v SEBI ve in predvsem čuti ( zaznava ), kaj je njegova naloga tu - Notranje seveda ( z močjo duše).
Predvsem že deluje v tem, a se ne zaveda - veliko simbolike in nečesa več se lahko postavi človeku pred oči, predno zazna svojo nalogo.

Baje, kot pravijo, pa je vse tudi nekje zapisano v zvezdah - v to pa nekako " težje " verjamem. Potrebna je zaznava in čutenje - intuicija - Duši s tem sporoča našo POT...

Tako nekako jaz vidim vse to.

Saj veste - pred seboj zagledate osebo -  nekaj začutite in pokaže se vam slika kaj in kako morate - neka naloga na vaši poti. Sporočilo duše...

Zapisano je tudi to - vsaj meni se tako vidi, koga bomo srečevali na tej svoji poti - druženje in povezave...



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zapis duše
Reply #11 - 21.06.2003 at 00:55:11
 
zapis duše

to da ima vsaka duša zapis o sebi v bistvu o predispozicijah o odločitvah za naprej vemo že dolgo.
mi je adsl padu po tleh in ti težko posrčam reč.
pa to znaš tud sam ...

to ni nikjer zapisano ker o tem nihče nič ne ve, če pa že ve, pa ne pove. to ti pove samo tvoj mojster, al pa morš velik delat sam. velik, velik ...


nekako je hec v tem da je v duši zapis vsega v zvezi s TABO od prej, zdej in za naprej. glede na ZDEJ se vidi kaj bo potem. na osnovi prej se dogaja zdej.
na vse kar se dogaja lahko vplivaš edinole z odločitvijo.

zdej kolkr štekam je duša tisto eno ki zajema vse kar JAZ SEM. ko sem eno z vsem kar sem, sem na zadost visokem nivoju da sm tud eno z vsem.
to je po sedmem nivoju nekje.
jeba je, ker je po sedmem nivoju še full tega, pa ne morem ugotovit kaj. jeba je ker noben o tem nič ne ve. kar se ve je zbrano v unih dveh knjigah o dušah.
smo govoril tud o tem.

pri tebi je vedno blem aleš, ker nikol točno ne definiraš kaj te zanima.

pa sej pol nižje poveš;
kako dostopat do teh zapisov?
navodila!

zihr je res da če hočeš met vpogled v to, da morš met odprto tretje oko. jeba je, ker neglede na to da je ono odprto, ono ne vidi jasno, doker ti nisi v tem stanju zavesti, šestem po vrsti. večina nas je zataknjenih med drugim in četrtim nivojem. ker do četrtega nivoja je treba it prek ega, se reče, ego tja ne more. u bistvu, TI z egom ne moreš tja.
predstavlji si da bi človek z egom imel dostop do akaše, v akaši so zbrani vsi zapisi vsaj vseh duš, ki so tukaj in zdaj.

ko imaš 100% jasno videnje to pač vidiš, bereš, uporablajš ...

zdej me je mateja opozorila ... ti ni mišljeno da imaš ti aleš ego, ampak, ti-kdorkoli-že-bereš-vklučno-z-gapetom-ki-piše


se reče, za sto posto zvedet svojo nalogo in bit v to sto posto, brez najmanjšega dvoma, za to je potrebno bit precej visoko. kratke vpoglede lahko dobivaš, če te to res zanima in si se sposoben spravit v to stanje zavesti. v višja stanja zavesti je najlažje prehajat z meditacijo.


navodila kako prit do tja ... si že tretji človek ki je prosu za njih ... bo res treba konkretno začet delat. na žalost pa mi manjka še nekaj malega podatkov.

ker jeba je, da več ko ugotoviš na nižjih nivojih, več izveš o višjih nivojih. ponavadi o nivojih za katere sploh nisi vedu da obstajajo.

na začetku sm mislu da sta dva nivoja. jest in bog. vzporednih jestov je mali miljon, bog pač eden.
zdej sm ugotovu da sm jest razdeljen na sedem nivojev in da se ti delijo naprej. med nivoji so vedno prehodi. med malimi nivoji so simpl prehodi, med velikimi so težji. recimo ob smrti, jest previm, da prestopiš na drugi meganivo (do tja se da tud brez da umreš).
jeba teh nivojev je da jih je ogromno, ko jih analiziraš in ko jih hočeš sintetizirat jih je preveč. zato delaš lokalno. čimbližje tvojemu trenutnemu nivoju.

hec je tud, da se nivoji ponavljajo, sploh njih lastnosti.
recimo
predstalvji si sedem nivojev v katere je razdeljen človek.
preživetje, sex, strah, ljubezen, ustvarjalnst, jasno videnje, enost z bogom.
vsak nivo predstavlja, seveda, še mnogo drugih aspektov, ki so si pa precej sorodni.
in si reč da si v  tretjem nivoju.
strahu.
in si predstavlji prehode med sedmimi mikronivoji v tretjem nivoju.

sej vem da ne znam povedat ...
sej niti ni tolk važn.

point je v tem, da večino odgovorov ki jih iščeš smo zapisal tuki gor, na tem forumu (z referencami vred). zihr še neki manjka, ker drugač men nebi manjkali podatki. pa mi.

spravu si se na zlo zahtevno reč. na konec. tko kt aryan. treba pa je it od spodi navzgor.

za preskakovanje v višje nivoje je potrebna energija, ki ti jo potem zmanjkuje za vsakdanja opravila, za vse kar si si znameraval.

skratka navodila niso nč druzga, kar se od skoz debatira ... osvobajanje od sebe.

integracija in transformacija ega; pogoj za prestop na četrti nivo. pogoj za dejansko možnost življenja v duhovnih sferah. in seveda ne-nujno ostajanje tam. lepota je glih v tem, da se kadarkoli lahko spustiš na nižji nivo opraviš tam opravke, malce uživaš mayo in se dvigneš nazaj gor, brez upora, saj si votel bambus. no ja energija potuje v njem ... do tam kjer si zihr ... naprej je naprej - preskoki - energija.


bom reku tko, zihr da obstaja tehnika za 'odpiranje tretjega očesa', ampak, na račun drugih centrov. ne moreš imet odprto tretje oko in živet v strahu za svoj obstoj in zato ne ljubit drugih in sebe. na žalost se je zgodilo ravno to. v upanju na napredek človeštva smo razkrili tudi take tehnike, pa jih uporablja več egotov kot pa tistih brez ega.

in ker tehnika deluje, če imaš le energijo ... je tko kot je (energije pa zmanjkuje - tako nekateri to doživljajo). ravno zato poskušamo tehnike približat tudi navadnim ljudem. tehnika pač obstaja, uporabljajo pa jo napačni ljudje. mojster bi moral poskrbet da učenec dobi tako tehniko šele po tem, ko jo je sposoben sprejet.
mojster, se mi zdi da si, ko dosežeš peti nivo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zapis duše
Reply #12 - 21.06.2003 at 08:10:21
 
Quote:
zakaj je naša duša poslana sem?

... by Stine

... to loosen up?
... in order to loose la trek?
Se mi zdi, da prav zares ...

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #13 - 21.06.2003 at 13:23:08
 
gape wrote on 21.06.2003 at 00:55:11:
jeba je, ker je po sedmem nivoju še full tega, pa ne morem ugotovit kaj. jeba je ker noben o tem nič ne ve.

ni res da nben o tem nc ne ve. (razen ce mas tak stav, da tistga kar ti ne ves, nben drug ne more vedt. kar je simptom ljubosumja ki je zvesti sluzabnik nasemu ponosu).

zdej, al nisi kvalificiran slisat, al pa noces slisat, ker si prevec pod vplivom trenutnega stanja zavesti na kateri si, in bi se zmotni-ego prevec naenkrat "skuru" ce bi kej tazga poslusal in obenem bil pozoren, ter seveda sprejemal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Zapis duše
Reply #14 - 21.06.2003 at 13:38:10
 
Quote:
ni res da nben o tem nc ne ve. (razen ce mas tak stav, da tistga kar ti ne ves, nben drug ne more vedt. kar je simptom ljubosumja ki je zvesti sluzabnik nasemu ponosu).

zdej, al nisi kvalificiran slisat, al pa noces slisat, ker si prevec pod vplivom trenutnega stanja zavesti na kateri si, in bi se zmotni-ego prevec naenkrat "skuru" ce bi kej tazga poslusal in obenem bil pozoren, ter seveda sprejemal.


In Aryan, ti si kvalifaciran  slišat, pa ne slišiš, ali pač nočeš slišati ?
Ali si pa preveč pod vplivom raznih če-jev, saj zavest ti skorda drugega ne dela kot če-ja.
Ali te pa ego muči ? se bojiš, da se ti bo skuril ?

Men se zdi, da je zadnji čas, da se začneš s seboj ukvarjati, ali si pač tolko ljubusumen na nas grešnike, da te ljubusumje tako daje, da nikakor ne moreš k svojemu bogecu.
Ja, ego je pravo prase, jebe nas na vsakem vogalu, pol pa še nekateri trdijo, da je Zemlja okrogla ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2