Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 11506 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
cache ali no-cache
16.06.2003 at 13:39:22
 
evo vam thread ... k nima nben časa da ga napedena tko kt se šika ...

himynameis wrote on 05.06.2003 at 01:50:05:
Zadnjič sva z gapeom tudi govorila, da se s posodobljenim forumom stvar sploh lokalno ne shranjuje v spomin/disk (cache), ampak se strani vedno znova nalagajo iz strežnika, tudi ko gremo z gumbi le Nazaj in Naprej. Problem je seveda v source kodi, bolj točno pri tej vrstici:

Code:
<META HTTP-EQUIV="pragma" CONTENT="no-cache"> 


Ta vrstica povzroči to nevšečnost, kar tudi onemogoča kasnejše off-line brskanje foruma. A bi se dalo to malo popravit nazaj, ali je pač nujno, da tako ostane? Smiley




Bamby wrote on 06.06.2003 at 17:12:44:
Na pomoč administrator. Odkar sem se prijavil mi nenadoma v Offline načinu ne deluje več listanje med stranmi na svetu pogovorov. Prej je. V mojem explorerju izgleda vse Ok. Ali je kaj narobe z vašimi linki ali je kakšna finta za katero ne vem?
Imaš kakšno idejo?




stoychi wrote on 14.06.2003 at 14:57:50:
zadnje čase se mi je nekajkrat zgodilo, da ko sem pisal nov post in med tem pritisnil gumb back zaradi tega da bi še enkrat preveril prejšnji post in šel spet nazaj, se mi je med tem časom zbrisalo prav vse, kar sem do takrat napisal, in mi je šlo kar nekaj ur zato v nič, tako da moram zdaj vse sproti shranjevati.
a se to da odpravit, da bi bilo tako kot je bilo prej, ko se tekst ni avtomatično brisal?

gape wrote on 30.05.2003 at 00:29:15:
nikoli ne bo več tako kot je bilo


mind wrote on 15.06.2003 at 15:12:16:
oddajam svoj glas, ceprav brez novega topica

ko pa stisnem enkrat "preview", pa posti pod okencem izginejo  Wink, tako da potem ne vidim vec vseh postov pod okencem....lahko pa stisnem back (tako sem prej delal) ampak pri novih nastavitvah, kot stojci ugotavlja tud to ni več izvedljivo

stojci, jaz si vcasih  pomagam tako, da imam odprta dva foruma (torej dva okna od foruma) in na enem odgovarjam, na drugem pa gledam na kaj odgovarjam  Smiley

upor na ladji bounty ... bom pa jest ga odprl ...

pri meni to _je_ izvedljivo

več oken ponavadi res pomaga ... več tabov je pa itak zakon
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cache ali no-cache
Reply #1 - 16.06.2003 at 13:39:58
 

ok ... sm mal pogledu reč ... je pa taka
Code:
if ((
navigator.appVersion.substring(0,1) == "5"
&& navigator.userAgent.indexOf('Gecko') != -1) || navigator.userAgent.search(/Opera/) != -1)
{document.write('
<META HTTP-EQUIV="pragma" CONTENT="no-cache">
');

meni to pove
če je browser tak in tak, piši vn tole:
<META HTTP-EQUIV="pragma" CONTENT="no-cache">

drugače pač te komande ne upoštevaj

jest uporabljam Mozillo 1.3.1 in če si spulm mrežni kabel iz mašine in stisnem back, mi reč dela, če stisnem forward isto ... tko da ... kakšne browserje pa uporabljate da mate ta blem ???

za stojčija sm skor zihr da kakšen starinski ie (5in še kakšne smet)
ostali pa ne vem ... mogoče boste vedl vi povedat



tko da ... a še komu dela probleme ta problem ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: cache ali no-cache
Reply #2 - 16.06.2003 at 15:06:48
 
Saj ti lepo gor vse piše:

Lokalni caching je izklopljen za IE 5 in 6 in pa Opero.
Izklopljen je še za vse ostale browserje, ki vračajo verzijo 5.x razen za Netscape communicator (Gecko)

Vklopljen je za vse ostale, torej najverjetneje Mozillo in vse verzije Netscapea.

Če te vrstice, ki si jih navedel, zakomentiraš, ti bo marsikdo hvaležen, oz. boš naredil več koristi, kot morebitne škode.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: cache ali no-cache
Reply #3 - 16.06.2003 at 15:26:52
 
Quote:
kakšne browserje pa uporabljate da mate ta blem  


IE 6.0



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cache ali no-cache
Reply #4 - 16.06.2003 at 17:44:38
 
Quote:
Saj ti lepo gor vse piše:

Lokalni caching je izklopljen za IE 5 in 6 in pa Opero.
Izklopljen je še za vse ostale browserje, ki vračajo verzijo 5.x razen za Netscape communicator (Gecko)

Vklopljen je za vse ostale, torej najverjetneje Mozillo in vse verzije Netscapea.

Če te vrstice, ki si jih navedel, zakomentiraš, ti bo marsikdo hvaležen, oz. boš naredil več koristi, kot morebitne škode.

bp



ok
teb verjamem
če bo štala, se žalite bpju
Grin

sicer pa ... zakaj je to tko napisano misliš?


evo sm ga pocutu vn
Code:

<script language="JavaScript1.2" type="text/javascript">
<!--
if ((navigator.appVersion.substring(0,1) == "5" && navigator.userAgent.indexOf('Gecko') != -1) || navigator.userAgent.search(/Opera/) != -1) {
document.write('<META HTTP-EQUIV="pragma" CONTENT="no-cache">');
}
// -->
</script>

cache ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: cache ali no-cache
Reply #5 - 16.06.2003 at 18:05:02
 
Zakaj je temu tako?

Varianta A: (teorija kontrazarote)
Če se Microsoft Preko SCO spravlja na Linux, lahko pa vsaj pokažemo, da so grdi monopolisti in da njihov Internet Exploder bistveno počasneje dela kot pa Open Source in Free Software. OS Rulz!

Varianta B: (jebeni caching problemi)
IE in Opera morda malo drugače skrbita za lokalni cache kot pa Netscape in Mozilla. IE se da nastavljat, kdaj gre gledat na server če je kaj novega in kdaj sploh ne. In potem ima nek glupi user to narobe nastavljeno, pa tega niti ne ve in klikne na zadnji prispevki in jih dobi izpred 14 dni, potem se pa žali gapetu administratorju, da forum ne dela sploh.

Varianta C: (z nuno in svečo)
Glede na to, kakšen shit prodaja včasih Microsoft (vidiš šele ko si malo roke umažeš, in greš škilit pod pokrov), pa ponavadi niti ne vemo, kaj se skriva v črevesju, rečemo, ziher je ziher, stvari ne poznamo, ne vemo zares kako delajo, niso odprte in dokumentirane,  torej da bo ziher izklopimo, pa bo delalo ziher prav.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cache ali no-cache
Reply #6 - 16.06.2003 at 23:50:38
 
Quote:
Varianta B: (jebeni caching problemi)
IE in Opera morda malo drugače skrbita za lokalni cache kot pa Netscape in Mozilla. IE se da nastavljat, kdaj gre gledat na server če je kaj novega in kdaj sploh ne. In potem ima nek glupi user to narobe nastavljeno, pa tega niti ne ve in klikne na zadnji prispevki in jih dobi izpred 14 dni, potem se pa žali gapetu administratorju, da forum ne dela sploh.

aha
se pravi da glupi userji ga bodo najebal, posredno pa jest ker jim bom mogu u kakšnem faqu quotat tole tvojo razlagico ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: cache ali no-cache
Reply #7 - 20.06.2003 at 09:29:03
 
men še skoz ne dela  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: cache ali no-cache
Reply #8 - 20.06.2003 at 09:47:43
 
Quote:
men še skoz ne dela  ???

Kaj ti ne dela? (Tvoja glava? Wink)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cache ali no-cache
Reply #9 - 20.06.2003 at 11:35:38
 
Quote:
men še skoz ne dela  ???


sm opazu da na ie ne dela niti men ... je pa kulj k me to niti ne briga ... mogoče morš u ie-ju nastavt cache tko kt je treba, tko kt je povedu bp ... (glej glupe userje zgoraj) Grin
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: cache ali no-cache
Reply #10 - 20.06.2003 at 16:20:15
 
Gape,

Caching se ponavadi kontrolira preko HTTP headerjev in ne preko META pragme. Slednja je izbrisana iz HTML dokumenta, ampak tisti del kode, ki generira HTTP headerje pa ne.

zgleda nekako takole:
print "Content-type: text/html\n";
print "Pragma: nocache\n";
print "Cache-Control: no-cache, must-revalidate, no-store\n\n";

Lahko pa gre tudi za nastavitve samega apacheja ki zgenerirajo no-cache HTTP header, še preden se pokliče CGI skripta.

Še enkrat boš moral pregledat tisti del kode, ki generira HTTP headerje in morda še nastavitve apacheja, ki lahko že sam vrine nekatere headerje še pred CGI skripto.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cache ali no-cache
Reply #11 - 20.06.2003 at 23:39:37
 
pol pa ne morem prov dost več narest ... template sm popravu, do apača pač nimam dostopa ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: cache ali no-cache
Reply #12 - 21.06.2003 at 13:01:13
 
Quote:
Varianta B: (jebeni caching problemi)
IE in Opera morda malo drugače skrbita za lokalni cache kot pa Netscape in Mozilla. IE se da nastavljat, kdaj gre gledat na server če je kaj novega in kdaj sploh ne. In potem ima nek glupi user to narobe nastavljeno, pa tega niti ne ve in klikne na zadnji prispevki in jih dobi izpred 14 dni, potem se pa žali gapetu administratorju, da forum ne dela sploh.


lp bp



kako naj to nastavim?

bp ne frajar  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: cache ali no-cache
Reply #13 - 21.06.2003 at 20:35:30
 
Ne moreš, ker ti caching itak ne dela, server pove tvojemu browserju naj ne kešira, browser uboga.

Kar lahko nastavljaš v IE, kdaj oz. ali sploh naj gre browser gledat za novo verzijo navadne strani na server, kljub temu, da ima že eno verzijo v cache-u.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1