Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 6839 times)
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Zlo
25.05.2003 at 11:24:01
 
Vsekakor se ne bi umaknil, pa čeprav bi tvegal lastno življenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Zlo
Reply #1 - 25.05.2003 at 11:56:07
 
O tej zgodbi lahko napišem naslednje:

Vsekakor junaško dejanje osebe, ki je pomagala otrokom. Tudi sam bi storil enako, vendar do točke, ko je oseba ustrelila psa. Pes je bil, kot navajaš, s pasom že varno umaknjen. Oseba je imela pištolo in je torej nadzorovala situacijo. Zato ni bilo potrebno psa ustrelit vpričo ostalih otrok, ki so se igrali. Oseba bi lahko poklicala policijo in ta bi ustrezno ukrepala proti lastniku in psa odpeljala na ustrezno mesto za takšne podivjane pse. In če je pes tako agresiven za evtanazijo poskrbijo veterinarji.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Zlo
Reply #2 - 25.05.2003 at 11:57:22
 
Aja, sem pozabil. Bolje je storiti manjše zlo, kot preprečiti večje zlo. Če pa lahko zadevo rešiš brez zla, še toliko bolje.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Zlo
Reply #3 - 25.05.2003 at 12:01:55
 
Verjetno je bil lastnik res bolj primeren za odstrel ...

Je pa bilo to prav gotovo tudi odrešenje za psa, ker psi niso agresivni, če niso zlorabljani.

Jaz se na tvojem mestu tukaj res ne bi sekiral za karmo ...

Wink
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zlo
Reply #4 - 25.05.2003 at 12:17:52
 
Ko si na licu mesta vidiš, kaj naredit, drugač je to težko... večina od nas seveda nima pištol  Undecided
Če je ti ne bi imel, kreden, bi tudi drugače naredil. Tak pa si naredil v tistem trenutku najboljše, kar si znal in zmogel...
Z razmislekom al pa brez njega.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Zlo
Reply #5 - 25.05.2003 at 12:18:14
 
Koliko si dobil kazni?

Kaj ti si škif kake vrste po poklicu?
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Zlo
Reply #6 - 25.05.2003 at 12:56:35
 
Kreden, vem, se zavedam, da je eno pisati, drugo pa ukrepati v realnosti. Vsekakor si ravnal junaško.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Zlo
Reply #7 - 25.05.2003 at 13:11:25
 
Po moje si kar zelo prav ravnal, kreden, ker zaradi naše večje strpnosti živali še nekaj več tisoč let od človeka ne bodo  pustile krvoločnosti za sabo.

S tem si me opomnil, da sem bila enkrat že priča deklici, katere oče je šel reševat otroka na podstrešno stanovanje sredi požara. V njem je bil tudi plinski štedilnik. Mama od dekliča je tulila, oče pač za razliko od vseh gasilcev ni razmišljal o tveganju. V momentu najhujše groze sem vedla, da bo prinesel otroka ven živa. Se pa slabo takim dejanje pobriše, težje prej človeku.

Karmen



Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Zlo
Reply #8 - 25.05.2003 at 13:14:17
 
Kreden 100% se strinjam s tvojim, dejanjem. V končni fazi bi ti bil lahko lastnik psa še hvaležen. Saj bi lahko njegov pes kakšnega fanta tudi ubil.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Zlo
Reply #9 - 25.05.2003 at 13:23:26
 
Tudi jaz menim, da si ravnal pravilno.
Najprej si poskusil, po lepši poti, pa mrcina ni odnehala, potem pa drugače. Zavaroval si ljudi.
Pravilno! Smiley
Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zlo
Reply #10 - 25.05.2003 at 14:13:40
 
zihr bi vsak naredu isto, sploh tak z jajci. čeprov kakšnga pitbula jest nebi šou vlečt dol z mulca. ok če bi meu en ornk kolac u roki še, s pištolo pa kuitak ni panike. zarad tega je rajši nimam, prehitro konča življenje. take blesave pse bi moral itak prepovedat in take ljudi s takimi psi sankcionirat. pa jih ne. vsaj kolkr se sliš. je pa zihr res, da nimaš kej streljat na psa, ti kot neki varnostnik verjetno.
res je tud, da si si karmo ustvaru s tem dejanjem, precej karme, mogoče si clo poravnavo karme med dvema dušama sfrderbu, pa tko dobr sta se zmenile. lahko da je bil ta lastnik psa v nekem prejšnjem lajfu maltretiran od vseh teh ljudi katere je zdej njegov pes poseku. tud od tega 12 letnga mulca in kako veš da mulac nebi iz te situacije izšel kot; što ne ubija, jača?
in kako veš da se ne boji zdej mulac psov kot hudič križa?
in kako veš da nebi lastnik posredoval sekundo za tabo in skinu psa z mulca dol z manjšimi poškodbami in zakaj nisi že takoj ko si začel laufat proti mulcu in psu začel streljat u zrak al pa kamorkoli, sej si zihr mel pištolo že napeto, al si jo napel med fajtom s psom, da si ga lohka prtisnu?
strel v zrak bi lastnika opozoril na to da s tabo ni zajebancije in da ps gre bay bay, če ne bo kej zrihtu.

čeprov pomoje da si se čist prov odloču. vedet pa ne moreš. nikol. jest verjamem da si se prov odloču in da si bil ti najboljša rešitev tiste situacije tam, ki jo je imelo vesolje pripravljeno.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Zlo
Reply #11 - 25.05.2003 at 15:45:30
 
Gape to me je malo zmotilo, zbodilo v oči.

res je tud, da si si karmo ustvaru s tem dejanjem, precej karme, mogoče si clo poravnavo karme med dvema dušama sfrderbu, pa tko dobr sta se zmenile.

Meni se situacija zdi čista, in da je bilo točno tako kot je moralo biti.

Samo tok.
Smiley

Lp Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zlo
Reply #12 - 25.05.2003 at 16:31:55
 
karma se je definitvno ustvarila, verjetno dobra, ki pa jo bo moral mulac oddelat krednu, posredno al pa neposredno (preko posrednikov (večja izguba energije)) in dolker je mulac ne bo oddelal jo bo imel kreden v + prsekano, dokler se ta ne izenači.

drugač pa je to o karmi ipd, bolj nadaljevanje tega texta (ko sm ga pisal pač nism vedu točne prigode)
gape wrote on 20.05.2003 at 13:01:55:
manjše zlo je glih tko zlo
mi super razsvetljeni budisti ipd, mislimo da vemo bolje od vesolja, mi mislimo da je to malo zlo nujno tukaj in zdaj da se prepreči večje zlo.
in ker vemo bolje gremo in naredimo majhno zlo.
akcija.
reakcija ???

ljubezen ???

vesolje ima vedno pripravljeno boljšo rešitev od tiste katero vidimo mi, sploh če že takoj vidimo da je ono zlo.

če že moram(o) uporabljat ta termin.

vemo kako je z dobrim in slabim ... tega ni ... vse samo je. naša namera naredi neko dejanje za dobro al pa slabo.


tud jest zupam da je kreden pravilno ukrepal
Quote:
čeprov pomoje da si se čist prov odloču. vedet pa ne moreš. nikol. jest verjamem da si se prov odloču in da si bil ti najboljša rešitev tiste situacije tam, ki jo je imelo vesolje pripravljeno.

nujno pa ni ... to je vse ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zlo
Reply #13 - 25.05.2003 at 17:19:46
 
he he, gape,

nisem vdel da je karma videt kot nekakšen nebeški računovodski oddelek, kjer morajo biti računi izravnani, vsako dejanje pa imore imeti vknjižen svoj debet in kredit Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zlo
Reply #14 - 25.05.2003 at 17:27:48
 
še ber moje blodnje pa boš še kej novga zvedu ...
... sicer pa to sploh  ni kej novga ... o tem sm že pisu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3