Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2777 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
POZNATI SAMEGA SEBE
10.05.2003 at 13:36:04
 
V svojih dneh odraščanja se še vedno SPOZNAVAM in vem, da se vedno BOM, tako kot Iskala.
Predvsem Duhovno, ker je ta pot najlepša in JA  - VSI SMO BOŽJI OTROCI, to drži 100%. Wink

Namen vsakega posameznikovega življenja je;

Spoznati Samega Sebe.

In če se še ne poznaš/mo dovolj, moraš/mo kot prvo:

Najprej moraš analizirati svojo preteklost, predvsem najti vzroke, ki so te pripeljali v razkroj osebnosti. Najti moraš natančno resnico o sebi, o svojih pomanjkljivostih. Želim ti reči: "Napravi o sebi avtoportret, kolikor je najbolj mogoče iskren in verodostojen." Samo na ta način boš lahko resno začel opravljati svoje delo minuto za minuto, uro za uro, dan za dnem. Samo napor pomeni resničen začetek. Ne misli samo na to, kaj si zapravil v preteklosti, kajti le tako ti bo postalo jasno, kaj boš odkril in našel sedaj v svoji notranjosti ali tudi izven nje. Le na ta način te bo začelo navdajati veselje do življenja.
Ne vdajaj se skušnjavi, da bi se skrival in se kazal drugačnega, kakor v resnici si. Ne kaži drugega obraza kakor le resničnega.
Išči, da boš človek resnice, ne človek dvojnega obraza. Vsak dan boš lahko našel izgovor, da se boš izognil razgovoru, da se boš izmaknil resničnosti, naporom, odkritim in poštenim odnosom, toda prav tedaj moraš s pregrado zajeziti ta valj skušnjave, ki te pelje v otopelost, nedelavnost in ti ne pusti, da bi se lotil resnega in metodičnega dela.
Ko boš uspel podati natančno sliko o sebi in boš gol pred samim seboj, brez mask, brez prevar, brez laži, tedaj boš lahko začel svojo pot ...


Človek brez notranjega in zunanjega reda plove v viharjih sveta. Njegove brezciljne želje in hrepenenja so tisti sunki, ki ga premetavajo sem ter tja. Je v večnem nasprotju s samim seboj. Njegova fantazija je tista, ki je svobodna - ne on. Pero, ki plava v zraku, je manj svobodno, kakor si moremo misliti. Enako velja za osebo, ki govori in stori vse, kar ji pride na misel.


In še MISEL:

Najdragocenejša stvar, ki jo človek mora imeti, je pogum. Ne glede na še tako črne in temne okoliščine - če imaš pogum, lahko premagaš vsako oviro.
Vedno izkoristi v največji možni meri svoje kvalitete. Zapomni si, da nas nebeški Oče uči prositi samo vsakdanji kruh. Vsakdanji kruh je edini kruh, ki ga moremo uživati.
Vsakdo lahko izpolni življenjsko poslanstvo vsak dan, ki ga preživi, pa naj si bo še tako težko.
Vsakdo lahko živi v potrpežljivosti, v ljubeznivosti, v milosti in v čistosti, dokler sonce ne zaide.
To je resnično sporočilo našega življenja.



Lep dan  vsem želim

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #1 - 11.05.2003 at 12:00:18
 
jest pa mislim da osebnost ni razdeljena ... razdeljeni smo med tisto kar je pod četrtim nivojem - osebnost in tisto kar je nad njim - duh ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #2 - 11.05.2003 at 12:57:00
 
Po dolgem času lep pozdrav tudi od mene...
Poznati samega sebe,najtežja naloga,ki si jo lahko zada človek.Smo namreč neskončen izziv samemu sebi,vsaj jaz se zaradi presenečenj,ki jih najdem v sebi dojemam tako.Mar to pomeni,da se kljub vsemu trudu,ki ga vlagam vase ne poznam?
Lahko da...a v celoti se najbrž nikoli ne bom.
Vedno bom sama svoja učenka.

Kar se tiče mask...ja,strinjam se z Vami-vsi jih občasno nosimo.A (govorim izključno v svojem imenu),tisti trenutek,ko gre nekaj narobe jih najhitreje zavržem.
Takrat sem sama pred seboj.In maska rešitev trenutnega problema samo oddaljuje.

Lepo Vas pozdravljam,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #3 - 13.05.2003 at 18:12:36
 
kot sem že nekje napisal, Smiley
sem to, kar sem bil preden sem prišel na ta planet, Wink
kar sem zdaj, Kiss
ko sem v človeški obleki 8)
in bom, ko bom zapustil ta planet Roll Eyes

kdo je že rekel, da je bistvo očem prikrito,
jaz pa pravim,
da je bistvo lahko zelo lepo odkrito,
brez vsake muke Wink
s pomočjo živega mojstra Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #4 - 14.05.2003 at 09:44:28
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #5 - 14.05.2003 at 11:15:19
 
Je že tako, da vsi počnemo to, kar se od nas pričakuje - včasih se torej tudi delamo, da delamo to, kar naj bi delali.

Razkrojeni smo torej ne.

Prej smo podobni tistemu oslu, ki se je zašel med dvema kopicama sena pa ne ve katerega bi se lotil - konec pa je ta, da osliček zaradi lakote pogine.

Seveda pa je pri nas kupov več, zato so naši dvomi, kaj najprej še toliko večji.

Če pa bi radi resnico in resničnost se moramo najprej vprašati, kaj to sploh je?

Ne glede na vso vrednost, ki utegne biti prisojena pravemu, resničnemu, nesebičnemu: utegnilo bi se zgoditi, da bi morali za vse življenje višjo in temeljnejšo vrednost prisoditi videzu, volji po prevari, sebičnosti in poželenju. Še to bi bilo mogoče, da je tisto, kar dela vrednost onih dobrih in čaščenih, po videzu nasprotnih reči ravno v tem, ker so zapleteno v sorodu , povezane, spentljane, mogoče celo enake slabim rečem.

Zmota in nevednost sta usodni. – Trditev, da resnica je in da je konec nevednosti in zmote, je eno največjih zavajanj, kar jih je. Če ji, recimo, verjamemo, si ohromimo voljo do preizkušanja, raziskovanja, previdnosti, preizkusa: lahko velja celo za hudodelsko, namreč za dvom o resnici. . .
»Resnica« je torej usodnejša od zmote in nevednosti, ker veže moči, s katerimi si prizadevamo za razsvetlitev in spoznanje.

Resnica je vrsta zmote, brez katere bi določena vrsta živih bitij ne mogla živeti. Vrednost za življenje nazadnje odloča. (F. Nietzsche)


Gnosti sea autom.
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #6 - 14.05.2003 at 14:27:26
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #7 - 15.05.2003 at 08:58:50
 
Nikoli se nisem zadovoljila z razpravami o tem, kdo sem, čeprav mislim, da veliko razumem. Želela sem neposredno izkušnjo - mistično izkušnjo, kot pravijo. ZARES VEDETI KDO SEM. Instiktivno nisem dovoljevala ljudem določenih stvari, ki jih sama nisem počela oz. želela početi. To ni bilo lahko, ker sem 'jim' kljub temu morala odpuščati, če so vseeno šli čez mejo, ki sem jo začrtala. Še zmeraj moram odpuščati. Še zmeraj ogromno zadev ne razumem, še zmeraj ne najbolj prostovoljno jemljem nase bremena in krivde, strahove drugih, vendar je lažje, kot včasih. Zdaj vem, da mi ni treba, in vendar sem voljna. Sem stabilnejša in ne stre me vsak. Malenkosti, prej zmaji, so res postale malenkosti in zato so zdaj moji trenutki bolj polni večnosti. Več življenja, več prostora zame. Rada se imam. Hvala vsem, ki ste z mano.




Back to top
« Last Edit: 15.05.2003 at 11:19:31 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #8 - 15.05.2003 at 09:31:07
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #9 - 15.05.2003 at 13:00:47
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #10 - 16.05.2003 at 14:15:13
 
Kapljica srca


In prosil sem sonce,

naj posije skozi oblake,

in sonce je,

slučajno posijalo,

In prosil sem oblake,

naj se oblikujejo,

v svoji pravi podobi

in oblaki so se,

slučajno oblikovali,

v podobi človeka,


In jaz, ki sem se,

vedno skrival,

pred nalivi deževja,

sem morda takrat zamudil,

pomembno sporočilo teh kapljic,

ki padajo iz božanskega neba..


Ah saj poznam njih sporočilo:

»Tudi ti si samo kapljica,

ki hrepeni po združitvi,

v oceanu srca,

tam je tvoj sveti svet,

ki mora biti zate ne slučajno,

že zdaj, s tvojim dihom ujet«.

Stojan Svet

vsem lep pozdrav  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #11 - 16.05.2003 at 15:38:27
 
Kreden, vsa stvar je na tebi, ne na Bogu. Začni delat na sebi, ne na Bogu. In Bog tud ne bo delal na tebi, pa lahk moliš in veruješ kolkr češ. Boš moral kar sam začet in nehat bežat pred tem. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: POZNATI SAMEGA SEBE
Reply #12 - 23.05.2003 at 13:40:31
 
ko začutimo svojo notranjo resnico kot blaženost, Smiley
vse avtomatično pade na svoje pravo mesto Smiley
notranji mir, ljubezen, resnica, Smiley
je ena in ista najenostavnejša stvar Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1