Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2686 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Vsega MALO...
10.05.2003 at 14:01:56
 
Vsega po malo...
Preberi, kar si želiš:

http://nikman.k2.net/religije/index.html

Tole pa se je mene DOTAKNILO

Quote:
Duša

V mnogih religijah verujejo, da imajo ljudje in včasih tudi živali neke vrste notranjo iskro, ki je ločena od telesa in razuma ter se enači s prej opisanim duhom. Pogosto se imenuje duh ali duša. Ta velja za najpomembnejši del človekovega bitja, saj ga vodi k Absolutnemu, in je neumrljiva.


Smiley

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Vsega MALO...
Reply #1 - 10.05.2003 at 15:01:47
 
Lepo prebiranje in UČENJE  v tem In ob tem.
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Vsega MALO...
Reply #2 - 16.05.2003 at 16:05:16
 
Quote:
Namen religije

Verni ljudje čutijo, da je tisto, v kar verujejo, resnično. Po mnenju raziskovalcev religij imajo vere v družbi pomembno vlogo, naj so resnične ali ne. Nekateri pravijo, da so bile religije nekoč koristne za osmišljanje človekovih doživetij, zdaj pa te naloge ne opravljajo več, ker obstajajo znanstvene razlage za stvari, ki so bile prej nerazumljive.


Kakšna bedarija na kubik. A "neverni" ljudje pa ne čutijo? To pa niso več ljudje? To so bitja iz druge dimenzije, planeta, demoni iz pekla?
Dokler se bodo širile takšne neumnosti, še dolgo ne bo mira na tem svetu. Vera je le še dodaten povod, bencin pri vsaki vojni. Tudi pri sedanji vojni na Vzhodu; vzhodnjake žene v pobijanje le njihova zakotna vera; ki pa mimogrede ni nič slabša od ostalih.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Vsega MALO...
Reply #3 - 20.05.2003 at 21:19:06
 
Quote:
Ta Najvišja Luč, ki se je projicirala kot celotno vesolje, kakor namočeno seme, ki vzklije -  ta Najvišja Luč sem jaz. Jaz sem ta najvišja luč Brahmana, ki sije kot najnotranjejše bistvo vsega, kar obstaja. V resnici sem ta neskončni Brahman tudi ko se imam zaradi Nevednosti za individualni jaz. Zdaj, po nastopu spoznanja, sem res ta Brahman, ki je moja večna narava.

Mahanarajana Upanišad

tole je pa mal izmisljena interpretacija upanishadskih verzov. kje pise da je Brahman v "nevednosti", in da se ima za individualnega prav zarad te nevednosti?

Brahman je skos najvisji, kako ga lahko "nevednost" prekrije? to je nesmisel. to je v bistvu monisticna filozofija Sankaracarye, ki pa ne sledi smislu Ved in ima velik pomankljivosti ki so jih drugi kasnej razkril.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Majchy
1
*
Offline

Peace & Love
Posts: 13

Gender: female
Re: Vsega MALO...
Reply #4 - 02.06.2003 at 21:43:36
 
Jst pa mislim, da v bistvu vera more bit. Ker v trenutkih ko nam gre vse narobe ali pa se zgodi kaj tragičnega, nas vera vleče naprej.
Ampak tu ne gre za določeno vero. Vsak človek mora najti v sebi vero ali pa vero ki mu najbolj vstreza. Zevadati pa se mora, da ima vsak pravico do izbire svoje vere in da so si vse vere enakovredne.
V bistvu je v zgodovini do večine vojen prišlo prav zaradi vere in tako je še danes. Dokler se ljudje ne bomo naučili tolerantnosti bo na žalost tako...

PEACE, Maya
Back to top
 

Who will love you, if you won't love yourself? &&
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Vsega MALO...
Reply #5 - 03.06.2003 at 14:41:32
 
Majchy wrote on 02.06.2003 at 21:43:36:
Jst pa mislim, da v bistvu vera more bit. Ker v trenutkih ko nam gre vse narobe ali pa se zgodi kaj tragičnega, nas vera vleče naprej.
PEACE, Maya



Ne vera, temveč UPANJE.



uživajte!

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Vsega MALO...
Reply #6 - 03.06.2003 at 18:51:35
 
Hi,

Zame osebno je vera samo ena izmed tehnik. Politika manifestirana skozi vero, pa zloraba te tehnike.

Na zalost ljudje tega ne locijo prevec in politiko cerkvenih enacijo s vero tradicije, ki naj bi ji ti pripadali.


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1