Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7210 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Kaj pravijo brihtne glave?
07.06.2003 at 00:20:59
 
Marjan Smrke, docent za sociologijo na ljubljanski Fakulteti za družbene vede:
Teroristične skupine obstajajo tudi v krščanstvu, a za to ne bomo krivili krščanstva nasploh.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #1 - 07.06.2003 at 00:21:32
 
Marjan Smrke, docent za sociologijo na ljubljanski Fakulteti za družbene vede:
Papež je zastopnik le ene od 22.000 različic krščanstva. In če smo že pri papežu: ta daje blagoslov za samomor pri živem telesu, za kar štejem nekatere oblike redovništva. Tudi tu naj bi bila plačilo
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #2 - 07.06.2003 at 00:21:58
 
Marjan Smrke, docent za sociologijo na ljubljanski Fakulteti za družbene vede:
No, po koranu, če kaj vem, dejanja teroristov ne bi bila všeč niti Alahu.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #3 - 07.06.2003 at 00:22:24
 
Marjan Smrke, docent za sociologijo na ljubljanski Fakulteti za družbene vede:
Kar zadeva strpnost ali nestrpnost islama oziroma krščanstva, pa bi rekel tole: koran je nastal v 7. stoletju in vendar v njem piše, da se ne sme nikogar siliti v vero. Kdaj je do tega stališča prišla RKC, ki ji načeluje papež? Pred manj kot 40 leti ...
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #4 - 07.06.2003 at 00:22:52
 
Marjan Smrke, docent za sociologijo na ljubljanski Fakulteti za družbene vede:
Spomnimo se tudi, kdo je naučil muslimane natikati na kol nasprotnike. Kristjani, nihče drug.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #5 - 07.06.2003 at 00:23:14
 
Marjan Smrke, docent za sociologijo na ljubljanski Fakulteti za družbene vede:
Svetniki so postali nekateri množični morilci, denimo papež Damas I., ki je dal pobiti 137 cerkvenih veljakov, ali prikriti fašist kot Pij XII.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #6 - 07.06.2003 at 02:07:57
 
Ja pa sej je logično. Kaj je bil Rim včasih? Imperij, tko kot je dons Amerika. Kaj nam to pove? Da so od tam prihajale glavne gluposti v svet v namen izkoriščanja za materialne dobrine. Kaj še nadalje? Da so na koncu pobrali Jezusovo vero in jo uporabili za taisti namen, kot delajo z vsako rečjo tudi Američani. Rim je propadel, a NJIHOVA vera še ni. In kdorkoli reče, da je Rimo Katoliška vera vera Jezusa in Boga, ju oba preklinja direktno.

Priporočam ogled filma Stigmata, ki dosti pove o tem kaj je RKC. Res je le film, a poanta je odlična. Vere so uporabljene zgolj v lastno sebično korist, tako Muslimanska, kot Rimo Katoliška. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #7 - 07.06.2003 at 20:02:09
 
Hi,

Jest predlagam, da se vsi spreobrnemo v muslimane.

Pol gremo lahko kar prec na kaksen dzihad oz. s koli na suh in od uzad nad te presnete rimo-katolike.

Sicer bomo pa itak mi povedal kaj je bogu vsecno dejanje in kaj ne. Sploh, ce nas bo vodil kaksen dr.soc.phil.asis.mag. TA-IN-TA. Po ta novem seveda...



ALAHU AKBAR
a-fundamentalist Jst


P.S.:
Sam ne tega Dzordu-bejbi-Bušu povedat, da ne bo ta krscanski fundamentalist slucajno atomsko bombo vrgel na naso prelepo SLO.
Bo mel potem Triglav sam se 2733 m, pa ne bo vec najvisja gora v ex-Jugi.  Cry Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #8 - 07.06.2003 at 20:45:22
 
a_hero wrote on 07.06.2003 at 20:02:09:
Jest predlagam, da se vsi spreobrnemo v muslimane.

Pol gremo lahko kar prec na kaksen dzihad oz. s koli na suh in od uzad nad te presnete rimo-katolike.

??? ??? ???
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #9 - 07.06.2003 at 20:49:18
 
a_hero wrote on 07.06.2003 at 20:02:09:
Hi,

Jest predlagam, da se vsi spreobrnemo v muslimane.

Pol gremo lahko kar prec na kaksen dzihad oz. s koli na suh in od uzad nad te presnete rimo-katolike.

Kot sem jaz razumel je bila poanta sledeča:
1.) Nobena vera ni sama po sebi slaba, v tako jo obrnejo ljudje sami zaradi sebičnosti
2.) RKV ni nič boljša kot katerakoli druga vera, čeprav bi jo predstavniki RKC prav radi vsilili celotnemu svetu. Seveda počnejo enako muslimanski predstavniki. Point je, da RKC pri tem ni nobena nedolžna dušica. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #10 - 08.06.2003 at 19:22:02
 
Himi,

Aha. OK, zdej razumem. Ampak, ker vidim, da islam ocitno kulturno dalec prekasa krscanstvo in vse kar ima  grdega je itak pobral od teh presnetih rimo-katolikov predlagam sledece:

Naredimo lutko Karla Martela v naravni velikosti in jo javno zazgimo.

Namrec, model je leta 732 v bitki pri Poitiersu premagal prodirajoce muslimanske Saracene, ki so v manj kot sto letih zavzeli in kulturno preobrazili podrocje od Samarkanda, Inda pa vse do Pirenejev.

Ce bi takrat Saraceni zmagal, bi morda nam ne bilo treba cakati dobrih 700 let na ponoven, zal neuspesen, poskus kulturizacije nase prelepe SLO iz strani muslimanskih Turkov.

Mi Slovenci pa, namesto, da smo tako svetlolasi od teh bogokletnih krscanskih bavarcev, k so skoz neki dol k nam lazl, pa bi bili temni kot sam hudic. Pac tko kot so vsi muslimani  Wink.



Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #11 - 08.06.2003 at 23:06:40
 
himynameis wrote on 07.06.2003 at 20:49:18:
Kot sem jaz razumel je bila poanta sledeča:
1.) Nobena vera ni sama po sebi slaba, v tako jo obrnejo ljudje sami zaradi sebičnosti
2.) RKV ni nič boljša kot katerakoli druga vera, čeprav bi jo predstavniki RKC prav radi vsilili celotnemu svetu. Seveda počnejo enako muslimanski predstavniki. Point je, da RKC pri tem ni nobena nedolžna dušica. Smiley


Se strinjam. Velika verstva obsegajo velike množice ljudi in velike množice duhovščine. Da so neke forme zagotovljene, je potrebna hierarhična organizacija. Da je vera oz. inštitucija vere vplivna, je potrebno politično udejstvovanje. In obstaja boj za vernike, za širitev občestva z bolj in manj moralnimi metodami. Ne bi izpostavljal, da je RKC sucks in muslimanstvo ok, ali pa, da je hinduizem oh in ah. V vsakem so pozitivni in negativni tokovi.
In navadno pravijo, da so Cerkev ljudje in le ti oblikujejo tokove, takšne in drugačne. Na žalost se tisti osnovni nauk, tisto jedro svetega pisma ali korana ali drugih svetih knjig, zamegli v množici  drugače interpretiranih besed in dejanj.

Himynameis wrote at 2:07 am today:
Quote:
Priporočam ogled filma Stigmata, ki dosti pove o tem kaj je RKC. Res je le film, a poanta je odlična.


Tudi tukaj se strinjam. Odličen film, ki ti da marsikaj misliti.

Harry, ta Marjan Smrke se je malo spravil na krščanstvo. Sigurno držijo stvari, ki jih omenja, vendar, če iz vsega izluščiš samo nekaj, je pomen celote takoj drugačen. Tudi v krščanstvu je marsikaj dobrega, pozitivnega.
Ni vse zlato, kar se sveti in obratno.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #12 - 09.06.2003 at 00:19:13
 
Quote:
Harry, ta Marjan Smrke se je malo spravil na krščanstvo. Sigurno držijo stvari, ki jih omenja, vendar, če iz vsega izluščiš samo nekaj, je pomen celote takoj drugačen. Tudi v krščanstvu je marsikaj dobrega, pozitivnega.  
Ni vse zlato, kar se sveti in obratno.


Saj ni poanta, da bi s tem hotel govoriti slabo o krščanstvu. Zanimivi so se mi zdeli citati. In drži, da je v vsaki stvari ali človeku dobro in slabo. To je jasno.  
Je pa tudi res, da nekateri nočejo videti tistih slabih strani, oz. jih namenoma spregledajo. Ali obratno. Odvisno od potrebe interpretacije.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #13 - 09.06.2003 at 00:39:36
 
Quote:
Marjan Smrke, docent za sociologijo na ljubljanski Fakulteti za družbene vede:
Kar zadeva strpnost ali nestrpnost islama oziroma krščanstva, pa bi rekel tole: koran je nastal v 7. stoletju in vendar v njem piše, da se ne sme nikogar siliti v vero. Kdaj je do tega stališča prišla RKC, ki ji načeluje papež? Pred manj kot 40 leti ...


Zanimivo. Marjan Smrke je bral Koran, ni uspel pa prebrati Sv. pisma. Vsaj Evangelije bi lahko, pa mogoče pisma apostola Pavla, pa mogoče Apostolska dela... V resnici katerokoli knjigo Nove zaveze. In če tam ne najde, da krščanstvo že od začetkov spoštuje svobodo veroizpovedi, potem zna samo pisati in prav nič brati.

Harry! Če vse te Smrketove neumnosti tako vneto pišeš, bi bilo dobro, če bi ob tem vendarle še kaj razmislil s svojo lastno glavo. Pa da bi obenem preveril, kar je zelo preprosto preveriti.

Servus!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kaj pravijo brihtne glave?
Reply #14 - 09.06.2003 at 00:44:20
 
Quote:
Saj ni poanta, da bi s tem hotel govoriti slabo o krščanstvu. Zanimivi so se mi zdeli citati. In drži, da je v vsaki stvari ali človeku dobro in slabo. To je jasno.  
Je pa tudi res, da nekateri nočejo videti tistih slabih strani, oz. jih namenoma spregledajo. Ali obratno. Odvisno od potrebe interpretacije.

LP Harry


Hej, zlati moj Harry (si mogoče Potter?)! Ali imaš ti v tem topiku predvsem potrebo, da bi spregledal dobre stvari v krščanstvu in naglašal slabe, pa magari naravnost izmišljene? Imaš potrebo po takšni interpretaciji?

Vtis imam, da je tako. Se pa lahko tudi motim, kot rad poudarja gape.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 2