Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 25805 times)
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #30 - 28.03.2003 at 10:55:32
 
Quote:
A ima kdo IP številko od strežnika www.aljazeera.net, ker tega imena moj DNS strežnik ne zna več razrešiti.

A vam ta link še dela?

lp bp



IP ne vem. Link tudi men ni dolg delal. Zdej pa dela. Smiley

Samo med oblci se ne znajdem preveč dobr Sad.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #31 - 28.03.2003 at 10:59:36
 
Tu je pa točen link do te slike in podobnih...

OPOZORILO naslednja internetna stran vsebuje prizore žrtev vojne v Iraqu.

http://www.aljazeera.net/news/arabic/2003/3/3-22-26.htm

Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #32 - 28.03.2003 at 11:11:20
 
Velikokrat smo govorili o tem, da po TV prikazujejo nasilje vsak dan, če pa je kaj erotičnega, pa slej ko prej nekdo to ukine zaradi morale. In ko se zgražamo zaradi tega, da je toliko prizorov nasilja po TV, zakaj bi morale biti take slike tudi tule objavljene. b5 je lepo naredil link in kdor želi gledat te prizore naj si jih ogleda.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #33 - 28.03.2003 at 11:11:20
 
Na A. jeve pripombe in pripombe onega drugega brihtneža, ki sliko mrtvega otroka kar tako razglasi za "Sadamovo propagando", sploh ne bom odgovarjal.

Kar sem napisal, sem napisal kot izraz svojega protesta proti vojni. Nikakor se ne nameravam spuščati z A.-jem v nekakšno "politično" vojno, ker me njegove igre in ambicije niti slučajno ne zanimajo.

Zaradi A.-ja pač ne mislim spreminjati svojih stališč, še manj pa upoštevati njegovo pokroviteljsko karanje.

Mislim, da ste že nekateri drugi jasno razbrali A.-jeve namere, pa nima smisla, da ponavljam.

Kar se slike tiče, moje mnenje ostaja enako. Če bi mene zadela bomba, bi si celo želel, naj se slika objavi po celem svetu. Bi moja smrt pomenila vsaj majhen prispevek k temu, da se človeštvu enkrat razjasni, kaj vojna v resnici je.

Quote:
A ima kdo IP številko od strežnika www.aljazeera.net, ker tega imena moj DNS strežnik ne zna več razrešiti.

A vam ta link še dela?


Meni dela.

Lepo vas pozdravlja črna ovca med otroci sonca, pega na vašem soncu,
vaš Miro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #34 - 28.03.2003 at 11:41:07
 
Po moje bi se sam otrok strinjal, da se slika objavi, saj ima njegova smrt potemtakem velik pomen - ozaveščanje neumnih zahodnih množic, ki se komformistično oklepajo svojega malomeščanskega življenja in se gredo "otroke sonca" in podobne neumnosti  medtem, ko se absolutna večina neuspešno bori za preživetje.
VSI smo odgovorni za take slike, za vojne, lakoto in trpljenje najbolj nedolžnih človeških teles. Vsi, ki posredno ali neposredno podpiramo kapitalizem, kopičenje bogastva na enem polu in način življenja, kot nam je bil podan ob rojstvu v tem svetu.
Najlepši (tudi moj) izgovor, zavračanje odgovornosti je, da je to vse duhovno osmisljeno, takšna je pač usoda duš in planeta.
Ampak ni res, da moramo to usodo preseči, da dosežemo nek napredek?
Tudi sam nimam moči, da bi poglobljeno razmišljal o svoji odgovornosti pri nemoči živeti drugače; težko je spremeniti način, ki je zasidran v človekovi osebnosti in le res velikimu človeku je to moč doseči.
Nima smisla, da se povprek obtožujemo in valimo krivdo lastne odgovornosti na druge. Raje si realnost priznajmo..

PRIZNAVAM, DA SEM ODGOVOREN ZA SMRT IN TRPLJENJE TISOČIH, ZARADI SVOJEGA NEODGOVORNEGA NAČINA ŽIVLJENJA IN NESPOSOBNOSTI VNESTI V ŽIVLJENJE TAKE SPREMEMBE, KI BI TO POPRAVILE..

Seveda obžalovanje še  ne prinese opranja krivde in priznam tudi, da sem zaenkrat še nesposoben očistiti življenje, kakor bi bilo potrebno v idealu. Nimam poguma in ne sistema za to. Se pa (neuspešno) trudim ...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #35 - 28.03.2003 at 12:11:52
 
Pejmo po vrst.

Miro je uporabu sliko, da bi z njo ilustrirov  svoje stališče da o vojne, ker slika zna bit bolj  sugestivna kot tisoč besed.

Zakaj je slika tko sugestivna? Ker vnaša v subjektivno stališče objektivno realnost. Slika pomaga nardit subjektivno stališče za objektivno.

Zakaj subjektivno rab  bit  objektivno, da je  tako bolj  sugestivno? Ker je to temeljni princip delovanja naše psihe: kar iz nezavednega butne v zavedno,  zavestni jaz tko  fascinira s svojo od zavesti še  nepredelno avtentičnostjo, da se jaz želi te avtentičnosti koj prilastit. Subjektivni jaz se  tko poistoveti z objektivno gotovostjo nezavednega, da se ima tko tud sam za objektivnega in si hkrati  prilasti še  njegovo sugestivnost.  

Ali je slika  zarad tega tud dejansko objektivna? Ne, v naši medisjki  realnosti samo igramo na karto objektivnosti, ki jo je vizualna komunikacija sposobna  izvat s svojim vplivom na nezavedno, ki se mu  bo gledalčev jaz zard svoje sugestivnosti le težko uprl. Pa tle sploh ni važno, al jo bo sprejel a pa zavrnu, v obeh primerih bo njegova reakcija posledica priznanja  objektivne moči slike, ki nima z dejansko objektivnostjo posentega prizora nobene zveze. Slika je  v naši medijski realnosti potrebna samo za vzgib, ki sproži proces objektivizacije subjektivnega stališča. Slika z zunanjo objektivnostjo nima nobene neposredne  zveze že zato, ker kader izbran subjektivno. V tem je tud jedro medijske manipulacije, ki izkorišča tud odsotnost vizualne kumunikacije, kakršni smo priča v sodobnih tehnoloških vojnah.

Kje je zdej tle vidm  mirotov prsipevek k  ozaveščanju? Po moje v razgalitvi principa, po katerem ozaveščanje poteka. Po moje ga nima smisla iskat v tem,  da nas bi miro imel namen pogant v boj zašito sadama ampak na našo nagnjenost k temu, da  tisto, kar nam zarad svoje sugestivnosti  butne v zavest, vsak  pripravljen takoj sprejet za  objektivno dejstvo. In v skladu s tem kakorkoli že subjektivno reagirat. In tega bi se po mojem vsak res ozaveščen človk moral odvadit Tongue   Undecided      
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #36 - 28.03.2003 at 12:49:00
 
Navedi kakšen primer, kako človek odreagira objektivno... In kako naj človek RAZMIŠLJA objektivno??
Stara debata brez možnih objektivnih zaključkov...

Objektivno tukaj je le, da ima ta otrok odprto lobanjo; da je to dobro/slabo in propaganda/antipropaganda je pa le stvar subjektivnega  percepcije in sprejemanja..

Titud si ti psiholog slučajno?  Smiley

Sam se nekako zavedam te subjektivnosti, zato popolnoma vse jemljem le z prinicipom večje/manjše logične verjetnosti; tisto kar se mi zdi zelo verjetno spustim tudi v javnost.. Gotovosti pa ni nobene, žal...




Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #37 - 28.03.2003 at 13:00:20
 
Mene slika ni motila. Res je, hudo je videti tak prizor na sliki. Kaj bi bilo šele, če bi videla kaj takega v živo? Cry
Taki prizori se dogajajo v tem trenutku marsikje po svetu. In tega se je treba zavedati. Žal, več kot očitno, še vedno vse preveč ljudi pred tem zatiska oči.

Tudi sama sem bila žalostna, ker se je Slovenija vključila v NATO. Ko sem slišala rezultat, me je preplavil adrenalin, podobno, kot me je vedno preplavil, če sem bila priča kakemu nasilnemu prizoru. Sicer sem nameravala, da gre čim več ljudi na volišče in glasuje ZA MIR, vendar je bilo lepo vreme, skoki v Planici in jasno, komu se je dalo razmišljat o orožju ali miru? Shocked Volilna udeležba vse pove.

Sama sem prepričana, da takšne stvari morajo priti v javnost in človeško zavest, kajti tako se bo vedno več ljudi odločilo drugače zaživeti. In se strinjam, da je to vse open source. Tako pozitivnost kot tudi negativnost sta del enosti. In če hočemo enost, si ne smemo zatiskati oči pred negativnostjo ampak je treba se soočit s svojimi vzorci in odpravljat negativno v sebi.

Ker tist kar te mot, to je tvoja pot. A ne, A.?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #38 - 28.03.2003 at 13:08:49
 
Quote:
Na A. jeve pripombe in pripombe onega drugega brihtneža, ki sliko mrtvega otroka kar tako razglasi za "Sadamovo propagando", sploh ne bom odgovarjal.

Lepo vas pozdravlja črna ovca med otroci sonca, pega na vašem soncu,
vaš Miro.


Miro, še vse kaj hujšega počne Sadam za propagando. Tako, da o tem res ni smisla izgubljat besed.

Ali misliš, da si črna ovca? Zakaj?

LP Harry (oni drugi brihtnež) Wink


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #39 - 28.03.2003 at 13:18:58
 
Gru Gru wrote on 27.03.2003 at 13:11:19:
Ja jest tudi, čeprav ne vem zakaj?

Sej teksti, tudi sedejo v naš um in ustvarjo sliko, vendar je to odvisno od vsakega posameznika. Enim bolj krvavo, drugim manj. Odvisno kok mesa so pojedli, Cheesy


Miro, za kar se sam imaš, to pač boš.

Jest nebi tok hude jeze gor metal. Slika je slika in ni prov fajna, če teb sede, men ne.

In jest sem tretji brihtnež.

No take sedajoče slike si lahko tudi tuki najdeš:

http://vatican.rotten.com/gunshot/

drugim ne priporočam ogleda.

Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #40 - 28.03.2003 at 13:19:06
 
tomi wrote on 28.03.2003 at 11:41:07:
Po moje bi se sam otrok strinjal, da se slika objavi, saj ima njegova smrt potemtakem velik pomen - ozaveščanje neumnih zahodnih množic, ki se komformistično oklepajo svojega malomeščanskega življenja in se gredo "otroke sonca" in podobne neumnosti  medtem, ko se absolutna večina neuspešno bori za preživetje.
VSI smo odgovorni za take slike, za vojne, lakoto in trpljenje najbolj nedolžnih človeških teles. Vsi, ki posredno ali neposredno podpiramo kapitalizem, kopičenje bogastva na enem polu in način življenja, kot nam je bil podan ob rojstvu v tem svetu.
Najlepši (tudi moj) izgovor, zavračanje odgovornosti je, da je to vse duhovno osmisljeno, takšna je pač usoda duš in planeta.
Ampak ni res, da moramo to usodo preseči, da dosežemo nek napredek?
Tudi sam nimam moči, da bi poglobljeno razmišljal o svoji odgovornosti pri nemoči živeti drugače; težko je spremeniti način, ki je zasidran v človekovi osebnosti in le res velikimu človeku je to moč doseči.
Nima smisla, da se povprek obtožujemo in valimo krivdo lastne odgovornosti na druge. Raje si realnost priznajmo..

PRIZNAVAM, DA SEM ODGOVOREN ZA SMRT IN TRPLJENJE TISOČIH, ZARADI SVOJEGA NEODGOVORNEGA NAČINA ŽIVLJENJA IN NESPOSOBNOSTI VNESTI V ŽIVLJENJE TAKE SPREMEMBE, KI BI TO POPRAVILE..

Seveda obžalovanje še  ne prinese opranja krivde in priznam tudi, da sem zaenkrat še nesposoben očistiti življenje, kakor bi bilo potrebno v idealu. Nimam poguma in ne sistema za to. Se pa (neuspešno) trudim ...


Tomi, zakaj bi bili mi, ki smo proti vojni, ki smo se o tem jasno opredelili, ki tako čutimo, zakaj smo mi odgovorni za smrt otrok? Ali ne širimo zavest proti vojnam? Kako lahko še drugače preprečimo vojno? Demonstracije, protesti, maili, razna pisma, vse smo naredili in kljub temu je do vojne prišlo. Samo ni kriva samo ena stran. Vedno so dve strani. In ravno toliko, kot so prljavi jenkiji, so prljavi tudi sadamovci. In ne pozabi AL đazira je arabska TV.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #41 - 28.03.2003 at 13:21:37
 
Poleg vsega, pa na forum pridejo tudi mladoletni obiskovalci in mladoletnim sploh ni priporočljivo prikazovati takšnih krutih prizorov. Jih imajo že dovolj na TV.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #42 - 28.03.2003 at 13:36:16
 
Ne govorim samo o vojni!
Največ otrok pobije centralizacija večine svetovnega premoženja v Ameriki in Evropi. Prepotraten način življenja zahodnjakov, med katere se štejemo tudi mi..


Quote:
In ravno toliko, kot so prljavi jenkiji, so prljavi tudi sadamovci.

Ne segajo jim niti do gležnjev...

Quote:
Poleg vsega, pa na forum pridejo tudi mladoletni obiskovalci in mladoletnim sploh ni priporočljivo prikazovati takšnih krutih prizorov.


Grin
Sem deklica mlada vesela?!
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #43 - 28.03.2003 at 13:43:21
 
Američani baje niso zadovoljni z objektivnostjo Arabskih televizij.

(del članka na 24ur.com)
Dejal je še, da se kritike ne nanašajo le na katarsko televizijo Al Džazira, ki jo je pred dnevi kritiziral že ameriški državni sekretar Colin Powell, ki je televizijo obtožil pomanjkanja objektivnosti.

Medtem pa so računalniški "hackerji" napadli spletno stran satelitske televizije Al Džazira v angleškem jeziku in nanjo za nekaj časa namestili ameriško zastavo.

V obratnem primeru bi Grmčki že nekaj jokal o internetnem terorizmu.

Ta hekerski napad je najbrž povzročil nedosegljivost omenjene web strani.

Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #44 - 28.03.2003 at 13:48:54
 
titud wrote on 28.03.2003 at 12:11:52:
Zakaj je slika tko sugestivna? Ker vnaša v subjektivno stališče objektivno realnost. Slika pomaga nardit subjektivno stališče za objektivno.

Titud,

Ampak ker že zadnjih nekaj deset let marsikdo zaveda da je objektivnost fotografije, televizije in drugih slikovnih medijev, pravzaprav zelo subjektivna, se ti pa argument sesuje.

Kaj je pa Miro hotel povedat, pa najboljš da pustimo Mira da to v miru pove, kakor mu že paše in zaradi česarkoli mu že tako paše.

In tako dovolimo da nam subjektivni pogled drugega našo imaginacijo objektivnosti lastnega subjektivnega pogleda tako prestavi v polje srečevanja.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9