Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 53561 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #30 - 11.05.2003 at 21:01:35
 
gape == primitivc == đanki

prosm te lepo no ... prosim da to podpreš z nekimi konkretnimi argumenti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Marijuana Marš 2003
Reply #31 - 11.05.2003 at 21:13:45
 
Če se naenkrat vse legalizira bo resda par delovnih mest več, toda država dolgoročno trpi, saj s tem nastanejo socialni problemi.   No, ne le socialni problemi,  kriminal je itak že več let v porastu.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
KAJAka
1
*
Offline


Posts: 37
kamnik
Gender: female
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #32 - 11.05.2003 at 21:45:58
 
Ljudje se ze od nekdaj "omamlajo", pac iz razlicnih razlogov in to preprecit z zakoni, se mi zdi nesmisel.
Tukej se omejuje osebna svoboda, zakon je omejitev, kletka. Pride do napacnih interpretacij.
Glede socialnih problemov se strinjam Andres, sam tko in tko ze obstajajo in mislm da bi se mogl prej uprasat o nasem sistemu (drzava, ekonomija, mentaliteta..), kajti poleg posameznika, je kriv tudi ta sistem, ki je eden od razlogov, zakaj folk uporabla "droge".

Ljudje sami z neprimerno uporabo naredimo rastlino drogo, kar rastlina sam po sebi ni.
Ce ves smisu rastline in jo znas spostovat, nebos postal njen suzenj.

Sicr pa, kdo ima pravico prepovedat naravo!!!!!
..in to kar si
Back to top
 

.. samo ena od varjant
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #33 - 11.05.2003 at 22:30:49
 
Nimam nic proti uporabi Marihuane, ampak tale prireditev je bila prej škodljiva kot koristna vsaj kar se tiče odzivov javnosti. Zaradi mene se ga lahko kdorkol zakaja, tud sam sem se včasih. Ampak je že tko da je vsaka svoboda omejena s svobodo drugega... Wink
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Marijuana Marš 2003
Reply #34 - 11.05.2003 at 22:54:24
 
KAJAka wrote on 11.05.2003 at 21:45:58:
Glede socialnih problemov se strinjam Andres, sam tko in tko ze obstajajo in mislm da bi se mogl prej uprasat o nasem sistemu (drzava, ekonomija, mentaliteta..), kajti poleg posameznika, je kriv tudi ta sistem, ki je eden od razlogov, zakaj folk uporabla "droge".

Ljudje sami z neprimerno uporabo naredimo rastlino drogo, kar rastlina sam po sebi ni.
Ce ves smisu rastline in jo znas spostovat, nebos postal njen suzenj.

Sicr pa, kdo ima pravico prepovedat naravo!!!!!
..in to kar si


Ne zdaj iskat luknjo v mentaliteti. Glede na tvoj zgornji zapis imajo vse države sveta isto mentaliteto. Povsod se drogirajo z vsem živim, od alkohola, do gobic.

Saj če bi se narod znal omamljat recimo enkrat tedensko ali pa kaj vem, samo ob posebnih prilikah, potem je to samo po sebi v redu. Nikamor pa to ne pelje, ko na račun omame trpi v prvi vrsti družina, ta pa je steber vsake države.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #35 - 11.05.2003 at 23:29:14
 
Pazi, steber vsake države je 105 % produktiven delavec, ki je sposoben v prostem času producirat tudi 105 % produktivne otroke. Plus tega mora podpirat celo kasto (bolj ali manj nepotrebnega) zdravništva, od katerega pa bo dobil bolj malo podpore, če ne pazi 105 % na svoje zdravje.

Stebri takšnih držav se rušijo in prav užitek je to spremljat...
Potrebe po drogah ne bi bilo, če bi človek delal zase in za svoje in ne bi bil natiščan v na vse možne načine omejen kalup...

Kako naj obstanejo sistemi, ki prepovedujejo posledice, katerim so sami vzrok?

Sicer nisem nek ljubitelj drog, kak đoint na vsake tri kvarte, pa še takrat sem pol še dva dni prestrašen..  Wink
Alko malo več, pa tudi ne več preveč..  Grin

Podpiram pa take prireditve z vsem srcem, mi je prav žal, da nisem bil tam...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #36 - 11.05.2003 at 23:31:47
 
b5 wrote on 11.05.2003 at 22:30:49:
Nimam nic proti uporabi Marihuane, ampak tale prireditev je bila prej škodljiva kot koristna vsaj kar se tiče odzivov javnosti.

Ampak je že tko da je vsaka svoboda omejena s svobodo drugega... Wink

kakšni pa so odzivi javnosti?

sej ne da javnost 'misli' (in se odziva na) kaj drugega kot ji je servirano. zdej ji je to vsaj servirano. zdej bo vsaj lahko mislila in se odzivala. javnost.
očitno mora javnost spoznat najslabše kar ji ima ganja za ponudit.
potem ji bo dan vpogled v ostalo.
očitno.
saj je ostalo prej itak ne zanima.


a se je kdo odzval ko so modelom policaji želi pridelek industrijske konoplje in jih vozili po zaporih, neglede na to da je država uzakonila pridobivanje te surovine (itak zihr samo zaradi eu).?
a se je kdo odzval ko je ustavno sodišče razveljavilo vse ukrepe od policije naprej proti tem ljudem?
a se kdo odziva ker letos še vedno ne moremo (smemo že) gojiti industrijske konoplje (slovenske avtohtone rastline) in to samo zato ker ministrstvo ne procesira prošenj?


a se je kdo odzival preden so napadli irak?
se je kdo po tem odzval?


a se ti zdi da smo nekomu full svobodo kratil z manifestacijo?

koneckoncev kolkr sm obveščen je bila manifestacija prijavljena pri državi, celo državna ustanova (šou) je zagotovila sredstva, stranišča je častila komunala ... sej s tem ko ležimo in smo počeni (in sluzavi) ti tolk zlo spet ne kratimo svobode, sej večinoma smo bli po travniku, poti so ble kolkrtolk prehodne, lansko leto ko je deževalo in smo stali 6 ur strejt, smo bolj oviral prehod.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #37 - 12.05.2003 at 08:03:44
 
Gape

Ja zelo fino je bilo sevirano javnosti, sorry ampak izgleda mi kot zloraba prireditve. Veliko se nasplošno govorilo o ekonomski koristnosti konoplje (oblačila, papir...) to je OK če je to to. Večino pa itak briga ga bo puhala al ne.

Proti manifestaciji kot sami nimam nič proti. Zaradi  mene se lahko zbere skupina ljudi in protestira proti čemur pač hočjo, ne pa pol šaltat.

Io je napisala:
Quote:
Sem bila tam, ja! Pa ne grem nikoli več na kaj takega.
Lahko rečem samo bad energy. Pasiva, mrtvo, pri tleh, sluzasto, pihhhh.  
Vse zadeto, no saj so bili tudi taki, ki niso bili, ampak izgledal je samo kot marš, zeleno luč, da se ga lahko zadevajo v javnosti. Nič drugega.  
In spet je konoplja potegnila takratko. Prikazana je bila v slabi luči.  
Jaz pa mala naivčina.  


ja točno to je problem..


Tomi:
Quote:
Pazi, steber vsake države je 105 % produktiven delavec, ki je sposoben v prostem času producirat tudi 105 % produktivne otroke. Plus tega mora podpirat celo kasto (bolj ali manj nepotrebnega) zdravništva, od katerega pa bo dobil bolj malo podpore, če ne pazi 105 % na svoje zdravje.

Stebri takšnih držav se rušijo in prav užitek je to spremljat...
Potrebe po drogah ne bi bilo, če bi človek delal zase in za svoje in ne bi bil natiščan v na vse možne načine omejen kalup...

Kako naj obstanejo sistemi, ki prepovedujejo posledice, katerim so sami vzrok?

Sicer nisem nek ljubitelj drog, kak đoint na vsake tri kvarte, pa še takrat sem pol še dva dni prestrašen..  
Alko malo več, pa tudi ne več preveč..  

Podpiram pa take prireditve z vsem srcem, mi je prav žal, da nisem bil tam...


Vsak se odloči za puhanje (kajenje cigaret, pitje alkohola) sam, da je to kdo drug kriv je samo izgovor. Kar pa se 105% zdravih potomcev tiče puhanje ne bo ravno prispevalo k temu....

Lep pozdrav b5
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #38 - 12.05.2003 at 09:58:04
 
šaltat?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #39 - 12.05.2003 at 11:00:06
 
Men se pa zdi, da Slovenci niti pod razno ne potrebujemo zelene luči za kajenje v javnosti, kajti kadi se že zdaj (že veliko let) POVSOD!!! V vseh diskačih, klubih in marsikaterih lokalih. Javnost naj rajš neha obsojat in naj pomete pod svojim pragom, predvsem alkoholizem in fizično zlorabljanje.

Žal je res, da organizatorji, kljub ogromni finančni podpori s strani države, ni bila sposobna urediti enega samega štanta, kjer bi pokazali različne izdelke iz konoplje... Tud sam program ni bil bog ve kaj.

Definitivno pa to ni bil shod narkomanov. Žal, še vedno velika večina ljudi obsoja druge glede videza. Če imaš dread locke, če imajo fantje dolge lase al pa so pobriti, če so punce z rdečimi lasmi v vojaških hlačah, jih že obsojajo za narkomane. jA, EN SAM SAMCAT MMM POKAŽE, KJE SMO. Najlažje je sm druge skos obsojat.

Ravno takšne prireditve pokažejo kako so ljudje še vedno polni predsodkov, nočejo in ne znajo sprejemati drugačnosti, obsojajo...mi se pa gremo duhovneže. Roll Eyes Shocked Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #40 - 12.05.2003 at 14:52:09
 
gape wrote on 12.05.2003 at 09:58:04:
šaltat?


Spremeniti, zamenjati...

Veliko se je govorilo o uporabnosti marihuane na shodu pa o tem praktično ne duha ne sluha..

Ideja samo o legalizaciji ni tako slaba, samo izvesti jo bo treba . Zato pa je potrebno prepričat vsaj referendumsko večino...
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #41 - 12.05.2003 at 15:08:51
 
Kali je napisala:

Quote:
Definitivno pa to ni bil shod narkomanov. Žal, še vedno velika večina ljudi obsoja druge glede videza. Če imaš dread locke, če imajo fantje dolge lase al pa so pobriti, če so punce z rdečimi lasmi v vojaških hlačah, jih že obsojajo za narkomane. jA, EN SAM SAMCAT MMM POKAŽE, KJE SMO. Najlažje je sm druge skos obsojat.

Ravno takšne prireditve pokažejo kako so ljudje še vedno polni predsodkov, nočejo in ne znajo sprejemati drugačnosti, obsojajo...mi se pa gremo duhovneže.    


Kakšno ima kdo obleko ali lasje, čevlje mi je čisto vseeno. Pre........... važno pa mi je njegov odnos do mene  in drugih.   Tu se spet pojavlja vrsta vprašanj...

Oseba a trdi da lahko divja na cesti, B pa bi bila rada varna. Kdo ima bolj prav, kdo ima večjo pravico...

Kdor divja naj gre na dirkališče in naj se tam znori, če hoče. Wink
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #42 - 12.05.2003 at 16:00:53
 
... kdor pa bi rad bil 'varen' naj gre u ameriko, kjer so jih polna usta varnosti in podobnih izrazov.

zakaj pa bi referendumsko večino morali prepričevat?
se ti zdi da je to vprašanje z referendum?
če mene prašaš bo/ste/do moral sklicat referendum proti dekriminalizaciji. oblast bo to prej kot slej poštempljala, nas je za ornk kritično maso, samo ljudje nimajo jajc pridt to izrazit, ko je kritična masa dosežena vemo kako je z rečjo. veliko ljudi sicer ima jajca, pa niso vedeli za MMM ali pa so zanj prepozno izvedeli.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #43 - 12.05.2003 at 19:55:09
 
MMM je bil - DOBER.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Marijuana Marš 2003
Reply #44 - 12.05.2003 at 20:04:16
 
Daj ti men Gape povej kako na to gledaš?

Maš deset biznismanov, ki so na nekem sestanku. Potem pride ena pavza pa druga in to, pri tretji grejo na hitro enga zrolat. Kapiraš?  No, pol se naduvajo s ta zelenmu in pridejo nazaj v sejno sobo zastopat svojo firmo.

MOzek kajpak, jim ne dela kot prej, še vedno pa svojo firmo zastopajo. Nekateri celo državo.

In tako naj bi bilo v prihodnosti?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10