Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 19503 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #15 - 04.01.2003 at 15:24:57
 
ARS wrote on 04.01.2003 at 01:51:45:
"Evo, se ti popolno predajam, ti pa nared z mano, kar češ."
Pa mamo spet eno verzijo lastninskih odnosov ...  Roll Eyes

Ne bi, hvala, grem rajš spat,
Wink
ARS

hehe, ti pa huda rataš, ko pridejo ene stvari v igro Wink
Ima to kako zgodovino, zaradi katere taka reakcija?

Jaz si recimo pod zrel intimni odnos in "pravo ljubezen" predstavljam tole:

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030103215908750

"V intimnosti je vse jasno, odkrito, nesebično in obojestransko. "

Zato predpostavke avtorja, da je "prava ljubezen popolna predaja ljubljeni osebi" nezrela reakcija, po svoje res ne razumem.
Namreč, če je to lastninska reakcija, kaj pa je potem nasprotje tega?
"Nope, jaz se ne predajam popolnoma, saj ne zaupam in en del mene vedno lahko pripada samo meni."
Torej je zrelo, ne predajat se popolnoma

ali samo zavedati se spet da popolna predaja sploh ni možna:
Quote:
Recimo, da popolne ... nismo sposobni... in to tudi ne določa "resnične" ljubezni, ampak nas same, naše nesposobnosti...

hm...???
a boljše razlage res ni?

Amstel, ti si prebrala knjigo?
kako pa je v njej tale stvar razložena?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #16 - 04.01.2003 at 17:29:25
 
Quote:
moti me pa tole:
17. Ljubezen je popolna predaja sebe ljubljeni osebi

a ni res?  
ja do kje se pa pol lahko predaš?

Ljubezen nas v resnici poganja in če nočemo obstat na mestu ali plavat proti toku, gremo po poti ljubezni. Taka ljubezen vključuje popolno predajo izbrani ljubljeni osebi. Kadar je temeljna, prvinska, pomeni žrtvovanje sebe za nekaj globjega, za nekaj več od nas samih. Z njo spoznavamo, da ne pripadamo samo sebi in nič ne pripada nam! O tem veliko piše aryan.

Quote:
16. Če je ljubezen prava, mora biti iskrenost popolna.
 
To po moje drži. V praksi nastane problem oz. se zatakne pri tem, ko dva ne zaznata ali bolje občutita enako te iskrenosti. Je ne moreta, če se eden od partnerjev svoje neiskrenosti ne zave. Ni možno res, da bi v  vsaki situaciji reagirali z enakimi občutki. Tukaj gre bolj zato, da je v odnosu izredno pomembno, da sta se dva pripravljena učiti in širiti zavedanja. Ker v osnovi ljudje nismo omejeni.
ARS pravi:
Quote:
Da se še točneje povem:
Ker imam rada sebe, imam rada tudi druge.
Ker sem iskrena do sebe, sem iskrena tudi do drugih.
Ker zaupam sebi, zaupam tudi drugim.
Ker se sprejemam v vsej svoji nepopolnosti, sprejemam tako tudi druge.
In tako moja ljubezen kot moja iskrenost, zaupanje in sprejemanje, se začnejo pri/v meni in končajo oz. so omejeni zgolj z mojim trenutnim zavedanjem in energijo.


Quote:
19. V pravi ljubezni sta oba partnerja popolnoma enakovredna

Morda je pa avtor mislil, da ´egalite´, enakovrednost je out po principih zakona, kjer je pravilo, zakon, prej mrtvilo kot živ organizem? Ali kot smo se v ´romantični ljubezni´ spraševali Wink, če je možno združiti ljubezen in zakon, smo ugotovili, da gre za neenakovredno pozicijo (ljubezen - zakon) in pri menjavi se zaradi neenake pozicije odpovemo menjavi sami.

Quote:
4. Ljubezen je smisel življenja

Ljubezen je edini moto življenja. Brez ljubezni ni zavedanja, osveščanja, odkrivanja, spoznavanja, preseganja. Je edina ki nas loči od stroja in vliva vero in upanje v življenje.
Razum brez srca je kot igra brez užitka. Ko presežemo telo spoznamo moč misli in da presežemo moč misli, moramo trenirati misliti.
Aryan: "Dušo moramo spoznati, ne le razmišljati o njej." Se globoko strinjam.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=104124...


Quote:
"Evo, se ti popolno predajam, ti pa nared z mano, kar češ."

Pa mamo spet eno verzijo lastninskih odnosov ...

WinkSpoznavanje lastne zavesti je odkrivanje nastanka vesolja. Ali gre za zapis, števila, pesem, bobnenje, .. je lahko gradnja! Če ima vsaka napisana beseda lai celo črka smisel, ti pomeni niso več opisi ampak ´pripadanje´.
Ljubezen je močnejša od nas in je navišja oblika Boga, nekaj s čimer je tudi Bog sam motiviran. Bojda celo bogovi molijo za človeško utelešenje, pred lotosovimi stopali učitelja, da bi se prosvetlili in dalje napredovali. Bogovi in angeli živijo v svetu, ki je dovršen in končen. Človekovo ustvarjanje je angelom hrana,  ki je ne morejo preskrbeti sami. Zato človeka navdihujejo za ustvarjanje.  Smiley
Torej ljudje imamo božansko lastnost ustvarjanja. To nas loči od drugih bitij. Naša naloga je iskoristiti to sposobnost. Zato ustvarjamo, gradimo, iščemo in v tem uživamo. In zato, da ni omejitev našim sposobnostim je razlog naša zavest, kot izvor vseh možnosti.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #17 - 04.01.2003 at 19:07:04
 
Devi wrote on 04.01.2003 at 15:24:57:
"V intimnosti je vse jasno, odkrito, nesebično in obojestransko. "

Amstel, ti si prebrala knjigo?
kako pa je v njej tale stvar razložena?


Knjiga še ni izšla v prosti prodaji, le v prednaročilu. Je še nimam. Jo bom pa definitivno nabavila.

Zmotne predstave o ljubezni... razmišljam, kje bi bil catch.

Pa jih je več.

1. Predstava o ljubezni je... avtocentrična ali alocentrična? .... Uporabljamo predstave, verovanja, ko ljubimo ali ko smo ljubljeni?

Recimo, če bi se meni nekdo totalno predajal... khm, ne vem, ampak, me kar malce začne dušiti. Imam pač neke predstave o tem, kaj pomeni, da se nekdo predaja. Popolnoma.
Pa sploh ne vem, kaj pravzaprav to pomeni.
Enako, če bi partner pričakoval mojo popolno predajo... khm, bi me dušilo.

2. Torej, čisto možno je, da imamo predstave, pa točno ne vemo kakšne in zakaj ravno tako. Nekako podzavestne. Ki imajo svojo eksekutivno moč.

Te predstave določajo tudi neke zelo predvidljive scenarije ljubezenskega življenja...

Če nekdo verjame, da 23. Partner, ki bolj ljubi, potegne krajši konec...
lahko kar napovemo, kaj bo čutil v odnosu, kako bo reagiral, v kake igre se bo zapletal.

Če nič drugega, lahko napovemo, da bo pazil, da bo manj ljubil... ker ne želi potegniti ta kratke.
Recimo, se drži malce na distanci, se rad igra igrico.... Muce in miške... rad vidi, da je partner ljubosumen, rad vidi, da ga partner zelo pogreša...

Torej že imamo grdo posledico tega verovanja...

Vsaka predstava, ki je v testu označena kot "zmota" in se meni zdi zelo zelo resnična, sem opazila, da je v tem nekaj več.
Recimo, jaz imam tole zmoto...

38. Vsak pojav ravnodušnosti do partnerja je gotovo znak prenehanja ljubezni.

Ta ista trditev, se morda tebi, Devi, ni zdela nič posebnega, je morda sploh nisi opazila... imaš recimo DN.


Piše pa še tole... v navodilih za reševanje testa "Vsi odgovori, ko je bralec odgovoril s PS in z  DS, nakazujejo možnost obstoja zmotnih prepričanj o ljubezni.

To razumem, kot možnost okostenelosti v nekem prepričanju, ki ima v ozadju skrito bolečino in obrambo!

3. Sposobnost ljubiti... in ljubezen. Sposobnost biti ljubljen (dovoliti, da smo ljubljeni)... To po mojem mešamo.


ARS wrote on 03.01.2003 at 00:51:30:
ker sem iskrena tko al pa tko nonstop, v vsej svoji nepopolnosti;
Če je ljubezen, je iskrenost;


Recimo, če (ker) nismo vsak trenutek sposobni biti iskreni, ali potem to pomeni, da ne ljubimo?
Gre bolj za nesposobnost biti iskreni.
Ki kvarno vpliva na odnos. Seveda.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #18 - 04.01.2003 at 20:32:48
 
Devi wrote on 04.01.2003 at 15:24:57:
hehe, ti pa huda rataš, ko pridejo ene stvari v igro Wink
Ima to kako zgodovino, zaradi katere taka reakcija?

Jest lepo, mirno svoj prvi kruh v življenju pečem
(mimogrede: z olivami in ustreznimi začimbami - njama, pa še cela kuhna je dišala),
ti pa medtem takele men pišeš ... Ma, od kje si vzela, da sem huda, itd.?
Jest sem ti samo eno od možnih interpretacij napisala. Ki, mimogrede, meni ne (bi) ustreza(la).
Drugo ti je pa danes Amstel. In tudi ta meni ne (bi) ustreza(la).

???  Le kam sem te dregnla?  Wink  Sicer pa, predajaj se ti kokr, komur in kadarkol hočeš.   Grin

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #19 - 04.01.2003 at 21:38:56
 
Amstel wrote on 04.01.2003 at 19:07:04:
3. Sposobnost ljubiti... in ljubezen. Sposobnost biti ljubljen (dovoliti, da smo ljubljeni)... To po mojem mešamo.

Če se ti da, bi jaz kak podnapis, ker nisem prepričana, da štekam, kaj si s tole navedbo mislila.

Amstel wrote on 04.01.2003 at 19:07:04:
Recimo, če (ker) nismo vsak trenutek sposobni biti iskreni, ali potem to pomeni, da ne ljubimo? Gre bolj za nesposobnost biti iskreni. Ki kvarno vpliva na odnos. Seveda.

Jaz pa mislim, da - v kateremkoli odnosu oz. v življenju nasploh - ne gre za (ne)sposobnost biti iskren.
Se mi zdi, da gre predvsem za (ne)pripravljenost prevze(ma)ti odgovornost za posledice svoje iskrenosti.

Saj vendarle vedno vemo oz. čutimo, kdaj/če smo neiskreni, torej smo povsem sposobni zaznave, kdaj smo iskreni in kdaj nismo. In četudi svojo neiskrenost zaštekamo z zamikom, kar je redkokdaj, lahko povsem iskreno, z zamikom, prevzamemo odgovornost zanjo oz. za njene posledice.

Kar posledično pomeni, zelo preprosto in naravnost:

1) Nismo iskreni, ker nočemo, ne želimo oz. nismo pripravljeni
prevzeti odgovornosti za posledice, ki bi jih naša iskrenost povzročila.

2) Smo iskreni, ker hočemo, želimo oz. smo pripravljeni
prevzeti odgovornost za posledice, ki jih (bo) naša iskrenost povzroči(la).

In katera nam je, konec koncev, težja oz. bolj zamotana - neiskrenost ali iskrenost?
Kaj ni res, da imaš z neiskrenostjo opraviti "dvojno"?
Najprej se "matraš" z neiskrenostjo, potem pa še z iskrenostjo;
enkrat se pa tale zadnja zaprmej "zgodi" (oz. jo zgodimo).

Torej, kakšni bomo - iskreni ali neiskreni?   Wink  Stvar odločitve; zgolj.


Skratka, (še) uspešnejše soočanje s posledicami naše iskrenosti nam želim
ter prevzemanje odgovornosti za prav vsa naša dejanja,

Kiss
ARS


Amstel wrote on 04.01.2003 at 19:07:04:
Recimo, jaz imam tole zmoto...
38. Vsak pojav ravnodušnosti do partnerja je gotovo znak prenehanja ljubezni.

Tule pa ne pričakuješ replike, kajne? Oziroma tega nisi pisala v pričakovanju replike?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #20 - 04.01.2003 at 22:33:51
 
ARS wrote on 04.01.2003 at 21:38:56:
Če se ti da, bi jaz kak podnapis, ker nisem prepričana, da štekam, kaj si s tole navedbo mislila.


Hm, ja mal nejasno je to... Sposobnost za...
Izraz, ki dopušča maneverski prostor. Ga bom zožila.

Gre za skupek razmišljanja, volje, zavedanja, čustvovanja, s katerim si omogočamo ali ne, biti iskreni, ljubljeni, ljubiti.

Gre za "potencial", ki ga lahko spreminjamo, izboljšujemo. Z spremembo razmišljanja, če nič drugega.

Se strinjam, da pri iskrenosti gre tudi za sprejem odgovornosti za povedano oz. za morebitne posledice.
Gre pa za celoten sistem, v katerem človek deluje.
Iz katerega deluje.
Ki se spreminja. Ni stabilen in je rpecej povezan z našimi šibkimi točkami... recimo strahovi, ranami, obrambo...
Zato govorim o sposobnosti. Ker se sposobnost, ali bolje zmožnost lahko poveča.

Na mojo ugotovitev pri kateri zmoti se mi zatika, pa, odgovora ne rabim, ne.  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #21 - 04.01.2003 at 22:45:00
 
Amstel wrote on 04.01.2003 at 19:07:04:
3. Sposobnost ljubiti... in ljubezen. Sposobnost biti ljubljen (dovoliti, da smo ljubljeni)... To po mojem mešamo.

Amstel wrote on 04.01.2003 at 22:33:51:
Hm, ja mal nejasno je to... Sposobnost za...
Izraz, ki dopušča maneverski prostor. Ga bom zožila.
Gre za skupek razmišljanja, volje, zavedanja, čustvovanja, s katerim si omogočamo ali ne, biti iskreni, ljubljeni, ljubiti.
Gre za "potencial", ki ga lahko spreminjamo, izboljšujemo. Z spremembo razmišljanja, če nič drugega.

Uf, še zmeri te ne štekam.   ???  Kaj mešamo?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #22 - 04.01.2003 at 22:47:10
 
Morda bo ta pojem sposobnosti bolj jasen, če napišem, kaj je intimnost... in, da se da "sposobnost" zanjo... povečevati... Tu gre za bližino, neposrednost...

- V intimnosti je vse jasno, odkrito, nesebično in obojestransko.

- V intimnosti pa sta partnerja skupaj prav zavoljo tega, da bi bila skupaj. V tem primeru gre za čist odnos, za stvarno srečanje zavoljo odnosa in zavoljo srečanja. V takem odnosu ni prikritih, zakulisnih motivov.

- v intimnosti je obojestranski dobiček in užitek.

-  intimnost je skupnost, razumevanje

- V intimnosti pa ni pogojev za igro, ker tudi ni potrebe po njej!!

Prevara ni možna, saj ni ne zakulisnih motivov ne prikritih ciljev.

Šibke točke v prej navedenm pomenu ni, saj je vse odkrito, obojestransko sprejeto in dovoljeno.

Reagiranje je vselej obojestransko in možno, ne da bi partnerja iskala šibke točke, saj drug drugega sprejemata taka, kot pač sta. ..

- v intimnosti se izgubijo  glavne značilnosti igre, to je nepoštenost in egoizem…


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #23 - 04.01.2003 at 22:51:00
 
ARS wrote on 04.01.2003 at 22:45:00:
Uf, še zmeri te ne štekam.   ???  Kaj mešamo?


Ljubezen IN naše pomankljivosti, zablode. To mislim, da je tudi poanta tega testa.

Ljubezen lahko doživimo, če smo zanjo sposobni.. Ljubezen nastaja s tem, ko se mi spreminjamo. Če se sploh rabimo. Če ni zablod, ljubezen pač je.
Drgač ne znam povedati.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #24 - 05.01.2003 at 00:02:41
 
Amstel wrote on 04.01.2003 at 22:33:51:
Se strinjam, da pri iskrenosti gre tudi za sprejem odgovornosti za povedano oz. za morebitne posledice.
Gre pa za celoten sistem, v katerem človek deluje. Iz katerega deluje.
Ki se spreminja. Ni stabilen in je rpecej povezan z našimi šibkimi točkami... recimo strahovi, ranami, obrambo...
Zato govorim o sposobnosti. Ker se sposobnost, ali bolje zmožnost lahko poveča.

Naj s še eno varianto razlage poskusim približati, kako jaz danes "vidim" iskrenost.

Vsak in skorajda vse se spreminja, ni dvoma.   Wink
A so stvari, za katere menim, da se ne spreminjajo,
torej se niti ne zmanjšujejo niti ne povečujejo. Ali v določenem trenutku so ali pa jih ni.

In ena izmed teh je zagotovo iskrenost;
tako kot tudi neiskrenost, zaupanje, nezaupanje, ... najverjetneje je kar precej takih lastnosti.
In teh lastnosti ne moreš ne povečati, niti jih ne moreš zmanjšati.

V določenem trenutku sem lahko samo iskrena ali pa samo neiskrena.
In tega ne morem spremeniti. Torej tudi ne morem bit bolj/manj iskrena ali pa bolj/manj neiskrena.
Če sem iskrena, je vse kar lahko spremenim to, da se odločim, da - na primer - naslednjič ne bom.
In če sem neiskrena, je vse kar lahko spremenim to, da se odločim, da - na primer - naslednjič ne bom.

Iskrenost je lastnost, ki je ali pa jo ni. In samo od naše (ne)pripravljenosti prevzemanja odgovornosti za naša dejanja (lastnosti, ...) je odvisno, ali smo iskreni ali pa ne.

A drži, da je lahko isti človek iskren glede ene "stvari", glede kake druge pa (še) ne. Kar se zagotovo lahko spremeni, ne glede na to, ali gre za strahove, obrambo, ... In to, ali se bo spremenilo, je odvisno zgolj od tega človeka; od njegove pripravljenosti prevzemanja odgovornosti za svoja dejanja in svoje življenje.

Pa četudi pustim ob strani ta največji keč, ki je v tem, da (ne)odgovornost oz. posledice našega (ne)delovanja tako ali tako "kasiramo", v vsakem primeru. Če bom iskrena, bom "kasirala" določene posledice, če bom neiskrena pa tudi; meni "negativne" ali "pozitivne", v obeh primerih.

Kakorkoli že obračam, iskrenost je lastnost, ki je ali pa jo ni. In prav zato jaz ne morem reči, da se bo moja sposobnost/zmožnost biti iskrena povečevala, lahko samo rečem, da sem glede vedno večih "stvari" iskrena in pripravljena za mojo iskrenost vedno večkrat (zavestno) prevzeti odgovornost, ne glede na posledice. In moja iskrenost, glede prav vsake "stvari", je povezana predvsem s tem, kako rada se imam, kako se sprejemam in kako si zaupam. Pa sem spet na svoji repliki s prejšnje strani pristala.   Wink

Uf, jest mam tut rajš vsaj mal krajše poste ...
Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #25 - 05.01.2003 at 00:15:14
 
ARS wrote on 05.01.2003 at 00:02:41:
A drži, da je lahko isti človek iskren glede ene "stvari", glede kake druge pa (še) ne. ARS


Ja, saj.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #26 - 05.01.2003 at 00:31:16
 
Amstel wrote on 04.01.2003 at 19:07:04:
3. Sposobnost ljubiti... in ljubezen. Sposobnost biti ljubljen (dovoliti, da smo ljubljeni)... To po mojem mešamo.

Amstel wrote on 04.01.2003 at 22:33:51:
Hm, ja mal nejasno je to... Sposobnost za...
Izraz, ki dopušča maneverski prostor. Ga bom zožila.
Gre za skupek razmišljanja, volje, zavedanja, čustvovanja, s katerim si omogočamo ali ne, biti iskreni, ljubljeni, ljubiti.
Gre za "potencial", ki ga lahko spreminjamo, izboljšujemo. Z spremembo razmišljanja, če nič drugega.

ARS wrote on 04.01.2003 at 22:45:00:
Uf, še zmeri te ne štekam.   ???  Kaj mešamo?

Amstel wrote on 04.01.2003 at 22:51:00:
Ljubezen IN naše pomankljivosti, zablode. To mislim, da je tudi poanta tega testa.
Ljubezen lahko doživimo, če smo zanjo sposobni.
Ljubezen nastaja s tem, ko se mi spreminjamo. Če se sploh rabimo. Če ni zablod, ljubezen pač je.
Drgač ne znam povedati.

Ma, ljubezen je, sam fora je v tem, da gre od znotraj navzven, ne pa obratno.
In zato se vsa naša štala sploh začne ... Ampak z ljubeznijo se da prav vsako spucat.   Grin

Se mi pa zdi, da jest prav nič ne mešam - se mi zdi vse glih in zgolj z ljubeznijo do sebe povezan: da ljubim, sprejemam, zaupam, iskrenost furam, .... in da sem ljubljena. Tko.   Wink  Ma, komu moram jest "dovolit", da me ima rad? Sebi. A me bo kdo drug sploh uprašu, če me ima lohk rad? Noben. Al me bo imel(a) rad(a) al pa ne ...   Wink  

Neeeeee, ne bom nadaljevala!  
Grin
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #27 - 05.01.2003 at 00:40:09
 
ARS wrote on 05.01.2003 at 00:31:16:
Ma, komu moram jest "dovolit", da me ima rad? Sebi ARS


Ja, saj.  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #28 - 05.01.2003 at 00:49:21
 
Amstel wrote on 04.01.2003 at 22:47:10:
Morda bo ta pojem sposobnosti bolj jasen, če napišem, kaj je intimnost... in, da se da "sposobnost" zanjo... povečevati... Tu gre za bližino, neposrednost...
-
-

Amstel, sem imela, po vseh teh "črticah", ki temule tvojemu uvodu sledijo, občutek, kot da termine vsaka od naju mal drgač zastop, al pa da si en hud priročnik citirala, ki se meni nič kaj blizu ne bere ... No, čist možno pa je, da te spet ne štekam.

intimnost = zaupnost, spolni odnos
popolnost - ne obstaja (razen - n. pr. popolnega spiska mojih čevljev, če bi ga glih mogla narest - ino podobnih stvari) oz. ljudje smo popolni v svoji nepopolnosti

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: FORMULE LJUBEZNI
Reply #29 - 05.01.2003 at 00:58:07
 
ARS wrote on 05.01.2003 at 00:02:41:
A drži, da je lahko isti človek iskren glede ene "stvari", glede kake druge pa (še) ne. Amstel

Ja, saj.
In kje ti mojo neiskrenost zaznavaš, draga?   Wink

ARS wrote on 05.01.2003 at 00:31:16:
Ma, komu moram jest "dovolit", da me ima rad? Amstel

Ja, saj.   Grin  
A misliš, da si ne dovolim, al kva?   Wink


Mimogrede: PAPIGA!  

Grin
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4