Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 23903 times)
bp
Ex Member




Re: KARMA
Reply #60 - 28.11.2003 at 15:05:19
 
gape wrote on 28.11.2003 at 11:13:49:
edi no ... roko v ogenj ... svojo ... se ti bo sežgala prec ... dej roko v ogenj enmu od sotrpinov ... pa bomo pol vidl v katerem lajfu se bo požgala tvoja, al pa v katerem se je žgala tvoja ... pa kolkr jest štekam niti ni važna roka ... važna so čustva, ki se pri tem ustvarijo in se zapečejo v zapis ...

bp spostuje zakon karme:
edi vtakne bipijevo roko v ogenj ... zgenerira se hudo custvo ki se mu rece jeza ... bp z drugo roko poci edija po nosu da se ulije kri in se kaksen zob se zakotali kam ... da o zameri niti ne govorimo

en tak gora moz z nizkim celom in v svetlikajoci se trenirki vtakne bipijevo roko v ogenj ... zgenerira se hudo custvo ... pa prej intervenira ego ... pa bp precej previdno poslje strica v 3pm ... pa skrbno zavije zamero in potem cez en teden, ko izbrska zadosti podatkov, prijavi trenirkarja recimo davcnemu uradu ali kaksni podobni nadlogi (edi te stvari delajo tudi na casovno distanco, verjemi Wink)

bp osvobojen od zakona karme:
edi vtakne bpjevo roko v ogenj ... bp jo potegne ven in direkt poslje edija v 3pm, povprasa po dusevnem zdravju in ostankih razuma ... pol gresta v piramido na pivo ali dve ... edi casti ... tako rahlo zamazano karmo je treba oprat in dobro splaknit

gora moz v svetleci trenirki vtakne bpjevo roko v ogenj ... bp jo potegne ven in s kolenom nasutira omenjenega gospoda v mednozje da se ta zlozi skupaj ... nato pa si brezskrbno, brez misli na bergle in invalidske vozicke, gips, bolniske postelje, navje, zale in podobno navlako, pozvizgava, ko odpeketa v soncni zahod (in skorajsnjemu razsvetljenju naproti?)

Tongue

bp


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: KARMA
Reply #61 - 28.11.2003 at 17:31:28
 
Quote:
bp spostuje zakon karme:
edi vtakne bipijevo roko v ogenj ... zgenerira se hudo custvo ki se mu rece jeza ... bp z drugo roko poci edija po nosu da se ulije kri in se kaksen zob se zakotali kam ... da o zameri niti ne govorimo

en tak gora moz z nizkim celom in v svetlikajoci se trenirki vtakne bipijevo roko v ogenj ... zgenerira se hudo custvo ... pa prej intervenira ego ... pa bp precej previdno poslje strica v 3pm ... pa skrbno zavije zamero in potem cez en teden, ko izbrska zadosti podatkov, prijavi trenirkarja recimo davcnemu uradu ali kaksni podobni nadlogi (edi te stvari delajo tudi na casovno distanco, verjemi Wink)

bp osvobojen od zakona karme:
edi vtakne bpjevo roko v ogenj ... bp jo potegne ven in direkt poslje edija v 3pm, povprasa po dusevnem zdravju in ostankih razuma ... pol gresta v piramido na pivo ali dve ... edi casti ... tako rahlo zamazano karmo je treba oprat in dobro splaknit

gora moz v svetleci trenirki vtakne bpjevo roko v ogenj ... bp jo potegne ven in potem cisto mirno inu skuliran s kolenom nasutira omenjenega gospoda v mednozje da se ta zlozi skupaj ... nato pa si brezskrbno, brez misli na bergle in invalidske vozicke, gips, bolniske postelje, navje, zale in podobno navlako, pozvizgava, ko odpeketa v soncni zahod (in skorajsnjemu razsvetljenju naproti?)

Tongue

bp



Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: KARMA
Reply #62 - 30.11.2003 at 21:23:54
 
Quote:
No da razložim, kako sem dojel karmo. Ena izmed sekt v indiji pravi takole: Četudi greš mimo izvira v katerega je nekdo padel in kliče na pomoč, ti le mirno nadaljuj pot, kot da se nič ne dogaja. To argumentirajo z razlago, da je utapljajoči storil nek greh-napako in zaradi tega se mora odkupiti (odslužiti karmo). In če bi mu ti pomagal, bi moral on slej ko prej še enkrat pasti v izvir. Zakaj mu torej omogočiti nepotrebno trpljenje? Mogoče si boš mislil, da mu pomagaš, vendar mu samo podaljšuješ neizbežno. Bolje je, da on konča s svojo kaznijo. Ker nič ne narediš, če mu pomagaš, ker bo itak ponovno prišel v enako situacijo. Torej on MORA nastradat.
.


Kako jaz gledam na karmo.  Al se držiš enih ali drugih filozofov, enih ali drugih prerokov, svetnikov, svojih duhovnih vodij ali pa direkt božjega glasu, ki ga lahko vsak sliši v sebi.  Stvari si lahko hudo različno razlagamo glede na kulturne, vzgojne, rasne in ne vem še katere razlike. Ne vem zakaj tako kompliciramo, da bi odkrili toplo vodo. Vse je že odkrito. Če človek živi pošteno, ljudi sebe in druge zakaj bi potem gledal nekoga, ki se utaplja in kliče na pomoč, ali šel celo mimo - kajti sej je vse eno, kr nej nastrada, če ne bo pa še enkrat padel v vode in mu je to itak neizbežno. Če bi vsak tako gledal ……
Razlagam si, da mora vsak najprej pri sebi biti dober in pomagati, če te kdo prosi, ker je to tvoja karma, kaj te briga od drugega. Od njega karma je mogoče čisto nekaj drugega, da se nauči prositi za pomoč, al kaj vem kva, tvoja pa, da pomagaš, da mu rešiš življenje - če te prosi. Morda je on rabil tako izkušnjo, da se nauči preživeti, če bo nekaj naredil in je bila usoda njegova, da sem ravno jaz prišla mimo, da ga bom rešila. To je njegova karma in to je moja. Nič se ne zgodi slučajno.

V sedanjem življenju je pa isto. Če lahko vplivaš na stvari s svojo voljo, ne vem zakaj bi dajali roko v ogenj in čakali, če se bo vžgala. To vemo, da se bo, če je ne bomo umaknili. Imamo pa zdrav razum in možnost izbire, ki nam jo je Bog dal, da si ne škodujemo in povzročamo bolečin - ne sebi ne drugim namenoma. Zakaj potem bi tišal roko v nekaj kar bi nas bolel?
Oshove razlage se mi zdijo razumljive res za vsakega najbolj preprostega in zarukanega človeka. On preprosto razloži, da če boš delal slabo, se ti bo slabo vračalo. In v naravi je ravno tako. Če boš škodoval sebi ali drugim, boš dobil po buči - če ne boš verjel, bo treba probat, pa enkrat, pa dvakrat, pa trikrat, dokler človek ne bo dojel. Nekateri so trmasti, drugi verjamejo v zakon narave.


Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: KARMA
Reply #63 - 30.11.2003 at 21:34:48
 



Tale karma je ena sam basa.



Najprej se bomo moralki še česa naučiti o življenju, potem pa se bomo pogovarjali o dolgovih.




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: KARMA
Reply #64 - 02.12.2003 at 18:40:54
 
t wrote on 30.11.2003 at 21:34:48:
Tale karma je ena sam basa.



Basa, basa, zato jo je treba pregriznit, da se ne vleče naprej.
8)
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARMA
Reply #65 - 03.12.2003 at 08:32:09
 
Quote:
No da razložim, kako sem dojel karmo. Ena izmed sekt v indiji pravi takole: Četudi greš mimo izvira v katerega je nekdo padel in kliče na pomoč, ti le mirno nadaljuj pot, kot da se nič ne dogaja. To argumentirajo z razlago, da je utapljajoči storil nek greh-napako in zaradi tega se mora odkupiti (odslužiti karmo). In če bi mu ti pomagal, bi moral on slej ko prej še enkrat pasti v izvir. Zakaj mu torej omogočiti nepotrebno trpljenje? Mogoče si boš mislil, da mu pomagaš, vendar mu samo podaljšuješ neizbežno. Bolje je, da on konča s svojo kaznijo. Ker nič ne narediš, če mu pomagaš, ker bo itak ponovno prišel v enako situacijo. Torej on MORA nastradat.


To je samo izgovarjanje, da bi človek opravičil svojo sebičnost. Valjda mu pomagaš, če mu lahko. A nismo za to tu, da si pomagamo? Ker če bi to blo res, da bi on moral nastradat Roll Eyes, ti Bog ne bi niti dovolil, da bi tam mimo prišu. That's what I think. Seveda pa maš svobodno voljo, kaj boš naredu al ne naredu, pol pač nosiš posledice, dokler ne razumeš in to sprejmeš.  




Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: KARMA
Reply #66 - 04.12.2003 at 03:39:39
 
Quote:
"o karmi

 Nimate karmične vezi z nobeno osebo, prostorom ali situacijo, z nobeno stvarjo. Vsa karma je vaša z vami.
Karmične vezi so moje do mene. Naredil sem jih jaz, podelam jih lahko jaz in dolgove lahko plačam sebi samo jaz. Vsa karma je s seboj. Kar pa imam poleg tega, je sposobnost, da pritegnem osebo, ljudi, ki mi bodo karmo prinesli prav pred nos. To delamo drug drugemu. Pritegnjeni smo k ljudem, ki nam bodo pomagali videti našo karmo. To je Resnica.
"

Torej, če vidim nekoga, ki potrebuje pomoč, sem bila k njemu "pritegnjena", da bi mi pomagal videti mojo karmo. A zdaj že lahko upoštevam 'zakon projekcije'? Pol sledi iz tega, da jaz potrebujem pomoč. 'Nihče nam ne dolguje ničesar' -> Nimam kaj, od kogarkoli pričakovati pomoči. in "Vsa karma je s seboj" Pomagat moram sama sebi ( 'Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.' -> tako, da si najprej pomagam, pol pa Bog nadgradi, tako da se 'pretrgajo' karmične vezi.).  
Kako si bom pomagala?: kakorkoli. Ena varianta je, da pomagam drugemu in pri vsem, kar naredim zanj: dejanja, besede, ki mu jih izrečem, SOČUTJE, pozitivne misli, svetloba, ki mu jo pošljem.....tantantan - pri vsem tem spoznavam, da je to tisto, kar moram dati sebi. Ker trik je v tem, da SEBI pomagam. (smo pa rekl, če sebi pomagam - posredno pomagam vsem) in stric Jezus (a kdo da že) pravi:"Kar koli ste storili enemu od teh mojih najmanjših bratov, ste meni storili." Torej če nekomu pomagaš, posredno pomagaš Jezusu, Vsem, sebi - saj je Vse Eno?

Ta možnost projiciranja v druge je v bistvu ful velik dar, ker nam je tolk laži pometat pred pragom drugih, kot pa direktno v sebi iskat. (samo a pri projiciranju izgubljamo stik s svojo avtentično bitjo? uu Undecided )
In dalje: 'laži' sm rekla - lažja pot Undecided

Zdej spet ne vidim druge, kot pa zavedanja. Zavedat se moram, ko pomagam drugim, da moram tako pomoč nudit sebi, jo spustit do sebe... "dolgove lahko plačam sebi samo jaz"

In še tolk o karmi Matere Tereze: -pomojem- nimaš karme, da drugim neki delaš (pomagaš), ampak da neki seb - V SEBI narediš.
Jaz SE izgovarjam na to, da lahko nekaj zunanjega spremenim in bo to pripomoglo k notranji spremembi. In zdej se mi zdi, da je to ista fora, prenešena: Pomagam drugim, da bom sebi, al pa pospravim bajto, da v sebi en red vzpostavim (npr). Ker menim da je tole zunanje lažje. Ampak, me tud lažje od-avtent-izira, a? QUE?! ... Roll Eyes nezaželjeno

hehehe če je pa tko teži ostat avtentičen, pol je pa to spet težja pot  Grin

Zavedanje zavedanje je spet rešitev
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5