Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 34037 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Iraq; pomagati tako in drugače
15.01.2003 at 22:13:51
 
Pomagamo lahko z meditacijo...


NUJNI KLIC K MEDITACIJI ZA MIR

Danes je 11.januar 2003. Ponoči mi je bil dan vpogled v nevarnosti, ki jih s sabo prinaša morebitna nova vojna na Bližnjem Vzhodu in kaj je moč storiti. Že zdaj je ogroženo planetarno ravnotežje, a se lahko zgodi, da bo še bolj. Moj predlog za skupinsko meditacijo je takle:

1. Sediš v tišini. Najdi točko miru znotraj sebe in odpri svoje srce.
2. Predstavljaj si, da držiš med rokama prozorno posodo polno čiste vode. Posoda z vodo je identična z energijskim poljem Bližnjega Vzhoda, ki je osredinjeno v Jeruzalemu in se krožno razteza na vse strani, dokler ne doseže meje med Indijo in Pakistanom. Vsa Evropa je znotraj in tudi severo-vzhodni del Afrike.
3. V trenutku, ko posoda z vodo pride v resonanco z energijskim poljem Bližnjega Vzhoda, bo morda na njeni površini prišlo do turbulenc, ali do težav kake druge vrste.
4. Voda je inteligentna. Sama ti bo pokazala, kaj je potrebno storiti. Pomembno je le, da se roba posode dotikaš s svojim srcem. Lahko uporabiš različne načine, da bi jo umiril/a ali harmoniziral/a njeno morebitno viharno površino:
· uporabi v ta namen barve, modro (mir), vijolično (preobrazba) ali zeleno (zdravljenje), tako da jih vmešaš v vodo
· postavi posodo v svoj srčni prostor in ritmično dihaj skoznjo
· položi posodo v kelih svojih bokov in ji omogoči, da bo doživela moč tvoje ozemljitve
· položi posodo v roke svojemu notranjemu otroku, da bo lahko doživela zdravilno moč božanstva
· bodi ustvarjalna/ustvarjalen in odkrij še druge načine harmoniziranja.
5 Drži posodo z vodo (energijskim poljem Bližnjega Vzhoda) nekaj časa v popolnem miru. Občuti njeno harmonijo, ne glede na to, kaj se zunaj dogaja.
6 Nazadnje razširi to kvaliteto na Zemljo kot celoto. Predstavljaj si, da držiš med rokama Zemljo kot harmonično kroglo vode.
7 Meditacijo zaključiš tako, da skleneš roki v molilno gesto (se na ta način izvzameš iz energijskega polja Bližnjega Vzhoda) in se zahvališ.

Meditacijo se lahko izvaja ob vsakem času. Če jo želiš izvajati skupaj z ostalimi udeleženci, izberi deveto uro zvečer. Dobro bi bilo nadaljevati z meditacijo v naslednjih mesecih, ne glede na to, če se bo uspelo izogniti vojni v Iraku. Vojna že divja v Izraelu/Palestini.
Klic prihaja iz Slovenije, moje ime je Marko Pogačnik.
Če se vam zdi klic smiseln, ga razširite daleč in čimprej!

....ali pa dejansko z svojim fizičnim telesom

31.januarja se začne iz londona povorka ljudi ki gredo v Iraq kot živi ščit, ustavijo se v Lj meddrugim
več lahko preberete tukaj:

http://www.uksociety.org/
http://news.bbc.co.uk/2/hi/talking_point/forum/2654787.stm
http://sf.indymedia.org/news/2003/01/1559624.php

"Never doubt that a small group of thoughtful, committed citizens can change the world; indeed, it's the only thing that ever has." Margaret Mead

"Civil disobedience becomes a sacred duty when the State becomes lawless corrupt." Mahatma Gandhi




Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #1 - 16.01.2003 at 08:58:31
 
Meni pa je bil ponoči dan vpogled:

"Live your life & be free"
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #2 - 16.01.2003 at 12:12:56
 
PEACE! ...for all

Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
tomi
Guest




Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #3 - 17.01.2003 at 20:31:37
 
Močno dvomim, da lahko karkoli pomaga ...
Vojna z Irakom je za ameriško gospodarstvo nujna in ni verjetnosti da bi se ji izognili.
Kaj bo po njej pa je še bolj srhljivo ko vse skupaj logično premisliš; mislim da hitro prihaja čas, ko se bo človeštvo konkretno zdesetkalo.

Ima kdo kakšne vizije, sanje, karkoli za bližnjo prihodnost tega sveta?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #4 - 17.01.2003 at 20:45:40
 
Zanimivo je tole, ko ima usodo v rokah peščica od ljudstva izvoljenih ljudi, a ne? Cry In globalno je ljudstvo proti vojni, ampak ne more več odločati. To je žalostno. Cry Moje vizije so še vedno optimistične. Še vedno upam, da se bo uredilo brez krvi. Nameravam mir.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #5 - 17.01.2003 at 21:06:46
 
Quote:
In globalno je ljudstvo proti vojni,


Besede, besede, samo besede......zaradi lepšega.

V njihovi notranjosti pa se bije borba, želja po moči.....


Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #6 - 17.01.2003 at 21:08:49
 
Quote:
Ima kdo kakšne vizije, sanje, karkoli za bližnjo prihodnost tega sveta?


Takšen človek, kot ga poznamo sedaj, nima prihodnosti.

Sam sebi je sovražnik.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #7 - 17.01.2003 at 21:36:12
 
Quote:
Besede, besede, samo besede......zaradi lepšega.

V njihovi notranjosti pa se bije borba, želja po moči.....


A mislita, da je tako? Tako je pri delu ljudi. Še vedno trdim, da si večina želi mir.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
tomi
Guest




Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #8 - 18.01.2003 at 11:39:00
 
"Takšen človek, kot ga poznamo sedaj, nima prihodnosti."

S tem se nekako strinjam, zavest človeka se mora še zelo razširiti, da bo imel pogoj obstati v mirnem in pravičnem svetu...

Vendar pa je res, da absolutna večina ljudi nima pojma kaj se sploh dogaja ... Tisi, ki kaj vedo, v večini verjamejo cnn-u in drugim novicam, ki samo mečejo pesek v oči. Redki so, ki vidijo stanje kot je, realno.

Kot vizije sem mislil kakšne jasnovidne prebliske ali pa kaj takšnega ... Čeprav sem slišal že od veliko takih ljudi, da se nam obeta zares ogromno $ranje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #9 - 18.01.2003 at 12:33:02
 
Quote:
Čeprav sem slišal že od veliko takih ljudi, da se nam obeta zares ogromno $ranje.

Opozarjanje je dobro.
Problematično pa postane, po moje, ko ljudje začnejo verjet v to, da je to dejansko napovedana prihodnost...če se tisočeri ljudje miselno usmerijo v pričakovanje katastrofe....kako bi se sploh lahko zgodilo, da se to ne izpolni, če jih pa toliko teži k temu?
Včasih se mi zdi, da imamo srečo, da smo sploh do zdaj preživeli. Previdno s pričakovanji !
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
tomi
Guest




Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #10 - 19.01.2003 at 11:41:34
 
Katastrofo lahko pričakujemo, tudi če samo malo bolje pogledamo stanje v svetu.  Večina ljudi tega ni zmožna oz. je ne zanima, torej tudi ne vizualizirajo kakšne posebne slike v prihodnosti. Nekaj tisoč pesimistov pa nas menda ne bo ugonobilo vsega sveta Wink .
Naša civilizacija je še relativno mlada, pa že gre po gobe, torej smo res bli precej poredni Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #11 - 19.01.2003 at 13:29:47
 
Zanimivo jst pa vidm prihodnost izredno svetlo...

...In globalno je ljudstvo proti vojni, ampak ne more več odločati. To je žalostno....

žalostno je da tako mislimo, to je največja žalost, ko mislimo da nič ne moremo naredit, ko mislimo da Bush vlada svetu,  čim mislimo da Bush vlada svetu mu podeljujemo moč in vendar ima toliko moči kolikor mu je podelimo, ljudstvo lahko mnogo naredi poglejte moj prvi post, dva načina oba delujeta
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #12 - 19.01.2003 at 14:56:39
 
Bravo Herby tako se govori Wink !!!!!

Če bo zadosti ljudi ozaveščenih, če jih bo res veliko predvsem v ZDA Bo Bush moral popustiti .Vendar igrajo tukaj veliko vlogo mediji ki so pa zelo vprašljivi!!!
Res je da časa za kaj tazga malo,vendar nikoli ne smeš sprejeti logike da se nič ne da narest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #13 - 19.01.2003 at 15:26:44
 
Mediji imajo vsekakor ogromno moč, ogromno,  - in na žalost, so pristrasnki, govorim pač o večini, samo, folk se zbuja, počasi a sigurno, in to je to kar šteje.



Dylan
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
tomi
Guest




Re: Iraq; pomagati tako in drugače
Reply #14 - 19.01.2003 at 22:55:17
 
Ja pa ja Grin Folk se ne bo nič prej zbudo, dokler ne bodo gobasti oblački veselo rajali po obličju Zemlje, malo se bodo streznili, le ko bo šlo za njihove riti, torej prepozno.

Realbe - idealist: ozaveščenost ljudi (v ameriki pa sploh) je pogubna. Tistih nekaj tisoč po svetu, ki jih hodi na protibuševska zborovanja je veliko premalo za kakršno koli spremembo - to so itak sami anarhisti pa bivši hipiji  Grin
Globalno ljudstvo pa vidi to kar vidiš na cnn, 24ur, delu & podobnih ameriških trobilih.

No in kaj bomo mi, če gremo z zastavicami mahat pred parlamente? Nas bo kdo resno jemal? Primer so svetovni protesti po svetu, toliko da so jih mediji sploh omenili. Kakšnega medijskega širjenja zavedanja skoraj ni (no, v Večeru je bil objavljen članek o predavanju dr.Sniderja - kr dobra stvar), ameriški sistem ( ne, ne mislim da je to buš, mislim da so prostozidarji Grin)ima svet že od zdavnaj pod kontrola.

Če se komu zdi, da lahko kaj konkretnega naredi(mo), naj pove kaj ... Ok meditacija, hmm dobro, še kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11