Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7181 times)
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Post
19.03.2003 at 21:33:36
 
"Post zmanjša količino raspoložljivega sladkorja in s tem omogoči da pride v zavest material, ki nima vrednosti za preživetje. Še več, ker povzroči pomanjkanje vitaminov odstrani iz krvi tisti znani zaviralec prividov, nikotinsko kislino. Drugi znani zaviralec prividov je navadna, vsakdanja zanavana izkušnja."

A ima kdo izkušnje z daljšim postom?
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Post
Reply #1 - 19.03.2003 at 21:39:26
 

Nimam izkušenj, vem pa samo, da če se postim in sem se že, nekje do tri dni je vse ok, potem pa poidejo MOČI in potrebno se je z nečim podpreti.
Pri postu je zelo pomembno da dovolj pijemo, ampak s tem seveda iz našega telesa odplaknemo Vitamine, ki so potrebni za obnovo telesa in organizma...

Tudi jaz se sprašujem, kako bi bilo bolj pravilno -  Postiti SE, da ne bi bilo pomanjkanja v našem organizmu...

Post pa je baje zelo zdrav, samo določene osebe ga slabo prenašajo -  jaz sem ga...
In namesto, da bi bilo dobro se je spremenilo v slabo...

Saj vem - morala bi se paziti na to, kaj in koliko vnašam v organizem.
In predvsem se odločiti in že vnaprej narediti red v glavi.

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Post
Reply #2 - 19.03.2003 at 21:47:08
 
Moj najdaljši post je trajal 5 dni.Pil sem samo vodo..ogromno vode..večkrat po malo.Prva dva dni sem imel precejšjno krizo,ful me je mikalo da bi nehal.Tetji dan pa je lakota popolnoma ponehala,počutje pa je bilo božansko.Tiste tri dni sem ogromno razmišljal..
Sicer je od tega že kar nekaj časa in se bolj slabo spomnim,imam pa namen zadevo ponovit in bom potem lahko bolj natančen kaj se mi bo dogajalo.
Miriam,hvala,da si me spomnila Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Post
Reply #3 - 19.03.2003 at 21:47:18
 
mislim, da je tisti mraz, težka glava in jezljivost na kvadrat posledica preveč nenadnega prehoda, pa lahko tudi abstinenčni simptomi, ki bi po nekaj dnevih vztrajanja lahko minili. Zdaj ne vem, a je govora o popolnem postu s samo vodo, al kako?
Bolj sem mislila, da je pitje priporočljivo zato, da olajša delo ledvicam, ki se ubadajo s povečano količino strupov, ki se začnejo izločat ob zaključenem napadu z nezdravo hrano? Sicer pa lahko pijete sokove, zelenjavne - korenček al pa iz pšeničnih kalčkov (za to je treba pšeničko gojit,) ki majo tud močen alkalizacijski učinek, kar telesu ful olajša čiščenje počitek in obnovo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Post
Reply #4 - 19.03.2003 at 21:55:50
 
Ziby2 wrote on 19.03.2003 at 21:47:08:
Miriam,hvala,da si me spomnila Grin


Post in fizični napor kot je laufanje ne grejo skupaj!!!!
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Post
Reply #5 - 19.03.2003 at 21:58:46
 
Nisem imel v mislih,da se bom sedaj postal..verjetno poleti na morju,ko ne bom tolko aktiven
Back to top
 
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Post
Reply #6 - 19.03.2003 at 22:01:22
 
Ziby2 wrote on 19.03.2003 at 21:58:46:
Nisem imel v mislih,da se bom sedaj postal..verjetno poleti na morju,ko ne bom tolko aktiven


Na morju neaktiven, hm.  Grin
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Post
Reply #7 - 19.03.2003 at 22:53:17
 

Pri Breussovem postu, ki ga sicer ne priporoča zgolj in samo za izganjanje oz. "samopožrtje" rakavih tvorb,
naj bi se pilo samo žajbljev čaj (pazi na točnost priprave - točno 3 minute naj vre),
pa čez dan do pol litra soka, in to po žličkah - tegale, narejenega iz surovih sestavin:
3/5 rdeče pese, 1/5 gomolja zelene in 1/5 korenja.
Se pripravljam sprobat, preventivno oz. kar tko. No, zarad megle. Pa ne za 40 ali več dni.

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Post
Reply #8 - 20.03.2003 at 11:38:32
 
Zanimivo, s prijateljico sva zjutraj ravno govorili o postu, pa ste tuki že začeli s to temo. Wink
je pač tudi v krščanstvu čas za postenje pred Veliko nočjo in nasploh za spomladansko čiščenje Grin

Prijateljica je v lekarni  na Mlaki pri Kranju že nabavila Breussov sok, njena kolegica s Tai čija ga je kupila celo 15 litrov - ker ima namen speljati 30 dnevni post. Tako, da se 'lakotnikom' ni treba preveč truditi pri pripravi soka, saj ga lahko kupijo - pol litra je menda 700 SIT.

O postu verjetno ve največ Stojči, saj je imel celo 60 dnevni post, se mi zdi.
Pa da ne pozabimo najvažnejšega: Ne sme biti posta brez klistiranja. Če se samo postite, ne poskrbite pa za praznjenje črevesja, postane črevo neaktivno, ker zgubi impulz s strani želodca za 'daj naprej!'. Zaostalo blato se v črevesju začne razkrajati in kri potegne strupnine po telesu, tudi v možgane. Poznani so celo smrtni primeri zaradi zastrupitve med postenjem.

Zatorej je najbolje nabaviti v lekarni tudi zeliščne tabletke za odvajanje (po možnosti brez krhlike, ki zna povzročati precej hude črevesne krče) in pa napravo za klistiranje: plastično vrečko, v katero nalijete pol litra tople vode ali kamilic, lahko tudi malo pravega kofeta
ali pa soli, kot komu paše ali prija. Klistiranje je potrebno narediti  kar večkrat dnevno.

Moj najdaljši post je bil pet dni (ta je bil tudi prvi). Bil je prve tri dni živa katastrofa: služba, skrb za otroke, kuhanje futra otrokom, hudi glavoboli, sluznica v ustih, jezik in grlo so mi otekli itd. Potem so glavoboli odnehali, pa tudi jezik se mi je skupaj s sluznico vrnil v normalo.

Kasneje sem naredila enkrat še trdnevni post, sedaj občasno (kot me piči, brez načrta) enodnevnega. Se mi pa zdi, da prehitro potem popustim zahtevam telesa po hrani: ni problema, dokler ne jem, ko pa začnem jesti, se strgam s ketne. Grin

za čiščenje jeter (in s tem odstranjevanje holesterola iz krvi) s pomočjo grenke soli ste tudi že slišali? Tam je tud potreben malo več kot enodnevni post.

pa sveda veliko volje vsem 'lakotnikom' Kiss
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Post
Reply #9 - 20.03.2003 at 13:27:32
 
Mi je Stojči zadnjič povedal kaj narediti, da si fajn čreva spucaš, pa ni treba stradat. Enostavno, pogreješ si 3l Donata in ga spiješ naenkrat, (še študiram koliko časa bo pri meni ta naenkrat trajal Wink). In voila, vse pokakaš ven iz sebe.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Post
Reply #10 - 20.03.2003 at 22:14:55
 
sej, pa srečo moraš met, kenede, da je več kot en skret pri bajt (al pa da si sam u bajt). Da potem ne ugotavljaš relativne dolžine ene minute (ki je odvisna od tega, na kateri strani zaklenjenih straniščnih vrat se nahajaš) Grin Grin Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Post
Reply #11 - 20.03.2003 at 22:58:44
 
Še dobro, da živim brez otrok v malem stanovanju:Wink Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Post
Reply #12 - 21.03.2003 at 00:04:45
 
ARS wrote on 19.03.2003 at 22:53:17:
Pri Breussovem postu, ki ga sicer ne priporoča zgolj in samo za izganjanje oz. "samopožrtje" rakavih tvorb,
naj bi se pilo samo žajbljev čaj ...ARS


Dolgo sem se spraševala, kako izgleda ta post. Moti me edino to, da premalo pri tem pijemo, dovoljeno je samo tja do enega litra.
Zdi se mi, da to potem ni dobro Za ledvica...
Je pa res, da se s  tem postom res telo dodobra prečisti...

Ali ima že kdo izkušnje s tem - s tem postom  in mu je Uspelo... ???

Mnenja bi bila vesela....  Smiley
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Post
Reply #13 - 21.03.2003 at 10:27:02
 
sam sem že večkrat delu post pa mi ni niti enkrat še ratal zdržat več kot 2 cela dneva....
drgač pa se prpavljam za grozdov post... k je baje ful dobr  sam je treba dobit nešpicanga - ta domačga...

al pa post z jabčki... ista fora...ta domače

Pr postu se mi zdi tut ful pomembno povedat da je zlo pomembno kaj se je po postu... torej da k se preneha s postom ne navalimo na hladilnik al pa da takoj na kak haburger letimo...
To je še bolj pomembno če je post dalši... seveda je takrat že potrebn tut klistir ...za kar pa se še nism odloču...zaenkrat...

a je kdo drgač že probau slano vodo na tešč... eno 2 litra...?
Mislm da se ve da te požene...kokr se le da in pol si k prerojen.... men se zdi to ful dobr če se odločim za enodnevni post... ker si res ceu dan brez odpadkov v telesu...bolši razultati kokr  brez tega
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Post
Reply #14 - 21.03.2003 at 16:09:18
 
Pri 3 litrih toplega Donata, mi verjemi, da ne boš rabil nobenega klistirja.Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2